Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

lestep
6. říj 2008

ahojky. zdravím vás při pondělku...
rolincova- Dáši, jsou to nádherný oblečky. Když my ani nevíme, jestli se narodíme ještě na vánoce nebo až v novém roce.. 😉 ale určitě je to moc nádherný..

andreahrbacova- neboj, brzy si zajedeš svůj denní rytmus a nudit se opravdu nebudeš..Jaké máš vycházky? Sexíku jsme se s ¨manželem ze začátku vyhýbaly, protože jsem ¨byla po potratu, tak jsme nechtěli o mimíska zase přijít..

roli- dáši- to víš, že se kouknu..Jako vždycky nádhera.. 🙂 🙂

andreahrbacova
6. říj 2008

no dala jsem si ty vycházky od 15-19
vybalila na mě doktorka čtyři hodiny denně a jak je chci
já jen na ni čuměla,a myslela si cože,omezené vycházky,no páni

pensadorcallisto
6. říj 2008

Manzel niekde cital, ze od toho 6. mesiaca sa sex vemi neodporuca...
Inak, mate uz kupene oblecenie pre drobcov? Pretoze my este stale, ze mame kopec casu... 😀

andreahrbacova
6. říj 2008

já zatím nic nekupuji,na to máme dostatek času

lestep
6. říj 2008

roli- Dáši- jakou to máš velikosti ty kombinézky. Jsou obě úžasný. Do CaA musíme také s manželem vyrazit. Plánuju i do Brna za kolegyněma do práce, tak bych se stavila ve Vaňovce..Jsou prostě skvělý.. 🙂 Můžu se zeptat za kolik je v CaA mají. Větčinou tak kolem těch 400kč? že? 🙂

lestep
6. říj 2008

andreahrbacova - já má naštěstí vycházky od začátku od 10 h do 18h a pak mě jë v létě dr. podloužil do 20 h, takže to jde.. 🙂

pensadorcallisto - sex je rizikový na začáku kvůli riziku potratu a těsně před termínem porodu, protože spermie prý v sobě obsahují nějaké látky, které mohou vyvolat porod.. Jinak během té doby, když tomu páru sex vyhovuje a není k tomu žádné lékařské omezení, ze strany rizika předčasného porodu nebo přečasného otvírání, tak by neměl být problém.. 🙂

andreahrbacova
6. říj 2008

tak to se máš,a já ubohé čtyři hodiny,ale zase to až tak moc nedodržuji,včera jsem byla třeba celý den u našich
měla bych mít pohyb chodit na vycházky a ne sedět doma na zadku

lestep
6. říj 2008

andrea- to máš pravdu, že by těhule měly jít ven, kdy se na to cítí a ne podle toho jestli už jsou tři nebo ještě ne.. Přijde mě to taky dost blbý. Na noc nikde nezůstáváme spát a dopoledne jsem většinou taky doma, jen když nějak jedeme, tak si říkám, že kontrola snad nepřijde..Ze začátku jsem z toho měla strach, ale teď už to neřeším..

andreahrbacova
6. říj 2008

no já většinou dopoledne jsem taky doma,ono jak si sednu k netu tak ten čas letí dost rychle,ale odpoledne potřebuji vyrazit,ať už k našim nebo jen tak ven,do obchodu.A nejhorší je víkend.Copak za to ůžu že už mě strčila na nemocenskou,a ještě tak omezené vycházky,vždyť ani to bříško ještě není vidět

lestep
6. říj 2008

andrea- neboj, rychle to začne utíkat. Ty začátky jsou vždycky těžký..Pak to tak poletí, že si to ani neuvědomíš..Také jsem byla hned od 6 tt doma. A teď mě to přijde hrozně dávno.. 🙂

andreahrbacova
6. říj 2008

to máš pravdu,protože jak začne růlst bříško,tak už se člověk začíná chodit dívat po obchodech,nakupovat,tak to začne rychleji utíkat

micanek
6. říj 2008

Roli: Dáji .. obejvák .. no nááádhera (až teda na ty káble 😀 😀 😀 )

Lestep: Leni .. taky jsem se dívala Bobešovi v CaA na kombinézu a nikde se mi nelíbyla ... jo na holčičky .. to je jiná 😠

lestep
6. říj 2008

micanek- to máš pravdu, že těch růžových kombinézek měli v Caa nějak moc. Ty modrý asi zapoměly vyrobit. 🙂

andrea- postupně si te den tak naplánuješ, že ty přijde, že nic nestíháš. Aspoň takový pocit mám já. Co teprve, až bude miminko. To teprve nebudu stíhat. Ráda vařím, akže ořád něco vymýšlím, co bude dobrého vařit, taky ráda čtu, občas kouknu na net, hledám pěkný stránky pro maminky, písnu nějaký email, na koníka taky chodím často. V Tv toho moc není tak to se spíše dívám je na seriály večer. V létě jsem si přesazovala kytky, co mám doma. Občas zajedu do města na nákup, prolezu nějaká obchody, potkám se s nějakou kámoškou.Mezitím se snažím si naplánovat nějak úklid,abych vše nedlala naráz, což ani nejde. Manželův táta je po úraze doma, takže jemu vždycky pomůžu s něčím, co potřebuje, nachystám mu jídlo atd., takže si nemůžu stěžovat, že by mě to neutíkalo. 🙂

lestep
6. říj 2008

rolincova- Dáši- ještě jednou jsem koukala na ten obývák. No nádhera. Hned jsem to ukázala Radkovi, en ěkně koukal. My máme tyhle barvy totiž moc rádi. Líbí e nám hodně syté barvy. Sami máme ložnici oranžovou. 🙂

jituskak
6. říj 2008

ahojky holky, můžu se přidat? právě začínáme. dneska jsem byla u pana doktora a asi je to 3týden, ješte je moc brzo, pravda, ale já pevně věřím, že za 14 dní už bude krásně vidět na ultrazvuku naše miminko...

andreahrbacova
6. říj 2008

ahoj Jitusko,vítej mezi námi.Já jsme taky začátečnice,takže budeme bojovat společně 😉

rolincova
7. říj 2008

Dobré ráno holčičky🙂
lestep:Leničko děkuji, za chválu, jsem ráda, že se ti obývák líbí snad ho uvidíš, až se sejdeme🙂 Jinak ještě to není, ještě tam budou viset dvě bílé poličky a ještě to chci nějak doteplit... Ale jinak jsem nadmíru spokojená. Vyšlot to přešně tak jak jsem si přála. A působí opravdu příjemně. Já tím, že pracuju ve Vodafone, tak tam máme každé patro jinak barevně kombinované a samé syté barvy. A působilo to na mě hrozně dobře, opravdu ta barva dokáže udělat i pěknou náladu. Včera jsem vezla manžela do špitálu a šla tam jedna známá na vyvolání 🙂 tak jsem z toho měla docela smíšené pocity. Leni, ta kombinézka tam stojí 6 stovek. Taky mi přijde, že na holčičky mají mnohem více věcí vid?
micanek: Ahojky Zuzi, no ono to ještě není stoprocentě doladěné. Ten kabel na zdi, tak tam bude bodovka, která bude potom osvětlovat bílé poličky víš 🙂 Včera jsme koupili telku velkou plazmu, tak to zase vypadá jinak. Akorát tam marně hledám funkci, kterou nám tam řekli, že když budu koukat na jeden kanál, tak nahoře v rohu můžu mít další kanál puštěný. Tak tam ještě dnes jedem a jedeme koupit myčku. Než se narodí brouček, at mám ulehčenou práci. Vybrala jsem si asi za 12tis, ale za 16 už mají takovou, že si napustí vody podle množství nádobí, takže půjdeme asi do té. Je to AEG a Bosch. To je mazec, taky pořád nakupujeme....
jituskak: Tak to teda moc gratuluji, to budeš mít pěkné letňátko🙂

zanda81
7. říj 2008

Ahojda holky já k Vám ještě tak uplně nepatřím ale potřebuji radu.Od 3.10. mi je nějak divně.Mám návaly horka,podlamují se mi kolena,nemůžu dlouho nikde stát občas mám křeče v nříše,někdy mě bodne že raději zůstane ležet nebo sedět.Menst. má přijít tento čtvrtek.Tak nevím jestli je nějký blbí tlak nebo to může být těhu.Nemáte nějaké zkušenosti??Testovat se nechci chci počkat do čtvrtka raději uvidím že přišla menst. než uvidět /.

zanda81
7. říj 2008

Taky tedka docela jím mléčné výrobky a dřív jsem je tolik nemusela,ale zase vínko jsem si dala o víkendu a tak nevím jsem z toho nějaké bláznivá 😲

lestep
7. říj 2008

ahojky.
tak jsem se dneska nemohla celý den dostat na koníka..Ale už se mě to konečně podařilo..
jituskak - držíme s bříškem pěstičky, aby vše bylo v pořádku, užívej si toho krásného pocitu, že v tobě roste nový život.. 🙂

ahojky roli- Dáši, to věřím, že se ti líbí barvičky. Já je mám také moc ráda. Manžel je také pro, takže se těšíme, až budeme v budoucnu malovat náš nový domeček, který plánujeme za 2 roky stavět. Pěkně se vyřádíme s barvičkama. Ta plazma se tam určitě vyjímá krásně. Máte opravdu nádherný obýváček..
Na holky mají některý věci moc hezké..na ty kombinézky se musím kouknout. To celkem chápu, že jsi z té známé měla blbé pocity..Jé, myčku, také bych si dala říct, ale to až do nového. my si určitě koupíme whirpool. Mají super funkce, prostě se nám líbí..Máme pračku whirpool a ten 6 smysl si opravdu nemůžu vynachválit. Dáš tam prádla méně, program na 2 hodiny a ono ti to vypere mnohem dřív. Nebo je třeba prádlo méně zašpiněné a tak to pere kratší dobu.. 🙂

zanda 81- uviíš, jestli menses dorazí, pak si udělej testík a dej vědět..Klidně by jsi mohla být těhu.. 🙂

lestep
7. říj 2008

musím se pochlubit. Dneska jsem dělala poprvý v životě jablka v županu. Opravdu dobrá mňamka. Fakticky jsem si pochutnala.
Také jsem dostala od švagrové k narozeninám pěknou sadu z DM- olej do koupele pro těhulky, olej na bříško a krém na unavené nohy. Mám sice elastiq, ale toto také využiju. Moc mě to potěšilo.. 🙂

rolincova
7. říj 2008

lestep: ahojky Leni, a jak jsi je dělala? Já taky koupila listové těsto, tak bych je zítra mohla Miškovi udělat... Tak to mi napiš, já je jednou jedla a bylo to úžasné. No představ si, že já jsem úplně zapomněla se mazat. Asi 14 dní jsem se namazala. To jsem frajerka co? Ale u Mišky jsem to taky trošku flákala a nic.. Ono záleží taky na kůži, na elasticitě.... No já jsem právě myčku chtěla, přece jen už nás bude více. Nádobí mi mýt nevadí, ale je tam i úspora vody. Na jednom mytí až 10l. A my platíme vodné i stočné, takže i ušetříme. Koupili jsme si AEG. Má 3 A a docela dost výhod. Pračku mám taky od whirpoolu se šestým smyslem.
zanda 81: Přikláním se k Léně, počkej, my jsme třeba mimíska zkoušeli rok a já měsíc co měsíc měla podobné pocity. Tak aby si pak nebyla zklamaná. Držím pěstičky.

jituskak
8. říj 2008

ahojky maminy🙂 tak včera mi celej den nešel koník, bylo to nějaký zasekaný. jak se vám všem daří?

zanda81
8. říj 2008

Dobré ranko,děkuji Vám moc za odpovědi.

Rolincova:my se taky snažíme skoro rok a tyhle pocity mám poprvé,ale uvidíme nějak to nehrotím necháme to na přírodě 🙂

Moc si přeju abych se k Vám už na 100%přihlásila
mějte se hezky

andreahrbacova
8. říj 2008

Ahojky holky,a já myslela že porucha je jenom na mém příjmači.Tolikrát jsem to zkoušela a nic.Jinak jsem byla včera na gyndě,takže doktorka opravdu usoudila že to je tak na 4tt a pár dnů a plod roste.Byla jsem šťastná
takže máme měsíc za sebou 🙂

jaynee
8. říj 2008

Andreo, gratuluju!!! 🙂 Vcera jsem na tebe moc myslela.

andreahrbacova
8. říj 2008

ahojky jaynee,děkuji.Akorát už jsem tak rychle chtěla vypadnout,protože jsem si říkala,strávím tak ještě pět minut a počůrám se jí přímo v ordinaci.Ale jdu tam 14října,tak ji požádám o fotečku.Včera mě to vůbec nenapadlo,měla jsem jiné starosti 😀 6ádnou krev mi nebrali,a jsem šťastná,že mi tentokráte už konečně řekla,že to zdárně roste.Předtím mě pořád jenom strašila.

jankapavol
8. říj 2008

andreahrbacova:a proc te dala na neschopenku?Ja jsem taky hned od zacatku na neschopence.Prijde mi to jak vcera.No a tak to uteklo a uz jsem v polovine!A je pravda,ze to ted asi rychleji ubyva a taky se lip citim,mam radost z kazdeho pohybu,mluvim na mimco a kupuju hadyrky a hlavne jsem desne zvedava,jestli mi doktor zitra rekne,co to je!!!Ale ja prohlasuju,ze dokud mi to nerekne,tak neodchazim z ordinace! 😀
Jinak bude mi zitra delat ten screening,tak hlavne at to dobre dopadne.

andreahrbacova
8. říj 2008

zajdi si na diskuzi první trimestr,tam jsem to vysvětlovala. A proč ty jsi měla neschopenku?

jankapavol
8. říj 2008

lestep:juu,Leni,to je mily ten darecek.Musi to byt super si dat vanu s tim olejickem,akorat my ted zadnou nemame 😖 🙂
No ale byli jsme dnes podepsat kupni smlouvu na domecek,takze na vanoce uz by jsme snad meli bydlet!Juch!
Ted cekam,jestli prijde postacka a donese mi hraci deku,co jsem vydrazila na mma.At si muzu pohrat.Tak doufam,ze dorazi

andrea:mrknu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru