Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

smolinek
8. črc 2008

lastep: díky moc si zlato. Taky si to pořád řikám 😉 fakt se dneska těším domu až se plácnu na gauč a budu vychutnávat klid

ismail
8. črc 2008

smolinek: dekuju, no prakticky zadny, jen nekdy jdu curat trikrat behem hodiny a pak zase treba dve hodiny nemusim.
Holky, nevite nahodou, jestli se tehotensky nevolnosti muzou dedit? Jako, ze kdyz nebylo nic moji mamce, ze je sance, ze na tom budu podobne?

lestep
8. črc 2008

ismail- mě také jen bolely prsa a trošku břicho, unavená jsem se cítila také hodně..Uvidíš bude to dobrý..

lestep
8. črc 2008

smolinek- pěkně si lehni, pusť si nějakou hudnu nebo nějký pěkný film na dvd, který máš ráda a relaxuj. Kašli na ostatní..Jen ty sama potřebuješ klid a být v pohodě..

ismail--. tak s těma nevolnostma těžko říct..Moje máma, když čekala bráchy, tak nemohla být ani v kuchyni, jak ji bylo zle a když čekala mě, tak jí bylo dobře, tak těžko říct..Já se zatím také cítím dobře a nevolnostma netrpím a ani nezvracím.. 🙂

lykas
8. črc 2008

Když mi doktor řekl že jsem v 7+3, kolikátej je to týden, jsem z toho zmatená?

ismail
8. črc 2008

lestep: diky za uklidneni, ja se jen lekla, ze kdyz nic necitim, ze se mimi nevyviji.. Takto je super, ze se citis dobre 🙂

lykas
8. črc 2008

ismail: taky se cítím naprosto perfektně, akorát mám věší prsa a cítím v nich pnutí a jsem unavená.

ismail
8. črc 2008

lykas: me prave bolela prsa asi jen tyden, zacalo to paty den po ovulaci a ted uz vubec nic, ani se nezvetsila, tak jsem se lekla....ja je teda nikdy nemela ciltivy, tak nevim,jestli to muze s tim souviset

kaciska
8. črc 2008

lykas-jsi těhulka 7 týdnu a 3 dny...takže to spadá už pod osmý týden.....chnápem??? 😀 jinak gratuluju

smolinek
8. črc 2008

lykas: je to jakoby druhý měsíc

ismail: moji mamce taky nic nebylo, moji ségře taky ne a já je mám přímo ukázkový 😀 ☹

lastep: ano a dám si twix 😀 když už mám něco přibrat, tak ať mi to aspoň chutná 😀

ismail
8. črc 2008

smolinek: takze se na to spolehat neda 😉

smolinek
8. črc 2008

ismail: asi ne. Já si to taky myslela, když ségra byla těhu a bylo vše v pohodě

ambret
8. črc 2008

Jsem tu z5 🙂

smolinek
8. črc 2008

ambret: kde si cupitala? 😀

lestep
8. črc 2008

ismail- někomu je špatně někdo se cítí jako před menses.Já vím, že na úplném začátku jsem se cítila dobře.Neměla jsem ani nevolnosti..Jen mě bylo špatně z hladu.Teď už jsem si ale přizpůsobila jídelníček a je to v pohodě..Zatím nepřibírám, ani jsem nezhubla..

smolinek- tak aspoň papej, to co ti chutná a z čeho se ti nedělá špatně. A kolik jsi zhubla? Je to hodně?

ambret- a kdepak jsi byla? 🙂

smolinek
8. črc 2008

lastep: jsou to asi tak 2 kilča, ale v březnu mi trhali ty mandle a to jsem šla z 52 na 47kilo, pak jsem stihla 2 nabrat a teď jsem zase na 47kg. Taky mi to nevyhovuje, ale prostě přibrat mi nejde.

lestep
8. črc 2008

smolinek- s tím přibíráním je to složité. Vím to sama. Před 2 rokama jsem zhubla 5 kilo a doteďka jsem je nenabrala.. Nebo vlastně 1,5 kg už teď jo..Takže mám 168 cm a 52 kg. Což je akorát.. Těch 47 je málo,ale snad už bude líp. Ten stres ti taky neprospívá a pak nemáš chuť na jídlo, nevolnosti se zhoršují a je to začarovaný kruh..

micanek
8. črc 2008

Rolincova: V těhu jsem přibrala 10kg a mám dole 15kg ... ale pupík mě teda pěkně vysí. Chtěla jsem si koupit stahovací pás ... a to mi 2 dr. nezávazně na sobě řekly, že je to na hovno. že to podrží to břicho, ale pak zleniví moje svali. Takže cvičit, cvičit a cvičit ... no a do toho se mi zatím nějak nechce.

Jinak jsem zhlídla albíčko a Michálek je nádhernej ... má teda bejt pokom 😀 ... nebo jsou krásní všichni Michálkové 😀 😀 😀

smolinek
8. črc 2008

lastep: hmm, to jo pořád se to točí dokola.Ale to se vydrží 😀

ambret
8. črc 2008

Už jsem tady zas, já jsem pořád někde v tahu 🙂

lestep
8. črc 2008

ambret- a kdepak jsi pořád v tahu? 🙂

zanettt
8. črc 2008

ja jsem take nemela zadne tehu priznaky jen me boleli prsa a jinak vubec nic...jinak sem v blizke dobe asi uz take hodim nejake fotecky...hnedky jakmile bude trosinka casu a nalady... 😉

rolincova
8. črc 2008

Lestep: já to špatně napsala, myslela jsem jestli ti dají tu výpověď nebo ne, jak si tu řešila.
micanek: Teda ty se máš, to jsi pěkně zhubla...No jasně Miškové prostě nemají chybu... 😉

Dneska jsme si den fakt užili. Poo jsme jeli do Carefouru a tam jsme něco málo pokoupili, teda mají docela super slevičky, Kenvelo, CaA, fakt super. No a pak jsme šli do kina na Pandu....No před koncem jsem odešla, protože to fakt není pro mě. Ale šli jsme kuli synovi. Ale nechala jsem tam chlapce a já odběhla do obchůdků. Pak jsme šli k MC Donaldovi, kde měl slíbený Happy Meal s pandou. No byl děsně nadšený. Počásko je fakt lepší, hned se lépe dýchá. Ale zase když je sluníčko, tak má člověk úžasnou náladičku... Mě teda teď rozhodí docela i maličkost.

micanek
9. črc 2008

rolincova: no, jo ... jenže ještě takovejch 15kg potřebuji dát dolů. 😅

V posledním měsíci jsem byla na bubulích v kině ...film super ....ale jinak to bylo utrpení.
Taky se chystá do CaA a v HM jsou prej taky slevajzny .... jenže nějak kuli té stavbě zatím neni kdy ... 😒

ambret
9. črc 2008

Ahojky 🙂

Les, ale pořád jsem běhala za holkama, pak přijela jedna známá, tak jsme hodily řeč, pak jsem byla nakrmit hafana 😉

lestep
9. črc 2008

rolincova- ahojky. tak to jste si užilá báječný den..¨Všude jsou slevy.V pátek jedeme s manželem kámošce na promoci, tak se stavíme v Olomouci v olympii.Ještě jsme mělí včera výročí, tak to musíme oslavit a něco pěkného si koupíme.Už se moc těším. Jen aby zítra kontrola dopadla dobře. Docela se bojím..
Jinak s tou výpovědí to nakonec dopadlo tak, že jsem byla za vrchní a říkala jí, že mám po dou prodlouženích na dobu určitou nárok na prodloužení smlouvy na dobu neurčitou. ona pak volala na personální. Prvně jí ta ženská řekla, že nárok nemám, pak že jo, tak nakonec ten papír škrtla a napsala na dobu neurčitou..Staniční pak přišla a docela se divila, že mě to napsala na dobu neurčitou.Probodla mě pohledem a odešla..Jen tak utrousila, no vždyť ješt ani břicho není vidět, no vlastně máte čas.Fakticky mě dostala kačena jedna..Týden na ti mě pak přišel dopis z personálního,abych to podepsala na dobu neurčitou a poslala jim kopii zpět. Tak jsem byla moc ráda.. 🙂

ambret- tak to jo.. 🙂

lestep
9. črc 2008

kam jste se všichni poděly? 🙂

smolinek- tak snad už se cítíš trochu líp?

ambret
9. črc 2008

Já jsem zase tu 🙂

zanettt
9. črc 2008

ahojky holky.. zacala jsem mit mensi obavy... dnes jsem prestala mit chut k jidlu...obed jsem malem vyhodila .. tak doufam ze je vse v poradku .. 😖

lestep
9. črc 2008

zanet- a z čeho máš obavy? s jídlem je to holt nevyzpytatelný..Snad bude líp.. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru