Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

tetadolly
29. srp 2008

hupza: tos udělala dobře, já jsem zvědavá na sebe, když jsem jela naposled busem na kladno, tak mi zrovna nejlépe nebylo ☹ a to jezdím jen 13km.

je holky nečetli jste někdo 4ekatelky od Šárky Poberový?

lestep
29. srp 2008

ahojky, tak dneska se to tady pěkně rozjelo, asi je to tím škaredým počasím venku.. 😉

ahojky petis- tak to je super, že máte takhle doma uděláno. Určitě z toho musíš mít velkou radost..Jak se říká, chybama se člověk učí..Je to blbý že zrovna sestřenice tě takhle chtěla natáhnout..Příště už budeš chytřejší.. 🙂

tetadolly- já mám také z internetu a z různých obchodů různé seznamy doporučené výbavičky. Ptám se spíše těch zkušenějších maminek, co už mají vícě dětí, jak to řešily..Každý na to má jiný názor..Ale buddu ráda, když mě ho pošleš.Písnui ti email do IP. Díky..

jankapavol- můžeš mě to klidně poslat na emial. Díky..

hupcza- tak to máš pravdu, málo ¨kde se ženský baví o přibírání. Já to řeším odmalinka. Vždycky jsem měla maálo kg. Před začátkem těhu jsem měla 50-51 kg. teď mám 55. Doktor mě pochváli, že je to dobže, že jsem přibrala, ale zatím jen na bříšku..Nikde jinde..

jaja 257- to je škoda, že nemáte to DVD, je to opravdu úžasný zážitek. Pořád na to koukám..

jankapavol
29. srp 2008

petis:to je mazec ta sestrenice
hupcza:jaky peripetie,jako to jezdeni v aute?To je super,ze muzes jeste pracovat,aspon externe,bud rada

jankapavol
29. srp 2008

tetadolly:necetla jsem to,proc?Je to dobry?

micanek
29. srp 2008

Ahojky moje Babulky .... avítám tady nové maminky a bříšenka

Dneska jsem byli v ateliéru si nechat udělat fotečky. 12.9. si pro ně mám jet. Tak kjsem na ně zvědavá ... co jsem zahlídla v komplu, tak budou nááádherný. pak vám je sem hned hodím. 😀

tetadolly: Já taky začala na kg přibírat až kolem 20týdne, ale pupík jsem už měla pěknej ... nejsem teda žádnej hubeňour. Celkově jsem přibrala 10kg a každej mi trypoval 20kg ... takže žádnýho nerva si s toho vůbc nedělej.

Petis: pokuď ti to takhle řekla, tak to bylo hnusný, ale je pravda, že 2 igelitky z a1000,-kč mi vůbec nepříjde hrozný. Pokud to teda nejsou totální šunty.

Hupcza .... moooc tě tady vítám a přeji pěkné těhulkování

petis
29. srp 2008

Ahoj holky,
zdravím vás totálně mrtvolná od 😎

Ahoj nové těhulky !!!

Máme uklizeno, hurá!! Před chvílí jsem si sedla, manžel odjel na hraní a já jsem sama. Okna vypadají dobře, špalety jsou super, ani nejde poznat, že by se něco měnilo. Ještě uvidíme, jak to bude vypadat, až zaschne jemná omítka, jestli bude třeba malovat. Teda obývák se bude určo malovat, ale tam se ještě budou bourat dveře, zazdívat staré okno, dělat radiátor atd. A pak samozřejmě ta naše ložnička, to je jen hrubá stavba, ale už nám do ní konečně neprší a nefouká 🙂

Micanku, mi ta cena taky přišla OK, ale bohužel jen do té doby než přijela má mamka od tety a tohle mi řekla. Ale teď už na to prdím.

Já jsem do 20 tt přibrala 2 kg, ale teď se to nějak rapidně zvyšuje. To je tou mou chutí na sladké. 5.9. jdu k Dr. a budu se tam vážit a už teď se toho hrozím 😖

micanek
30. srp 2008

Stěma kg. Do 8 měsíce jsem měla +4kg a a těch dalších 6 bylo za poslední měsíc. 😀

jankapavol
30. srp 2008

micanek:tak to jsi se snad na mesic zavrela do kuchyne,ne? 😀 To spis byla jen voda,ne?
A kdo vam delal ty fotky?Byli jste vsichni 3?A za kolik?

lestep
30. srp 2008

ahojky micanek- o budou určitě krásný fotečky. Moc se těším..Máme známého uměleckého fotografa. Fotil nás na svatbu a předtím nám dělal fotky v ateliéru. Opravdu super zážitek..Tak teď si chceme udělat i těhu fotky v ateliéru..Určitě to bude krásný..Toto letí. Mišáček už má 3 měsíce..To je určitě velkej chlapák..

ahojky petis- Tak teď pěkně odpočívej a kochej se nad domečkem.

Dneska jsme byli kámošce se podívat na obřad v kostele. Bylo to nádherný. Tak jsem zavzpomínala.. 🙂

rolincova
31. srp 2008

Ahojky holčičky🙂 petis: je to úžasná cena za 2 igelitky, raduj se z toho a nikoho neposlouchej 🙂
micanek: Ahojky Zuzi, teda tak to doufám, že mi to taky tak nevyskočí nakonec... Zatím vypadám jak žížala která spolkla švestku 😉 tak by vůbec nebylo špatné kdyby přibíralo jen miminečko a já ne. Koukala jsi už na náš nový pokojíček? Já jsem to teď moc zpětně nepročítala.
jankapavol: Ahojky 🙂
lestep: Ahojky Leni 🙂

rolincova
31. srp 2008

micanek: Zuzi teď jsem si prohlížela tvé fotečky, teda ten Mišánek už tak hrozně vyrostl. A už je takový vyklubaný. Moc krásňoučkej... Jen ho pomazlit. Tatínka baví fotit vid? U nás to je spíše obráceně na to focení jsem tu já. Zítra jdeme poprvé do školy, tak budu fotit! Mám z toho smíšené pocity... Už budu mít Mišáčka školáčka🙂

lestep
1. zář 2008

ahojky. jak se máte všichni při pondělku? Venku je krásně. všem vašim dětem, co už jsou dneska školáčci, tak hodně úspěchů..
Ahojky roli- Dáši, jak jste to zvládli, první den? Určitzě musíš být pyšná maminka?

co jinak nového už všem nastávajích maminek a jejich miminek v bříšku? Jak se všem daří? 🙂

rolincova
1. zář 2008

lestep: Ahojky Leni, no my jsme byli ve škole a jak se Míšovi chtělo a nechtělo, tak je unešený z paní učitelky a já z toho, že jsme chytli první lavici uprostřed🙂

rolincova
1. zář 2008

Až se k tomu dostanu, tak Vám sem svého školáčka vložím...
lestep: Byla jsem Leni dneska v sekáči a zase jsem koupila nádherné věcičky. Když pak vidíš, že je to 3 cena než v obchodě a přitom super kvalitka, tak je to super.

tetadolly
1. zář 2008

Ahojik holky, tak já jsem dneska byla poprví s pupíčkem ve škole a byl to mazec, máme třídu hned u vchodu a tam stáli prváci, chudinky vyjukaní ☹ no a moji milou spolužačku nenapadlo nic jiného než řvát na celou chodbu, jů ty máš ale krásně velké bříško 😅 a pohladila ho, a aby toho nebylo málo, tak prcek kopnul pořádně(asi se mu to nelíbylo) že to cítila a začla, ty jo holky von mě kopnul 😲 byla z toho uplně paf 😀 , chudinky prváci na mě zírali, no ty si museli myslet tedy 😝

Rolincova: To už je dávno co jsme byly prvňáčci co? 😀 Utíká to. Nedávno šel do první třídy jeden synovec(z mojí strany) a teď už šel do 7, no a dneska šel do 1. druhý synovec(z mužovo strany), tak jsem zvědavá co bude vyprávět, on je to takový malý rozumprd 😀

lestep
1. zář 2008

roli, tak to už se moc těšíme na fotečky školáčka..Učitě mu to moc slušelo...
Já doufám, že se konečně dostanu s manželem do toho sekáče, kde jsme nedávno byly,ale samozdřejmě jsme tam přišly 5 minut po zavíračce. měly tam pěkný věcičky, jak jsem koukala přes výlohu. tak ta kvalita, to máš určitě pravdu. Také jsem s ní mos spokojená. včera jsem koukala na MMB. Líbilo se mě tam docela dost věcí. jen jsem se tě chtěla zeptat, jak tam funguje ta burza. A to poštovný je vždycky jen za ten jeden kus zboží že?Někdy je to poštovné dražší, než ta samotná věc..Tak nám nco pkěného vyfoť, ať pošli, ať se pokocháme, co jsi nakoupila? 🙂

tetadolly
1. zář 2008

lestep: promiň já vím, že to neni dotaz pro mě, ale poštovné se platí za celý balík, tak se vyplatí koupit víc věciček než jen jednu. Některé firmy jsou chytřejší v tom, že si vezmou třeba tři menší krabičky místo velké a napočítají ti místo jednoho poštovného a balného tři. Co ten seznam jak jsem ti posílala, už si na něj jukla?

jankapavol
1. zář 2008

lestep:Leni,myslim,ze je kolikrat lepsi i ta mimiaukce,nez mimibazar.je to celkem vzruso,se tesis,jestli to vyhrajes,nebo ne.Byvaji tam dost dobry ceny.

tetadolly:a v kolikataku jsi?

tetadolly
1. zář 2008

no v poslednim ročníků a kolik jsem měla peripetií abych tam došla, a teď když nemam jeden jediný zdravotní problém, takže můžu pokračovat, tak to zase zkomplikuju těhulkováním, tak si tak říkám, jestli já vůbec někdy odmaturuju 😀

aponchie
1. zář 2008

ahoj sorry,ze se vam sem pleto ,ale potrebovala bych proadit kdy je nejvhodnejsi doba k oplodneni..v patek mi skoncil menzes a dalsi cekam za cca 20dni tak vsechen ten cas mezitim nebo jen nejak uprostred??asi blbej dotaz co? 😝 jako jestli ma smysl to delat kazdej den aby se zadarilo atd dik

tetadolly
1. zář 2008

aponchie:
to se tak jednoduše podle jednoho data PM určit nedá, jestli bereš HAK tak předpokládám min. půl roku zpětně pravidelný cyklus, ale nevím kolik dní ti trvá menzes samotná jestli 4,5 nebo 7dní. pokud nebereš HAK tak je nutný vědět pravidelnost a počet dnů menstruačního cyklu včetně dnů krvácení, pak ti to můžu spočítat, tedy jestli chceš? 🙂

rolincova
1. zář 2008

tetadolly: no to jo teda, docela jsem na to vzpomínala s eforií, a ani nevím jestli bych to zase chtěla. Ale Míša byl fakt nadšený, tak já taky.
lestep: Leni, máš na mysli aukci? No nejprve je potřeba se zaregistrovat a pak si prostě přihazuješ. Jinak poštovné je vždy za jednu věc. Záleží jestli je to kvalitní a pěkné tak pak se to vyplatí. Já už jsem to hodila do pračky, tak pak to teda zkusím vyfotit... Ale to jsou věcičky, to je mazec.
jankapavol: Ale zase ta mimiaukce je často předražená, kdežto na mmb se to tolik nenatahuje.

lestep
1. zář 2008

ahojky tetadolly- díky za info. Nemám s tím zkušenosti, jak to na tom MMB chodí, tak se ptám zkušenějších. Vím, jak dokáží to pošotvný pěkně osolit..ale díky. Na seznam jsem koukala.Udělám si z toho vlastní. Mám více seznamů, tak to nějak vytřídím..Určitě něco vyberu.

ahojky roli. jo, myslela jsem aukci. jen jsem to blbě napsala. To jsem celá já..Věcičky se mě některý moc líbí, ale to poštovný se fakticky vyplatí u více věcí.Tak ať se ti hezky pere. Já jsem se pěkně nacpala. Dělala jsem těstovinový salát s tuňákem, tak jsme si s bobánkem pošmákli. Teď se tam pěkně hemží. 🙂

aponchie
1. zář 2008

tetadolly mas to v IP 😉

hupcza
1. zář 2008

janka: peripetie se v mém případě rozhodně nerovná práce ani ježdění v autě - nejsem ŕomazlený frocek 🙂, peripetie pro mě jsou spíš to co bylo před tím (potrat a pak hodně dlouhá doba než se zadařilo znovu)

micanek, petis: dík za přivítání

jaja257
2. zář 2008

Ahojky,
tak ja som prvy den na PN a mam za sebou aj odnesenie PN do skoly 😀 bol tam so mnou manzel,tak ze to dopaddlo super, akurat sa ma stihli spytat kedy mi konci PN, ale ja to neviem lebo doktorka nic nepovedala, tak som povedala ze netusim...... 😝

Vcera som si bola kupit nejake veci pre seba a vitazoslavne som si odniesla tri tricka a sveter. A svokra mi na tom zahlasila, ze na co mi to bude, ked budem doma 😝 chcela by som vidiet ju, keby mala len dve tricka a nic viac co by si obliekala, ked ona je zvyknuta sa paradit ako mlada pubertiacka 😀

jankapavol
2. zář 2008

lestep:ono s tim postovnym je to sice blby,ale kdyz k dotycne,u ktere jsi vyhrala aukci,mrknes do albumu,tak treba prodava dalsi veci,tak si k tomu muzes neco priobjednat.Nebo treba se ti libi jeji dalsi aukce a reknes ji,at pocka s odeslanim,jestli nevyhrajes i jeji dalsi aukci,a pak ti to posle dohromady.
Zensky jsou tam vetsinou moc mily.

rolincova
2. zář 2008

lestep: Ahojky Leni, myslíš, že je to normální když skoro celou noc se mimi hýbalo, mlelo a kopalo? Kámoška říkala jestli to není tím, že jsem hubená a když ležím na zádech, tak tam nemá moc místa... Týjo ona mě nenechala ani pinkat...

micanek
2. zář 2008

Ahojky Moje babulky.
teď jsem to tu 2 dny něja nestíhala. V pátek jsme byli ve Valašském Meziříčí za babičkou a včera zase lítání po doktorech aobchodech ... no a zítra nám prej zas nepojede elektr, tak rychel písám aspoň dneska.
Máme už 63cm a 6,4kg no doopravdy rosteme jak z mlíčka 😀 Zase jsem včera vykoupila hračkárnu ... ach jo ... když já neodolám 😀

Roli: Dáji pokojíček, jsem zhlídla, ale pak už jsem se nevracela na stránky ... je mooooc krásnej.

Jinak k těm fotkámv... máme jich 16 a říkala, že to bude do 1500,- ... tak Vám to pak písnu.

micanek
2. zář 2008

jo holkjy a to vám musím napsat ... včera si tak trajdám po Blansku a na proti mě najednou nějaká maminka s kočárkem se na mě usmívá .... a říká ... jé ahoj ... ty jsi Micánek, že ?? .......????? .... tak jsem chvilku čučela jak žaba s křa a ona říká já jsem Atreides s koníka. no byl to mazec ... pěkně jsme si popovídali ... ale je to zajímavé, když Vás takhle někdo pozná. Moc příjemná maminka ... uplně jsem se jí zapoměla zeptat, kjak se jmenuje jménem ... má holčičku Ninušku a je nááádherná 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru