Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

lestep
19. zář 2008

ahojky. tak jsem vás pilně dočetla. konečně jsem se dostala k netu. On je totiž u něj pořád tchán. Jak je po tom úraze páteře, tak se aspoň snaží být na netu a jsem za to moc ráda. Jinak by úplně zakrněl..

ahojky roli- Dáši- díky za ty štávičky. Kouknu na to. To je dobrá cena toho povlečení atd. Kouknu tam.

sidacek- určitě poroste neboj.. 🙂

micanek- to je super, kouknu na ty stránky. Aspoň budu mít nějakou inspiraci. Mám doama plno letáků, ale pořád to nebylo ono. Teď snad konečně vybereme. 🙂

Jak tak píšete o tom vaření, tak jsem včera večer měla na něco dobrýho chuť, ale nechtěla jsem s odbýt jen chlebem, tak jsem udělala špagety, sýrovou omáčku, vařené vejce a k tomu krabí tyčinky. Fakticky to byla mňamka. 😉

micanek- to máš pravdu, taky mě to úplně rve za srdce, když si to představím, že jednou budeme mít ondráška a že by se mu to taky mohlo stát. Ach jo..Je to hrozný..

ahojky petis- to mě mrzí, že jsi měla dneska takový blbý zážitek. Snad už je ti líp..Ještě že máš neschopenku.. Teď už jen odpočívej. Však si to zasloužíš..Ať máš lepší náladičku. Ono to počasí je taky nanic.. Já ti řeknu svůj zážitek z poradny. Asi od středy mě celkem dost tvrdlo břicho. Zažila jsem to poprvý, tak jsem zkoumala na netu různý info o tom. Vím, že jsem toho tenhle týden dost dělala, ale bylo to kvůli té svatbě. Tak jsem radši dneska zašla k dr. Dal mě hořčík a mám se šetřit. Tak už se dneska šetřím, abych zítra zvládla tu svatbu. Ne vlastní. Naštěstí. To bych teda nechtěla, abych nemohla tancovat.. ☹

micanek
19. zář 2008

lestep ... Leni bacha na tancování .. v lednu .. to jsem byla asi ve 22 týdnu jsem byla na plese .. a tancovala ... ale žádný houpání .. jen tak jsems epřelívala z nohy na nohu .. no a pak jsem byla asi tejden ve strašných bolestech ... byla jsem zevnitř stračně zbombardovaná ... možná to bylo i horší než porod. Na porod už jsem zapoměla .. na tu bolest po plese NE. 😅

sidacek
21. zář 2008

ahojky holky, chtěla bych se na něco zeptat. Jaký názor máte na cvičení v těhotenství??Nemyslím třeba jogu a tak, ale třeba aerobik. Já jsem zvyklá chodit tak 3x týdně. Myslíte, že ted v začátku těhu je to nebezpečný??Když bych se vyloženě nehonila a neskákala??Mám docela nerva, že ze mě bude za chvíli koule, mám už pěknej základ haha. Díky moc Míša

smolinek
21. zář 2008

Ahoj těhulky,

tak jsem konečně zas mobilní, tak tu budu častějc. Ani jsem to nedočítala, tak snad jste všechny v pořádku a užíváte si těhu 🙂 Jinak zdravím nové přírůstky

lestep
21. zář 2008

ahojky.
micanek- zdravím..Neboj, s tancováním jsem měla útrum. Tancovala jsem párkrát a to ještě na pomalý. jen tak jsme se tam ploužily. Seděla jsem, měla jsem pěkně nohy natažené na židly a odpočívala.Bylo to fajn. Užily jsme si to. jsem ráda, že už je to za náma..Teď se konečně začneme zabývat výbavičkou.

sidacek- cvičení v těhu doporučují až od 12 tt. Záleží, co cvičíš..
smolinek- to je fajn, že ses mezi nás přišla opět podívat. jak se daří tobě? Už je ti líp? Jak si užíváš doma? Už víte, co čekáte? 🙂

jankapavol
21. zář 2008

sidacek:ja jeste predtim,nez jsem otehotnela,tak jsem se prihlasila na tyden aerobiku,a kdyz jsem potom resila,jestli teda mam jet,tak jedna sestricka,ktera drive delala na gynekologii,tak mi rekla,ze jestli chci o to prijit,tak at jedu.A pritom tam byl i aquarobik,mohla jsem byt v bazenu atak.A zas kamaradka,ktera ma ted malyho,tak byla za to abych jela.No a ja nejela,ale pak spis i z jineho duvodu.Treba bych se jen valela v bazenu apod...
Hlavne ale zadne poskakovani...myslim,ze normalni aerobik neni vhodny,da se aquaerobik po tretim mesici

micanek
21. zář 2008

Ahojda .. tak jsem zas dneska byla v Brnisku utrácet ... ale že bych byla nadšen ... V CaA malímu svetr .. v Nextu rifličky ... v HM čepku,šálu , rkavky ... v globusu kombinézu ... ale že by to byla nějaká sper pecka ... a to jsem se tak těšila.

lestep
22. zář 2008

micanek- tak sis aspoň udělala pěkný výlet..To musí být krásný věcičky. Také se těším, až vyrazíme na nákupy..

jankapavol- běžný aerobik asi není vhodný. To pospakování, ja¨k píšeš, tomu bych se taky vyhnula.. Do toho 12 tt je to riskantní, ale pak se dá cvičit. Jak se daří? Co ty výsledky? Dopadlo to dobře?

Jak se máte všichni při pondělku?

jankapavol
22. zář 2008

Ahojky,
Lestep:Leni,no tripple testy vysly negativni,coz je super.
Jinak ja chodim na cviceni pro tehotne,to se taky da,ikdyz do aerobiku to ma daleko,spis takovy bodystyling.

micanek
22. zář 2008

Ahojky babule .. ta rýmajzna mě snad zabije ... ach jo .. obličej mám jak angorák ... vrrrr

Jinak zas dávám typa 😀 ... kdo bude potřebovat prsní vložky .. tak Z DM drogerie ( babylove) mi příjdou stejně kvalitní jako fixis, nebo johnsons a stojí jen 44,-kč ... teď jsem si koupila 10 balíčků nechám si je proplatit na pojišťovně. Je to strašný těch prsních vložek je strašná spotřeba ... hlavně ze začátku. takže doporučuji.

micanek
22. zář 2008

Jo a tady je ten včerejší nákup https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... 😀 😀 😀

ambret
22. zář 2008

Ahojky holky 🙂

Pavlina tak já průkazku dostala už v 6tt 🙂

micanek
22. zář 2008

Ahojky Ambret ... kde se touláš?

Já průkazku dostala až po 10tt.

katty_k
22. zář 2008

ambert: ty mas doma uz tri deti? mohla bych se te zeptat, jestli se tva tehotenstvi lisila a byla k lepsimu? taky bych rada mela vice deti a zajima me, jak to chodi 😉

lestep
22. zář 2008

ahojky- micanek- snad tě to brzy ta rýma přejde. To počasí k tomu je úplně super. Oprvadu pěkný nákup. To ses pěkně rozšoupla. Díky za dobrý tip. A ty si to necháváš proplatit na pojišťovně? To taky jde?

ambret
22. zář 2008

Nějak jsem se toulala po diskuzích a nevěděla jsem jestli do začínajících ještě patřím 😀

Katty řekla bych, že každé těhu bylo v něčem jiné, ale když to tak schrnu všeobecně tak se sobě velmi podobaly

micanek
22. zář 2008

Ambret .. no a co já ? 😀 taky sem patřím ... že jo holky 😀 😀 😀

lestep: jsem u 211 a ta mi každej rok, co budu kojit proplatí 500,- .. prsní vložky, podprsenky, odsávačky, kloboučky na kojení .. tak proč toho nevyužít .. ale myslí, že každá pojišťovna má nějakej program pro kojící. Když jsem byla těhu, tak mi zase proplatily těhu cvíčo ...neber to z aty prachy 😀 😀 😀

Ambret ... modlíš se, aby to byl kluk, nebo je ti to jedno? 😀

ambret
23. zář 2008

Dobré ránko 🙂

Miocanek, modlim se od rana do vecera 😀 😀 😀

lestep
23. zář 2008

jankapavol- to je dobřě, že ty testy dopadly dobře a nemusíš se snad tolik strachovat.
ambret- to víš, že sem patříš. proč bys nepatřila? 🙂

micanek- tak to je super, že ta pojišťovna má takové akce. Proč toho nevyužít..

micanek
23. zář 2008

ahojky Babulky ...
Tak jsem byla z malím radši u dr. večer už kašlal hooodně arýmečka mu tekla, tak jsem radši jela ... na plících vše dobrý, ale dostali jsme kapičky. Jo a jinak jsem zas utrácela https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage....

Ambret ... budu držet palečky ať je to luk jak buk 😀 😀 😀 ... jo a jinak se tě z a2 roky zeptám, jak na holčičku 😀 😀 😀 ... to už musíš znát na spaměť 😀 😀 😀 ... jo tak pokud to bude kluk, tak to bude mazánek ... tolik bab doma 😀 😀 😀

jaja257
24. zář 2008

ahojky babulky,
dlho som tu nebola, nebol cas 😉 stale som spala alebo spala, proste malicka mi dava zabrat 😉 ale ak bude taka kludna aj po narodeni ako je teraz, tak svet gombicka 😀 len aby to nedopadlo naopak 😀
Vcera som bola na testoch na cukrovku a dopadli vynikajuco, len som mala pocit, ze nasej malej ta sladka voda chutila, bola az prilis ziva..... 😉

rolincova
24. zář 2008

Ahojky holčičky, přeji pěkné dopoledne 😉
micanek: Ahojky Zuzi, no s tou rýmou jsme na tom úplně stejně. Chudinka Michálek u těch mrňousků je to šílený. Já jsem to měla u Mišky od malinka a od roku a půl začal dýchat kortikoidy, protože má astma. Takže já jsem měla v práci paragraf snad ob měsíc, ne-li každý měsíc. Teď mám strach až budeme mít mimčo, tak aby si to vzájemně nepředávali. No jo ale s tím nic nenadělám. Tak mu rymičku hlavně odsávej.. To je hrozný když ještě neumí smrkat vid?
lestep: Ahojky Leni, já se tento týden tak nějak snažím léčit, protože se mi v neděli spustila rýma a je to fakt mazec. Jak nic nemůžu. Vzala jsem si aspoň půl paralenu a viděla jsem obrovský efekt. Pořád si mačkám šťávy. Jinak svatbičku jste si užili, ale chápu, že už to je pro tebe náročné. Já sama už taky nejsem zrovna společenský typ. Večírky a podobné akce teď vynechávám. Říkala jsem si, že i dárečky budu kupovat přes internet. Všude řádí takových nemocí, tak někde se podívám, ale nijak to nebudu přehánět. Už mám doma kočárek.... nemá chybu...

rolincova
24. zář 2008

Náš kočárek🙂 https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

jaja257: Ahojky, tak to je super, ale je to pěkně hnusný vid? Mě to docela natahovalo. Ale když je to kuli broučkovi 🙂

ambret: Ahojky... Já jsem tu taky od začátku, a vůbec se mi nechce jinam. Micánek taky není žádná začátečnice🙂 🙂

lestep
24. zář 2008

ahojky.
jaja 257- moc tě zdravím.To je dobře, že testíky na cukrovku dopadly dobře. Snad tě malá také nechá něco uděla,aby jsi celé těhu jen neprospala. 🙂

ahojky roli- Dáši, jak se daří? To je moc hezký kočárek..Určitě sis vybrala dobře.. 😉 Tak snad tě rýma brzy přejde. Nás naštěstí nepostihla, tak to musím zaklepa. Akorát švagr, po té svatbě je nějaký nachlazený. naštěstí nebydlí s náma, tak je to dobrý.. 🙂 Ono těch akcí teď bylo nějak moc a bobíšek v bříšku už si řekl a dost, už chci mít také klid. Od středy mě začalo dost tvrdnut břicho, tak jsem raději zašla k dr. Dal mě hořčík a říkal, že porodní cesty jsou uzavřený, že se nemusím bát, že potrat nehrozí. Tak jsme si oddechli..Šetřím se, občas něco udělám a hned si sednu. ta svatba byl fakticky záhul.. S těma dárkama máš pravdu. Už pomalu přemýšlím, co budu kupovat. začnu dřív. Každý rok začínám až tak konec října, začátek listopadu, ale letos začnu už teď. Spíš bude problém, teď vymyslet, co komu nakoupit.. Já jsem na testu na cukrovku nebyla. U nás to dr. na gyndě nedělají standartně. Jen když má někdo vyloženě problémy. Ptala jsem se na to i porodní asistentky, kde jsme byly na té předporodní přípravě. Říkala, pokud vyloženě nemám cukr v moči při pavidelných kotrolách v poradně, že by to ani nepokoušela. Ona totiž babička měla cukrovku a táta pak taky, když chodil na chemoterapii. tak jsem měla strach. Sama jsem také jednou měla zvýšenou glykémii. V práci jsem si to pak hlídala, občas jsem se změřila a už dobrý. Tak snad se to nerozjede.. 🙂

micanek
24. zář 2008

Ahojky babulky ... tak beš má prozměnu potničky (doufá, že to není ekzem) kolem pusinky ... doufám, že je to jen od dudýnka.
Jiank super hračky dělá TESCO ... vypadají jak FP, al ejsou za poloviční cenu.

Jinak s tou cukrovku mi dr, řžíkala, že to dělaj nad 25let autom. .. ale zas taková hrůza to není .. tady na netu mi příjde, že je to strašně zdramatyzováno

Až se mi bude chtít .. tak musím namrknout, .. kde je třebíč.. kde Chridim .. a jak do toho sedí Letovice .. aco je přesněx mezi náma ... aby jsme to měli každá stejně, až se jednou potkáme 😀

Akorát Ambret nám udělá čáru přes rozpočet s těma Karl. Varama ... Vše vím kde je, ale nedokážu si představit .. kde přesně na mapě ... Karl Vary teda vím.

Dáji .. moc pěknej kočárek .. to naděláš parády 😀 😀 😀

rolincova
24. zář 2008

lestep: Leni já jsem na tom testu byla taky jen proto, že jsem měla ten cukr v moči. Buď ráda, že to máš ok, byl to hnus. Tam všude ve zkumavkách krev, kelímky na moč a já z nějakého odměrného válce cucala hnusnou sladkou vodu na lačno a ráno v 6 ☹ to byl mazec.
micanek: Zuzi nedramatizuju, dá se to vydržet, ale zase až tak příjemné to není... Nehledej střed, my máme domek, tak bychom se tu třeba i složili. A zahradu, kde je taky pohodička. Miška taky občas měl olezlo kolem pusinky jak slintal. A co Mišánek tu rýmu?

Jo holčičky, už máme postýlku. Manža ji dneska přivezl. Je se zásuvkou, má 3 polohy a 2 tyčky jdou odšroubovat, aby pak miminko mohlo vylézt. Tak už začínám být vybavená. A to mi manžel dneska ještě přivezl obývák, co jsem si vybrala na netu a zatím mi nic jiného nepadlo do oka. Takže se mi to fakt líbí. Tak jsem zvědavá až se to složí jaké to bude v reálu. Posílám Vám odkaz🙂 http://www.sconto.cz/cz/index.php?page=fotogale... Co na to říkáte?

micanek
24. zář 2008

roli: jé ten je krásnej .. můžu se zeptat, kolik za to chtěj?
To by bylo super .. ten srazík u vás ... chudák tvůj manža tolik ječících dětí 😀 .. a pak by zas byl sraz u nás ... až teda budeme mít postaveno .. teď by jste museli spát pod stanem 😀

micanek
25. zář 2008

Holky Miky má v albíku nové fotečky 😀

lestep
25. zář 2008

ahojky.
micanek- Zuzi, tak snad se vám brzy ztratí ty potničky. Koukni na mapu a uvidíš. Třebíč není zase tak daleko. Do Brna jezdíme dost často. To máš pravdu, chudák manžel..Asi by se z nás zbláznil.. 🙂 Ten tvůj klučina je krásný. Koukala jsem na fotečky. Pořád se kochám. Ráda se fotím i sama fotím.. Teď zrovna dělám pořádek ve fotkách na počítači. Zálohuju je na flash disk..

ahojky roli- Dáši, jak se daří? Co školáček? Je nadšený? To věřím, že to muselo být nepříjemný to pití cukrové vody. Tak jsem ráda, že na to nemusím..\Ten obývaček je opravdu nádherný. Sconto má teď moc krásný nábytek. Odkud máš postýlku? Taky ze sconta?

Tak jsme včera byly fotit těhu bříško u jednoho fotografa v ateliéru v Brně. Úžasný zážitek. Fakticky super. Fotil nás na svatbě a teď fotil i na stavbě švagrovi, tak jsme se s ním hned domluvily. Na jaře nám dělal umělecké fotky v ateliéru..

Dneska jsem si udělala výlet do Velkého Meziříčí. Byla jsem na tzv. dny zdraví. Jsou tam různý firmy, které prezentují zboží- hypoalergenní kosmetika, zdravá výživa, bezlepkové pečivo, čaje atd. Bylo to fakticky zajímavý. Jela jsem tam hlavně kvůli tomu, že tam bude jedna dealerka s pracíma plínkama. Tak jsem ráda, že jsem to vše prohlédla a nechala si vysvětlit.. Odkaz je www. plinky. cz nebo www. popoliny. cz. Kdo by měl zájem o bližší informace, klidně pošlu email atd. nebo písnu do IP. 🙂

blueberry
26. zář 2008

Holky, po skoro dvou letech a strašení, že nemáme velkou šanci, otěhotnět spontánně, jsem včera i dneska ráno na testu našla // ...jsou sice ještě slabší, ale viditelné pouhým okem ...dneska jsem byla u doktora, řekl, že sliznice je vysoká, že je to příznak těhotensství ...ale asi na začátku, protože na ultrazvuku ještě nebylo nic vidět ...vzal mi krev ....výsledky budou v pondělí ...ještě se tím nechci chlubit, nechci pak sebe ani manžela zbytečně zklamat ....asi začnu věřit na zázraky ...co myslíte? Můžu doufat?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru