Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

lisounek
29. kvě 2008

no jo 😀 lepsi byt doma to je fakt.... 😎

micanek
29. kvě 2008

Holky, ale můžu vám říct, že malinkej už asi 3 den sestupuje ... a vůbec nic příjemnýho ... někdy mě to i pěkně bolestí ohne. ... už si říkám, že musí bejt až u kolen 😀

tlapicka
29. kvě 2008

smoli: jiny priznaky snad jen,ze mam chut na sex vic nez normalne, coz bylo minule stejny... no a minule jsem menses mela a tehu jsem byla 🙂takze pockam na testik, to je jasny,jen mi jde o to, jestli jsem v pohode(tj. jestli je to normalni) nebo mam radsi zajit k dr. aby nebylo neco spatne...

lisounek
29. kvě 2008

tak to uz snad musi brzy prijit ne?? treba to o vikendu malej prubne 😀 to sestupovani citis?? treba to bude pak rychly a vsichni Ti budeme moci jen zavidet.... 😵

lisounek
29. kvě 2008

tlapicka: dr. by ti stejne nic nerekl, nic by nevidel a akorat by plasil, chce to jeste tak 14 dni pockat....si myslim....ja nemela priznaky zadny, jen me bolely hrozne prsa tak nejak jinak, ale pocity jako na MS byly to je asi normalni... 😕

tlapicka
29. kvě 2008

lisounek: ok, tak se hodim do klidu... normalne zadny ms bolesti nemam, tak nevim co to je 😕 a u minulyho tehu jsem na to prisla az kdyz mi bylo blbe 5+3 ... nijak jsme to neprozivali a bylo to mnohem lepsi... tedka je ze me snazilka a to jsem nikdy nechtela bejt 😔

lisounek
29. kvě 2008

nooo ono co ma byt to prijde, takze klidek..vetsinou co se clovek snazi, tak to nejde a kdyz se prestane snazit je to hned... 😅 tak preji stesticko at to vyjde... 😎

tlapicka
29. kvě 2008

Diky! 😵

tlapicka
29. kvě 2008

a jeste poradte... jdeme v sobotu na svatbu, tak se asi nemam moc opit, ze? nebo to jeste nema vliv?

micanek
29. kvě 2008

tlapicka. No já když jsem to ještě nevěděla ... tak jsem byla zrobna na dovolené a pořádně jsme pařily ... no ale taky jsem si to pak pořádně vyčítala. Takže to musíš vědět sama, zda jo, nebo ne. První 3 měsíce jsou na vívoj miminka nejhorší ... ale první dny je živeno s toho žluč váčku ... né od maminky. Ale stejně bych si dala třeba 2 x 2dc vína apak bych radši neblbla.
fakt jsem si to dost vyčítala.

lisounek: nevěděla jsem co to je a včera jsem se na to ptala dr. zda to nejsou posly ... když nevím, jak tpo má bejt, že to nepoznám ... no a ona mi řekla, že posly to strvrdne celé břicho a hodně ja při měsíčkách. Že je to to sestupování. Nevím, zda to dělá každé ... ale já se tu kroutím jak had .... vždycky, když to zabolí, tak musím vydechnout a není to tak hrozný. ... ale jako v poho .... porod bude horčí 😀 😀 😀

lisounek
29. kvě 2008

tlapicka: taky uz bych radeji nepila, kdyz vis, ze ta moznost tam je 🙂 .taky jsem to netusila a pred Vanoci na vecircich si dala vinko a tak a pak jsem si to vycitala stejne jak pise micanek, takze vedet to, ze jsem tehu, tak si uz nedam..ale je fakt, ze do nejakeho 8 tt neni dite jeste spojeno pres matku, takze z vacku a nemelo by to mit vliv....to zalezi fakt na Tobe, decka vina nebo tak by nemela uskodit...nebo strik 😉

no tak to uz se micanku pripravuje, myslim,ze plan na vikend mas jasnej 😉

micanek
29. kvě 2008

No ... kdyby se zadařilo na toho 1.6. ... to by byla nádhera. Už fakt proto, že já jsem 1.3.. Jenže zase radči hned, než vyvolávačky. To se tam prej můžu kroutit 3 dny. .. je to prej hnus.

tlapicka
29. kvě 2008

oki doki, takze jako normalne. Vzdycky jsem pila trosku piva nebo vina, v tehu i v koju. zadnej paran nejsem, tak si apon vezmem sebou auto treba 🙂

lisounek
29. kvě 2008

tlapicka: taky reseni 😉

micanku: treba se fakt 1.6. zadari mate na to dva dny, to je prakticky mozny.. 😎

lisounek
29. kvě 2008

ja mam zase narozky 18.8. a termin na 24.8. takze to je taky tip top... 😝

smolinek
29. kvě 2008

ahoj holkýý
micanek: u kolen jo 😀 😀 To bude malý živelný žvířátko 😀 Jsem zrovna včera četla o porodu, se nějak na něj těším, jsem zjistila 😀 😀

tlapicka: já bych asi moc nepila, možná nějakej střik tak, nebo nějaký slabší pitíčko 😉

tlapicka
29. kvě 2008

micanku koukala jsem na Tvoje album a uplne me te je lito! Takovej pupek! Preju hodne stesti, at to mas brzy za sebou 😵

smolinek
29. kvě 2008

lisounek: 😀 moji sestře se podařilo porodit na svoje narozky 😀 😀 21.4. se ji narodila Terezka, tak ji na sále gratulovali 2x 😀

smolinek
29. kvě 2008

tlapicka, micanek: no opravdu, téda to bude macík 😀

lisounek
29. kvě 2008

smolinek: treba se mi to taky zadari, ale vic by se mi pro ni libil datum napr. 8.8. 2008 😀 to uz bych ale chtela moc a jeste porodit pred terminem (nee ze bych se zlobila, kdyby k tomu byla mala uz dost velika).. 😅

micanek: je fakt, ze jsem taky zvedava kolik Ti bude vazit 🙂

micanek
29. kvě 2008

No a to mám nahoře jen 8,7 kg ..... doufám, že to bude hlavně voda ... rotože pupík mám fáákt turbo 😀

lisounek
29. kvě 2008

fiha tak to mas presne vse v mimcu, nekde jsem cetla ze to vse s mimi vyjde na 8,8 kg...takze to Ty mas 😀 😀 to budes odchazet na sve vaze ne??? to splaskne uvidis sama ... 🙂

tlapicka
29. kvě 2008

to urcite! ja nechala v porodnici 10kg

micanek
29. kvě 2008

Já bych porodce ráda nechala 25kg 😀

lisounek
29. kvě 2008

hmm tak to je pak super...ja teda budu mit vice nez micanek (ted mam asi 7 kg uz), ale i tak jsem vcelku spokojena.... 😵

smolinek
29. kvě 2008

já bych v porodce nejradši přibrala 😀 😀

lisounek: hele třeba se zadaří, ségra má takovou šílenou tchýni a za tejden zrovna měli oslavu a jí se tam vůbec nechtělo, pořád si říkala v neděli, kdybych porodila tak tam nemusim a v pondělí v 6 ráno ji praskla voda a už ji vezli 😀 na oslavu samozřejmě nešla, jelikož v porodnici zustala s malou 10 dní, protože měla předěčasnej porod o tři tejdny

lisounek
29. kvě 2008

fiha tak to je fakt dobry... 😀

smolinek
29. kvě 2008

lisounek: řikej si 8.8 porodim 8.8 😀 😀 třeba to vyjde

ludenka
30. kvě 2008

zdravím všechny..Ráda bych využila vaše zkušenosti a trochu se poptala..Posledních 14 dnů trpím šílenými nevolnostmi, ale nezvracím, je mi slabo a pár dnů mě pobolívá i bříško..Tak přemýšlím, zda jsem těhulka, nebo mám raději řešit nějaké jiné zdravotní komplikace..Test je negativní, do MS ještě týden..Ale vrtá mi to šíleně hlavou a nedá se na to přestat myslet a čekat jen tak..

lisounek
30. kvě 2008

ludenka: to chce asi zatim vyckat, protoze test muze byt negativni a presto muzes byt tehu 😀 je prilis brzy, a tehotenske hormony se teprve mohou tvorit, proto se testik nedobarvi...ale zalezi, zda jste se snazilkovali,pak je pravdepodobne, ze to tehu byt muze...za par dni bych asi zkusila dalsi testik..a uvidis..kdyby Ti bylo nejak hodne spatne, tak radeji zajdi k dr., ale oni tak brzy stejne nic neuvidi....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru