• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

12. června 2013 
ahoj dančo, prosím tě v kolikátém týdnu jsi byla na tom prvním ultrazvuku? Já jdu v úterý, to bych měla být v 6.týdnu myslíš že už něco uvidíme a bude to na první fotku? Jinak co se pohlaví týče tak si taky moc přejeme kluka. Ještě než jsem ho čekala tak jsem všude prohlašovala že chci kluka :slight_smile: Akorát manžel trvá na jménu po něm a to se mi moc nechce dávat, takže ho ještě budu muset přesvědčit :slight_smile: Pohlaví si říct nechám určitě. Pokud to bude vidět. Mám kamarádku a ta pokaždé když byla na ultrazvuku tak bylo miminko otočený tak blbě že nikdy nedokázal doktor říct co to bude. Museli se nechat překvapit. Dneska mají rok a půl holčičku.Takže pokud to bude možné budu to chtít vědět, protože jsem moc zvědavá a nevydržela bych to :grinning: a taky hlavně aspoň člověk ví v jakých barvách má kupovat :grinning:
19. zář 2007 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
zrovna koukám jak se mi u jména píše ten počet týdnů, asi to není přesné nebo já nevím jak se to počítá :grinning: podle mého výpočtu jsem 5tt ale on mi doktor řekně přesně :slight_smile:
19. zář 2007 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
mně to počítá týdny dobře, dneska jsem 11+3,takže v podstatě 12tt :wink: na ultrazvuku jsem byla v 10+1 a mimísek byl vidět moc hezky, jsem zvědavá, o kolik vyrostl - v pondělí jdu na ultrazvuk kvůli NT,tak doufám,že všechno bude Ok :slight_smile: jinak my se necháme překvapit, co se vykklube na svět-mám ráda překvapení, i když přítel by to rád věděl hned - teda on stejně tvrdí, že to bude kluk,tak uvidíme :wink:
19. zář 2007 v 15:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky můžete mi vysvětli to počítání? fakt nechápu :frowning2:
19. zář 2007 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
anngie, jako počítání tady? :wink:
19. zář 2007 v 16:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tlapka: vůbec jak to spočítat v kolikátém jsem týdnu. Tys psala že jsi 11+3 což třeba nechápu :grinning: když mám datum výroby a datum poslední ms...?
19. zář 2007 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
no 11týdnů + 3 dny :slight_smile: já jsem to podle poslední menstruace nemohla vůbec brát, protože jsem měla nepravidelný cykly a různě dlouhý, takže mi to pak dr. určil až podle ultrazvuku, i kdžy já jsem taky věděla, kdy přibližně došlo k početí - a to sedělo :wink: takže počítej od "data výroby" :wink: teda tak bych to počítala já :slight_smile:
19. zář 2007 v 16:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, tak podle mého počítání 4+3 :grinning: a tady mi to počítá 7tt :grinning: no už se těším k tomu doktorovi, jsem zvědavá co mi řekne on.
19. zář 2007 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
mně to tady taky napočítalo moc :slight_smile: tak jsem to pak upravovala, protože podle mojí menstruace se fakt nedalo počítat nic :wink:
19. zář 2007 v 16:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak my bychom o malinko radši holčičku, ale myslím, že čekám chlapečka, tak uvidíme :grinning: Jinak můj brácha, když viděl mou fotku z UTZ (mám ji v albumu) prohlásil, že je to kluk jak poleno :grinning: Tak uvidíme, jestli se trefil :sweat_smile: Vidět to samo nejde :grinning: Mamka ta zas tvrdí, že je to holka a manžel si to myslí taky :grinning: ALe je to fuk, hlavně ať je to zdravý :grinning: A mě Koník taky počítá dobře. Dneska jsem podle ms 12+0, ale protože jsem měla ovulku dřív než 14.den, vychází mi to asi 12+2, nebo 12+3 :grinning: No každopádně, to mám na Koníkovi dobře :grinning:
Tak mi to počítají i na gyndě, ale kdybych měla počítat přesný stáří plodu, bylo by to jen 10+4, ale bacha, tak to doktoři nepočítají. Počítá se to od té posl.ms a jestli jste ji měli nepravidelně, tak to v podstatě vychází tak, že jestli víte den splození, tak počítejte jakoby ms byla 14 dní před tím. Fakt. Jinak Vám ty doktorský výpočty nevyjdou :grinning: Taky jsem z toho měla zmatek :grinning:
20. zář 2007 ve 02:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj těhulky,

já jsem dle mých výpočtů, zpožděné menstruaci a asi 5 ti pozitivních těstů ve 4.týdnu a 4 dnu - tj. polovina 5 týdne. Na gyndu jdu až 2.10 a hrozně si přeji, aby bylo vše v pořádku.Strašně moc bysme chtěli miminko(a).-)
20. zář 2007 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a cibule mám dotaz,

co to znamená koník mi počítá dobře. Ono se dá někam zadat jen datum a pak to počítá týdny? díky
20. zář 2007 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
veda: klikni si na nastavení a tam si zadáš datum poslední MS :slight_smile:
20. zář 2007 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
veda: nastavení je nahoře vedle interní pošty :slight_smile: ...pro upřesnění
20. zář 2007 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky, je citlivost zubů jedním z příznaků těhotenství???Díky
20. zář 2007 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Veda: Tak jak radí Anngie :grinning:
Ivana: Tak to nevím. Zuby mě nebolely. Měla jsem citlivá a bolestivá prsa a dělalo se mi zle bez důvodu....no, totiž, ten důvod jsem neznala :grinning:
21. zář 2007 v 07:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Danča já taky chtěla chlapečka, a bylo nám řečeno, že to bude holčička :grinning:
21. zář 2007 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky Anngie prosímtě no já tam šla v 5tém týdnu začínali jsme šestý pomalu a byla tam vidět tečka která měla 3mm:slight_smile:no a ted mám holky hroznej zážitek.V práci jsem se předevčírem tak rzčílila ž jsem začala špinit:frowning2:a tak jsem čekala no a včera už jsem musela z práce jít k dr protože mě začalo blet i břiško a tak musím teď být doma dostali jsme DUPHASTIN a je to teda otrava:frowning2:..no ale mimíš se prej na mě zlobí říkal pan doktor:slight_smile:.. takže jsem ho včera viděla zase, už má něco kolem 5mm a už byl i víc vidět taková podlouhlá housenka:grinning::slight_smile:ale fotku, protože jsem pověrčivá, jsem nechtěla..až toho 4.10. kdy mám přijít na ko..jinak prukazku dostanu až v 10 týdnu to je cca 15.10...už se nemůžu dočkat. Zatim mi špatně neni akorát se ted pořád bojim...tak se držte jo a ten výpočet porodu a týdnů nejlépe řekne sestřička my to máme fakt na 8.5.08 jak nám spočítal internet....dzej a jak to víte že holčička už máte nějaký testy? Ono je to stejně holky jedno co budeme mít mímíško jako mimíško:slight_smile: hlavně at je zdravý:grinning: :wink: :wink: :wink:
21. zář 2007 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
danca no musíš být v klidu a nerozčilovat se, nestojí to za to. Jo, já byla v 12tt na NT plus vyšetření a tam nám řekli, že to bude holčička.. Jasný, hlavně ať je to zdravý..spíš jsem ti chtěla říct, že můžete mít opak toho, co chcete :grinning:
21. zář 2007 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dzej, no, my chcem holku :grinning: Tak že by to byl kluk? :grinning:
21. zář 2007 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
cibule :grinning: :grinning: a ty jdeš kdy na NT?
21. zář 2007 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
DZEJ no ted už jsem v klidu to je jasný my v tý práci máme uplnej mazec:frowning2: no co to je NT?já jdu 4.10. tak to jsem zvědavá to NT tio je z krve nebo jak?:slight_smile:
21. zář 2007 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dzej, já už na NT byla v pondělí. Nosní kůstku jsme měli, šíje 1,2, krev dobrá, takže na klky nepůjdu. Ty jsi asi byla na klky, že? Když už víš pohlaví?
Danca: NT je genetický screening, projasnění šíje a odběr krve za účelem zjištění vrozených vývojových vad. Mrkni sem http://www.prenatal.cz/faq.htm
21. zář 2007 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cibule ne, já byla jen na NT plus no my měli nosní kůstku, šíje 0,8mm a riziko 1:8100 a jak dělal ultrazvuk tak řekl, že to bude holčička. Klky nevím co je a nebyla jsem na tom.
21. zář 2007 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahá tak to jo nojo ještě v tom nejsem zběhlá:slight_smile: ale docela se bojim orodu už se mi o tím zdá:slight_smile:)) ale to si my všechny že jo?... :unamused: :wink:
21. zář 2007 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dzej: To už poznali? To teda koukám :fearful: :grinning:
Danca: Snad to nějak zvládnem :wink:
21. zář 2007 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dzej: A tos na tom NT byla někdy teď? Jsem zvědavá. Mě nic o pohlaví neříkali :wink:
21. zář 2007 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky.
Jsem tady dá se říct po prvé a nevím co si mám myslet. Myslela jsem, že jsem těhotná, ale podle vašich příspěvků, nevím....
V neděli mi vyšel baby test na těhu. V pondělí jsem by la na krvi, Doktorka mi při vyšetření řekla, že u ní ještě těhotná nejsem. Ve středu jsem si volala na krev a sestřička mi řekla, že jsem těhotná, el že je to ještě takové malinké těhotenství a že mám 2.10. přijít znovu na krev.
Osobně si myslím, že budu asi tak ve 3 týdnu.
Prosím poraďte mi, jelikož jsem začátečník, tak hodně věcem nerozumím. děkuji!!!
22. zář 2007 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
micanek: Ahojky, já zjistila že jsem těhotná podle dvou pozitivních testů a podle příznaků. Když jsem to zjistila tak jsem mohla být také tak ve 3.týdnu.Teď bych měla být skoro v 6.týdnu a teprve za 3 dny jedu na první ultrazvuk. Na gyn.jsem volala hned po tom testu a tam mi sestřička řekla že nemá cenu ultrazvuk, že by tam doktor stejně ještě nic neviděl. Takže to že jsem těhu nemám potvrzené od doktora ale na 99% vím že jsem. Máš nějaké další "těhotenské příznaky?"
22. zář 2007 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
samozdřejmě nemámměsíčky, které mám už od 13 prvidelně. Já spíš nechápu, proč mi chcou znovu brát krev.
22. zář 2007 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek