Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

lestep
11. říj 2008

manžel je u bráchy na stavbě. Dělají vazbu, takže budu opět do večera sama..Dneska mám na plánu úklid. Nějak jsem to celý¨týden nestíhala..Naštěstí mám uvařeno od včerejška. jen upeču švestkový táč, aby měli něco dobrého na svačinku.. 🙂

lenule76
11. říj 2008

Ahoj Lestep a osttaní těhulky,
tak se po dlouhé době zase hlásím k Vám 🙂 Vše je v pořádku, nevolnosti jsou pořád, na únavu jsme si asi už zvykla. V pondělí budeme 5 měsíc+7 dní ... miminkám se snad daří dobře, ještě necítíme pohyby, ale do týdne bychom měli. Všichni kdo se dozví, že jsem v 5 měsíci a že budeme mít dvojčátka tak na mě koukají jako na blázna, pokud totiž se nezaměří na bříško tak to není moc vidět ..celkem mě ty reakce pobaví. Manžel je pořád děsně nadšený ... nemůže se dočkat, až fazolky uvidí na ultrazvuku ... jdeme v úterý na AMC a při té příležitosti je manža uvidí poprvé ...
Pořád ještě pracuji, tudíž jsem na PC spíše sporadicky, snažím se max odpočívat , na PN jdu od listopadu, to se pak určitě tady uvidíme častěji ...
Pilně nakupujeme věcičky, hodně na MMB, musím říci, že jsou úžasné !!!! Také se už rozhlížíme po kočátku ... neveřila bych jaký je problém sehnat kvalitní kočárek pro dvojčata za doboru cenu (co je ale dnes dobrá cena, že 😀) a hlavně, aby byl kvalitní.
Lestep, já Ti blahopřeji k chlapečkovi !!!! Užijte si všicni krásný víkend a určitě se sem ještě dnes popř nejpozději zítra dostanu.
Všechny zdraví Lenka

andreahrbacova
11. říj 2008

Ahojky holky,taky písnu,zrovna jsme se koukala na nějaké centra cvičení pro těhulky tady v Porubě.Měla bych dát prát pračku a odpoledne mám v plánu žehlení.Už se to pořádně nahromadilo.Jinak přítel je taky v práci,takže jhsme na tom asi všechny podobně. 🙂

andreahrbacova
11. říj 2008

poraďte co dneska vaříte k obídku?Sice dneska kuchtí přítel,ale mě už docházejí nápady.Nejsem až taková extra kuchařka. 🙂

lestep
11. říj 2008

lenule- ahojky, to je dobře, že se za náma přišla podívat. Tak ať se miminečkům moc daří. Jsi dobrá, že ještě se dvouma drobečkama zvládáš chodit do práce. Nakupujete vše duo, to je mazec že? S těma kočárkama bych tomu opravdu věřila..Díky za gratulaci. Také se už brzy dozvíte pohlaví miminek že? 🙂 Co byste se s manželem přáli?

andrea- já mám dneska pauzu od vaření. Máme zbytek od včerejška. Takže uvařím jen ty těstoviny k omáčce. Ještě udělám švestkový táč.. Takže bude vepřový plátek na houbách a na smetaně s těma těstovinkama. polévka bramborová. Žehlení mám také v plánu, ale nejpreve musím vyluxovat koberce..

andreahrbacova
11. říj 2008

to já jsem včera luxovala,ale zase se to nesmí přehánět,já si to rozděluji,každý den něco,a někdy nedojde na nic. 😀

andreahrbacova
11. říj 2008

to my dneska budeme mít kuřecí masíčko na bazalce a k tomu rýži
taky mám v plánu dělat nějakou buchtu,asi z kyšky,zítra ji vezmeme našim,taťka ji má moc rád

lenule76
11. říj 2008

lestep:
Ahojky .. jsem ráda, že si mě ještě pamatuješ 😀 přeci jen jsem tu dlouho nebyla. Přiznám, že už se těším, až budu doma, moc mě to zmáhá, ale pořád je to v normě ... pokud by byly nějaké problémy popř. komplikace odcházím obratem. Nehodlám riskovat zdraví miminek. O tom nákupu mi raději ani nepiš 😀 máme toho už docela dost, alep ořád na dvě málo. Až to naskládám do skříně tak to vyfotím a společně s ultrazvuky to hodím do albíčka. Musím začít pomalu přemýšlet jak to uspořádat, naštěstí jsem na to přišla, tak snad to klapne.
Zatím se nám s manžou moc líbí tento kočárek http://www.delfinek.mimishop.cz/detail.php?zboz...
Předpokládám, že v úterý by nám pohlaví miminek mohli alespoň orientačně číci ..ale na 100% to budu vědět 4.11. To budou výsledky. No a manža má 5.11. narozeniny .. takže bude mít super dárek ..on se totiž nemůže dočkat ... pořád si ze mě dělá legraci, že tam jsou dva kluci .. jenže já povědomě cítím, že tam je kluk a holka .... tak uvidíme. Já osobně bych chtěla dvě holky 🙂 popř. kluka a holku ... manžel páreček a nebo dva kluky ..ale říká, že je šťastný a že hlavně, abychom byli všichni zdraví. Což s ním souhlasím ... ale určitě dám vědt co to bude.

Holky s tím vařením je to kříž ... určitě mám v plánu udělat drožďovou polévku,. je to rychlovka a je úžasná !!!! I manžel jí papá ... 😀 a bez odmlouvání ... říkám mu v týdnu ... udělala bych o víkendu drožďovou polívku, dáš si? a on na to klidně udělej nevadí ... tak maželka mudělá. Pak budu péci, ještě nevím co ..ale max perník popř. bábovku. I když sladké fakt nemůžu popř. jen kousek a to si pak rvu vlasy jak je mi špatně. Ale co jako druhé jídlo? Tak to ještě nevím ...možná znojemskou ... ach jo jo ..ještě mám trochu času, manža je v práci ...pojedu ještě nakoupit .. ale nejprve se musím nějak rozhodnout :-O 🙂
Pomoc 😀

andreahrbacova
11. říj 2008

no to je u mě vždycky velký problém,já nikdy moc nevařila,jak sjem chodila do práce,tak se vždycky něco vzalo,ale teď když jsem doma,tak to je potíž.A ten můj si ani neřekne,co by chtěl,ale tento víkend to neřeším,dneska vaří on a zítra jedeme na obídek k našim.Tak jen doufám,že na mě nepřijde kontrola-bojím,bojím.
Jinak lenule ten kočárek je moc pěkný. 😉

fido
11. říj 2008

Ahoj holky, tak jsem dnes v noci skoro nespala, ráno v 5 hodin jsem to už nevydržela a šla testnout..... A byly tam //, skoro okamžitě. Nějak se z toho nemůžu vzpamatovat 🙂 . V pondělí se objednám k doktorovi. Poslední MS jsem měla 12. září, ovulaci 24. 9. Kdy myslíte, že doktor něco uvidí?

andreahrbacova
11. říj 2008

ahojky fido,ze své vlastní zkušenosti asi nic neuvidí,u mě taky nic neviděl.Ale vezme ti krev.Určitě se objednej.

lenule76
11. říj 2008

ahoj andreo, já jsem na tom jako TY 😀 a vůbec se za to nestydím ... vařila jsem vždy rychlovky a to co nám chutná, na 90% kuřecí. Vzhlede k práci jsme také vždy něco splašili, popř. šli na večeři apod. Zatím ještě pracuji, ale jak jsem psala ... ale od listopadu bych měla být na PN. Tak jsem zvědavá jak to budu zvládat, ale prostě budu muset 😀 Manža naštěstí není typ člověka, že vyžaduje teplé večeře ..a to mě max vyhovuje, prostě je to na domluvě. Jinak také budu většinu času sama, máme naštěstí dva pejsky tak budou holky moc rádi, že tu budu s nimi 😀 a vůbec se nebojím, že budou žárlit na miminka, jsou to takové povahy, které milují lidi, psy ... 🙂 A máš od dr napsané vycházky? Známí mě "straší", že to jde prý jen na 4 hodiny denně, vím že to jde i více, třeba 12 hodin ... známá to tak měla. Jen se raději optám dr ..snad bude rozumná. protože být zavřená doma je uděsné ... 🙂

Ahoj Fido, já bohužel nevím jestli dr něco uvidí ... my jsme otěhotněli 15.6.2008, poslední menses byl 9.6.2008 🙂 u dr jsem byla 4.8. a viděl hend obě 🙂 jinak těhotenský test jsem si poprvé dělala 18.7. a dvě // vyběhly obratem. Držím palečky, aby těhu bylo oki a souhlasím s andreou .. objednej se, ať víš na 100% jak to je. Nejistota mě vždy strašně ubíjela ... tak pak dej vědět jak jste dopadli 🙂

andreahrbacova
11. říj 2008

no vycházky mám,ale právě jen na ty čtyři hodiny denně.Jak mi to doktorka oznámila,tak jsem na ni jen zírala,a v duchu si říkala,co já jen budu dělat.Ale dá se to,mám to odpoledne,dopo nějak přečkám,a pak vyrážím ven,stejně bude zima,tak budu ráda,že sjem v teple.Ale s těmi víkendy je to horší,chci jet za našima,hold to budu muset risknout ale pst,nic jsem neřekla 😉
já jsme k té doktorce šla taky velmi brzo,nic neviděla ani na ultarzvuku ani na sonu,tak mi vzali krev na HCG a podle toho s epoznalo,že jsme opravdu těhotná.No někdy se nevyplácí jít hned,protože ne každá ti veme krev,jako u mojí kamarádky,tak musela čekat 14dní ve stresu,než jí tu krev vzal.Já byla taky ve stresu,protože doktorka pořád myslela,že jsem ve více tt,a plod neroste a neroste.Pak usoudila,že nejsem až tak jak si myslela,a zatím je všechno v pohodě. 🙂 na gyndu jdu v úterý,jak tak čtu tak všichni chodíte tak za měsíc,a já tam lítám pořád.Aspoň mám častější informace.Ale třeba to taky přestane-nevím

lenule76
11. říj 2008

pokusím se zjistit jak je to s těmi vycházkami 🙂 uvidím co se dozvím. Jinak já chodím docela pravidelně a často k dr ..nevím zda je to tím, že je mi už 32 a jsou to naše první miminka, chodím i na genetiku, ted jsem byla v pondělí na gynekologii i na genetice, pak jsem byla ve středu na obvodě kvůli internímu vyšetření před AMC, tam jdu 14.10., pak 04.11. jdu na ultrazvuk do nemocnice, na genetiku a na gynekologii (je moc dobře, že oboje je na jednom patře, dokonce mají čekárny společné 😀 ) ... snažím se to vždy udělat v jednom dni, pokud to je možné. Začínáme přizpůsobovat byt na příchod dvojčátek. Mám v plánu koupit myčku, vím jakou, pak musíme bohužel prodat auto a koupit větší. Pomalu kupujeme věcičky ... dáváme to dohromady. Takové ty "dobré" rady např. tchýně, že mám vše koupit, pár měsíců předporodem tak na ty kašlu, i na tchýni kašlu 😀 udělám si vše jak bude vyhovovat mě a manželovi. Ještě jsem nezmínila, že chodím dost na odběry, ale je to hlavně kvůli mé krevní skupině Rh negativní ... tak to musí hlídat 😀

andreahrbacova
11. říj 2008

no já taky budu muset hodně chodit na krev,protože i já mám rh negativní,ale zatím mi ji ještě nebrali.Možná v úterý,protože planatala něco o krvi,no uvidíme.Kdy ti ji brali poprvé,že zjistili že jsi rh negativní?

gag
11. říj 2008

Ahoj Fido: Mo gratuluji...zatím na ultrazvuku budeš mít asi jen malou tečku...já sem objednaná na prohlídku až 7 týden, snad už něco vidět bude 🙂)

JInak s vařením je to kříž...taky furt nevím co vymýšlet...

lenule: S tchýně bych si hlavu nedělala, on má každé super zaručené rady, pak je stejně nejlepší si vše udělat podle svého 🙂 😀 ...jinak genetika mě taky čeká a mám z toho docela hrůzu...v rodině máme myopatii, ikdyž jí nemám, prý můžu být jen přenašeč, do toho ta štítná žláza...sem zvědavá, jak budu chodit často...jinak mi táhne na 31 a první dítě...

andreahrbacova
11. říj 2008

no tak já mám 25,takže mezi vámi docela mladice 😀

andreahrbacova
11. říj 2008

ach jo,přítel nikde,říkal že za dvě hoďky se vrátí,a odcházel v osum.Měl vařit papu,takže nic,nakrájela jsem si jablíčko,a už ho mám v sobě.Já nehodlám nic dneska vařit,jedině buchtu upeču.Tak musíme čekat a čekat

gag
11. říj 2008

andrea: Klasický chlap...dvě hodiny = čtyři až pět hodin 🙂)) 😀

andreahrbacova
11. říj 2008

no jo,už jsem si na to mohla zvyknout,a to jsme si myslela že budeme trávit tu sobotu spolu,ale on zase jede kolem páté hrát florbal,no tak snad stihne udělat aspoň to jídlo

gag
11. říj 2008

My čteš myšlenky...kolikrát si myslím, že sobota bude společená, najednou hokej atd...atd...zase je tvůj manžel dobrý, že vaří...

lenule76
11. říj 2008

andreo: já vím, že mám kervní skupinu negativní ... vím to asi 8 let. Ale musela jsem jít znova na odběry, neměli to v evidenci tu krevní sk., byla jsem totiž v 2000 na operaci v Chebu a gynekoložku mám v Sokolově, tak to tam neměli uvedenou tu krevní skupinu. Byla jsem 2x, celkem se chodí za těhotenství myslím, že 3x. Zatím je vše v nejlepším pořádku, veškeré hodnoty ... na genetice i na gynekologii jsou spokojené 😀
O navracní manžela ve slíbenou hodinu domů bych mohla vyprávět 😀 už si pomalu zvykám, al jde mi to dosti těžko .. když jsem si nezvykla za 15 let tak to už nedohoním 😀

gag: ahojky, však já ji mám na háku, bydlíme s ní v jednom baráku, ona v přízemí a my v patře. Kdybych tady měla psát co ona dělala jak se přetvařovala a nás pomlouvala .. to by tady bylo na román 🙂 odhalili jsme to s manželem po x letech, byl to pro mě dost veliký šok, říkala jsem si, že každý má své mouchy a brala jsem jí takovou jaká byla. No a když to prasklo, švagrová prokoukla a zavolala si mě a vše mi řekla ... tak manžel to s tcýni řešil sám. já bych asi řekla něco co by mě mrzelo. Nikdy jsem si do života nenechala kecat, jsem už taková ... těch x let jsem byla docela v nervech, proto jsme asi nemohli mít mimi. Manžel říkal,m že ona to pochopí ty naše narážky, naznačování ...nepochopila ani když jsem jí to řekla přímo. chvilku byl klid a pak to zase začalo. Od té doby co to prasklo tak to už jí mám na praku tuplem a ona cítí že to pos... 🙂 nedovolím jí nic ..byla taková že nerespektovala soukromí, pořá něco chtěla ..je toho na román fakt. Chápu .. je to manželova mamka ...ale manžel je ten nej chlap na světě, postavil se za nás, říká že poku by si musel vybrat bral by bez rozmýšlení mě ... tak moc mě miluje. Zní to asi jako klišé ... ale aby mě miloval jeden chlap 15 let a není to se mnou vždy růžové ...tak to už musí asi být ... tak jsme se rozhodli, že koupíme pozemek, budeme stavět, obdivuji manžela, že po 15 letech na baráku kde makal klidně půjde se mnou ... začala jsem se věnovat chovu psů, založila chovatelskou stanici ... jezdila výstavy, super ... uklidnila jsem se ..a najednou bum a čekáme dvojčata.
Blahořeji Ti k miminku, ať Ti těhotenství probíhá dobře a bez koplikací. Jinak neboj ..já si myslím, že to na genetice dopadne dobře, my máme v rodině nedomykavost chlopně, sice nic hrozného, ale je tam, pak ještě umrtí kojence (mé maminky to byl bratr) po narození na vadu srdce-slabé srdíčko.
Držím palečky a budu se těšit na odpověď.

Jinak teď jsem dovařila drožďovou polévku mnam mnam 😀

andreahrbacova
11. říj 2008

no kdy já budu obědvat,to opravdu nevím,tak už jsem snědla půl rohlíku,musím toho ještě využít,doku mi špatně nebývá 🙂
jinak ten můj už je doma,ale do vaření se ještě nepustil.No já to vím od mojí mamky že mám rh negativní,jinak bych to netušila.

lestep
11. říj 2008

lenule- to jsem ráda, že občas koukneš na koníka. Já tady čerpám energii a taky, když jsem doma sama, tak si aspoň pokecám. To víš, že si na tebe pamatuju.. 🙂 Tak drožďovku mám také ráda. Táč už se pěče, už pěkně voní.. Koukám, že dneska všichni vaří něco dobrého.. Pěkně mě schne venku prádlo. Nádherně svítí sluníčko a je teplo. Moc bych ti přála,aby oba drobečky byly zdraví a je jedno, co to bude. třeba to bude fakticky kluk a holka. To bych si asi možná přála. My jsme si s manželem od začátku přály kluka. Vůbec jsme o ničem jiném nemluvily. Celkem by mě zajímalo, jak jsem potratila, jaké by to bylo pohlaví. Jestli holka nebo fakticky kluk.. Určitě si to doma užiješ více, než v práci. Můžu se zeptat, kde pracuješ? Také jsem RH negativní. To že se mají věci kupovat těsně před porodem, tak to taky neřeším, protože postupem času zjišťuju, že to co jsem koupila třeba už před měsícem nebo po 3D ultrazvuku z takové té radosti, tak teď, jak když najdeš. Bude čím dál více unavená a jsem ráda, že máme něco pokoupeno, něco ještě koupíme s manželem a to budou spíše ty těžší věci, které nemůžu tahat a tak. Kočárek máme objednaný, tak jsem ráda..Někdy ani nemám náladu pořád lítat po obchodech.. Taky těch pěnízků je nějak čím dál méně.. Určitě tím, že čekáš dvojčá¨tka a že ti je více než 30 let, tak ty kontroly jsou všechny častější, ale je to určitě lepší..

andrea- to je super, že sis vložila fotečku. Aspoň víme, s kým si píšeme.. 🙂 tak kuřecí, to bude mňamka.Máš pravdu, nic se nemá přehánět. Já si ten úklid snažím také rozdělit a když neudělám nic, tak se to prostě nezblázní..Nedůležitější je vždycky uvařit a to zatím zvládám..

fido- moc gratuluju..Určitě zajdi k dr. Pak uvidíš.. 🙂

lestep
11. říj 2008

je super, že to tady dneska žije. Někdy o víkendu tady není ani noha.. 🙂

venku je tak nádherně.. půjdu se projít.. Těším se na manžela, půjdu se za ním podívat na stavbu.. 🙂

andreahrbacova
11. říj 2008

holky tak už jsem po obídku,bylo to mňamky,fakt úžasné
prádlo mi taky venku schne,teď se půjdeme s přítelem projít vrátit DVd a vedle té videopůjčovny je cukrárna a oba dva jsme doslai chuť na nějakou dobrotku.Tak se zatím maminy mějte,papa
jo s tou fotkou,dám si tam příště lepší kde je mě více vidět 🙂

lestep
11. říj 2008

andrea- tak co jste měli dobrého? Tak do cukrárny bych se také dala říct.
Ne ta fotka je v pohodě. Aspoň je vidět, s kým si píšeme..

ambret
11. říj 2008

Ahojky holky 🙂

Fido, gratuluji ke // 🙂 😉

micanek
11. říj 2008

Fido .. moc gratuluji k // 😀

Andreahrbacova: ... andry já jsem super kuchařka 😀 ...takže recept vezmu sklínku z lečem .. hodím do Woka ... prdnu do toho vajíčko a nakrájenej pátek a zamíchám ... a je to 😀
Dneska bude asi pizza 😀 ... jo a chválím, že už zde nejsi ikognito a máš fotku v pasu 😀

Lestep: co jsi si to udělala stím pasem ... kdo tě má poznat .. děláš nám v tom bordel 😀

micanek
11. říj 2008

Holky .. to je hrůza .. právě mi volala kamarádka, že druhá kamarádka, která má za 14dní termín, dneska porodila a Patriček jí umřel ☹ ... vůbec zatím neví co se stalo ... on je v pořádkz ... celé těhu bylo v poho, ... její manžel má s prvního manželství 2 holčičky a strašně byli za Petrička rádi .... holky to je strašný ☹ ☹ ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru