Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

berunka
23. čer 2008

me nechal doma protoze jsem spinila,skoncila jsem na pohotovosti kde mi zjistili hematom.

smolinek
23. čer 2008

berunka: aha, to já jsem začala krvácet, ale byla to jen prasklá žilka a nikdo mě doma nenechal a ten doktor mi ještě řekl, že můžu ještš potratit, takže jsem byla fakt z toho v šoku. Až toho doktora potkám tak mu cáknu na ten jeho zmaštěnej plášt ještě kečup 😠 😀

berunka
23. čer 2008

ja to jeden den rikala svemu gynekologovi a ten rekl,ze je to normalni a druhy den jsem jela na pohotovost k Apolinari a tam me nechal doktor doma
ted chodim uz jen k Apolinari

jaja257
23. čer 2008

Ahojte kocky,
dlho som tu nebola, pretoze mame v praci doslova chaos. koniec skolskeho roka. A ja neviem kde mi hlava stoji. Prave dnes som sa tak vytocila v skole az mi je este teraz zle. Dokonaly stres ako z ucebnice ☹ teraz tu sedim a rozmyslam, ci som normalna ked sa tak stresujem a nemyslim na mimi ☹ a co je najhorsie ani sa nemam komu vyzalovat, manzel je v praci, svokor sa len zasmial, ze som blba ked sa necham a svokra, s tou nie je rec 😒 ☹ tak sa idem vyzalovat aspon tu ☹

smolinek
23. čer 2008

jaja257: to je v pohodě, klidně se svěř, já si tu taky slovně ulevim. Je pravda, že si to nesmíš brát, ale včera mě třeba jen vytočilo, že na nás nějakej mladej floutek ukázal fakáče jen proto, že ve vesnici místo aby jel 50 tak jel 90 a na přechodu stály děti tak jsme je pouštěli. Krypl je málem sejmul a ještě se vztekal, že musel přibrzdit. Kdybych řídila já, tak normálně bych jela za nim a asi bych ho vytáhla z toho auta a normálně mu jednu nabombila 🙄

berunka: a jak si doma dlouho? jáí měla nízkej tlak a nevolnosti, pak tu prasklou žilku a jelikož jsem nebyla ještě ve třetím měsíci tak se prostě nikdo nestaral 😒

jaja257
23. čer 2008

Tak to vie nastvat, ale predstav si ze sa snazis a stale sa venujes tym cudzim detom a potom ti niekto povie, ze si nezasluzis peniaze, pretoze tie deti nenapreduju tak ako si to niekto predstavuje? alebo pocul dve slova v uplne inej suvislosti a dal ich do inej a vyslo z toho ze je debil? a to nehovorim o tom ze mam od septembra ucit telesnu(budem v 6, 7 a 8 mesiaci) len aby nemali problem so zmenou rozvrhu a ty si jazykar?

smolinek
23. čer 2008

jaja257: no to si děláš srandu, že by si šla učit tělák? no to bych brala jak útok na moji, teda tvoji osobu?Povim ti taky to nemáš lehký.

berunka
23. čer 2008

jaja: tak to bych se jim na to peknme vykaslala a sla bych na rizikac. myslim ze kazdy doktor by ti to napsal.
ja jsem doma uz od 20.kvetna,ze zacatku jsem si na to nemohla zvyknout.ted uz jsem si celkem zvykla.zvlast v tehle vedrech je to urcite lepsi nez se kodrcat hodinu do prace a pak zase zpatky.

smolinek
23. čer 2008

berunka: no to s etbou souhlasim. Ale mám v srpnu svatbu a pak jsem ještě chtěla na dovču, tak by mi to asi neprošlo, kdyby přišla sociálka 😖

jaja257
23. čer 2008

To si nerobim srandu ☹ a este mi hrozilo ze mi znizia uvazok a to len preto lebo ja ucim AJ a aby deti netrpeli, ked odidem, ze sa im meni ucitelka ☹ neviem ako u vas ale na slovensku su anglictinari vzacnost a proste neviem, co mam robit, lebo ak mi este aj znizia plat tak moja uz teraz smiesna materska bude este smiesnejsia a to len preto, ze vedia, ze teraz neodidem lebo ako tehotnu ma nikde nevezmu ☹ a beriem to ako diskriminaciu len si neviem pomoct a nema mi kto pomoct ☹ a ja som momentalne psychicky na tom dost zle, pretoze tu ucim uz tri roky a vzdy som robila nadcasy a teraz ked som konecne tehotna tak mi robia problemy ☹

lopata49
23. čer 2008

ahoj holky,
prosím, jak rychle vám tloustly // na testu? Jsem dnes 18.den po ET a přijde mi že oproti testu z 16.dne po ET se 2.čárka moc neztlustila (mamatest), tak se děsím, zda to neznamená nějaký průšvih...
- máte s tim zkušenosti? díky moc

smolinek
23. čer 2008

lopata49: ahoj mno moc teda dlouhej interval mezi tim není. Já jsem si dělala druhý test až za 10 dní po tom prvním a už tam byla silnější. Jak je to u ostatních těhulek netuším.

berunka
23. čer 2008

lopatko: ja jsem si delala test prvni den kdy se mela objevit MS a uz jsem mela obe carky stejne silne. dalsi test jsem si delala za dva dny a ten byl vyraznejsi.ale ani u prvniho testu jsem nemrla druhou carku jen slabonkou.naskocila mi okamzite po namoceni testu.mrkni do meho alba,mam tam fotky testu 😉

smolinek
23. čer 2008

jaja: tak to ti nepoví jak to je tady s angličtinářema, ale tohle je opravdu hloupý, obzvlášť když si těhotná. Budeš potřebovat každou korunu a oni by ti ještě snižovali úvazek. Pořád mi to přijde, že ženský jsou někde stále diskriminovaný. A co s tím rizikáčem, že by si šla na nemocenskou? To by nešlo? Třeba by sis pak našla nějakou jinou školu, jestli tě tady tedy v téhle té nic nedrží a určitě by se nějaká jiná škola našla. U nás je to asi jiné, fakt nemohu posoudit jak to chodí tady a na Slovensku.

jaja257
23. čer 2008

smolinek: uz o tom vazne rozmyslam, ak to nespravia tak aby som neucila telesnu tak pojdem na rizikove, myslim, ze moja doktorka je velmi chapava, ale teraz idu prazdniny, tak to nepotrebujem. A v auguste sa uvidi. Nemienim ohrozovat svoje mimi tym, ze mi niekto hodi do brucha loptu alebo ma tam kopne. To mi za to nestoji. A k tomu skolstvu, asi z neho odidem, pretoze ucitelia vobec nie su hodnoteni podla toho aku pracu robia. Tu zarobi ucitel tolko co upratovacka, nie ze by som chcela podcenovat nieciu pracu. A ked nie, tak urcite ina skola alebo dufat, ze kym sa vratim tak sa o v tejto zmeni. Ale vdaka za pochopenie 🙂

smolinek
23. čer 2008

jaja: no vidíš oni jsou prázdniny, mě to nějak nedochází jak jsem ze školy pryč 😀 a třeba nějaká soukromá jazyková škola by tě nevzala. Třeba by tam byl i lepší peníz a podmínky. Tak teď máš 2 měsíce jen pro sebe a pak uvidíš, pokud je tvoje Dr. chápavá tak bych asi neváhala. Vyhodit tě nemůžou. 😉

jaja257
23. čer 2008

Smolinek: mojim hlavnym odborom je matematika, fyzika a geologia. AJ je bonus, ktory som si dorobila, len pretoze ze som musela.tym nechcem povedat, ze neviem po anglicky, praveze naopak, az prilis dobre 🙂 no ak by sa mi podarilo, rada by som sla niekam kde mozem uplatnit tu matiku , napr. financnictvo alebo statisticke urady alebo logistika. Tak neviem, mam asi 2 roky aby som sa rozhodla co bude so mnou dalej. Mozno aj tak sukromna jazykova skola 🙂 Sranda, ze clovek nakoniec zivi to , co ho donutili robit a nie to co miluje a bavi ho 🙂

smolinek
23. čer 2008

jaja: aha, tak to ti budu držet palečky, aby se něco našlo co by tě bavilo. 😉

Tak ju holky já jdu zdolávat to vedro venku a prodírat se těma natřiskanejma tramvajema. A koupim si melouna, za odměnu 😀 😀

berunka
23. čer 2008

jj melouna dlabu dneska cely den 😀 😀

lestep
23. čer 2008

ahojky.
zannet- to mě mrzí, že jsi měla takovou příhodu s tchánem. Vůbec nic si nedávej za vinu.Starej se sama o sebe a miminko. On má svou manželku a taky rozum..

smolinek- sestrenka byla při obou těhu v Egyptě. I teď s děckama-4 a 2 roky. Celkem nechápu její odvahu dovézt si nějaký pěkný průjem nebo něco horšího..Cestování se asi dá, i v letadle,ale určitě do nějakého týdne těhu..Kam byste chtěli vyrazit?

dolda- vítej mezi náma. gratuluju.. 🙂
micanek- to je super ta odsávačka..Hlavně, že se mu uleví..

lestep
23. čer 2008

taky si musím postěžovat.
Pracuju jako zdravotní sestra na JIP. Pracovní poměr mám na dobu určitou. Doba určitá mě vyprší teď 30.6.2008. Můžou si dovolit,aby mě neprodloužily smlouvu? Četla jsem to v zákoníku práce, že těhotným a ani ženám na mateřské dovolené nelze dát výpoveď ani ukončit pracovní smlouvu.. Prosím nemáte s tím někdo zkušenost? zítra mám jet za staniční. napsala mě totiž, že mě smlouvu neprodloužily..Je to mazec. To jako půjdu na pracák a zároeň budu mít neschopenku? Díky..

zanettt
23. čer 2008

holky jste moc hodny diky za utechu...
jdu vam popsat pokracovani meho pribehu.. dnes tchyne byla za tchanem v nomocnici aby se na nej poptala a lekari ji rekli ze mu nedavaji zadnou sanci.. dnes ho meli budit z komatu a nejde jim to .mimojine ho osum minut ozivovali....a kdyby se pry stal zazrak a podarilo se jim ho vzbudit tak by to bylo strasne rizikove bo by nesmel dostat sebemensi infekci - coz by pro nej znamenal konec... ma toho totiz vic tech nemoci...
no proste od meho oznameni ze jsem tehulka se tpo tchyni nejak se.. bo ji potom odvezli maminku do blazince ted toho tchana a aby toho nebylo malo tak dnes i tatinka a ted je na tom ted take spatne... ale rikam si ze uz by to pro toho cloveka bylo vysvobozeni...
to vsechno je nejspis oplata jak byla na me hnusna! nevim jestli jsem vam to psala ale kdyz jsme ji byli rict ze cekame miminko tak nam rekla ze je ji to u prdele a ze ma svuj zivot... tak ted jen doufam ze za to nemuzou me kledby... bo jsem ji v tu chvili prala to nejhorsi... no jo na kazdyho jednopu dojde ze??
lestep ja se ptas jestli ti muzou vypoved ?, tak ja jsem tak dopadla... neprodlouzili mi smlouvu... ale uz jsem byla na nemocenske takze ted na me zatim nemuzou....ale uz mi to po kamosce vzkazali ze mi ji neprodlouzi... je to mazec nebyli schopni mi to rict ani do oci....

petis
24. čer 2008

Ahojky holky,
teda vy jste toho nakecaly včera 😀 😉

Žanett, je mi to líto, ale zkus se nad to povznést, ať neubližuješ sobě a miminku. Tchán už má rozum a nikdo ti to nemůže vyčítat.
O víkendu byla ale nějaká špatná konstalace hvězd, není to jediná špatná zpráva, co jsem slyšela. Nejlepší kamarádky mamka dostala mozkovou příhodu, je na tom špatně, že už podepisovali případné dárcovství orgánů ... Když mi pípne mobil, tak mám strach se na něj podívat. Kamarádka se měla v srpnu vdávat, svatbu samozřejmě zrušili, ale to je v tuto chvíli to nejmenší.

Lestep, jak je to s výpovědí, to nevím ... Já jsem naštěstí od ledna dostala smlouvu na dobu neurčitou. Nevím, jestli jsem těhotenstvím vedení naštvala, ale je mi 26, v září to budou 2 roky od svatby, tak asi museli pomalu počítat, že přijde i mimi.
Ale myslím, že bys správně měla snad být v nějaké "ochraně" proti vyhazovu, když jsi na nemocenské, ne?

Lopata 49, mé // sílily na testech taky celkem pomalu (nebo aspoň mi se to tak zdálo). Každopádně je mám pofocené v albu, tak se jukni 😉 Uvidíš, že se u tebe jedná o těhu, vyčkej pár dní a testík ropakuj, Mamatesty jsou dobré 😵

Smolinku, dovču si určitě užijete, má sestřenka byla s bříškem u moře a byla v pohodě 🙂

Jaja257, učit tělák v těhu je teda mazec. To se ředitel zbláznil, ne? teď budeš mít 2 měsíce volna, tak si pořádně odpočiň a budeš mít čas vše si promyslet, co a jak od září. Ale tady bych asi určitě volila nemocenskou než iskovat, že tě někdo kopne do bříška nebo tě něčím trefí, samorřejmě nechtě ...

Holky, včera jsem byla na nákupech, byla jsem v Polsku a pak v Karvině v CA. V Polsku jsem byla zklamaná, akorát jsem si tam koupila těhu košili (hodně se mi líbila, akorát do ní ještě nemám bříško) a v CA jsem nakoupila sukni a tříčtvrťáky. Jsou s tím nápletem na bříško, na zádech mi to ještě krapet odstává, ale to asi brzy doženeme, hlavně jsem to brala kvůli práci, že tady sedím, tak ať nemám břicho postahované, ale ať je mu tam dobře. Tak snad jsem nakoupila dobře. Dnes to zkusím pofotit a hodím do alba, ať mi to zkouknete, ju 😉
Taky jsem si včera přes net objednala polštář. Už se na něj těším, je to kojící + relaxační. Hodně mě bolí záda, asi i kvůli sedavému zaměstnání u PC, kde nemám monitor před sebou, ale dívám se stále doprava ...

Jej, já jsem napsala román, omlouvám se 😝

fido
24. čer 2008

lestep: nechci strašit, ale myslím, že na to právo mají, nemohli by ti dát výpověď pouze v případě, že bys měla smlouvu na dobu neurčitou, ale v tvém případě ti pracovní smlouva končí a oni nejsou povinni ti dávat novou

smolinek
24. čer 2008

lastep: nemůžou tě vyhodit, když máš smlouvu, ale když ti končí, tak je to na nich jestli ji prodlouží. Zkus se třeba poptat na sociálce, třeba by ti tam někdo poradil. Jinak dovču bych plánovala ke středozemnímu moři. Řecko, Španělsko. Egypt opravdu ne. Je tam sice krásný moře, ale opravdu moc špinavo.

zanett: tohle neovlivníš i kdybys ji přála sebehorší věci, tak mi věř že boží mlýny melou pomalu, ale jistě, jen mě zaráží, že opravdu v mnoha případech se to těm lidem vrátí na zdraví

petis: jojo, tak ještě si užijem poslední dovču sami a pak s mimi 😉

micanek
24. čer 2008

Zanettt: to máš teda pech.
Jinak já jsem před těhu pracovala jako recepční na hotelu. jelikož rušily noční provoz, tak jsem byla na řadě já, ... která chtěla založit rodinu. Takže jsem skončila na UP. Měsíc a půl na to jsem otěhotněla. jenže na UP na neschopenku už jít nemůžeš. po půl roce, co mi skončil pracák, tak od ledna do narození Michálka 30.5. jsem nedostávala ani korunu ze sociálky ... jelikož životní minymum z manželem jsme měly 5600,- takže do toho z manželovím platem jseme se krásně vešly. No hrůza ... takže až teď po té dlouhé době mi příjde mateřská. ... jo a tím pádem jsem musela mít automatycky 4 letou varyantu na mateřskou. To je mazec,co.

smolinek
24. čer 2008

micanek: to je síla. Mně poradila jedna paní na sociálce na podatelně. Bála jsem se, že nebudu mít nárok na mateřskou, že jsem neodpracovala těch 270 dní a další věci a taky hodně poradí mzdová účetní. Ty to maj zmáklý. Tak jestli máš možnost někde nějakou známou splašit, tak ti poradí 😉 😉

micanek
24. čer 2008

holky ... víte kdo to je 6ti nedělka??? ............. ženská co nedělí šesti 😀 😀 😀

lestep
24. čer 2008

ahojky. díky moc všem za ohlasy.. Jsem ráda, že jste mě k tomu napsaly svoje názory.. 🙂

zanet- mrzí mě, co se ti stalo v rodině. Ty rány osudu jsou fakticky někdy drsný..Nedávej si nic za vinu a mysli sama na sebe. Tchýně si musí uvědomit, že trochu přestřelila a teď se jí to vrací jako bumerang.Držím pěsti.. Hodně odpočívej a relaxuj. A kde pracuješ, jestli se můžu zeptat?

Jak jsem dneska vlastně dopadla?Já jsem tam teď byla rok v práci. Předtím jsem byla na jiném oddělení,ale bylo to v rámci nemocnice u sv. Anny, takže mě jednou prodloužily smlouvu na rok a pak znovu na rok. Teď mám podle té formule, která se dodržuje u sv. Anny nárok na to,aby mě smlouvu prodloužily na dobu neurčitou..Prně jsem se šla zeptat na mzdovou účtárnu, kde mě řekla, že mě asi pravděpodobně smlouvu neprodlouží,ale že existuje tzv. ochranná lhůta- 6 měsíců do mateřské dovolené. Smlouvu mě sice prodloužit nemusí,ale peníze a všechny výhody mám stejné. Až půjdu po mateřské do práce, tak musím jít přes úřad práce a pak si hledat nové zaměstnání..Pak jsem šla za vrchní, ta mě nakonec řekla, že na to mám vlastně právo, aby mě to dala na dobu neurčitou,ale ať nepočítám s tím, že mě budou držet místo u nich, kde jsem pracovala. Prý v rámci nemocnice. Tak jsem byla ráda, že mě to napsala na dobu neurčitou..
Ještě musím zjistit podrobnosti, co se týkají registrace a počtu kreditů za celoživotní vzdělávání zdravotnických pracovníků. Musím totiž po 3 letech mateřské nastoupit aspoň na částečný úvazek někam do práce,aby se mě počítaly roky praxe a mohla jsem mít prodlouženou registraci. jsou s tím strašný obstrukce. Opravdu mě to nebaví. V tom zdravotnictví je fakticky šílený bordel.. 😀

petis- máš pravdu. nevím, co si jako představují, když nám je 26, že budeme mít děti ve 40? Fakticky mě to přivádí k šílenství, když má někdo takový blbý dotazy, jestli jako už teď chceš mít dítě?
petis. to je super, že jsi takhle dobře pokoupila. Urřitě se koukneme na fotečky. Taky jsem dneska fotila svoje trika, těhu šatky a rifle, tak je tam taky vložím..Těším se,až je tam vložíš. Určitě kouknu..
smolinek- tak to bud krásná dovolená. Určitě si to užijete..

micanek- taky docela slušnej mazec. Já fakticky nevycházím s údivu. My snad ani nemáme nárok mít ty děti nikdy..Takový dobrý podmínky. To můžeme jít rovnou žebrat..

smolinek- když nemáš odpracovaných 270 tak ti nedají mateřskou vůbec nebo jen nějakou část? A jak ti ta paní poradila?

micanek- super vtip.. 🙂

micanek
24. čer 2008

Jo a to jsem tam zapoměla napsat .. neměla jsem ani nárok na mateřskou těch 6 až 8 týdnů před porodem. Prostě se mi počítá a budu ji dostávat až od michálkovího porodu. ... no ještě štěstí, že už je to za náma. 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru