Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

micanek
12. čer 2008

Holky ... toje prdel ... malej mi spí na klíně ... vedle něj klávesnice..... 😀

jaja257
12. čer 2008

caute kocky,
tak som ten odber krvi prezila 🙂 a teraz ma cakaju pekne 3 tyzdne cakania na vysledky ☹
co sa tyka tych vitaminov, rada by som sa opytala, ci su vhodne calibrum materna, pretoze tie mi odporucili v lekarni, ale niekde som tu citala, ze nie su vhodne. Mate niektora s nimi skusenosti?

meleri
12. čer 2008

Nazdárek Micanku,

gratuluju, vidím, že už se ti miminko narodilo!!!! 😵 😵 😵
Já se omlouvám, že tu moc nechodím, nějak mě nenapadá co psát!

smolinek
12. čer 2008

Hrozinka 😀 no ještě že ty chlapy máme. Myslim, že to s tím bříškem nebude tak hrozný, zatim jsem jen nafouklá, ale ráno když vstanu ho mám pořád plochý, tak snad to do srpna vydrží a když tak mám taky vzadu šněrovačku 😀 spíš se bojim aby mi nebylo ráno nevolno a nějak se obřad neprotáhl 😒 No včera jsem se překonala a dobíhala tramvaj a málem si s nima nafackovala 😀 jsem fakt nečekala, že by už takhle ze začátku narostly, ale oni zas splasknou 😀 😀

lastep: no řikala jsem si, že kdyby mi to napsala tak bych se nezlobila, ale na nemocenský bych brala prd a teď se nám hodí každá korunka na svatbu. V práci naštěstí jen sedim a žádnou těžkou práci nedělám, tak kdyby se to do svatby neuklidnilo, tak si neschopenku nechám napsat, je pravda, že jsem stejně pořád mimo. Tak uvidíme co mi řekne v pondělí Dr.

rolincova: 😀 no já asi tak živelná nebudu,jelikož usínám už kolem sedmé/ osmé 😀 ale těšim se na to, o bříško mi tak nejde, ale aby třeba měli takový šaty co jsem si vybrala, kdybych se náhodou do nich nemohla nasoukat. Docela to začalo utíkat, jak se teď soustředim víc na prohlídky u doktorky, tak mi nějak utíká čas do svatby.

micánek: tak jsem už v půlce knížky, včera jsem četla i přítelovi a světe div se, mě poslouchal a ni do toho nežvanil a prohlížel si i obrázky, než jsem mu ukázlala placentu 😀 😀 se otočil a usnul. Co prďolka?

micanek
12. čer 2008

Smolinek: to jsem moc ráda, že se ti líbí ... já ji četla taky jedním dechem. Když jsem začala manžovi číst o masáži plosky nohou ... tak šel radši umejvat podlahy ... ale pár krát jsem ho přemluvila. je to fakt super. Hlavně nakonci těhu.
Než jsem odjížděla do porodky a přemejšlela teda zda manžu vzbudit nebo ne, tak jsem ještě rychle studovala porod ... zda je to ono nebo ne .... a pak jsem stihla ještě tu knížku pro tebe zabalit. Manža akorát nezvládl poslat 😀 Proto jsem to posílala až po příjezdu.

Jinak bobánek spinká .... ale už to nevydím na moc dlouho.

Hodila jsem nové fotky Michálka do albíka, tak mrknite 😀

achy
12. čer 2008

Ahojte holky, čekám až dorazí manžel a bude hlídat děcka, a´t můžu konečně vyrazit na kontrolu k Dr.
maybe: jsi tu, jak jsi dopadla ty?

Jaja257: já beru gravital, mám ale pocit že u prvního těhu jsem taky jedno balení koupila protože mi to doporučili v lékárně( ale bylo to myslím calibrum mamma- takové růžové tbl- nakonec jsem to jedla až od 3trimesru a pak dojídala když jsem kojila)

Chěla jsem se zeptat, prý se v těhu nemůžou bylinky, jak je to s černýnm bezem? jde mi o štávu z květu, máme jí asi 13 litrů🙂........tak mě napadlo jestli jí vůbec můžu?

micanek
12. čer 2008

Achy ... no to zrovna nevím .. ale tenkrát mi bylo řečeno, že pousty bylinek je potratovejch (čistí organizmus) tak jsem pro jistotu nešla do žádnejch.

achy
12. čer 2008

hm,tak já si cestou dom koupím jahodový sirup🙂 radši
takhle jsem to tenkrát nevěděla pro změnu u kojení, že by se neměla máta, takže jsem pila kojící čaje a prokládala to bezinkovou štávou s lístkami máty...( naštěstí děcka to zvládly a kojení se dařilo🙂

smolinek
12. čer 2008

micanek: 😀 😀 jo jo masáže já můžu, mám na ně 4 letou školu, jen škoda, že se tomu nemůžu věnovat. Je to záhul na tělo. To mě stačí někdy jen podrbat záda 😀 😀 No asi si spíš koupim nějakou masážní pomůcku jelikož přítel tlačí buď moc a teď zas málo 😀 takže až budu někdy v posledním měsíci tak se mě ani nedotkne aby mi neublížil 😀 😀 No aspoň že ta knížka ho chytla, jsem mu přímo četla kapitolu o tatínkách 😀 😀
Mišánek je slaďoučkej a je to kus chlapa 😉

petis
12. čer 2008

Ahojky holky,
tak se mi dnes k večeru zvedl apetit, dokonce jsem uvařila gulášovku chlapům po práci na večeři a já už jsem snědla 2 misky. Tak snad mi zase nebude zle, ale já už měla na to takovou chuť...

Já beru Calibrum: 3 měsíce jsem brala Calibrum babyplan a dnes jsem si koupila Calobrum Mami. Myslela jsem, že už ho brát nebudu, ale já jsem na tom s jídlem teď na štíru (jím skoro pořád jen rohlíky s máslem nebo sýrem) a bojím se, že nemám pro mimi žádné vitamíny. Tak měsíc, max. 2 mám v plánu doplňovat ty vitamínky.

Jé, drbání zad taky zbožňuju ... večer usínám, že mě manža víská ve vlasech(teda pokud ho přemluvím 😉 ), to je lahoda 🙂

lestep
12. čer 2008

petis- díky za výčet tvého pitného režimu..Také se snažím pít ty těhu čaje, občas normální ovocné čaje, minerálky slazené. Kafe si dám spíš jen když jsme někde v kavárně,ale doma si je nedělám. Ani před těhu jsem je nepila. Těhu čaj mám leros a taky roibos..Mátový čaj piješ často,? právě někde jsem četla, že by se máta moc neměla??Nevím, co je na tom pravdy..
rolincova- také mám pocit, že míň piju. I když bych chtěla pít víc,ale bylo by to na úkor jídla, kdy bych asi už víc nepozřela..Je to blbý..asi máš pravdu, že to každý bere jinak. Ja se sice po olečích koukám,ale taký mám sobě ten předsudek, že raději počkám a pak budu postupně něco nakupovat..Spíš si teď koupím něco sobě, protože jak jsem byla hubená a měla propadlý břicho a teď je mám zakulacený, tak rifle neobleču, jsem v nich narvaná, tak to by se mimi asi moc nelíbilo a mě by po pár metrech chůze v nich bylo asi blbě..Máte někdo nějaký dobrý typ na těhu oblečení??

lestep
12. čer 2008

petis- to je fajn, že se ti zvedl apetit. S těma vitamínama nevím, jak dlouho je brát. Sama beru calibrum baby plan-Pak si chci koupit ještě to calibrum mami. Uvidím..Já se svýma proporcema( podvižïvená) asi nebudu mít obra..Nevím, kde by to chudák vzal.. Co myslíte? 🙂

hrozinka
12. čer 2008

Smolinek : jsi mě rozesmála se svým během na šalinu =o), mě už se to stalo taky, proto raději neběhám, já mám pupek pořád jsem pivař takže ploché bříško znám jen z obrázku, takže snad to své do šatů narvu

macinek : nevím co je přehánět, já e jim teprve 2 dny a je jich tam sto tak si asi potom nebudu kupovat další a bude, nechci, aby se mi narodil obr. to ho potom opravdu do bodyčka 0-3 ,měsíce nenarvu 😅
mohu se zeptat kolik se tak priplácí za nadstandart? je to určitě pčíjemnější.. koukám, že máš klidné dítko, že nám tady tak často a rychle radíš 🙂 , jo a chtěla jsem pochválit fotečky, jsou fakt nádherný, a máš moc pěkný jak si fotečky upravuješ ( okraje) vypadá to moc pěkně 😉

sestra se strašně těší jak mi tam něco nakoupí, vím, že v anglii je spoustu krásných a levných věcí, ségra tam už něco kupovala někomu v rodině, tak se fakt moc těším co nám nakoupí

masáž my také můžem oba, nebo škrabkání na zádech nebo ve vlasech to je fakt úžasný, dokonce přítel šel ted s klukama do hospůdky a protože mu bylo líto, že tu budu sama tak mi sám nabídl, že až přijde tak bude škrabkat tak už se těším 😀

jo a chtěla jsem se zeptat, už někde v albíčku jsem viděla růžovou knihu o těhotenství, možná je to ta o které se tu bavíte, chtěla jsem se zeptat jestli je fakt dobrá, chci si nějakou knihu koupit, ale nevím přesně jakou a taky jestli nemáte tip na krém nebo olej na mazání bříška a prsou, jak se rychle zvětšují tak už se kůže začíná natahovat, dneska jsem prošla 3 drogerky, ale nic konkrétního jsem nenašla ☹ moc díky za radu

petis
12. čer 2008

Lestep, máta se nesmí? Jej, to jsem nevěděla, já ji piju jen když je mi moc těžko od žaludku, tak snad je to OK.
Ty jsi takový hubeňour? To bych taky brala, aspoň bych se nebála tolik přibírání. S těmi velkými dětmi ... nevím, jeden říká tak, druhý onak. Sestřenka brala Calibrum mami a malá měla 3,20Kg, takže v poho.
Já to C.Mami 1-2 měsíce budu brát, tím snad nic nepoškodí. Kor když pomalu nejím zeleninu a přírodí vitamíny. Jsem zatím ostuda...

Hrozin, já mám z knížek Velkou knihu o matce a dítěti - je tam vše od těhu až po mimi, já jsem spokojená. A co se krémů týče, já mám ElastiQ, snažím se mazat břicho a prsa 1xdenně, ale občas to vynechám, no jo, lenora!

ruthie
13. čer 2008

Ahojky jsem tu nová a asi těhotná, zatím sem teda nebyla u dokrorky ale test byl pozitivní 🙂

hrozinka
13. čer 2008

ahojky Ruthie a gratuluji 😀

smolinek
13. čer 2008

ruthie: ahoj mamino, tak vítej mezi týmem těhu 😀

micanek
13. čer 2008

Hrozinka: já jsem za nadstandart platila 300,-kč za den ... ale v Boskovicích. V Brně to bude horší. Nejsem si jistá, zda někdo nepsal 500,- ake ruku do ohně za to nedám.
Jinak fotky upravuji v Corel Photo House 2. Obyčejnej standartní program na úpravu.

jo a nestíhám 😀 ... mám celej den puštěněj kompl a vždycky, když mám čas, tak namrknu 😀

Hrozinka jinak ta knížka o které se bavíme, tak ji mám v albíčku Michálek 1. tak kdyžtak mrkni.

Ruthie:
Ahojky vítej a držím palečky, ať to jsou ty praví dvě čárečky. 😀

lisounek
13. čer 2008

micanek: Michalek je uzasnejjjjj 🙂 , vzdy hned skouknu fotecky...a co zvladate v pohode? netrapi ho prdiky 😨 pry kluci na to obzvlaste trpi...tak at pekne roste a dela jen radost 😵

micanek
13. čer 2008

lisounek: 😀 😀 😀

Na prdíky berem sab simplex a myslím, že mu to pomáhá ... sem tam musíme dát do prcky tu trubičku. Vždycky řve jak šakal. .. jinak dá se říct vše v poho. Je to strašnej silák .. jsem od něj dobitá jak nikdy .. a ty škrábance. Taky se umí vstekat. na fotkách vypadá, že jen spí,co? 😀

smolinek
13. čer 2008

micanek: nedělá ti taky při přebalování nečekaný nadělení? 😀 Co jsem koukala u holčin co mají mrňousky, tak skoro vždycky, jak jim sundali plínu, tak šup něco hodit na tu mamku a nejlíp ohodit 😀 😀

bershka
13. čer 2008

ahojte baby, chcem sa spýtať, kedy môžem čakať prvé príznaky tehu? snažili sme totiž asi cez ovulku a som nedočkavá. do ms mi chýba ešte cca 12 dní.

lestep
13. čer 2008

ahojky. petis- někde jsem to slyšela, že by se neměl mátový čaj. Také jsem to četla v té příručce, co mě dal dr. v poradně..Tak těžko říct..Co heřmánek? Ten je taky dobrý na nadýmání.Pokud na něj nemá někdo alergii..Ten jsem četla, že se může..Jinak hubeňour jsem. Před otěhotněním jsem vážila 51 kg a měřím 168 cm. Nikdy jsem nebyla nějaký tlouštík..Tak ty vitamínky zatím budu papat..
hrozinka- také mám elasti q krém..Mažu se 1x denně po koupání. Má se 2x denně.Je fakt dobrý. Četla jsem na něj docela dobrý ohlasy..Tak se koukni v lékarně a určitě ti něco nabídnou..
ruthie- vítej mezi náma..´
Dneska jsem byla na ultrazvuku v 11.tt. Vše vypadalo, že je v pořádku. Mimi má vše.Dr. se ale nelíbilo, že mimi má na pupečníku tzv. fyziologickou omfalokélu o něco větší než má být..Prý je to do 12.tt normální,ale jemu se to zdálo nějaké větší..Mám strach, aby vše bylo v pořádku. Tak nás pro jistotu objednal d Brna - do centra prenatální diagnostiky na 3D ultrazvuk..Tak snad tam neude vyhřezlý nějaký orgán z dutiny břišní 😢 ..Držete palce..Máte s tím někdo zkušenost nebo o tom aspoň slyšel?? Díky moc..

rolincova
14. čer 2008

čauky holčičky, teda já jsem tady toho napsala, pak jsem se podívala na malého Michálka a zapomněla jsem si to uložit ☹
lestep: teda moc ti držím palečky, snad to bude fakt normální. Oni vše řeší raději dříve, tak se snaž být v rámci možností v klidu. Já jsem vážila 56kg, a od začátku těhu už mám 53kg. A jsem ještě trošku menší než ty. Ale taky snad tlouštík nejsem. A kdy jdeš do toho Brna? budu na tebe myslet.

Micanek: čauky mamino, kuli tobě se mi všechno smazalo 😉 když jsem se dočetla, že si dala nové foto, tak jsem si to zapomněla uložit a šla se podívat. Miška je moc pěkné miminko. A ten kočárek fakt nemá chybu. Kolik jsi psala, že stál? Mě kámoška nabízí Quinny po jednom miminku, ale je fakt jak nový. Se vším všudy od sedačky do auta po hluboký kočárek, je červený za 10tis. co na to říkáš? Jako odbornice?

Já jsem brala Femibion, doporučilo mi ho několik lidí. A musím říct, že mi po něm bylo dobře, ale když jsem si vzala ten vitamín mama... ted nevím jak dál, tak jsem poprvé zvracela. Stejně jako dřív po materně. Holčičky, hezký víkend... Sice nebude takové teplo, ale sluníčko tam je. Já jsem včera zpracovávala 16kg jahod, a ještě teď jsem z toho KO. Syn je hrozně miluje, tak jsme dělali dřeně. Ale manža se snažil a nasbíral je.

zanettt
14. čer 2008

ahojik holky muzu se k vam pridat?? jsem v sedmem tydnu a jsem po ivf... myslela jsem si ze budemem mit dvojcatka ale vcera jsme videli jen jedno srdicko tak bylo malinke zklamani ale i tak jsem moc stastna ze se nam to po dvou letec podarilo...
🙂 🙂 🙂

achy
14. čer 2008

Vítám nové těhulky, a gratuluji.

micanek
14. čer 2008

zanettt ... ahojky avítej ... i jedno miminko se ti postará o úvazek na celí den 😵

Rolincova: Kočárek stál kolem 13 000,-, ale taky ze vším všudy. Hlubokej, sporťák, autosedačka, vak na sporťák, kabela. Kupovala jsem ho na BVV o neco málo levněj ... ale jinak tak vychází. Mají ho babystaru. přes net se dá taky koupit. No je nádhernej ... nebo mě se aspoň líbil nejvíc co jsem vyděla. Přemíšlela jsem ještě nad černým X-landerem. Je od ABC designu a typ je to 4TEC. Rozhodně není do terénu ... je to taková tvrdá koza. Pak je blbí že stříška na hlubokým je buˇvyplá ... nebo musí bejt uplně položená. Na takové věci jsme přišly až doma.
Ale jinak nemá chybu. padl mě hned na začátku do oka a pak už se mě fakt žádnej víc nelíbyl.
No, ale tedanevím, jak bych do něj dala Michálka v zimě s fusakem ... má asi 73cm. ... jenže to jsou teď tak malí skoro všechny kočáry. jsem ráda, že jsem rodila do léta. ... a na zimu holt bude už malej muset do sporťáku.

lestep
14. čer 2008

ahojte.
rolincova- díky za uklidnění..Dneska už je to dobrý,ale včera, když nám to řekl, tak jsem vylezla a pěkně mě hučelo v hlavě..Strsovat se tím taky nemá enu. Jdu hned v pondělí. Měli am malou skulinku, tak mě tam setřička napsala, tak jsem ráda..Uvidíme, jak to dopadne..
zannet- buď vdečná i za jedno..jinak vítej mezi náma.. 🙂
rolincova- to muselo být jahůdek.. 🙂

lucias83
14. čer 2008

Ahoj holky, jsem tu dnes poprvé a všechny vás zdravím.Moc se mi líbí tyto stránky a doufám, že se tu dozvím spousta potřebných věcí z vašich zkušeností. Jsem v 7 týdnu těhotenství, ultrazvuk dopadl dobře a další kontrola mě čeká 30.6.2008 . Předpokládaný termín mám 4.2.09.

micanek
14. čer 2008

lucias83. ahojky .. a blhopřeji ti k těhulkování

jinak valíííímmm ..... někdo mi pláče v postýlce 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru