Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

jaja257
21. črc 2008

fedra: jejda, ty budes mat dvojcata 🙂 to je super 🙂

smolinek
21. črc 2008

fedra: uvidíš, že tam budu blikat 😉 😉

fedra
21. črc 2008

🙂 no dufame
Drobcekov cakame po IVF, tak sa bojim uplne vsetkeho. Najskor to bolo mimomaternicove tehu /to uz som raz mala/ a teraz sa bojim ci drobcekovia neprestali rast. A asi si zas nieco najdem aj do buducnosti pre co budem stresovat 😖

smolinek
21. črc 2008

fedra: jakmile máš děti, tak už se nepřestaneš stresovat snad nikdy 🙂

micanek
21. črc 2008

no tady je toho zase nakecanýho .... 😀

lestep: Michálek je sluníčko a hlavně zjišťuji, jak mi roste před očima. Dneska od rána žehlím a lítám k malímu, teď jsem ho dala do sedátka FP a je tam spokojenej, tak jsme na netíku ... jo ale na ukor jídla ... ještě jsem nesnídala. 😖

lestep
21. črc 2008

petis- díky, jsme moc rádi, že je vše v pořádku. Mě ty odběry dělaly v pátek a setřička mě říkala,ať si zavolám hned v pondělí po 12 h, že chodí do laborky pro výsledky.Tak jsem hnedka volala,abych věděla, a čem jsme..

sluníčko- určitě to vyjde, držím pěsti.. 🙂

jaja 257- ultrazvuk budu domlouvat na kontrole u dr. To jdu 7.8. tak už se nemůžeme dočkat. dr. se mě ptal jestli chceme na 3D do Brna, že prý to není problém..

fedra- zajdi k dr. a uvidíš..Někdo může špinit a nic to neznamená a někdo naopak..Ten ti to s přesností potvrdí, že se třeba nic neděje a vše je v pořádku..Držím pěsti..Máš tam dvojčátka? Tak to gratuluju..Některý ženský fakticky špiní a nic to neznamená..

lestep
21. črc 2008

mičánek- to je dobře, že je brouček zlatíčko. Moc ti to přeju..
Jo, tady se pořád kecá.. jen jsem byla chviku venku no a než to dočtu, tak je to doba. vyrazila jsem do lesa na maliny. pak jsem se pořádně vykoupala,aby na mě nezůstalo nějaký klíště, tak snad to bude dobrý.. 🙂

fedra
22. črc 2008

Dobre ranko, tak dnes uz nic, ani stopa po spineni. Tak uvidim pocas dna, ak sa to objavi opat, idem k doktorovi, ak nie, opytam sa na to vo stvrtok pri utz.

fedra
22. črc 2008

tak sa to opat zmenilo, spinenie je opat tu a silnejsie. Dnes idem ku gynekologovi ... mam hrozny strach 😢

ambret
22. črc 2008

Ahojky holky 🙂

Fedra to je mi líto, honem k dr. to bude nejlepší

jaja257
22. črc 2008

ahojky,

fedra: rychlo k doktorovi, on bude vediet najlepsie. A daj vediet ako si dopadla.

fedra
22. črc 2008

idem ... len dnes ordinuje az poobede, tak musim este cakat 😔

rolincova
22. črc 2008

Ahojky děvčátka, pěkný den i když zamračený.... 🙂
Petis: No tak to jsi taky přibrala hodně málo, to je pěkný. Ono se nám to pak bude dobře schazovat. Ještě uvidíme jak to bude vypadat do konce. Prý se v druhé polovině více přibere. Já jsem se synem měla 12kg, ale přibírala jsem už od začátku. Ale schodila jsem pak všechno. Jak píšeš, že tě pobolívalo bříško, tak nebylo to třeba v závislosti na tlalku a počasí? Mě to taky tak občas bolí a mám v něm nepříjemný tlak.

Teď jsem koupila na netu úžasné těhu riflíky za 560, jsou minimálně nošené z HaM. A tím, že mám fakt malou velikost, tak mi naprosto sedí a jsou úžasný. Jinak stojí tak 1300. No a dneska jsem se stavila v sekáči a měli moc pěkné riflíky, strečové a trošku mírný zvon a jsou hodně bokové v budu je moci nosit taky ještě dlouho. Takže mám zase radůstku. Zas budu kočka 😉

petv: Jak píšeš, tak jsem měla úplně stejné příznaky, taky jsem vůbec nezvracela jen mi bylo hrozně zle. Ale už se to stabilizovalo a mohu i jíst. Jinak ty prsa, bolí mě naprosto od začátku, hrozně ze strany. Ale fakt šíleně hlavně v noci a když třeba nemám přes den podprsenku. Jak jsem vždycky nadávala, že mám malé prsa 1-2, tak teď jsem šťasná, že je mám takové, protože to bolí fakt mooooc....

Micanek: Jé tak to je super, už máte kousek baráku 😉 Já jsem nakonec upustila z červené sedačky, protože jsem viděla úžasnou šedivou a má hodně polštárů. Já ji nafotím, byl to super kup. Koupím si k tomu červené polštáře v Ikea a budu mít tu červenou zeď a doplňky. Teda už se fakt těším až to bude hotové. Ale sedačka nemá chybu....Teda tak Miška byl hodný, asi už chce mít domeček a pokojíček...

tetadoly: No to čučím, že si někdo bere paralen kuli bolesti prsou. Já ji mám šílenou, ale prášek by mě nenapadl. Já jsem si ho ani nevzala když jsem měla virozu a teplotu 37,8. Pořád jsem se držela.

Lestep: ahojky zdravím, při tom krásném pršavém úterku 🙂 Jé tak Mišáček se ti líbí? Hlavně je hrozně moc hodnej, ale od malinka pořád nemocnej. Ach jo. Teda ty jsi už ujela 6km, tak to je super, to je vidět, že se snažíš a děláš pokroky. S tou bránou si nedělej starosti, na to bylo brzy. Ale nenech se odradit a pokračuj. No už jsem prodala naši sedačku a včera jsme koupili novou. Ale je to 2 jakost, takže byla trošku špinavá, protože byla výstavní kousek. Ale dneska ráno jsem si zařídila paní, která mi ji za 400 celou vytepovala. Je šedá má hodně polštářků, rohová a rozkládací. Jak jsem psala koupím si k ní červené polštářky a vymalujemě světlince šedo jasně červeně. To se bude potom tvořit mlékov takových barvách🙂)) No a zbytek musíme nechat až na začátek srpna to dé Ikea. Už se tam těším. Teda já si to pořád dočítám a doufám, že máš testíky dobré, musím si to dočíst do konce. Ať vím.... Ale věřím, že určo ano.

Holky nebolí Vás záda? Mě začínají pořád bolet v tom kříži. Je to děs....

rolincova
22. črc 2008

Lestep: Teda konečně jsem se k tobě dočetla!!!! Super 🙂 Já to úplně věděla. Paráda, to se člověku uleví vid? Tak jsem ráda teto...

lenule76
22. črc 2008

AHojky děvčata 🙂
zdravím vás všechny při dnešním strašně deštivém dni. Mohu se k vám přidat do diskuze? 🙂 V pátek 18.7.2008 jsem si dělala těhotenský test a obratem vyskočily dvě //. Pořád tomu nemůžu uvěřit a nějak mi to "nedochází".
Mějte se moc hezky.
Lenka

ismail
22. črc 2008

ahoj holky, vsechny Vas zdravim. Takze vcera v nemocnici mi Dr.povidal,ze je to odumrele mimodelozni,hcg stouplo jen o tretinu,tak jsem sla se slzema domu s tim, ze ve ctvrtek opet kontrola. Dnes jsem konecne byla u sve Dr,ktera povidala, ze na utz je gestacni vacek8,8mm(ve ctvrtek7mm) a v nem zloutkovy, plod jeste neni videt a to jsem uz 6+4,ale pry vzhledem k delce cyklu 31 a ovulaci,ktera byla 16-17 den klidne muzeme byt o tyden mladsi. Zitra jdu opet na hcg a k ni na kontrolu 30.7,takze mi nezbyva nez cekat. Proti teda hovori to malo stoupajici hcg a taky to, ze me dneska prestala bolet prsa, nevim, jestli v tom hraje nejakou roli stres, kteryho mam pozehnane.
lenule76: gratuluju 🙂

rolincova
22. črc 2008

lenule76: ahojky, tak tě vítám a samozřejmě gratuluji 🙂

ismail: Teda to je hrozný, je mi to tak líto. Ty teda prožíváš období. Je to hrozně těžký, člověk si pořád dělá naděje... Držim pěstičky....

hrozinka
22. črc 2008

Zdravím všechny maminky, tak už jsem zpět z dovolené a už jako vdaná paní 😅 . chtěla bych se vás zeptat na radu. už 2 dny mám nepříjemný pocit kolem pupíku. dřív jsem v něm měla pírsing, ale ten jsem už vyndala a poslední dobou tak cca 2cm kolem pupku mám takové štipkaní, nemůžu ani pořádně zakašlat. je mi to nepříjemné asi jak sáhnutí do pupíku. myslíte, že je to něco špatného nebo se mi jen bříško zvětšuje ☹ moc díky za radu

lestep
22. črc 2008

ahojky roli- také jsme moc rádi, že je vše v pořádku..Hlavně jen tak dál.. To je super, že sis udělala radost riflíkama. Taky mám jedny více než měsíc a už jsem je i docela dost užila.. Jsou fakticky super..Investovala jsem do nich hodně- 1.600,ale vím, že je užiju na celou zimu..To mě mrzí, že je pořád nemocnej..Snad to není nic vážného- jsou o doufám rýmy a kašel atd? I to je otrava..Synovec je taky pořád nemocnej. 14 dní je doma, pak jde 14 dní do školky a znova je třeba měsíc doma..No mazec..

lenule 76- tak to moc gratuluju..Užívej si ten krásný pocit..

ismail-- chuděro, co si toho musíš vytrpět..Snad už v ten čtvrtek bude něco vidět a už se to rozhodne..Moc na tebe myslím.. 🙂 Drž se..

hrozinko- tak to gratuluju, vdaná paní.. jak sis užila svatbu..Jak se daří jinak? Říkala jsem si, kdypak se mezi náma objevíš..Jak se daří tobě? Co mimi?

petv- jak jsi dopadla u dr. na kontrole?

lenule76
23. črc 2008

AHoj holky,
všem moc děkuji za přivítání a gratulace 🙂 Pořád tomu nějak nemůžu uvěřit a mám strach, nevím co mě čeká a jak to vše zvládnu.
U lékaře jsem ještě nebyla, paní doktorka má dovolenou, tak až příští týden tam budu volat. Na začátku srpna jedeme na dovolenou, původně jsme chtěli dělat mimi, ale mimi nás předběhlo 😉 Několik let jsme se snažili o miminko, nešlo to, nebrala jsem 8 let HA. Nijak jsem to nebrala tragicky, že mi léta utíkají, říkala jsem si buď bude nebo nebude. Manžel je strašně šťastnej člověk, moc se těší. Říká, že spolu to zvládneme. Jenže mě čeká neznámo a tak mám spíše strach.
Ještě jednou moc děkuji za přijetí a přeji vám všem hezký den.

smolinek
23. črc 2008

ahoj prdelky,

ismal budu ti držet palečky, 30.7. jdu taky na kontrolu a už by mi mohli konečně říct, jak mi vyšly testy.

lenule: moc gratuluji a vítej mezi těhulkama 😉
fedra: držela jsem ti palce, aby to třeba byl jen malý hematom a nebo prasklá žilka, což se po čase uklidní a je vše o.k.

hrozinka: ahoj jsem se lekla, že už se neukážeš 😀 tak co svatba povídej. Já se tady nějak začínám stresovat, kolem mě všichni plaší a my jsme s přítelem nějak v klidu, to už je divný 😀 😀 s tim piercingem, taky ho mám a zatim mi nevadí, vůbec o tom nevím. Spíš mám těsně u pupíku jizvu po laparoskopii a když si teď čistím pupík tak to opravdu nepříjemně bolý a jak řikáš i píchá ( taková ošklivá píchavá bolest ) ale je to tím, jak se to bříško zvětšuje a ty nervíky jsou tam poškozený tim vpichem, tak to bolý. Ptala jsem se na to Dr. když mi dělala UZ.Takže v klidu 😉

petis
23. črc 2008

Dobré ráno, holky. Jak se máte? U nás prší a je zima 😖
Já se k vám taky přidávám, taky se cítím neforemně, ale bude ještě hůř ... Ono fakt jinak přibírají hubenější holky než my, co už kila navrch máme dlouho. Včera na cvíču kámoška říkala, že přibrala 8 kilo, ale kde nic tu nic.

Cvíčo bylo včera předposlední, ale rozhodli jsme se, že budeme pokračovat dál. za to to stojí a aspoň něco pro sebe (pro nás udělám). Ptala jsem se na bolest břicha, můžou to být křeče - na ty je nejlepší hořčík, ale lépe v přírodní formě -dýňová semínka, dýňový olej ... nebo to taky můžou být natahující se úpony. Mě to bolí jakoby úplně spodek podbřišku, může to být, že je teď vyvíjen velký nápor a tělo "nestíhá". Za poslední 2 týdny se mi vylouplo břicho, i včera lektorka říkala, kde jsem ho od minula nabrala 😎 , tak snad je to fakt těmi probíhajícími změnami.
Uvažuju, jestli zavolat Dr. nebo počkat ještě ty 2 týdny do kontroly.

Jinak jsme s manžou shlédli první 3 kočárky 😉 To je hrůza, když je toho všude tolik, jak si pak má člověk vybrat?

Ismail, moc držím palce, ať je miminko tam, kde má být a je vše v pořádku !!!

smolinek
23. črc 2008

petis: hmm, já bych ty kila teda brala 🙂 od té doby co jsem začala jíst, tak jsem nabrala jen kilčo a to se opravdu nehlídám, snim na co přijdu

od kdy jste začaly chodit na to cvičení? já jsem byla odkecaná když jsem šla na houby, ten čerstvej vzduch a skoro kilák mě málem odkráblovaly. Takže potřebuju nějakej pohyb 😔

petis
23. črc 2008

Kamarádka přibrala 8 kg a termín má koncem října, takže ještě něco nahoru půjde.
Včera mi říkala tchýně, že dcera jejího spolupracovníka má termín začátkem prosince a už teď má nahoře 15 kg, to je mazec, ale hold každý nabírá jinak.
Já jsem na cvíčo začala chodit celkem brzo-od 12. týdne a to právě s kamarádkamy, co už byly o 2 měsíce dál. Ale je to fajn, i když se mi nechce kolikrát vytáhnout paty z domu, stojí to za to.

smolinek
23. črc 2008

petis: jo tak to bych mohla už začít chodit 😀 , ale asi to bude horší zkombinovat s prací

petis
23. črc 2008

Fuj, taková hrubka - kamarádkamy s trvdým y, měla bych se vrátit zpět do školy!

Ty cvičení jsou vhodná od 12 tt, aspoň tak je to u nás v Kenny a s prací, já dělám do 14, takže to jde. A cvičení mám od 16:30 do 20. je to záhul, ale uteče to vždycky hodně rychle.

micanek
23. črc 2008

Ahojky BABUCHY ... VČERA JSEM BYLA NA KYČLÍCH A VČE JE OK ... TAK UŽ BOBÍŠOVI NEDÁVÁM DRUHOU PLÍNU ... MYSLÍM, ŽE Je SPOKOJENEJ JAK BLECHA. 😀

To je zas počasí .... chtěla jsem ho dát ven do kočáku a nic s toho nebude ... teď mi spí na klíně přisátej na prsu .. má ho jak dudlík 😀

Jinak celé těhu jsem se držela kolem 5 kg a nejvíc jsem přibrala poslední měsíc .. tech 5kg.

Petis: kašly na hrubky ... já je ta peru pořád 😀

fedra
23. črc 2008

Tak babulky, vsetko dobre dopadlo. Drobcekovia su OK, srdiecka obom bili ako zvonceky. V maternici ani stopa po krvacani. Doktor mi vravel, ze sa to stava ked sa tvori placenta na prelome 6/7tt, vraj sa len cisti maternica od nejakych spiniek. Tak mam brat utros ale oralne nech sa to zbytocne nedrazdi

lestep
23. črc 2008

lenule 76- to je dobře, že má manžel takovou radost.. Jen si to užívejte.Optaruj se, dávej na sebe pozor a vše bude dobrý.. Teď je období dovolených, tak dr. mají dovču..Ale určitě ti to dr. brzy potvrdí.. A kam jedete na dovcu? Gratuluju..

ahojky petis-- to máš pravdu s těma kočárkama.. taky nevím, který vybereme.. Ještě že máme čas..Zima je teda pořádná.. Naštěstí už neprší.. Včera jsme ¨měli doma s tchýňkou známou z mary kay, tak to bylo super..Něco jsme si zase objednaly.. Určitě to ale za ty peníze stojí.. Pravidělně ji používám 4 měsíce a jsou na mš docela viditelný změny,.Cvičení je určitě super..Také chodím,ale 1x za 14 dní, protože každý týden mě to nevychází..Sama bych autem ještě nevyrazila.. taky hlavně není pořád doma a včera to počasí bylo taky nanic, takže pojedu až příští týden..předporodní přípravu, tu první máme 18.8., tak jsem zvědavá.. Má to být prý 3x..S nabíráním je to těžký.. Na váze mě zatím nic moc nepřibylo,ale břicho teda pěkně..

smolinek- já jsem začala od toho 14 tt. U nás je od 12 tt. Od 16.30- 17.50.. Nejlepší je ta relaxace nakonec..

lestep
23. črc 2008

micanek- tak to je super, že máte kyčle v pořádku..

fedra- gratuluju.. to je super.. drž se.. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru