Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

micanek
12. zář 2008

holky skuste www. babyphoto.cz

micanek
12. zář 2008

jo jo ... to je v Brně ... tady jsou přesně těhu fotečky http://www.babyphoto.cz/foto/index.php?gallery=....

micanek
13. zář 2008

Holky ... musím vám napsat, sčím jsemhooodně spokojená a chci vám to doporučit ...mrzí mě, že jsem o tom nevěděla, když se malej narodil, protože bych to potřebovala nejvíc. Koupila jsem si třenová jadýrka v látkovém sáčku v DM drogerii asi za 70,-kč. Když to dáte do mikrovlnky, tak se pěkně nahřejou a dá se to bobánkovi na bolavé bříško ... perfektně to zabírá ... no a je to i prej na růst zoubků ( teď nemůžu ještě posoudit) .. ale zase že se to dá do mražáku aty jadýrka to krásně ten chlad podrží.

Dávám vám jen typa ... 😀 😀 😀

lestep
13. zář 2008

micanek- to musí být určitě super ta jadýrka, drží to teplo i chlad..

micanek
13. zář 2008

mělo tam bejt třešňová jadýrka ... 😀 fááákt zatím veeeliká spokojenost.

karkulka21
14. zář 2008

Ahoj holky, jsem potřetí těhotná, ale mám za sebou 2 neúspěšné pokusy, teď jsem cca v 7. týdnu, ale ještě jsem nebyla u doktora, jsem objednaná na úterý. Dělají mi starosti prsa, měla jsem je zvětšený, nateklý a citlivý a teď, jako by vše zmizelo, vrátily se na původní velikost a citlivost zmizela. Máte někdo stejné zkušenosti? Samozřejmě už se zase bojím, aby bylo všechno v pořádku. Díky moc za odpověď. K.

micanek
14. zář 2008

Karkulka21: mooooc ti držím palečky, aby miminečko teď u tebe vydrželo ... musíš hlavně věřit ... psichyka dělá div.
Já jsem poznala, že jsem těhu, podle toho, že mě strašně bolela prsa, ale v půlce třetího měsíce mě přestala bolet a do porodu už nebolela. Jen na tom začátku. Tak se určo nenervuj hned od začátku ... je tedy pravda, že se ti vůůůbec nedivím ... takže ještě jednou ... moooc držím palečky. 😵

lestep
14. zář 2008

karkulko 21- držíme pěstičky, ať se mimi udrží a hlavně je všechno v pořádku, tak jak má být. Mě také ze začátku bolely prsa. pak mě to přešlo a začala jsem mít hrozně citlivé bradavky, až skoro bolestivé.. Každá jsme jiná a vnímáme to jinak..

Jak se všichni máte při tak studené neděli. BRRR. to je zima. A to jsem ještě v páek měla kraťase a triko. Dneska bych asi zmrzla..

micanek
14. zář 2008

lestep: Leni no já v té kose zase na sobě našla klíště ... manža ho tahal a asi mi tam zůstala hlava ... mě už letos fááákt jebne ... jsem jak autobus na klíšťata. Chtěla jsem se nechat oočkovat ... kor když to hradí pojišťovna, ale při kojení prej se to nedělá ... tak si počkám holt na příští podzim.
Jinak co se týče stavby ... děláme stropi ... mi to fáákt asi stihnem dát pod střechu ... ale radši se eště moc neraduju, ať to nezakřiknu.

lestep
15. zář 2008

micanek- tak to je teda mazec s tím klíštěmě. Asi máme nějakou dobou krev tím mateřstvím. Na mě zase jdou hrozně komáři. Určitě stavbičku stihnete. Počasí se určitě umoudří a hned se bude lépe dělat. Švagr s manželem také dělají jako o život. teď je teda 14 dní pauza, protože mají svatbu, pak ale začnou dělat vazbu a konečně střechu..Do jara doufám bude klid.

jankapavol
15. zář 2008

Holky,na me jdou komari uplne maximalne.Uplne me zboznujou.A o vikendu jsme byli v lese a nastesti zadnyho klistaka snad nemam.

lestep
15. zář 2008

dneska máme s manželem předporodní přípravu, tak jsem zvědavá, co pěkného se dozvíme.. 🙂

micanek
15. zář 2008

No přemejšlela jsem , kde jsem ho mohla lapnout .. a jediné, kde jsem byla bez ponožek v pantoflích tak .. to bylo ven pověsit prádlo ... zejtra se radši stavím u Dr. jedu z malím na kyčle, tak to vezmu jedním vrzem. Doufám, že mi nedá antibiotika ... to bych asi musela přestat kojit ... ato fááákt nechci. Aaach jo. ☹

lestep
15. zář 2008

micanek- snad to dobře dopadne a ATB ti nedá. Ty potvory jsou všude.. 🙂

jankapavol
15. zář 2008

leni,co na priprave?ve ktere nemocnici?

micanek
15. zář 2008

Holky, kde je roli ... doufám, že je v pořádku 😒

carnulka
16. zář 2008

Zdravím!Jsem už pomály v 1 měsíci těhotenství a podle gynekoložky se může jednat o dvojčátka,ale chytřejší bude prý až 26.9.2008.Kdo to má ale do tý doby vydržet!Jinak Vás chci poprosit zda nemáte nějaká z Vás radu jak na bolest břicha?Někdy mám problémy vůbec usnout a když usnu tak až nad ránem.Moc děkuji za Vaše rady. 🙂

dan8811
16. zář 2008

holky, také zdravím....jako začínající těhule🙂......
Carnulka: právě řeším podobné téma, dnes jsem byla u gynekologa a řekl, že mám přijít až za 14 dní, že prý prozatím na ultrazvuku nic nevidí. Nechal mě tedy bez krevních testů, beze všeho normálně odejít. Říkám si, jestli je to správný postup....co myslíte? Jinak také občas cítím bolesti v podbříšku, nebo spíše takové píchání....je to v pořádku?

katty_k
16. zář 2008

dan8811: ja sla ke gynekolozce po zjisteni tehotenstvi na zaklade tehotenskeho testu, udelala mi ultrazvuk, potvrdila tehotenstvi a ze mam dojit za 14 dni, az bude videt srdicko, ze udelame prvni tehotenskou poradnu. Na ultrazvuku byl videt tmavy ovalek, hodne pomuze podivat se na netu na vyvoj zarodku.
A strasne moc se tesim na srdicko 😉

lestep
16. zář 2008

ahojky jankapavol- u nás to není v nemocnici, ale existuje u nás tzv. centrum péče o ženu, kde je cvičeí pro těhoné, šestinedělky, ženy po urogynekologických operacích, jsou tam i doktoři gynekologové a také různé fyziterapeutky, co pomáhají při potížích s otěhotněním. Mimo jiné tam pořádají i předporodní přípravu. Je to v Třebíči. Bylo to celkem zajímavé. Má se chodit po párech, ale nakonec tam byly dva páry, jinak samotný ženský, těch tam bylo hodně. Pustila nám film o těhotensví, pak jsme probírali těhotenskou průkazku, co nám není jasné, zodpovídala dotazy. Další příprava je praktická. Nácvik dýchání, baby masáže atd. Ta poslední je o porodu..

micanek- také si říkám, kam se poděla. Psala mě celkem často emaily a teď se dlouho neozvala.. ☹

dan 8811- každý dr. si to dělá jinak. Já jsem přišla k dr. Byla jsem podle vynechání menses tak 6 tt. Odběry mě žádné nedělal,, jen mě vyšetřil a říkal, že to na těhu vypadá, že počkáme. Ultrazvuk mě dělal až v 8 tt. To už krásně bušilo srdíčko..Také jsem z toho byla pěkně vyvalená, že mě poslal domů a říkala jsem si, že to nezvládnu, tak dlouho čekat a teď jsem v 25 t. utíká to hrozně rychle. Určitě bude vše ok. Kdo si počká, ten se dočká. Chápu, že je to dlouhý čekání.. Bolesti v podbřišku jsou normální..Hlavně aby nebyly doprovázené špiněním nebo krvácením a ty bolesti by neměly být nějak křečovité. To bych raději zašla k dr.

katty k- určitě se srdíčka brzy dočkáš. Neboj, uteče to jako voda..

katty_k
16. zář 2008

lestep: 6tt se pocita od data prvniho dne poslednich mesicku?

ad bolest, me doktorka rekla, ze je normalni mit bolesti podobne bolestem predemenstruacnim nebo menstruacnim, mela jsem je a vlastne i diky tomu, ze me bolely vajecniky na stridacku a ne jenom jeden, jsem poznala, ze je asi na ceste mimi. Deloha se plni krvi, vsechno se dole pekne usporadava 🙂 jakmile by byly bolesti silne, prisel silnejsi vytok a nebo krvaceni, tak hned k lekarce

micanek
16. zář 2008

Holky nebojte ... já když jsem zjistila, že jsem těhu, tak mi dr. řekla, že podle prohlídky to ještě nejde poznat .l.. tak jsem přišla za měsíc a už šlo poznat všchno ... takže je to uplně normální. 😅

lestep
16. zář 2008

katty k- počítá se to od prvního dne poslední menses..

micanek
16. zář 2008

Dneska jsme byli na kyčlích a já kuli tomu kliš´tákovi ... všechno vypadá dobře, tak jsem si oddychla. ... holky to je kosa co ... malšej byl snes nabalenej jak pumpa nA ZIMU ... ZAJÍMALO BY MĚ, CO BUDEM DĚLAT V ZIMĚ.

micanek
16. zář 2008

Holky já vím, že samochvála smrdí ... ale řekněte sami ..není to povedené děťátko https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... 😀 😀 😀

sidacek
16. zář 2008

ahojky holky, můžu se k vám také přidat??Jako začínající těhulka??Teda aspoň doufám haha. S manželem se snažíme přesně od 7,7 2008. Teď 11,9 mi vynechala mrcha, udělala jsem testík a vykoukly na mě //. Jsem mylslea, že se picnu!!! 😀 😀 😀 😀
Volala jsem k Dr, prý mám přijít. Na UZ ještě nebylo nic vidět. POdle mých propočtu jsem otěhotrněla někdy kolem 25,8. Prý mám přijít za 14 dní t.j. příští pátek. Jinak jsem si v sobotu odebírala v práci HCG hodnota 61 a v neděi jsem měla 93. Tak snad je to ok. Testuju každé ráno, čárečky sílí. Jinak mám už od vynechání MS bolesti v podbřišku, ne silné, jako kdyby měla přijít MS. Snad je to normál. Míša

micanek
16. zář 2008

sidacek: moooc gratuluji .. ty bolesti jsou uplně normální ... hcg ti stoupá, tak super ... jak budeš mít hcg nad 5000 tak už se bobámek drží všemi deseti 😀 ... pak už to skáče hoodně rychle na horu. Takže moooc držím palečky, ať máš pohodové těěhulkování 😀

kam
17. zář 2008

Ahojte, ráda bych se taky přidala. O víkendu jsem taky našla // a dnes jsem byla u dr. ale nebylo nic vidět. Chěla jsem se vás zeptat, od kterého týdne to půjde vidět.....nebo jak jste to měly vy...MS jsem měla 14.8., takže jestli dobře počítám, měla bych být v 5. týdnu. Na další kontrolu jdu v pondělí. Díky za info

katty_k
17. zář 2008

mam hloupy dotaz, to se kontroluje vyse HCG bezne? jsem si udelala test jednou, sla k lekarce a povazovala to za hotovou vec. Teda samozrejme cekam jeste na srdicko, ale to by snad melo byt ok, uz at je pristi tyden a ja to mimi zase vidim.

kam: muinuly tyden jsem na ultrazvuku mela taky jen takovy tmavys ovalek a mimi bylo jeste malilinkate, doktorka me objednala na kontrolu za dva tydny az bude videt srdicko, nejspis pak teprve ma jistotu ze je vse ok

evka28
17. zář 2008

Ahoj holky,
ráda bych se k vám přidala jako začínající těhulka. V pondělí jsem byla na ultrazvuku, podle poslední MS jsem byla právě na konci 6tt, a zatím byl vidět jen ten váček, plod zatím ne, doktorka se na to tvářila trochu nejistě, řekla at přijdu za dva týdny. Myslím že to snad bude v pořádku protože jsem měla MS cykly dost dlouhý takže ta ovulace byla asi taky trochu dýl takže to mám asi trochu zpožděný, ale přesto jsem trochu nervozní a byla bych moc ráda kdyby jste mi některá napsala jestli máte taky takovou zkušenost.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru