Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

micanek
29. zář 2008

Sákryš .. takovej román jsem napsala a mě se to smázlo... 😠

Holky jasan že jste těhotný ... pro dr. je malé těhulkování do té doby, než budete mít hcg nad 5000. To už se plůdeček drží všema deseti 😀 ... ale roste to fakt hrozně rychle .. takže se nelekejte.

já jsem byla v 6 týdnu ve špitále, protože jsem začala krvácet ( což je prej uplně normální ze začátku) adr mi řekl, že plůdečka tam ještě nevidí, pouze jeho domeček .. no a nechci se opakovat, jelikož už jsem to tady několikrát psala , ale v domečku mi vyrostl ten nejkrásnější chlapeček ..

takže hlavu vzhůru ... papkat kyselinu listovou .. jo a vitamíny jsem baštila jen první měsíc. . . pak mě dr zarazila, ať už to nejím, pokud nechci roit slůně ... takž ejsem byla jen na té kys. listové.

andreahrbacova
29. zář 2008

jsem zvědavá,kolik mi řekne HCG

micanek
29. zář 2008

Ty vitamíny se mají baštit nanejvejš jen první 3 měsíce .. i tak měl malej 3550g.

Jo a přijela PPL a dovezla mi to lehátko ... jupíí .. přeci jen Michálek dostane něco k svátku 😀

andreahrbacova
29. zář 2008

takže doporučuje někdo brát ten Pregniuzm,všude čtu,jhak je to dobrá věc
i kamarádka brala vitamíny,různé typy

murynka
29. zář 2008

micanek takže už se to drží a odejít to nějak nemůže?asi jo když k tomu budu mít dispozice co??

micanek
29. zář 2008

Murnka .. to znamená, že těhulka jsi .... ale teď , než budeš mít hcg nad 5000 je největší riziko a plůdeček přijít.
Jinak ti můžu popravdě říct, že se budeš bát celé těhulkování, zda se něco nepřihodí. Taď se hlavně aji hodně šetři. moc se nedoporučuje ani sexík, protože orgazmus vyvolává stahy dělohy a to funguje prej jak vyvolávací injekce a to stejný můžské sperma .. taky tak to funguje. Já jsem si tak sináčka po týdením přenášení vyvolala 😀 ... ale to tě rozhodně nechci strašit ... spousty těhulek na tom leží celé těhu a nic se nepřihodí 😀

micanek
29. zář 2008

andreahrbacova: Andry .. já brala gravital a mamavit .. po jednom balíčku a pak už jen kyselinu listovou ... prej ty vitamíny jsou dá se říci všechny stejné, akorát jinak drahé .. podle značky... jo apokud si u pojišťovny 211, tak ta ti za 500,- zaplatí těhu vitamíny.

murynka
29. zář 2008

micanek a kdy bude to Hcg nad 5 tis.?no na sexík ani nemám pomyšlení
ale ted ve čtvrtek odlétáme na dovču a ten let bude dlouhý ale dr.mě uklidnil že je to v pohodě 😔

jankapavol
29. zář 2008

holky,tak na kontrole vse super,akorat mimi se jeste schovavalo a nechtelo ukazat,jestli je holcicka,nebo chlapecek.
micanek:posles mi teda,prosim,odkaz na to lehatko?

micanek
29. zář 2008

mrynka: jééé to ti závidím .. hned bych jela taky ... tak si to užij. Přesnou dobu toho zvedání ti neřeknu, už si to nepamatuju ... ale vím, že je to pak dost rychle ... mám posít... že tak 14dní ... ale ruku do ohně za to určo nedám.
To mě byl sexík na začátku zakázanej .. pak už se mi nechtělo .. no a když jsem teda přenášela, tak jsem svolila .. a byla to hrůza .. ale pokecali jsme si 😀 .... no a Michálek byl další den na světě 😀
No a abych řekla pravdu, tak Michálkovi budou zítra 4 měsíce a myslím, že to u nás proběhlo asi 4x ... frekvence 1x na 1 měsíc 😀 ... Už to tak nebolí, jak poprvé .. ale pořád nic příjemnýho ... doufám, že to přejde ... prej to trvá až rok .. tak jsem teda zvědavá 😀 chudák manža .... moje těhotenství měl očistec .. no a teď skoro taky 😀 😀 😀

murynka
29. zář 2008

mic-chtěli miminka musí to vydržet 🙂 chudáček manžel já jsem mu slíbila jak si na dovče zařádíme 😅
já dnes měla hcg 156 😀 malinečko co..... 😔

murynka
29. zář 2008

mic a ještě jedna otázka myslíš že už mi může být špatně?nebo je to vsugesce 😅 😕
protože dr na mě koukal nijak vyvoraně když jsem mu řekla že už mi je někdy špatně 😔 tak jsem radši změnila téma 😕

smolinek
29. zář 2008

Ahoj holky,

Lastep: dneska mi konečně řekli pohlaví mimča. Čekáme chlapečka, tak jsem se jim tam málem štěstím rozbrečela. 😀 Takže se mám teď nějak tak spokojeně 😉 Co ty vše v pořádku s mrňouskem?

Micanek: jůů toto letí, velká gratulace k svátku Michálkovi

lestep
29. zář 2008

micanek- můžeš mě prosím poslat odkaz na to lehátko? Díky. To věřím, že jsi to chtěla,aby to došlo na sváteček..Já jsem dneska zase nakupovala- dvě bodýčka, ponožky, punčocháčky- ty jsou trošku větší, ale nevadí. To je to super..Dám do albíčka, až vyfotím. Mám teď nějakej skluz. 🙂

bluebery- tak to gratuluju. Třeba calibrum baby plan a kyselinu listovou..Užívej si to těhulko. Je to krásný pocit že? 🙂 🙂

andreahrbacova- neboj, urcitě to dobře dopadne. 🙂

lestep
29. zář 2008

micanek- tak vidíš, dovezl lehátko. Já jsem to teď dočítala postupně..Tak má přece jen něco k svátečku. A předtím jsi měla jaké lehátko?

jankapavol- tak snad příště už se to dozvíš. Je to takové napětí že?

micanek- s tím sexíkem je to mazec. Prvně je honíme, aby to vyšlo a pak chudáci mají útrum. My jsme do toho 8 týdne nic a pak tak 2x za týden. Teď máme na 14 dní odpočinek kvůli tomu tvrdnutí..Každý to má holt jinak. Teď už ale docela chuť mám, jen ty polohy. To břicho fakt překáží..Ale ještě že mám ruce, ty naštěstí pro manžela fungují.. 🙂

smolinek- to je krásný, takže taky chlapeček? My jsme si ho s manželem přáli od začátku a vyšlo nám to..Tak to moc gratuluju. Přály jste si ho nebo holčičku? Nebo vám to bylo jedno? Tak už můžeš nakupovat domodra.. 🙂 Nám se daří dobře. Pěkně přibýváme. Minulý týden mě začalo trošku tvrdnout břicho, tak beru hořčík, ale už se to celkem uklidnilo. Musíme se více šetřit,.Byl to náročný týden. Chystaly jsme svatbu manželovýmu bráchovi, takže plno starostí doma. Oni do toho ještě staví, takže pořád něco..ale jinak to jde. pomalu nakupujeme výbavičku..

murynka- holt bude manžel muset vymyslet nějaké jiné řádění. pro o miminko to určitě každý chlap udělá.. 🙂

lestep
29. zář 2008

micanek- zeptám se tě jako zkušené maminy. Dávala jsi Míšovi jako úplnému novorozenečkovi takové ty bílé košilky nebo jsi dávala rovnou bodýčka? Díky za odpověď.

smolinek- jéé, vy budete mít Filípka? To je krásné jméno.. 😉

sirinka
29. zář 2008

lestep ak mozem...moj nazor su lepsie bodycka, ked sa narodi v zime. moja bola letna a boli akurat horucavy, my sme pouzivali aj kosielky, ale bodycka su najpraktickejsie na cely prvy rok

micanek
29. zář 2008

Holky .. já dávám bobešovi trička, ale pod to vždy bodýnko bez rukávu ... jinak to nejde, protože to tričko je pořád nahoře ..košilky jsme vůbec nenosily .. nejsem na to ten správnej typ 😀 takže rozhodně bodýčka. jo a nejlepší jsou ty, co maj na ramni, neboo na dekoltu patenty/knoflíky .. ty přetahovací se vytahujou a za chvilku vypadaj děsně.

leni .. mě nefungujou ani ruce .. nevím proč, ale chu´t je ta tam .... ale něco jsem četla, že to může bejt kojením .. jo hormony.
Jinak jsem měla taky lehátko od FP, ale většina je do 9 kg .. tohle je do 18, že většímu děťátku se dá s toho udělat křesílk.
leni, jak ten odkaz najdu, hned ti ho písnu.

Murynka ...jinak s tím špatně ... každá z nás je jiná .. ale nevidím proč by to tak bejt nemělo. Já poznala, že jsem těhu, protože mě taky nebylo 2x a bolela prsa jak svíca.

micanek
29. zář 2008

jé .. jak se dívám, už je po půlnoci .. nám jsou 4 měsíce dneska 😀 ... to už půjde Miky za chvilku do školky 😀

jankapavol
30. zář 2008

micanek:no a mne ho neposles? ☹

jankapavol
30. zář 2008

holky,myslite,ze je lepsi na zimu kombinezka,nebo bundicka a kalhoty?

micanek
30. zář 2008

Jankapavol: jestli myslíš ten kontakt an lehátko .. tak jak ho najdu, tak hned.
Jinak mám zateplené riflíky a zimní bundu na parádu .. a před barák do kočárku a s tátem na sáňky kombinézu.

tak co .. jak dopadla tady ta naše druhá těhulka .. nikde nikdo .. žádná informace.

holky jsem tak nasraná .. každej den na MMB vkládám do půl 3 do rána inzeráty .. jedno album mám já a druhé je na manžu ... ty ludry mě to pozastavily.. že se to nesmí .... fááákt kretééni. Kdyby věděli, jakou s tím mám práci.

sirinka
30. zář 2008

jankapavol pre novorodeniatko? urcite kombineza, ale aspon o cislo vacsia a nech sa da rozopinat az na nozky aby nebol problem tam babao nasukat 😉

jankapavol
30. zář 2008

sirinka:jo,pro novorozence taky,pak i pro vetsi.Mame se narodit koncem unora,tak asi budem kombinezku jeste potrebovat,ze?Ikdyz asi mesic ven nepujdeme...no tak jsem si rikala,ze vel.56,nebo 62,ze?no a pak na podzim vel.80,nebo 86?

sirinka
30. zář 2008

jankapavol 56 kombinezu urcite nie, to bude mala, ale mozno staci kupit dobry kozusinovy fusak a dietatko riadne obliect zakrutit do deky...uvidis aj podla toho, aka zima sa tohto roku na nas dozenie a na tu dalsiu zimu odporucam urcite kombinezky aj 2 na sriedacku, lebo babo uz bude chciet byt aj mimo kocika a strasne radi sa hadzu na zem a tak. to by si bundicku v kuse stahovala na chrbatik...a velkost uvidis podla toho, ako bude rast, to je ozaj tazko predpokladat, my mame teraz 86 a to je klarka ale velke dietatko...

andreahrbacova
30. zář 2008

Ahojky holky,tak jsem si dneska odnesla těhotenskou průkazku.Sice doktorka tu malou fazolku musela hledat na ultrazvuku,jednou ji tam ale objevila.Já měla HCG 691 je to dobré nebo ne?

blueberry
30. zář 2008

Andrejko, tak to ti moc gratuluju 🙂 Tak jsi taky těhulka ....rozhodně máš HCG vyšší než já, je to určitě dobré, pokud jsi už dokonce i dostala těhotenskou průkazku ....Já musím počkat do toho pátku, jestli doktor něco uvidí-snad ano ....ve kterém jsi teda týdnu?

andreahrbacova
30. zář 2008

no doktorka myslela že v 6tt,ale podle toho co viděla na ultrazvuku,nebo spíše neviděla,tak usoudila že 6tt to ještě nebude
tak možná 4tt
teď mě zase přepadávají obavy aby ten plod se vyvíjel dobře,aby byl dobře uhnízděn a nic zlého se nestalo
Už mám nemocenskou
doktorka usoudila,že mám asi náročnější práci tak mi dalal hned nemocenskou
taky tam jdu v pátek
odebrali mi znovu krev,a chce abych šla znovu na ultrazvuk
akorát jsem ji dneska nenahlásila nějaké vady v rodině,rakoviny a tak,tak jsem zjistila že v rodině něco bylo,ale to si myslím,že je v každé rodině něco.Snad se ta malinkatá fazolka bude vyvíjet dobře 🙂

blueberry
30. zář 2008

Tak to je bezva ...určitě ti to dobře dopadne ...Jak říkáš, v každé rodině je něco ...no, já se pátku tak trochu bojím ...chytla jsem asi nějaký bacil, nechci brát žádné prášky, tak se snažím to z těla vyhnat čajíkama ...doufám, že to mimčo nijak neohrozí ....Ä jsi ráda, že jsi doma? Já bych možná taky raději zůstala doma, po tak dlouhé době, co se o mimčo snažíme, bych si to teď chtěla užít ....

andreahrbacova
30. zář 2008

No na jednu stránku jsem ráda,ale dostala jsem vycházky což jsou jen čtyři hodiny denně od 15-19 tu dobu jsem si vybrala sama,ale mám strach že třeba doma nebudu a někdo přijde
a jak dlouho se snažíte o mimčo?
Jsem ráda,že už v práci nebudu muset dělat dvanáctky,ale na druhou stranu se možná budu nudit

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru