Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

anngie
19. zář 2007

ahoj dančo, prosím tě v kolikátém týdnu jsi byla na tom prvním ultrazvuku? Já jdu v úterý, to bych měla být v 6.týdnu myslíš že už něco uvidíme a bude to na první fotku? Jinak co se pohlaví týče tak si taky moc přejeme kluka. Ještě než jsem ho čekala tak jsem všude prohlašovala že chci kluka 🙂 Akorát manžel trvá na jménu po něm a to se mi moc nechce dávat, takže ho ještě budu muset přesvědčit 🙂 Pohlaví si říct nechám určitě. Pokud to bude vidět. Mám kamarádku a ta pokaždé když byla na ultrazvuku tak bylo miminko otočený tak blbě že nikdy nedokázal doktor říct co to bude. Museli se nechat překvapit. Dneska mají rok a půl holčičku.Takže pokud to bude možné budu to chtít vědět, protože jsem moc zvědavá a nevydržela bych to 😀 a taky hlavně aspoň člověk ví v jakých barvách má kupovat 😀

anngie
19. zář 2007

zrovna koukám jak se mi u jména píše ten počet týdnů, asi to není přesné nebo já nevím jak se to počítá 😀 podle mého výpočtu jsem 5tt ale on mi doktor řekně přesně 🙂

tlap.ka
19. zář 2007

mně to počítá týdny dobře, dneska jsem 11+3,takže v podstatě 12tt 😉 na ultrazvuku jsem byla v 10+1 a mimísek byl vidět moc hezky, jsem zvědavá, o kolik vyrostl - v pondělí jdu na ultrazvuk kvůli NT,tak doufám,že všechno bude Ok 🙂 jinak my se necháme překvapit, co se vykklube na svět-mám ráda překvapení, i když přítel by to rád věděl hned - teda on stejně tvrdí, že to bude kluk,tak uvidíme 😉

anngie
19. zář 2007

holky můžete mi vysvětli to počítání? fakt nechápu ☹

tlap.ka
19. zář 2007

anngie, jako počítání tady? 😉

anngie
19. zář 2007

tlapka: vůbec jak to spočítat v kolikátém jsem týdnu. Tys psala že jsi 11+3 což třeba nechápu 😀 když mám datum výroby a datum poslední ms...?

tlap.ka
19. zář 2007

no 11týdnů + 3 dny 🙂 já jsem to podle poslední menstruace nemohla vůbec brát, protože jsem měla nepravidelný cykly a různě dlouhý, takže mi to pak dr. určil až podle ultrazvuku, i kdžy já jsem taky věděla, kdy přibližně došlo k početí - a to sedělo 😉 takže počítej od "data výroby" 😉 teda tak bych to počítala já 🙂

anngie
19. zář 2007

aha, tak podle mého počítání 4+3 😀 a tady mi to počítá 7tt 😀 no už se těším k tomu doktorovi, jsem zvědavá co mi řekne on.

tlap.ka
19. zář 2007

mně to tady taky napočítalo moc 🙂 tak jsem to pak upravovala, protože podle mojí menstruace se fakt nedalo počítat nic 😉

cibule
20. zář 2007

Holky, tak my bychom o malinko radši holčičku, ale myslím, že čekám chlapečka, tak uvidíme 😀 Jinak můj brácha, když viděl mou fotku z UTZ (mám ji v albumu) prohlásil, že je to kluk jak poleno 😀 Tak uvidíme, jestli se trefil 😅 Vidět to samo nejde 😀 Mamka ta zas tvrdí, že je to holka a manžel si to myslí taky 😀 ALe je to fuk, hlavně ať je to zdravý 😀 A mě Koník taky počítá dobře. Dneska jsem podle ms 12+0, ale protože jsem měla ovulku dřív než 14.den, vychází mi to asi 12+2, nebo 12+3 😀 No každopádně, to mám na Koníkovi dobře 😀
Tak mi to počítají i na gyndě, ale kdybych měla počítat přesný stáří plodu, bylo by to jen 10+4, ale bacha, tak to doktoři nepočítají. Počítá se to od té posl.ms a jestli jste ji měli nepravidelně, tak to v podstatě vychází tak, že jestli víte den splození, tak počítejte jakoby ms byla 14 dní před tím. Fakt. Jinak Vám ty doktorský výpočty nevyjdou 😀 Taky jsem z toho měla zmatek 😀

veda
20. zář 2007

Ahoj těhulky,

já jsem dle mých výpočtů, zpožděné menstruaci a asi 5 ti pozitivních těstů ve 4.týdnu a 4 dnu - tj. polovina 5 týdne. Na gyndu jdu až 2.10 a hrozně si přeji, aby bylo vše v pořádku.Strašně moc bysme chtěli miminko(a).-)

veda
20. zář 2007

Holky a cibule mám dotaz,

co to znamená koník mi počítá dobře. Ono se dá někam zadat jen datum a pak to počítá týdny? díky

anngie
20. zář 2007

veda: klikni si na nastavení a tam si zadáš datum poslední MS 🙂

anngie
20. zář 2007

veda: nastavení je nahoře vedle interní pošty 🙂 ...pro upřesnění

ivanahubackova
20. zář 2007

ahojte holky, je citlivost zubů jedním z příznaků těhotenství???Díky

cibule
21. zář 2007

Veda: Tak jak radí Anngie 😀
Ivana: Tak to nevím. Zuby mě nebolely. Měla jsem citlivá a bolestivá prsa a dělalo se mi zle bez důvodu....no, totiž, ten důvod jsem neznala 😀

dzej
21. zář 2007

Danča já taky chtěla chlapečka, a bylo nám řečeno, že to bude holčička 😀

danca27
21. zář 2007

ahoj holky Anngie prosímtě no já tam šla v 5tém týdnu začínali jsme šestý pomalu a byla tam vidět tečka která měla 3mm🙂no a ted mám holky hroznej zážitek.V práci jsem se předevčírem tak rzčílila ž jsem začala špinit☹a tak jsem čekala no a včera už jsem musela z práce jít k dr protože mě začalo blet i břiško a tak musím teď být doma dostali jsme DUPHASTIN a je to teda otrava☹..no ale mimíš se prej na mě zlobí říkal pan doktor🙂.. takže jsem ho včera viděla zase, už má něco kolem 5mm a už byl i víc vidět taková podlouhlá housenka😀🙂ale fotku, protože jsem pověrčivá, jsem nechtěla..až toho 4.10. kdy mám přijít na ko..jinak prukazku dostanu až v 10 týdnu to je cca 15.10...už se nemůžu dočkat. Zatim mi špatně neni akorát se ted pořád bojim...tak se držte jo a ten výpočet porodu a týdnů nejlépe řekne sestřička my to máme fakt na 8.5.08 jak nám spočítal internet....dzej a jak to víte že holčička už máte nějaký testy? Ono je to stejně holky jedno co budeme mít mímíško jako mimíško🙂 hlavně at je zdravý😀 😉 😉 😉

dzej
21. zář 2007

danca no musíš být v klidu a nerozčilovat se, nestojí to za to. Jo, já byla v 12tt na NT plus vyšetření a tam nám řekli, že to bude holčička.. Jasný, hlavně ať je to zdravý..spíš jsem ti chtěla říct, že můžete mít opak toho, co chcete 😀

cibule
21. zář 2007

Dzej, no, my chcem holku 😀 Tak že by to byl kluk? 😀

dzej
21. zář 2007

cibule 😀 😀 a ty jdeš kdy na NT?

danca27
21. zář 2007

DZEJ no ted už jsem v klidu to je jasný my v tý práci máme uplnej mazec☹ no co to je NT?já jdu 4.10. tak to jsem zvědavá to NT tio je z krve nebo jak?🙂

cibule
21. zář 2007

Dzej, já už na NT byla v pondělí. Nosní kůstku jsme měli, šíje 1,2, krev dobrá, takže na klky nepůjdu. Ty jsi asi byla na klky, že? Když už víš pohlaví?
Danca: NT je genetický screening, projasnění šíje a odběr krve za účelem zjištění vrozených vývojových vad. Mrkni sem http://www.prenatal.cz/faq.htm

dzej
21. zář 2007

Cibule ne, já byla jen na NT plus no my měli nosní kůstku, šíje 0,8mm a riziko 1:8100 a jak dělal ultrazvuk tak řekl, že to bude holčička. Klky nevím co je a nebyla jsem na tom.

danca27
21. zář 2007

ahá tak to jo nojo ještě v tom nejsem zběhlá🙂 ale docela se bojim orodu už se mi o tím zdá🙂)) ale to si my všechny že jo?... 😒 😉

cibule
21. zář 2007

Dzej: To už poznali? To teda koukám 😨 😀
Danca: Snad to nějak zvládnem 😉

cibule
21. zář 2007

Dzej: A tos na tom NT byla někdy teď? Jsem zvědavá. Mě nic o pohlaví neříkali 😉

micanek
22. zář 2007

Ahojky holky.
Jsem tady dá se říct po prvé a nevím co si mám myslet. Myslela jsem, že jsem těhotná, ale podle vašich příspěvků, nevím....
V neděli mi vyšel baby test na těhu. V pondělí jsem by la na krvi, Doktorka mi při vyšetření řekla, že u ní ještě těhotná nejsem. Ve středu jsem si volala na krev a sestřička mi řekla, že jsem těhotná, el že je to ještě takové malinké těhotenství a že mám 2.10. přijít znovu na krev.
Osobně si myslím, že budu asi tak ve 3 týdnu.
Prosím poraďte mi, jelikož jsem začátečník, tak hodně věcem nerozumím. děkuji!!!

anngie
22. zář 2007

micanek: Ahojky, já zjistila že jsem těhotná podle dvou pozitivních testů a podle příznaků. Když jsem to zjistila tak jsem mohla být také tak ve 3.týdnu.Teď bych měla být skoro v 6.týdnu a teprve za 3 dny jedu na první ultrazvuk. Na gyn.jsem volala hned po tom testu a tam mi sestřička řekla že nemá cenu ultrazvuk, že by tam doktor stejně ještě nic neviděl. Takže to že jsem těhu nemám potvrzené od doktora ale na 99% vím že jsem. Máš nějaké další "těhotenské příznaky?"

micanek
22. zář 2007

samozdřejmě nemámměsíčky, které mám už od 13 prvidelně. Já spíš nechápu, proč mi chcou znovu brát krev.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru