Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

smolinek
23. črc 2008

fadra: tak vidíš, dobře to dopadlo 😉 😉 teď už se budeš strachovat jen z testů 😒

Hmm, já pracuji do 17:30 a zrovna teď přes léto mě nechtějí pouštět dřív, jelikož jsou dovči 😖 Po něčem se mrknu a uvidíme

lenule76
23. črc 2008

letep: ahojky, díky moc za podporu. Jedeme 5.8. do Doubice do Českého Švýcarska. Penzionek v lesích, klídek, domácí pensionek. Tak se už moc těšíme. Bereme sebou naše pejsky, takže to bude pohodička.

fedra: jsem moc ráda, že je vše O.K. mám radost !!!!

já jsem sama zvědavá kolik naberu. Zatím nemám vůbec žádnou chuť k jídlu, musím se nutit ☹ Dříve jsem byla závislá na sladkém a teď co jsem těhotná nesnesu nic sladkého. Úplně me to udivuje, jinak žádné zvracení, nevolnosti .. pouze mám žaludek na vodě, ale pokud se najím trošku v určitch intervalech tak se to dá vychytat.

Nedávno jsem koukala jen tak zatím informativně na kočárky, šla mi z toho hlava kolem 😎 Tady na MK jsem četla rady ke koupy kočátku, co je třeba zohlednit apod. velice zajímavé čtení.

lenule76
23. črc 2008

Těhulky,
můžete mi prosím poradit jaké vitamínky brát a popř. jaké doplňky používat? Motám se v tom jako nudle v bandasce 🙂 Dělala jsem si těhotenský test (červená krabička, dva testy) a u toho byl přiložený letáček s doporučenými vitamíny. Nevím na co se zaměřit, jaké a v jakém množství je optimální brát vitamíny.
Předem všem moc děkuji za radu.

micanek
23. črc 2008

lenule76: dá se říct, že všechny těhu vitamíny jsou stejné, akorát jiná značka a jiná cena. stejně se to má brát jen tak první 2 měsíce, aby jsi neměla obří miminko.
Jinak moooc gratuluji.

lenule76
23. črc 2008

micanek: moc děkuji za info 🙂 ještě jsem u Dr. nebyla, takže bych nerada něco zanedbala. Koupím si ty vitamínky na které jsem měla letáček u těhotenského testu. 🙂
Na netu jsem četla, že teď v prních měsících je potřeba kyselina listová, jod a hořčík ... musím se na to ještě podívat 🙂

V profilu jsem si zadala první den poslední MS, a až teď jsem si všimla 🙂 že se mi u jména zobrazuje, že jsem v 7tt, je to objektivní nebo informativní? 🙂

Předem moc díky.
Všem přeji hezký slunečný den. Alespoň u nás dnes sluníčko občas vykoukne.

smolinek
23. črc 2008

lenule: ty vitáníny jsou opravdu stejný, je tam rozdílná ta cena 😉
tady to počítání neber vážně, je to tady nějaký splašený, o pár dní dopředu a halvně se ti to bude měnit na začátku, mě říkali, že je prcek mladší, pak se to urovnalo pak mi zas hnuli s termínem porodu, ale hlavní je že ti řeklnou že je to zdravý, jinak jestli si v 7tt nebo v 6tt to už není podstatné 😀

lenule76
23. črc 2008

smolinek: jj to je pravda, jen mě to zajímalo. já ještě ani pořádně nevím v jakém jsem týdnu 🙂 uvidíme co řekne Dr. ale zdraví je to nejdůležitější. Snad budeme zdraví po celou dobu těhotenství.

lestep
23. črc 2008

lenule 76- tak si to tam užijte.. Také se s manželem někam chystáme, ale jen na výlet.. Mám neschopenku, tak radši nechci někde přespávat a pak přijde kontrola.. Náhoda je blbec..S tím jídlem se to určitě zlepší.. Takém jsem měla pořád chuť na sladké a když jsem otěhotněla, tak jsem nějak přestala mít chuť..Občas si něco dám,ale není to taková nutnost jako předtím..Já brala calibrum baby plan a od 4 měsíce beru 1 tbl. calibrum mami.. Je to individuální. Každý na to má jiný názor..Ještě jsem brala kyselinu listovou do 4 měsíce..Mě ten termín docela vychází..

lenule76
23. črc 2008

lestep: díky moc 🙂 také bych neriskovala kontrolu kdybych byla na neschopence. Po sladkém je mi totiž špatně, zjistila jsem, že po všem co je slazené ... i třeba kafe, fanta, džus ..ne že bych to pila po litrech 😀 ale občas mám chuť, ale jakmile se napiju tak do 10 minut mám žaludek na vodě. Prosím Tě kyselina listová se dá koupit extra nebo je to součást vitamínů? Před cca 3 lety jsem brala na podporu calibrum baby plan, abych přišla do jiného stavu. Nepomohlo to. Pak jsem tabletky vysadila. Já jsem nemohla přijít do jiného stavu díky nervům, bohužel tchýně se projevila, a to mi i potvrdila Dr. když jsem jí vše vylíčila. S manželem jsme se rozhodli, že si postavíme svůj domeček, začali se tomu věnovat, mám i pejsky ... takže jsem se asi nějak uklidnila a pak jsem najednou o víkendu 11.-12.7. zjistila, že MS jsem měla dostat víkend před. Musím říci, že jsem byla docela v šoku. Nečekala jsem to. I když věk na to už máme a chystali jsme se na vyšetření kvůli plodnosti.
Jak se ten život nečekaně obrátí 😀 Ale stejně mám pořád strach, jaké to bude a jestli to vše zvládnu.
Je možné, že jsem pořád strašně unavená? Taková bez zájmu, jen bych spala...

lestep
23. črc 2008

lenule- kyselina listová je v těch vitamínech taky v určitým množs¨tví obsažená, ale dr. mě předepsal kyselinu listovou ještě zvlášť. Dá se to koupit normálně v lékárně..mě calibrum pomohlo.. Docela jsem zhubla, bylo moc starostí. ještě jsem k tomu pila kontryhelový čaj a známá mě doporučila Elixír Feminan- bylinkové kapky a vše to nějak pomohlo.. byla jsem totiž po spont. potratu v 5tt, tak mě dr. pak doporučil rychle otěhotnět..Pokud to půjde.. nebyla jsem na kyretáži, takže nebyl problém začít se snažit prakticky hned po první menses..A podařilo se.. To je super, že se vám to takhle povedlo.. Fakticky se doporučuje úplně vypnout, soustředit se na jiný věci a prý to pak jde líp.. Nervy určitě dělají svoje..Tak je to super, že jste se osamostanily a eď může tchýně jen tiše závidět, že se vám to podařilo.. Drž se..Únava je ze začátku a pak prý na konci hrozná.. U mě už teď dobrý.. Fakticky jsem ze začátku nic nezvládala.. Práce mě doma stála.. Zvládla jsem uvařit a byla jsem ráda, že jsem ráda..Ten zájem přijde, neboj.. 🙂

lenule76
23. črc 2008

lestep: díky moc za podporu. Domluvím se na všem s Dr. příští týden. Myslím, že z nás bude mít radost 😀 chodím k ní od 16 let. Nejprve jsem měla záněty vaječníků, pak jen běžné kontroly, v roce 2000 operace-konizace děložního čípku+kyretáž. Pak zase špatná cytologie ☹ po poradě se známou dětskou lékařskou jsem si udělal kultivace, přeléčila se ATB a od té doby cytologie za 1 😀 Po domluvě s Dr. rozjetí "akce" na vyšetření plodnosti. Manžel byla vše dopadlo O.K. Byla řada na mě, ale asi už tam nepujdu 😀 😀
Jsem moc ráda, že se Ti podařilo rychle otěhotnět, opravdu ..a držím palečky, aby to bylo jen super a bez problémků.
Bydlíme pořád s tchýní, nejdříve jsem si myslela, že stačí naznačit, že nám něco vadí .. nestačilo, také jsme si mysleli, tedy hlavně já, že na to přijde i sama, nepřišla. I když jsem jí to řekla, tak chvilku byl pokoj a pak zase to začalo. Ten kdo ji zná říká jaká je to bezva ženská. Zatím budeme stavět a uvidímejak to pujde, nemáme nikde žádné dluhy ani půjčky tak bychom to mohli zvládnout. Manžel je super chlap, maká až se z něj kouří, šikovný, vyhledávaný, nemám strach, že by nás neuživil. Je mi jasný, že to bude trochu složitější, ale musím věřit tomu, že to zvladneme.
Víš, ona tchýně ještě neví ani o baračku ani o mimiku. Já osobně si myslím, že nás bude psychicky deptat, vbyčítat a tak. Na špatné zprávy je vždy dost času 😀 Ted jeto tak, že jsem jí dala jasně najevo, že není u nás nahoře vítána, bydlíme v prvním patře. Klidně může přijít za svým synem, ale nebudu tam s ní sedět a klábosit. Ona to pochopila, i když se někdy snaží vtírat, ale není jí to mco platné. Dříve musela vše vědt, do všeho se montovala. Ted ji to nedovolím, dříve jsem si s ní zašla na kávičku, pokecat, říkala si má své mouchy jako každý. Pak se provalilo, že mě a svého syna pomlouvá !!!! že jejím největším zájmem je dělat zle mezi mnou a mojí švagrovou, proto jsme se nemohli cítit. Nejvíce ji zajímá kolik peněz máme, kam je strkáme apod. No těch pomluv je dost a dost. Manžel konečně pochopil za ta léta, že to není tak růžové jak myslel, postavil se za nás. Domluvili jsme se, že se odstěhujeme, když viděl jak jsem na tom psychicky .. měl z toho docela dobrý šok. Teď se to již uklidnilo, proto asi to mimčo 😀 Nedovolím již nikomu, aby se mi nabourával do života.
Je toho jestě dost na dlouhé povídání. Moc díky za trpělivost nejen Tobě ale i ostatním, kteří to dočetli, až sem. Všem díky za podporu a milá slova.

micanek
23. črc 2008

lenule 76: kyselinu listovou pěkněpapkej každej den celé těhu .. beru ji i teď při kojení. Jinak mě tady termín lítal o týden. Ta jedna sklenička stojí myslím kolem 50,-kč.
Jinak mám taky za sebou konizaci čípku a měla jsem velké ryziko, že nedonosím bobánka ... no a ve finále jsem přenášela a musela ho přemlouvat, aby šel už na svět 😀 Takže ti přeji poho těhu.

smardik
23. črc 2008

lenule já nebrala neberu vitamíny žádné, doktor mi řekl že to je zbytečné, at si raději dám ovoce a zeleninu a mléčné výrobky to je prý lepší 🙂, jediné co jsem brala byla kyselinu listová tu jsem brala před otěhotněním a budu brát až dokonce

micanek
23. črc 2008

lenule76: jinak tě velice chápu. jelikož mám podobnu situaci. Teď jsme zabetonovali základy, takže stavět už začínáme .... ALE .....Bydlím v malinkým domečku, který byl postavený pro naší babičku jako chata. Ona bydlí v Brně, ale většinu dní v roce je tady. Naštěstí zde nespí, ale jinak j zde od rána do večera. Je to strašný .. do včeho mě kecá, aky nás pomlouvá, už mám na ni alergii, jen když mi řekne ahoj. z ničím mi nepomůže, ani když jsem byla těhu .... spíš jsem za ní ještě musela uklízet. Teď mi zas pořád vrtá do malího třeba když spí venku v kočáru, tak k němu milionkrát jde a ohlašuje mi, že spí. Říká mě c a jak mám dělat .. jenže já jsem takovej samorost a nesnáším, když mi někdo do něčeho kecá. Z manžou máme 1 pokoj a zbytek je společnej. Nemlivím o tom, že smrdí starobou. Je to hrozný, že tak mluvím o svojí babičce ale je fakt strašná. Kdyby jsme s ni nebyli, tak mii to samozdřejmě nepříjde ... no a ty její přetvářky ... hrůza.
Milionkrát už jsem řvala, že tady bejt nechci ...JENŽE ... i když manža vydělává krásné peníze, tak se nám nechce vyhazovat třeba 10 000,- měsíčně za nájem ... radši to dáme do baráčku. Kor teď se nám to bude hodfit.
Manžovi jsem říkala, že klidně půjdu příští rok do stveniště, ale jen ať už vypadnem. Takdoufám, že to nějak za ten rok zvládnem. Aspoň jeden pokoj kuchyň a koupelnu azáchod. To je to hlavná co potřebujem ... další koupelna a pokoje se můžou pomalu dodělávat.
tak jsem si zde taky trochu vylila srdíčko 😅

rolincova
23. črc 2008

lestep: Ahojky, no on má od roku a půl astma, takže dýchá kortikoidy. Já jsem taky vždycky minimálně týden v měsíci s ním byla doma. Jsem ráda, že mám takovou práci, že to nikomu nevadí a nikdo mě za to neprudí. Teda ty riflíky jsou pěkně drahý. Ale je fakt, že to v nich odchodíš. Já si říkám, že do konce listopadu, když teď chodím v letních věcech, tak je to zbytečný přepych. A od kámošky jsem si koupila ty černé za 200 jak jsem v nich na té fotce. Jak píšeš s těma kočárkama, tak já jsem taky měla naprostý chaos. Ale byla jsem v jedné speciálce a paní měla vcelku velký přehled a měli i velký výběr a opravdu chválila X-lander. No a mě už se líbil předtím. Jen jsem nevěděla jestli X-lander nebo Quinny. Tak teď to už neřeším a jsem rozhodnutá. Kámoška ho taky má a pějě na něj ody. Akorát, že ho budu muset objednat už v říjnu.

hrozinka: Také se přidávám ke gratulaci k mladé paní... No a taky trošku povyprávěj 🙂 Jak se líbilo na svatbě mimiskovi?

petis: ahojky, ty ze sebe pořád děláš...prosímtě kolik vážíš, že pořád říkáš, že máš kilanavíc? Tady je taky hnusně. Pořád prší a fouká skoro jako na podzim. Ještě ke všemu má manža noční, tak nám je tu smutno. Mě spodek podbřišku bolí nejvíce ráno když vstanu. Ale pořád mě hrozně bolí ze strany prsa. Už nevím jak mám spát. Na zádech to vydržím chvíli, to pak chci hned čurat. A na straně mě bolí prsa.... ☹ Jinak já mám termín 30 listopadu. A zatím jsem zhubla 3kg teď je přibrala a toť vše. Mám 56. Připadám si jak žížala která spolkla švestku. Zezadu vůbec není vidět, že jsem těhu🙂

Micanek: Tak to je fajn, že má Mišáček kyčlíčky ok... To si člověk vždycky oddychne vid?

lenule76: Ahojky, no to teda nemáš s tou tchýní moc růžové, ono je fakt potřeba bydlet každý zvlášť. A nebylo by lepší protože než postavíte tak to je doba, si pronajmout třeba nějaký malý byteček? A co nejdříve se odstěhovat? Ale je fakt super, že v manželovi máš takovu podporu a že stojí při tobě. A není to žádný mamiňák. Já mám tchýni i tchána super. Ale je fakt, že s nimi nebydlím. Ale tchyně by se v životě mězi nás nepletla.

smolinek
24. črc 2008

😀 teda holky to jsou romány.
lenule: teda asi máš takovou tu pravou nefalšovanou tchýni. Já musim zaklepat, že jsme měla opravdu štěstí s přítelovejma rodičem asi moc rozumým a on s našima taky. Takhle asi nebudete mít svůj vlastní život, bude se vám to všeho montovat a počkej až se ti to narodí, to bude nad tebou stát a koukat jestli děláš všechno dobře, no holka držim palec aby se vám to nějak vyřešilo 😉

lenule76
24. črc 2008

micanek:
díky moc za rady. kyselinku si koupím ještě dnes a budu poctivě papat 😀
Koukám, že to také nemáte jednoduché. Myslím, že jste na tom ještě hůře než my. My máme svůj byt, oddělený na patře plast. dveřmi (můj požadavek). Takže jsem nahoře zavřená a tchýně tam neleze. Moc Tě chápu, že jsi na ní alergická i kdyř jen dýchá..jsem na tom úplně stejně, teď když vím, že budeme opravdu stavět, tak jsem už v klídku. Možná proto se mimi podařilo 😀 Jinak jsem stejná jako ty, nesnáším když mě někdo komanduje a do všeho kecá. Samo, že si nechám poradit a rady beru, ale jen od lidiček, o kterých vím, že to se mnou myslí dobře a mají mě rádi. Také se mi nechce dávat další penízky za podnájem. Takže i u nás je to tak, že je raději strčíme do baráčku. Držím Ti palečky, aby jsi to tam zvládla s mimi a s manžou co nejlépe do té doby než se odstěhujete. A babka ví, že jdete pryč? Počítalo se s tím, že jste u ní jen na přechodnou dobu? U nás se počítalo s tím, že tam budeme bydlet. Dokonce jsme již mělůi zažádanou o půjčku od ČMSS na rekonstrukci podkroví. Pak ruplo to, že nás tedy hlavně mě pomlouvá a tak když můj manžel viděl jak jsem z toho na nervy a jak to vše je na prd, tak jsme to zastavili a odvolali. Pak jsme se domluvili na tom, že budeme stavět. Nechtěli jsme se moc uvazovat s velikou hypotékou tak jsme to vyřešili přes Lišku. Uvidíme jak to půjde, max postavíme hrubou stavbu a pak se uvidí. Pokud nebudou finance tak přerušíme stavbu a počkáme, až půjdu do práce. Nebudeme to hrotit. Nejvíce je mi líto, že mnažel makal celých 13 let na baráku a takhle to dopadlo. Samozřejmě, že ho jednou zdědí, ale kdyby jsme tenkrát věděli co víme teď ...ale naštěstí to ještě dopadlo dobře.

holky já mám také kilča navíc 😒 jinak jsem dnes zjistila, že mi přestala bolet prsa ... ale unavená jsem pořád, pořád bych jen spala. snažila jsem se včera zamést a vytřít, zvládla jsem chodbu, toaletu, koupelnu, chodbu a kuchyn, a pak jsem byla totalne oddělaná. spala jsem snad i ve stoje, přitom to nebyla vůbec žádná námaha. Hýbat se musím a nic nedělám silou.

rolincova: tak to máš veliké štěstí na tchýni. To je opravdu málokdy. Říkala jsem si, že tchýni srvonam pokud to bude nutné, přeci jen máme všichni mouchy. jenže pak se provalilo jak nas pomlouvá a tak, tak jsem si rekla ze nemuzu bydlet pod jendou strechou s clovekem který je takový, halvně mě strašně urazilo a nastvalo, ze pomlouva sveho syna. porad byla nespokojena, ze malo maka .. to se asi barak opravil sam nebo co. manzel to ze zacatku moc nechtel videt, je to preci jen jeho matka, ale postupem casu kdyz videl jak to spatne nesu a obcas uz take bouchnul, coz je u nej zazrak, tak mu to pomalu zacalo dochazet. a ted se moc tesi do baracku, porad mi nosi co si koupime atak. on je totoi zednik takze tomu rozumi, umi v tom chodit, rozumi tomu. kdyby mel jinou profesi, asi bych do toho nesla. přeji Ti dál, ať krásně vycházíš s manželovo rodiči a opravdu je toto zázrak.

smolinek: tchnyně uz se nám od věci neplete, dala jsem jí jasně najevo, že si to nepřeji. Alew dříve k nám chodila snad 3x do půl hodiny a my jsem jak debilkove cekali az ji to dojde, ze to obtezuje. pokud neco potrebovala, sla hned a hned to muselo byt. ja jsem byla takova vztekaci od zacatku, ale hodne jsem se drzela. pak az casem jsem si rekla, ze nemam zapotrebi se nechat nervovat od nejake kravky. nejdulezitejsi pro me bylo, aby pri ns stal manzel. nastesti je v pohode, neni jako jeho bratr, pro ktereho je maminka svata. chudak svagrova. nesmi pred nim rici slovo tvoj matka, to pak je švagr uražený a odchazi. mám veliké štestí na manžela.
moc ho miluji i po těch našich 15 letech. ted je to tak, ze tchyne se hcova normalne, urcite pomlouvá dál, ale doma je klid a nenecháme se od ní prudit. Do teď neví nic oficiálně o pozemku a naší plánované stavbě ani o mimi.

Holky, já jsem se nějak rozepsala 😎 Tak díky za trpělivost, která byla potřeba k přečtení mého románu. 😀

micanek
24. črc 2008

lenule76: co se týče umejvání podlah, tak když jsem byla těhu, tak to zdědil manžel ... no a teď ... přece mu to nebudu brát, když mu to tak pěkně jde 😀

Jinak to ví, že jdeme do prdele ... není to její domeček , je mího táty, bkterý bydlí 20m od nás ... jen se stavěl proto, aby měla ona kam přijet ( do baráku si ji taky nenatáhl... sice je to jeho matka, ale radši jií postavil ten domeček) 😀
No a nemluvím o tom, že na chod domácnosti nám nepřispívá ani korunu .... a pak přijede brácha a hned mu narve kačaky ... kor on je podnikatel, kterému se velice daří a STRAŠĚ ty peníze potřebuje. ( nic proti bráchovi ... to jen ona dělá to že vyvišuje bráchu nad všechny ... brácha je ale v poho.

lenule76
24. črc 2008

micanek:
téda koukám, že to je "všude chleba o dvou kůrkách". Tchýně také říká, že švagr je chudák, že maká a i na baráku, že musí jezdit se švagrovou na výstavy, že si neodpočine ..a jak je šikovnej ... no a můj manžel skoro nic nedělá, ona mu musí x krát říkat, aby něco udělal. kdyby to alespon byla pravda, ale neznam snad pracovitějšího a poctivějšího člověka než je můj manžel. Jo to tchýně neměla dělat se mi navážet do mažela na tohle jsem alergická a neodpouštím. A už vůbec nerozumím proč to říká o svém synovi.
Jinak to mytí podlah není zase tak strašný 😀 jemně jsem je zametla, a pak vytřela, ale bude to take dělat manžel, už teď vysává. Moc mě bolí záda ... i před těhu ...
Jinak švagr je také v pohodě a neřeší to, máme spolu výborné vztahy.

a jak je jinak u vás? u nás ted vykukuje slunicko 🙂 Tak snad to vydrží. Je mi pořád zima. Sakra ... 🙂 já takovej odolnej človek milující chládek ... 😒

micanek
24. črc 2008

U nás zatím hlásím zataženo ... a jsem pěkně nasraná ...nad komínem nám lítaj stíhačky ( zas maj hajzli nějaký cvičení) Michálek sotva zabere, tak je hned vzhůru, protože ho vzbudí ... no a tím pádej je pěkně upištěnej. Teď mi spí na klíně ... no ... už se zase vrtí.

Jinak holky, kdo vzháníte fusak na zimu, tak včera jsem celej den srovnávala ceny a nejlevnější jsem našla tady http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=13793535&tab=1 je od 0-3měsíce .. je i do autosedačky a prej j pěkně teploučkej. Tak jsem ho hne včera objednala ... celej černej. 😀

lestep
24. črc 2008

ahojky. včera večer jsem napsala takový dlouhý příspěvěk a on se nezobrazil..Tak mě to pěkně naštvalo..Tak to musím teď nějak reprodukovat..

lenule- tak sis docela užila s těma zdravotníma problémama. Snad už sis to vybrala a teď bude jen klídek a pohoda..Je to mazec, když tchýně pomlouvá vlastního syna. Moje mamka se nás snažila s bráchem také rozhádat,ale nepodařilo se jí to..Naštěstí..S tchýí si rozumím mnohem víc než s vlastní mámou.. Je to bohužel tak.. za chvíli si nebudu mít s ní co říct..Když zemřel táta, tak na mě a bráchovi byla mamka závislá.. vše jsme dělaly společně..Byly to takový fajn roky..Pak se brácha oženil, odstěhoval a to mu nemohla zapomenout.. Já jsem si našla přítele a ona pořád všude s náma..Pak jsme se s přítelem kvůli tomu po 5 letech rozešli..Pak jsem se naštvala, dodělala jsem akorát vysokou a odstěhovala se do Brna, tam si našla práci a mezitím se stihla znovu zamilovat..Máma to nemohla nějak přenést přes srdce, no vlastně dotěďka to nerozchodila..Ona si našla také přítele, celý roky byla sama.On si jí omotal kolem prstu a poštvává jí proti nám..No, co dodat..

micanek- také nemám ráda, když mě někdo do nečeho kecá. Stejně si to udělám po svém..

ahojky roli- chudák míša, tak snad se mu to astma trošku uklidní a bude mu dobře..Riflíky unosím, teď jsem ráda, že je mám.. v šatníku samý kraťase a venku zima jak něco.. Snad už se oteplí,abych to unosila..Jsou fakticky super..

smolinek- no holt jsme baby ukecaný..

micanek
24. črc 2008

Holky ... jak se tak koukám ... všude je něco. 😅

smolinek
24. črc 2008

jéé mimibazar dneska jsem tam nechala 2000tis 😅

lenu: tak aspoň že to máte tak zařízený. Ségry švagrová se motá do všeho, sice je hodná a myslí to dobře, ale já bych to asi nevydržela a taky bych ji to řekla. To je stejný jak naše babička. Pořád mi do všeho mluví a když ji řeknu, že je jiná doba a já nebudu pořizovat něco co se mi nelíbí, tak se urazí a odejde 😖

lestep
24. črc 2008

micanek- to máš pravdu, všude se fakt něco děje..Aspoň si nemáme co záidět..Každý nějaký starosti..
smolinek- copak sis pěkného koupila?
jak se všichni máte v akové zimě? Mě dneska nějak nic nebaví..Jen jsem uvařila a trošku jsem uklízela..Vyprala jsem prádlo,ale začíná zase poprchat..Mějte se krásně,ahojky Lenka.. 🙂 🙂

micanek
24. črc 2008

Holky je tak přiznejte barvu a napište jak se jmenujete .... lestep je Lenka já jsem Zuzka ..... 😀

lestep
24. črc 2008

micanek, teda vlastně zuzi já jsem lenka.. 🙂

rolincova
24. črc 2008

Ahojky maminy....
čauky Leni🙂
čauky Zuzko🙂 ¨
Jinak já se teda přiznávám, že jsem Dáda, Dáša, Daduška... no jak chcete 🙂 To je dneska zase krásně co? Už se zase docela těším, jak nám slibují to sluníčko...Už bych zase jela někam na výlet...Dneska už mám manžu na noc doma, tak jsem nejšťastnější. Akorát mi přijde, že o prázdninách vůbec nic nedávají večer v telce, na to co by se člověk mohl těši. Copak děláte celé dny?

hrozinka
24. črc 2008

Ahoj maminky, tak mám chvilku, kdy vám mohu napsat. Byla jsem asi divná nevěsta, protože já vůbec nebyla nervozní, ani týden před svatbou, ani den před svatbou a ani v den svatby. v pátek jsme navezli cukrové a začali vyrábět výslužky, bylo jich požehnaně, jsem moc ráda, že mamča se ségrou mi nedovolili tahat nic těžkého, jen lehčí krabice s cukrovím, věčír jsme nachystali stoly a potom přijeli první hosté, ty jsme pohostili sqělým gulášem co jsme si nechali udělat, já na rychlo ještě vyráběla chybějící kartičky na stůl no hrůza. pak tatka všem oznámil, že čekáme přírustek do rodiny, tak všichni zůstali hledět a pak se to zapíjelo. spát jsem šla asi kolem pul 1. ráno v 6 už jsmě byli u kadeřnice a kosmetičky, šly jsme tam jak ošklivky odcházely jak krasavice. doma jsem byla v 9 a už se začla oblékat do šatů a jak jsem měla strach, že tloustnu tak se to hned poznalo, protože mi o hodně od dubna natekly prsa a když mě dovázali šněrovačku myslela jsem, že je budu všude nahánět, málem mi vypadly. ze začátku jsem se v tom musela i naučit dýchat, no a samozřejmě malej mimiš chtěl být taky na fotkách tak už tam jde vidět bříško. celou dobu jsem byla naprosto v klidu i mamča vymyslela falešnou nevěstu a já hleděla jak můj chlap to zvládl ( ikdyž si první chvíli myslel, že mám opravdu tak hrozné šaty 😀 no a jak mě tatka předal ženichovi a já viděla ten houf lidí, začla jsem bulet jak malé děcko, všichni mě uklidňovali, a já se snažila to nějak zastavit, potom byl odjezd na úřad jak všichni auta trobily tak jsem začla řvát znovu, potom jsme přijeli na námko a byla jsem vysmátá, pak mě rozbulela tchýně když dovedla ženicha a já šla potom a viděla jak brečí, byla jsem jak u porodu, z hluboka dýchala, aby neukápla slza, zvládla jsem to, muži nešel nasadit prsten bo měl spocený ruce tak to jsme se zasmáli, pak jsem se šla podepsat a podepsala se správným jménem, ale o řádek výš na řádek manželova rodného příjmení 😅 no a nakonec když nám místostarostka blahopřála tak jak jsem měla spocenou ruku od kytky tak jsem si jí o bok šatu očistila a pak jsme se s paní nemohly shodnout jestli si ruku podáme vrchem přes kytku nebo spodem tak jsme všechny rozesmály. no a už bylo po všem jenže pak přišli gratulace a to jsem brečela znovu, takže všichni byli slaní, muž se mě snažil uklidnit tak jsme po 5 minutách vyšli ven, kde jsme dostali sprchu rýže já ji měla úplně všude, pár fotek u foťáka a hurá na oběd, v restauraci nás přivítali přípitkem a samozřejmě, že zrovná já si vytáhola slivovici, nejen že ji nepiju, nepiju ani tvrdej ale ted v jiným stavu už vubec ne, tak jsme si to s mužem vyměnili a dala jsem si vodu, pak nám rozbili talířek který se jim nějak nechtěl rozbít tak jsem ho zametli 3x nám ho rozhodili tak po 4 jsem na to cumla a ondra mi to metl pod sukni, pak jsem sli na papu, měl tatka proslov já jen malé poděkování za vše, výborný jídlo, pak jsme jeli upravit šaty bo mé větší a těžší prsa ty šaty nějak nezvládly takže nejen že mi pořád padal frch, ale pod prsem se mi otočila kostice, která mě strááášně tlačila do žebra, nakonec jsme zjistili, že to nijak spravit nejde tak díky kamarádce, která semnou když jsem chtěla šla na wc, já si zvedla prso k bradě a ona rukou zevnitř kostili natahovala, vždycky tak půl hodky vydržela rovná než jí prsa stáhly a já se tak dobře bavila, že jsem občas na bolest i zapomněla, takže jsme na wc nechodili moc často. když jsem s manželem tančili uvodní tanec a všici stáli kolem nás v kruchu, mé emoce to nedali a zase jsem brečela, pak si mě střídali tak mě nějak rozesmáli, celou svatbu jsme s mužem protančili jak se dalo, strašně moooc jsme si jí užili, nemůžu říct, že by něco nevyšlo, všechno se povedlo jak mělo a to i díky tatkovi, který si to moc neužíval a spíš na vše dohlížel. večer kolem pul 12 už jsem měla kostici asi v plíci 😖 a poprosila jsem muže jestli by jsme už mohli jet na hotel, s láskou řeklm až budeš chtít jedem, pak tatka ještě zařídit pomalé písničky na rozloučenou s nevěstou a ženichem, celou dobu jsme trsalli a bylo sqěle, ale potom nám začli hrát nějakou bránu a všichni z parkletu utekli, udělali kruh kolem nás a tleskali nám a tak, no tak to už na mě bylo moc, dostala jsem tak šílený záchvat, slzy tekly jak hrachy, nemohla jsem se ani nadechnout, asi po 10 minutách se mi podařilo trošku uklidnit, muž měl úplně mokrou vestu i s košilí ja rozteklé šminky a všichni na mě řvali co brečíš, vždyt máš být štastná, říkám já sem ale něco končí a něco jiného začíná. už nejsem našich malá holka ted už jsem paní ☹ asi mi to všecko nějak došlo, ale pak jsme začli tančit na víno svařené a bylo dobře, nakonec jsme odjeli po půl 2 protože jsme ještě sedli ke stolu a zpívali kdo se v lednu narodil, kdo se v únoru narodil a tak. no a jelikož jsem si tanec opravdu užila malej mimis mi to hned v nedělli dal najevo, hned mi řekl, ty jsi semnou hušala včera já s tebou dneska, hned ráno jsem se v hotelu pozvracela jak amina, naštěstí jsem stihla dojít na wc, pak byla snídaně, to jsem dala jen rohlík s jemem a pak se jelo domů, celej den mi bylo strááášně zle jak kdybych exla litr tvrdého, první jídlo jsem dokázala sníst až v 8 večer trochu guláše, myslím, že mě malej pořádně sdělil, že se mu to hušaní nelíbilo
no a dneska... není snad místo na těle co mě nebolí

holky, kdy je možné nejdříve zjistit co to bude? a nevíte v kerém týdnu se chodí na 3D ultrazvuk? už bych si strašně přála vědět co to bude. a někdo tu psal o bolesti v zádech, tak ty mě bolí strašně, ale zatím nejvíce z druhé strany prsou 😖

omlouvám se, že jsem se tak rozepsala, nějak se to nedalo zkrátit 😅

micanek
25. črc 2008

hrozinka ... no nádher ... já při svatbě nejvíc řvala když ( měly jsme svatbu 90lidí) jela kolona 30 aut a troubila .... tak to jsem byla červená jak rak ... pak když jsme vcházeli do kostela .... no av kostele jsem se řezala smíchy (bylo to asi nevhodn) ale přišlo mi všechno strašně srandovní ... když manža nenápadně lovil tel. protože si ho zapoměl vypnout ... když taťka natáčel svatbu a chtěl si vytáhnout kapesník ze saka a vytáhl černou kravatu ( to jsem myslela, že smíchem rupnu) ... holt má uni sako 😀 .... ráno o 5:00 jsme se dostali domů a strašně mě mrzelo, že už byl konec.

Jinak ve 200tt jsem byla na plese a tancovala jsem ( jen tak jemně) ale cellej večer. no a pak týden jsem se nemohla bolestma hnout. Měla jsem pocit, že má zevnitř břicha obraženny, že mě tam malej zbombardoval ... byla to fakt strašná bolest.

Jinak mě řekly na UTS ve 13 týdnu, že to vypadá jak kluk, ale v tomto týdnu, ž většina plůdečků vypadá jak kluci .... no a na velkým utz ve 20tt to už byl kluk jak buk. 😀
Takže myslím, že ten 3D se dělá taky kolem toho 20 ... ve 32 už zase nejde skoro nic vydět.

rolincova
25. črc 2008

hroznika: Ahojky teda to jsem si hezky početla, měli jse moc krásný a vše v pohodě vid? Já se vdávala v 7měsíci, ale taky jsem si to užila. Jinak mi uričli pohlaví 21 týden. Moc nám to nechtěla ukázat, tak mi dr. dělal ještě vnitřní ultrazvuk a trošku mi zmáčknul bříško. Řekl mi, že to je na 90% holčička. No tak jsem se objednala hned na 4D ultrazvuk do HK, abych to věděla 100%. A to mi řekli, že od 24tt. Takže tam jedu 3.8 a už se opět nemůžu dočkat. Ale už si myslím, že to ta Natálka opravdu je.
Jinak ti taky chci popřát na společné cestě životem, hodně lásky, štěstí a společné zvládání všech běžných starostí. Prostě ať to je stejné jako doposud... Akorát s tím certifikátem na to 🙂 Dáda

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru