Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

zuzannes
11. črc 2008

všechny zdravím,
byla jsem před chvílí u gyndr. a viděl žluté tělísko (ze kterého jsem prý patrně otěhotněla), žádné cysty, ale co mě mooc poplašilo je endometrium jen 8 mm. To mi přijde fakt málo. Jsem dnes sice jen 15 DPO, ale myslím, že v případě těhu by sliznice měla být zvýšená. Ach jo, už jsem z toho zase špatná. Holt nezbývá než počkat, jak se to vyvine....Se omlouvám, že vám tady takhle depkařim, ale vždycky mě povzbudíte a dodáte naději, že to ještě může dobře dopadnout 😅

ismail
11. črc 2008

zuzannes: to ti gratuluju, to bude vsechno v pohode, uvidis. Ja mam bohuzel cysty a nevi se, zda je to od zlutého teliska nebo mimodelozní. Dneska jsem si volala na vysledky hcg a uz je 734, minule 44, tak snad to mimodelozni neni. Ale zase cysta muze zpusobit potrat ☹

ismail
11. črc 2008

zuzannes: ta sliznice je podle meho v poradku. Ja jeji soucasny stav neznam,ale mivala jsem problemy s tim, ze je nizka i 5-6 mm a tehotna jsem.

zuzannes
11. črc 2008

ismail, to jsou krásné hodnoty hcg, určitě je to OK 😉 Kolikátý jsi DPO?? Jo, a dnes mi gyndr. říkal, že i kdyby tam byla cysta, tak to v těhotenství nevadí, takže se nemáš čeho bát.

ismail
11. črc 2008

zuzannes, jsem teprve 7 den od vynechani menstruace, dozvedela jsem se to velice brzy. Vim, ze cysty nevadi, rekl mi, ze ta jedna je bezvyznamna, ale ta druha je horsi, protoze nevi co to je, zda cysta zluteho teliska nebo mimodelozni ☹ kdy si te pozval na dalsi navstevu? me brzy kvuli te cyste, ale pochybuju, ze pristi tyden uz bude neco v deloze videt.Jinak ja beru ode dne zjisteni utrogestan, protoze jsem otehotnela po clostilbegytu(na podporu ovulace).

ismail
11. črc 2008

a ovulaci jsem mela az 16 den cyklu

rolincova
12. črc 2008

pavlína005: Ahojky, tak jakýpak byl porod, vidím, že mimíska už máš psaného🙂)) gratuluji k miminečku.

lestep
12. črc 2008

ahojky. zdravím vás všechny o víkendu..
Jak se všichni máte?
Včera jsme si užily krásnou promoci od kámošky, nákupy v olympii a večer dobrou grilovačku..
pavlina 05- to je fajn, že jsi takové téma založila..Jak se daří tobě a mimi? Vše ok?
rolincova- já právě neomezené vycházky nemám..Chtěla jsem se teď na kontrole dr. zeptat, ale nakonec jsem se nezeptala.. mám je 10-18h. Ty sis o ně požádala sama? Máš pravdu, člověk musí pořád o něco bojovat. je to krásný, že už mimi kope. Moc se na to těším...Bude to takový jiný..Teď o něm ani nevím..Ještě 4 týdny a snad se dozvíme, jestli je to holčička nebo chlapeček..Jsem zvědavá..

jaja 257- tak 3 kg není zas tak hrozný ne? Včera jsem si koupila dvoje tříčtvrtáky v CA a ještě k tomu takovou nádhernou halenku. Určitě dám do alba..
ismail- zdravím tě..Klidně piš, my jsme jedině rádi.,Je to fajn, každý máme přece jiný názor a to může druhému pomoci..Držím pěsti,aby bylo vše v pořádku. Nestresuj se a snaž se myslet na cěo jiného..Určitě kontrola dopadne dobře. Falešně pozitivní testy někdy cysta může vyvolat,ale nemusí..

smolinek- tak to je super, že je to trošku lepší..Nezestárneš neboj..Držím ti pěsti..

lestep
12. črc 2008

zuzanes- uvidíš, bude to dobrý.Každá stresujeme..Je to normální reakce. Bojíme se o mimi..také se bojím..

ismail
12. črc 2008

ahoj holky, vsem preji krasnou sobotu, i kdyz u nas je zatazeno. My dnes byli na prochazce, snazim se na nic nemyslet, divny bolesti taky nemam, hcg stoupa, tak to musi byt v pohode, ne? 🙂

rolincova
13. črc 2008

ahojky holčičky, krásnou neděli 🙂
lestep: No řeknu ti, že čím víc se blíží návštěva u gyn. tak se nemůžu dočkat. A jsem fakt napnutá úplně šíleně. Mám bříško takové do špičky, stejné jsem měla u Michálka a každý říká, chlapečka. Já si to myslím taky. Ale kyvadlem mi vždycky vycházela holčička, a těhu je úplně jiné. Ale já mám Míšu hodného od malinka, tak by mi druhý chlapeček nevadil. Hlavně ať je to zdravé.... pohlaví mi je jedno. Ale už to chci vědět. Teda vy jste měli včera krásný den, od rána až do večera. No já jsem byla v centru asistované reprodukce od kud mě poslali pryč koncem druhého měsíce. No a doktorovi jsem řekla, jestli bych nemohla mít neomezené vycházky. A on mi je beze slova napsal. Je to fakt super.
zuzanes: to mohu potvrdit, já nedříve stresovala před početím, pak do 12tt, a pak testy, prostě pořád... z toho nevyjdu. Pak mě do toho vyvede z míry každá nepříjemná zpráva v televizi a je to...
ismail: držím pěstičky, bude to určitě ok....
Micanek: Co Mišáček po tom pijákovi, nemá to červený?

lestep
13. črc 2008

ahojky.
tak jak se máte při tak střídaě oblačné neděli? U nás chodí pěkné přeháňky a docela i bouří..

Ahojky rolincova.. moc tě zdravím..To máš pravdu s tou kontrolou. Také se už těším, že se konečně dozvíme, co se mě schovává v bříšku. Hlavně, aby byl zdravý a bylo vše v pořádku..Uvidíš, jestli to bude kluk nebo holka..Kdy tě ta kontrola čeká? Na ty vycházky se skusím zeptat. Proč se vlastně stresovat a pořád hlídat hodinky, kolik je hodin..V pátek mám triple testy, tak se ho zeptám..

micanek
13. črc 2008

Rolin: piják, zatím dobrý, tak doufám, že s toho nic nebud.

Jinak v pátek jsme poprvé kopli do země a máme vykopané základy ... doufám, že teď už se to pěkně pohne a jen to povalí. 😀

lestep
13. črc 2008

micanek- tak to je fajn, že máte základy. manža je pořád u svýho bráchy na baráku, tak to chodím sledovat, co dělají.. 🙂

rolincova
13. črc 2008

lestep: ahojky, 😉 no počasí a tlak hrůza. Docela mě pobolívala hlava, ale byli jsem u tchyně a tchána a byly tam i děti od švagrové, tak jsme si popovídali a byla docela pohodička. Udělala jsem cukety, je to úžasný, vždycky jsme dělali cukety obalené, ale teď miluju na vytřený plech nakrájet kolečka cukety, posypu vegetou bez glutamanu a na to kolečka rajčat. A dám to zapéct a je to fakt úžasný. Měla jsem to loni na Malocrce a nemělo to chybu. Jinak kontrola mě čeká zítra mezi 10 a 12 🙂 začínají se mi na straně břicha dělat modré žilčičky. Na ty vycházky se neptej, oně požádej. Řekni, že známá to dostala hned, kdyby se jim to nelíbilo 😉 Nenech se....
micanek: Tak to je super, že je Míma ok... Teda vy už jste začali dělat základy, tak doufám, že nám to budeš postupně fotit. Mrkni na web: http://www.stavimedum.cz/ Týjo, ale obdivuji Vás, že to začínáte s Mišáčkem🙂 měli jste počkat, až Vám pomůže....

lestep
13. črc 2008

rolincova- také mě teď nějak pobolívá hlava..Nevím, čím to je,ale nijak extra na to netrpím.. Jéé to musela být mňamka.. Zítra budu držet pěstičky a myslet na tebe.. S těma vycházkama to skusím, nenechám se..

anaconda
13. črc 2008

Ahoj holky.
Taky mě posledních pár dní pobolívá hlava, i když na to nijak zvlášť netrpím. Asi je to fakt tím tlakem vzduchu a jak se střídá horko a zima. Je to k zbláznění. Co snášíte víc, horko, nebo tuhle zimu?

micanek
13. črc 2008

Roliá: zatím je máme pouze vzkopané ... betonovat máme v sobotu, btak doufám, že bude počaso. jinak čekat až nám Mišulák vyroste ... no to by mě asi jeblo .. holt nějak to zvládnout musíme ... říkám si, že jsou na tom lidí hůř, tak ať neremcám. 😅

petis
14. črc 2008

Ahoj Holky,
zdravím vás po týdnu dovolené opět z pracovního procesu ... teda že se mi jako chce 😖
My jsme měli týden dovču, ale byla to pracovní dovolenka, přistavujeme si k domečku jeden pokoj (abychom měli vše své na jednom patře), manžel s mým taťkou pracovali jako o dušu a už naši "ložničku" vehnali nahoru, tento týden by se mělo pokračovat a měl by se dělat věnec.

Micanku, ať vám vaše stavba roste a vše se plní podle plánu 😉

Roli, na dnešní vyšetření držím palečky, bude vše OK a pak nám nadšeně poreferuješ 🙂

Já byla na kontrole 4.7. Jsme v pořádku a už se těšíme spolu s manžílkem na velký UTZ, který nás čeká cca za měsíc, prý si odtama odneseme i DVD s mimiškem, to bude bájo 😉

Tak pa pa a úspěšný vstup do nového pracovního týdne 😵

jankapavol
14. črc 2008

Ahoj holky,kdy vam rekli pohlavi miminka?

smolinek
14. črc 2008

ahoj těhulky a máminy,

hlásím nástup na stránky 😀 Teda musim říct, že jsem se hned po ránu parádně přejedla a teď tu funim jak lokomotiva 😀 , ale ve čt jdu na kontrolu a yonty musim mít vyšší než předtím jinak si mě tam nechají ☹ , tak láduju na co přijdu a zatim mi to jde 🙂

Dneska se jdu mrknout na nějaké věci na mrňouse a na nějaký volnější kalhoty pro mě. Během víkemdu mi pupendo narostlo skoro o 2 cm, je to možný? Do Prahy jsem jela pak s rozepnutejma gatěma 😀 😀

petis
14. črc 2008

Teda Smolinku, ty jedeš 😀 Samo že to myslím v dobrém a myslím tím tvé centimetříky na bříšku 😝
Já v práci sedím s rozepnutým knoflíkem, jinak už to bohužel nejde ...

smolinek
14. črc 2008

petis: 😀 taky si ho rozepínám. Trošku se toho přibírání přes bříško děsim, stačí mi jeden rohlék k snídani a mám pod tričkem balón 😀 Tak je dobře, že jsem se trošku rozpapala, musim hodit fotky na do albíčka mýho pupenda, aby jsme se pochlubili jak rostem 😀 😀

petis
14. črc 2008

Tak šup sem fotečku, já jsem se minulý týden taky odhodlala zveřejnit můj pupík 😔 😀

smolinek
14. črc 2008

petis: já ho musim vyfotit sama, jelikož přítel fotí vršek a né pupík 😀 😀

lestep
14. črc 2008

ahojky.
zdravím vás při pondělku. No to je zima venku. To počasí se pořád střídá..Hlavně už toho dost napršelo a jsou samý bouřky.

petis. to je fajn, že vám roste ložnice. ta velký ultrazvuk se také moc těšíme.O tom DVD jsem slyšela. Musí to být asi něco hodně zajímavého. Také si je necháme udělat pokud to půjde.

smolinek- tak to je super, že máš chuť a přibíráš..Já jsem si koupila dvoje kraťase těhu a halenku a zatím je to venku na bundu. No snad se trochu oteplí..

smolinek
14. črc 2008

lastep: no já budu muset koupit nějaký kalhoty, jelikož se promenádovat po městě s rozepnutejma kalhotama asi neni ono 😀

u vás bouří? tady zatim to tak nějak jde, zima sice až taková neni.Možná to bude tím, že mám návaly vedra

lestep
14. črc 2008

smolinek.- včera večer u nás byla pěkná bouřka. Vždycky když chci jít na net nebo žehlit, tak začne se blýskat a hřmět.
Jo, s rozepnutým knoflíkem, to asi není dobrý nápad..Tak dobře nakup. Půjdeš někam do těhu obchodu nebo jen tak někde se podíváš? Můžu říct, že dobrý těhu věci mají fakticky v CAA.

ismail
14. črc 2008

ahoj holky, preji Vam vsem krasne pondeli.
Teda, musim priznat, ze tem co maji za sebou uz tech nejkritictejsich 12 tydnu zavidim, ale jen trosku 😉 Muzu se zeptat, vy co mate neomezene vychazky o ne jste si rekly nebo Vam je doktorka rovnou nabidla?
Me zitra ceka kontrola, mam z ní strach,snad uz v deloze bude neco videt.

micanek
14. črc 2008

jankapavol: ve 20tt při velkým ultrazvuku nám byl oznámen šulínek 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru