Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

welc
17. zář 2008

ahoj holky,já jsem tady už několikrát psala a vy mne povzbuzovaly,ale nic.Teď mne strašně bolí bradavky,raději ať mi na ně manžel nesahá 😠 ,asi tak od pondělí mne bolí vcelku i dost v podbřišku,a občas i břicho,jenže mám obavy,jelikož mám v neděli dostat menzes.Tak nevímno,i když při mé smůle asi zase nic

lestep
17. zář 2008

micanek- to je super, že to klíště je v pořádku a kyčle taky. S tím oblíkáním to bude asi složitý.. Sama mám z oho strach, co všechno na toho malýho budu muset navlíct, když půjdeme z porodnice. Záleží jaká bude zima..

sidacek- gratuluju ke // čárečkám.. 🙂 bolesti v podbřišku bývají běžné..

kam- já jsem byla u dr. v 5tt. Pozval si mě za 3 týdny. To jsem byla v 8 tt. To už bylo vidět srdíčko a krásně bušilo.. 🙂

katty k- HCG se kontroluje v těhu běžně. Hodnota by se měla zvyšovat.Ukazuje to, zda těhu prospívá, tím se hladina HCG zvyšuje..Jak píše micanek, ty hodnoty jdou pak do tisíců..

evka 28- určitě se k nám přidej.blahopřeju k // čárečkám. Neboj,m vše bude dobrý..

lestep
17. zář 2008

micanek- hlásím, že roli- Dáška je v pořádku, jen časově nestíhá. Psala mě mejlíka, tak se určitě brzy objeví i tady..Také jsem o ní měla docela strach..

welc- uidíš, jestli menses přijde nebone. Každopádně držím pěstičky. Ty bradavky jsou nepříjemný. Znám to sama. Ale brzy to pak odezní..

evka28
17. zář 2008

lestep - děkuju.
No, snažili jsme se asi tři měsíce, tedy asi celkem krátce, ale už mi je přeci jen 28 let tak bych byla štástná kdyby to bylo všechno ok. Jinak zatím jen cítím ty mírné bolesti v podbřišku, prsa zatím nebolí. A chut na jídlo mám spíš menší než větší.

welc
17. zář 2008

lestep-děkuji za podporu,víš pred necelým rokem jsme o druhé dítě přišli,tak bychom byli oba rádi,a hlavně manžel,kdyby to konečně vyšlo

welc
17. zář 2008

taky navíc některé holky píšou že mají hned tmavé dvorce,ale mne jen stráášně bolí bradavky

micanek
17. zář 2008

Kam: podobně jsem otěhotněla před rokem, tak si to skus přirovnat. Poslední měsíčky jsem měla 17.8. .... 16.9. (jééé to bylo včera 😀 ) jsem našla 2 čárky .. 18.9 jsem šlak dr ... a podle vyšetření mi řekla, že ještě nic nevydí. HCG jsem měla kolem 300. .... za 14dní, jsem začalakrvácet, jela jsem na pohotovost a podle Ultrazviku mi dr. řekl, že ještě pldeček nevydí ... pouze domeček ...... no a teď mrkni do mího albíčka, co v tom doměčky bylo za krásně miminko 😀 .. takže hlavně klídek vše bude určitě v poho. 😵

micanek
17. zář 2008

welc: já to taky poznala, jen podle strašný bolesti prsou.

Lestep: Leni ... dík za zprávu ... jak Roli příjde, tak dostane na prdel .... člověk se strachuje a ona si někde užívá. 😀

lestep
17. zář 2008

evka 28- chápu ty obavy. S tím věkem je to pak horší a horší.. Určitě se to podaří. Hlavně neztrácet hlavu a doufat, že se miminku u vás bude dařit a líbit a určitě bude dobře.. Každý má ty příznaky jiný..

welc- chápu, že se bojíte. je to normální. Také jsme o mimi přišly..Potratila jsem v 6 tt.Takže úplně začátek.. Bradavky bolí hodně. mě ze začátku jako by pálily. Bylo to hodně nepříjemný. Tmavý je mám trošku..Někdo popisuje úplně černý, což je také možný..I v různých učebnicích je ta barva hodně tmavá.. 🙂

micanek- Zuzi- máš pravdu, dostane na prdel. Má toho chuděra hodně..Pořád kolem Mišánka atd.. 🙂

sidacek
17. zář 2008

ahojky holky, zítra si v práci odeberu zase HCG a uvidíme, jestli to roste.
Kam_ jsme na tom uplně stejně, já taky naposledy menstruovala 14,8 2008. Pokud jsi měla MS pravidelnou, tak jsi otěhotněla někdy kolem 25,8 v polovině cyklu, takže jsme tak nějak ve 3.tt Na Uz jdu až příští pátek. Dr ještě nic neviděl. Tak snad už na něj vykoukne aspon gest. váček haha. Míša

rolincova
17. zář 2008

Ahojky holčičky, nějak nestíhám, tak jsem se na vás dlouho nebyla podívat. Tak snad mi to priminete. Ale určitě jsem na vám nezapomněla🙂 Ale teď jak vozím Mišku do školy a ze školy a pořád něco kupuju a chystám. Je to mazec🙂 Jo holčičky dostala jsem k narozeninám odšťavňovač od Phlipse, tak pořád děláme štávu. Nejvíce nám chutnají jablka, citron a mrkev. Mám pak vždycky takový dobrý pocit, co jsme dostali do sebe vitamínů. Pokud máte odšťavňovač, tak Vám mohu na majlíka poslat jako přílohu pár typů na šťávy a info o nich....
Micanek: Ahojky Zuzičko, teda super rada s těma semínkama, to mi budeš muset připomenout až bude Natálka na světě. A co Mišulka jakpak se má, s maminkou určitě dobře. Mlíčko máš pořád? Koukala jsem na fotečky a nemají chybu. Určitě se nechám inspirovat a potom si nějaké s mrňouskem oskopčím🙂 ty nožičky v osušce taky nemají chybu. A co baráček? Zuzi prosímtě a jíš vitamín B? Ještě lepší je Thiamin, to je taky B. A je to proti klíšťaům, ono tím jakoby nasmrádneš. Ale neboj, my to necítíme. Jo a Miška je jedl celý léto a v poho. Ke konci prázdnin byl opět u babičky a vyprdli se na to a přivezl si klíště v hlavičce. Já jak jsem těhu, tak jsem z toho byla tak vynervovaná a dokonce jsem to i obrečela. Zuzi a už to taky nafoť ať se můžeme pokochat. Teda Zuzi, ta fotka je prďácká jak to tomu mimískovi sluší a ještě když je takhle oháknutej, tak to je bomba. Zuzi pak až budu mít mimčo já i Léňa, tak se snad někdy sejdeme ne?
lestep: Leničko čauky, taky tě moc zdravím... Jak se má náš Kubíčko-Ondrášek při tak studeném dni? A co jak kope? Už kope pořádně?
karkulka21: Tak to i já držím pěstičky, aby vše bylo ok 🙂
🙂 🙂 🙂 🙂

rolincova
17. zář 2008

Jo jinak holčičky už máme asi 5 jedniček... Celá maminka... 🙂

micanek
17. zář 2008

Roli: Dobře, tak jsem si to rozmislela ... na prdel ti nedám ... ale příště dej aspoń vedět. Vyloženě B nejím ... po něm je také větší apetit. Vitamíny pro kojící akorát baštím.
Jinak až se Vám naroděj bobánci, tak Vás ráda uvidím. Jsem ted zas tak osipaná ... hlavně v obličeji ... bolí to jak sviňa.
Zraovna jsem uspala malího ... teď na něj koukám a zas čučí jak žaba s křa ... tak jdu repete.
Jinak stále a neustále kojím a chci to do toho 1 roku vydržet ... abych to moje mimink před tou hnusnou nemocí ochránila.

Lestep: leni, aby jsi neřekla ... dneska jsem dělala speciální večeři .. no ona se ze mě snad jeeště stane kuchtička ... hodila jsem pizzu do trouby 😀 😀 😀

rolincova
18. zář 2008

Micanek: Ahojky Zuzi, já jsem kojila 17 měsíců, ale pak když chtěla 5-6 za noc papat, tak jsem byla docela unavená a udělal se mi ekzém, takže jsme násilím přestali. A to bylo taky poprvé, kdy Miška spinkal u babičky. A manža se těšil, jaký si uděláme pěkný večer a já stáhnuté prsa, nervozní jak pes... No mazec. Sranda když si na to vzpomenu. Jé Zuzi si říkám, sleduju ordinaci a pojišťovnu, jestli mi to potom miminko dovolí 🙂 Týjo ty takhle hodně vaříš jo? To musíš být pak unavená vid? 😉

kam
18. zář 2008

Děkuji za odpovědi 🙂

lestep
18. zář 2008

ahojky roli- Dášenko- máme se dobře..Pořád je starostí před tou svatbou, tak snad pak už bude klid na zařizování věcí kolem miminka..Dneska mám uklízecí a žehlící den. manžel přijel před chvilkou z práce a dal se do poklízení venku a ještě bude natírat ploty a taky sekat trávu a veškerou zeleň, co máme na zahradě a před baráčkem, tak bude elektrickými nůžkami ostříhavat. No pořád je co dělat..Bobíšek kope docela dost, ale není to naštěstí nějak bolestivý. jsem ráda, že jsme tak v kontaktu..Začnu si s ním vykládat, že nespí a že se mnou tak pilně pracuje...Jéé, Dáši, odštavňovač bych si teda přála. Tak třeba si ho někdy koupíme..Musí to být dobrý ty šťávy..Můžeš mě poslat nějaké recepty. Já je totiž sbírám a pořád něco tisknu a zakládám do šanonu. S odšťavňovačem zkušenosti nemám, ale budou se určitě hodit.. Ty fotečky, co má Zuzka jsou naprosto úžasný. teším se, až budeme s manželem fotit.Bude o super. Také se těším na to focení těhu u toho profíka. Ještě to nemáme domluvený,ale o víkendu to domluvíme. Jdeme na tu svatbu a to je ten fotograf, co nás fotil na svatbě a pak i umělecké fotky s manželem v ateliéru.. 🙂 Gratulujeme k těm jedničkám. Jen tak dál..

ahojky micanek- Zuzi, to je super, že pořád kojíš. je to fakticky dar.Je to super nápad, jak píše Dáška.Určitě to nějak vymyslíme a navštívíme se.. 🙂 Bude to sranda. Ty jsi ale kuchtička. Vidíš, jaké děláš pokroky. 😉

micanek
18. zář 2008

Tak aby jste neřekli, že zahálím .. tak dneska budu dělat lečo ze sklínky 😀 😀 😀

Já chci kojit do 1 roku ... dýl asi ne ... manžova ségra kojila do 2 let a nelíbylo semi, jak seděla u stolu .. Aninka k ní přišla, zvedla tričko , napila se a šla dál ... tak daleko zajít nechci. ale za ten rok budu ráda, pokud to vydrží.
Jinak dneska jedu asi do Svitav .. manžovi jsem hlásila pro naplnění ledničky ajá mám zas tendenci jít nakupovat hadryyyy ... jsem fáákt strašná. AAch jooo .. jinak s etěším, až s ejednou fáákt domluvíme a někde se slezeme. jenže je škoda, že to bude určo až na jaře, nebo v létě ... pochybuju, že budete z bobíškama někde trajdat po venku v zimě, neno do nějaké putny ... ale taky vydržíme 😀 😀 😀

petis
18. zář 2008

Ahoj holky,
teda vy jste pilné, dalo mi fušku dočíst vás.

VÍTÁM NOVÉ TĚHULKY 🙂

Micanku, Zuzi, máte opravdu krásné fotečky. Nádhera. A malý je úžasný, takový okáč. Koukala jsem se i na fotečku v Mamince, taťkovi to taky sluší 😉

Zítra si jdu pro první nemocenskou v životě. Snad to bude OK, dnes jsem na gyndu volala a sestřička mi říkala, ať dojdu, že tam bude můj Dr. Hlavně doufám, že budu mít vycházky a nebudu muset sedět pořád doma. To snad nee. Kamarádky, co jsou těhu doma, si chodí kam chtějí a na jak dlouho chtějí, tak snad i já budu mít toto štěstí.

Já jsem taky kuchtík, co jsem teď doma 🙂 Manžel si to pochvaluje, v práci si dá jen polívku a doma má pak obídek, jen si ho nesmím moc vykrmit 😎

Budu končit, dnes chci objednat povlečení na postýlku, počkám, až přijde manža z venku a musím to s ním projednat 🙂 Já už mám vybráno, tak snad se mu bude líbit 😉 Pa pa 😵

lestep
18. zář 2008

ahojky petis- to je super, že se mezi nás přišla podívat. Užíváš si to doma a to je moc dobře. S tím vařením má pravdu. ¨Nesmíme si je moc vykrmit. Já to dělám taky. Zrovna teď jsme dojedli večeři. Dostala jsem chuť na špagety, tak jsem k tomu udělala sýrovou omáčku a krabí tyčinky s vařeným vajíčkme. Moc si to pochvalovali i tchánovec..Teď odpočívám u PC a pak si půjdu číst..Mám rozečtenou super knížku.. 🙂 Tak ať odbjednáte pěkné povlečení na postýlku. A můžu vědět, odkud je objednáváš? Nějaké www. stránky? Díky..

micanek- zuzi, to máš pravdu, že je dost děsný, když přijde dítě takhle velký, sápe se po mamce a řekne si, že se chce napít. Kámoška s tím taky měla problémy, jenže oni to dělaly kvůli malýmu, že musí držet bezlepkovou dietu a to mateřksý mlko mu ty příznaky celkem zlepšovalo.. Taky bych šla nakupovat. Určitě nějaký hadírky pro bobánka..Už se nemůžu dočkat, až zase vyrazím.. Vždycky když někam jedu, tak něco pro bobíška dovezu.. 🙂 Manža se mě pak směje a říká, že z toho mám vždycky takovou radost, že se s tím úplně mazlím..Však je to krása.. Máš pravdu, je blbý, že bude zrovna zima. ☹

rolincova
18. zář 2008

Ahojky holčičky...
Leni: Já jsem včera na mmb našla povlečení s mantinelem a nebesy za 900, což je super cena... mrkni...http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=6947179&tab=1.... Jinak ty šťávy ti určo pošlu...
Zuzi: Dneska jenom nakukuju, bych nedostala zase vynadáno🙂 Takže ty dneska vaříš až takhle jo? Týjo, seš šikulka... Já dělala syrováky, zelí, a bůček. Ale manža bůček preparuje, aby nedal kus tlustého do papuly, to je mazec...

sidacek
18. zář 2008

ahojky holky, tak dnešní HCG 620!!!Vypadá to dobře, tak snad už tam Dr příští pátek něco uvidí!!!!Míša

micanek
18. zář 2008

Sidacek: no vidíš, jak to krásně roste ... jen tak dál.

Manž azas Bůček jo... al ejá preparuju 😀

Holky jinak doporučuji na povlečení www.jolis.cz ... koupila jsedm tam 11 dílnou soupravu do postálky za 1800,- a to je fakt super cena ... a je to i dobrej matroš. Nebesa, mantinel, volán pod prostěradlo, froté prostěradlo, držák na nebesa, zavinovajda, polštář, potah na polštář, peřina, potah na peřinu, kapsář .. tak to si myslím,žže byla super cena.

jo a dneska byla spešl večeře ... vlašák, šunka , uzený, zelenina rohlíky .. no semnou manža hlady neumře ... no nebo spíš já s ním 😀 😀 😀
Zítra přijede domů na oběd ... kurnik , co budu vařit ... že by nudle s tvarohem 😀 😀 😀

aponchie
18. zář 2008

ahoj,jak si merite nebo kde tu hladinu hcg? 😝

micanek
18. zář 2008

aponchie: dělá to doktor ... akorát tady si to měřej holky, co dělaj na špitále sami.

aponchie
19. zář 2008

jo taaaak 😀 ja uz myslela,ze je nejakej set na doma 😝

micanek
19. zář 2008

jo kdyby ... ta by byl odběr 😀 😀 😀

aponchie
19. zář 2008

no to teda jo to by se vsecky neustale testovaly az by nastala anemie 😀

sidacek
19. zář 2008

jj, to máte pravdu, já už se vysosla celkem 3x haha. Nabrala jsem si krev v práci a do hodky byl výsledek. Míša

petis
19. zář 2008

Ahoj holky,
zdravím vás po návštěvě Dr. A to jsem si měla jít jen pro PN.
Jsem jakási bez náladky, ach jo
U Dr. jsem šla k sestřičce, ta mi změřila tlak (2x, protože poprvé se jí to nepodařilo) a řekla mi, že mě bude chtít pan doktor určitě vidět. Měla jsem 95/60, bílá jak stěna ... Dr. mě zkoukl, vyšetřil, čípek se nezkracuje, tak aspoň něco, miminku bije srdíčko, to je hlavní.
Ale ten tlak se mu u mě nelíbil, taky mám hraniční nějaké hodnoty z krve (kdybych tomu tak rozumněla, on mi to jmenoval, jenže jsem si to nezapamatovala), málo železa a ještě něco, vyfasovala jsem tablety a i kdybych PN nechtěla, dostala bych ji. Ještě mě zdrbal, že jsem přijela sama autem.
Tak jsem z toho smutná.
Na další kontrolu jdu už za 2 týdny, snad mě teď nebude více sledovat.
PN mám psanou od pondělka, zatím nemám vycházky, říkal m, že podle zákona nesmí být v prvních 14 dnech psané, tak nevím. Při další kontrole mi je prý napíše.
Tak takové mám shrnutí dnešní kontroly.

Lesti, povlečení mám vybráno na aukru : http://www.aukro.cz/item437052318_6_ti_dilna_sa...
Ještě nemáme rozhodnuto, jaký motiv si vyberem, u mě vedou tihle sloni, u manži žirafky 😉 My jsme právě nechtěli nebesa a volány, a u tohohle mi vyhovuje, že jsou k tomu i výplně a taky prodávající bydlí poblíž, tak to budu mít bez poštovného, protože to do našeho okolí rozváží 🙂

Já měla dnes oběd u našich, rajskou, mňamka !!!
Zítra budou asi bochánky z mletého masa s barm. kaší a taky jsem koupila květák, tak ten asi bude v neděli. Pokud teda manža nerozhodne jinak a nebude mít šmak na něco jiného.

micanek
19. zář 2008

Petis. to bude určo dobrý ,, jé a rajská tu bych si dala.

No a mě id rána škrábe v krku a spoušzí se mi rýmajzna ... malej pokašlává, takže paráda. manža mi dovezl zakýsi pastylky vincentky na cucání .. tak doufám, že to zabere.

Dneska jdeme na vinobraní ... tak bududávat na 3 hoďky malího na hlídání... doufám, že to zvládnu já i Michálek. Ale jedeme tam utem, tak kdyby náhodou, tak jsme hned doma.

Holky, to je tak strašný s tím utopeným chlapečkem .. uplně se mi chce brečet .. nedokážu si to ani představit. myslela jsem si to od začátku, že je utopenej, ale to asi každej .....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru