Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

jaja257
18. črc 2008

ismail: ja ked som bola prvykrat na kontrole asi v 6 tt, tak som mala zltkovy vacok a mimi sa skryvalo zan, takze na zaciatku sme videli len ten vacok.Ale potom sme videli aj akciu srdiecka. Lenze kazde tehotenstvo je ine a vyvoj kazdeho dietatka je iny, takze sa neboj a vsetko bude v poriadku. Uz nabuduce mozes uvidiet aj mimi alebo aspon srdiecko.
Vacok je nahrada placenty na prve obdobie zivota a funguje podobne ako placenta, teda je to zdroj zivin pre mimi, postupne sa bude vyvijat placenta a ta prebere funkciu zltkoveho vacku.

smolinek
18. črc 2008

ismal: no to je taky dobrá bomba na psychiku 😨 asi bych je klepla. Ten žloutkovej váček plní v začátku funkci placenty, embryo si z toho bere živiny, atd.. a pak se ztrácí a nahrazuje ho placenta. Bude se muset počkat, až se tam něco objeví. Dr. mi to počítala a stejně tam nebylo nic vidět. Tak jsem taky čekala nějaký ten týden, než se na ultrazvuku v dutince objevila tečička 😉

ismail
18. črc 2008

Holky, diky za podporu a poradu. Psychiku mam v haji a to totalne. Takze v tom vacku by se mel objevit plod? No treba to uz v to pondeli bude 🙂

smolinek
18. črc 2008

ismal: přesně tak, mě se objevil nejdřív váček a za týden jsem měla už malou tečku. Budu držet palec aby to vyšlo 😉

ismail
18. črc 2008

smolinek: tak to super diky, takze v pondeli jeste asi tezko, no tak hlavne, aby stouplo hcg. A jak jsi byla daleko? Kdyz jsem 5+7 tak je to 6. tyden?
Jeste jsem se lekla jedny veci, ve zprave mam napsanove fundu blize leveho delozniho rohu je ta dutinka s patrnym zl. vackem. Cetla jsem totiz, ze kdyz je tehotenstvi v deloznim rohu, ze je mimodelozni. Mam se bat? Dr. rikala, ze to nic neni, ale ja uz nevim cemu a komu mam verit.. ☹

smolinek
18. črc 2008

ismal: tomu už já tolik nerozumím, pokud nevěříš svému Dr. tak ho můžeš změnit. Přesně ti to teď z hlavy neřeknu, mám to napsaný v diáři a ten mám doma, ale pohybovalo se to tak nějak od toho 4tt do 6tt + něco

jaja257
18. črc 2008

ismail: na tuto otazku by ti vedel odpoved niekto, kto sa v tom vyzna. Skus svoju dr. a ked si myslis, ze to nie je dobre, tak jedine ti mozem poradit to iste co smolinek, zmen lekara.

tetadolly
18. črc 2008

ahoj holky, nechci vás strašit, ale mě bylo mimčo vidět už v tmo 6.tt,ale doktor řekl, že je to plus mínus2, ale je fakt,že jen jsem namočila tast, tak tam hned byly dvě čárky, no doktor zatim viděl jedno, ale prý se stává, že u jednovaječných dvojčat byvá jedno schované za tím druhým 😀 ale myslím si,že to bude v poho, že to fakt nic nebude, každá to má prostě jiný, většinou tyhle jakoby mimoděložní bývá u holčiček, už proto, že holčičky maj nižší hladinu hcg v krvi, než chlapečci. Třebas je jen pomalejší růst dělohy, to se někdy taky stává, já si myslím, že to skutečně nic neznamená 😉

smolinek
18. črc 2008

teta: přesně tak, já jsem jsem ji tam řekla datumy menstruace a nakonec jsme z Uz zjistili, že jsem o týden později a proto to nebylo vidět, tak dlouho 😉

tetadolly
18. črc 2008

mě to taky vůbec neodpovídá menzes, podle doktora jsem otěhotněla při tom 😀 to by mě zajímalo jak 😀, na genetu mi sdělili že jsem v 11tt a doktor tvrdil 8+1, no nic méně přesně se to dozvim příští týden 😎

smolinek
18. črc 2008

já jdu teď do 14tt a zatim mi to souhlasí na uz, tak hlavně aby ty hodnoty se nevymykali, tomu jejich normálu, jinak to řešit nebudu 🙂

jaja257
18. črc 2008

teta: ved som pisala, ze mne uz v 6 tt videla doktorka akciu srdiecka. A co sa tyka, tak tabuliek a velkosti, tak sme plne tabulkovy 😀 ale podla toho som tiez otehotnela pocas menzes, aj ked neviem ako, lebo by to muselo byt iba fomou myslienky 😀

tetadolly
18. črc 2008

hele holky a víte co je u doktorů neljepší? 😀 Když nemaj po ruce ty své tabulky, tak jsou úplně vedle a pokud se někdo vymyká jejich tabulkám, tak hned šílí, že něco není v pořádku 😀 hele vědi oni co vlastně chtějí? 😀

jaja257
18. črc 2008

no neviem, ci vedia co chcu 😀 ale ta moja vie presne co odo mna chce. Aby som bola kludna, pekne papala a priberala, aby male rastlo a raz za tri tyzdne si vymenit so mnou nazor na to co to bude. Ja chcem dievcatko a ona mi tvrdi ze to bude chlapec 😉 ale v konecnom dosledku som s nou velmi spokojna, paci sa mi , ze so mnou jedna na rovinu a nerobi tajnosti.

tetadolly
18. črc 2008

jaja: tak to je super, já u doktora brečela radostí, takže mi sdělil:,, koukám, že máte takovou radost,že ptát se vás co byste chtěla by byla tak poněkud bezpředmětná otázka 😀 ,, muj doktor je taky super, všechno mi pořádně vysvětlí, když mi něco není jasný a někdy mi i řekne něco navíc, je fakt, že umí výborně uklidnit 🙂 kéž by takový byly všichni doktoři,ale nejsou.... ☹

smolinek
18. črc 2008

po mně zatim nikdo nic nechce 😀 , horší to bude u porodu

tetadolly
18. črc 2008

jojojo, porod, tak to je jediný čeho se tak příšerně bojím 😅

smolinek
18. črc 2008

zatim se uklidňuju, že je to hooodně daleko 😀

jaja257
18. črc 2008

smolinek: mozno bude za chvilu nieco chciet, aby si robila, napriklad klud, spanok a tak dalej. 😀 ale bud rada, ze nic nechcu.

teta: ja by som svoju doktorku nevymenila za nic na svete 😉 mala som problemy so zamestnavatelom (mozno si citala ake, lebo mi tu baby velmi pomohli tym, ze mi podrzali stranu) a vyriesila ich velmi rychlo a bez diskusie. A dokonca mi zakazala sa s nim o tom bavit a ak ma problemy, ma sa na nu obratit pisomne, lebo telefonicky by to sa nemalo cenu. 😀 a ked sa cokolvek spytam, vzdy vysvetli, dokonca aj dvakrat ak to nepochopim na prvy pokus 😀

tetadolly
18. črc 2008

to já taky 😀 , ale upřímně už se těšim, až to všechno budu mít za sebou a to malý škvrně po porodu na prsou, bože to bude taková úleva 😀 😀 😀 😀

jaja257
18. črc 2008

teta: aj ja sa na to tesim 😀 len ja asi budem mat maly problem s dojcenim......som neskutocne stekliva na prsiach 😝

smolinek
18. črc 2008

jaja: jo tak to klidně může chtít, v tom ji bezproblému vyhovim 😀
teta: hmm, fakt závidim těm holčinám že to maj za sebou, i když ségra má skoro 4 měsíční holčičku a je to síla, vůbec nechápu jak to stíhá 😕 ale chovat toho prcka je fakt boží 😀

tetadolly
18. črc 2008

Jaja: au,au buď v klidu mě taky příšerně bolí prsa a je to horší a horší, muž se mi tam nemůže ani dotknout, natož mě obejmout ☹ což mi teď samozřejmě neskutečně chybí ☹ dneska přijel z práce a triko celé od krve, u nich v práci spadl jeden dědula z rampy a rozsek si hlavu a jak ho zvedal, tak se samozřejmě otřel o jeho krvácející hlavu, tak jsem to namočila do studený vody s mýdlem a jsem zvědavá jestli to pustí a s jeho žaludkem se divim, že nepřijel on s rozbitou hlavou 😀

jaja257
18. črc 2008

smolinek: no to som si myslela aj ja 🙂 som doma 2 tyzden, zatial dovolenka, este ma caka 5 tyzdnov a potom ma caka pn az do MD. A mozem čestne prehlasit, ze uz sa zacinam trosku nudit, pretoze som sama doma cely den, vsetci znami pracuju a maju cas len vecer a vtedy ja uz spim, pretoze som unavena zo samoty, este ze mam vas a mam skym cez den pokecat 😀

jaja257
18. črc 2008

teta: mna manzel este objat moze, ale doktnut sa prsnikom ani za svet, ved by som umrela od smiechu 😀

smolinek
18. črc 2008

Jaja: no to já bych se nenudila aspoň ne ze začátku. Mám tam plno hezkejch knížek, který bych ráda dočetla, ale teď na ně neni čas a hlavně s kocourem se opradu doma nenudím 😀 a když by šlo už do nejhoršího jela bych na týden k rodičům a tam bych se rozhodně nenudila 🙂

tetadolly
18. črc 2008

jaja: aha, tak to jsem špatně pochopila 😀 oni tě strašně svědí a ne bolí 😀 to víš no přeci už je to 4 roky co jsem se vrátila z půl ročniho pobytu na slovensku 😀

jaja257
18. črc 2008

teta: ale nakonic sme nasli spolocnu rec 😀 tusim steklit po cesky sa povie lechtat, ale nie som si celkom ista 😀 teda som lechtiva na prsiach 😀

smolinek
18. črc 2008

teda mě prsa přestaly bolet, ale koušou mě bradavky nebo jak to mám napsat, jsem to řikala,Dr. abych něco nezanedbala, tak se mi na to mrkla, ale prej mi rostou 😀 no tak jsme pak načaly téma, jak si připravit bradavky na kojení 😅

tetadolly
18. črc 2008

😀 😀 😀 😀 já jsem byla v Košicích na výměnym pobytu od školy asi půl roku, no mazec, než jsem se naučila rozumnět 😀 mluvit mi šlo, ale některým slovům jsem prostě nerozumněla 😀 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru