Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

gag
13. říj 2008

A na co máš chuť? .-) To si uvař...ikdyž tu polévku ze sáčku bych zase tak neřešila, jak píšu všeho s mírou...kor když ji nebudeš jíst stále 🙂

ema7
13. říj 2008

Andrea, pozerala som vo štvrtok na prime reláciu "Ste to čo jete" a akurát tam bola jedna tehotná žena, ktorá mala riadnu nadváhu. Bola na začiatku tehotenstva a tam jej upravili jedálniček, zakázali úplne hotové výrobky, ako písala gag. Odporučila len hydinu, ryby, celozrnné pečivo, ovocie, zeleninu, žiadne polotovary, to by Ti mohlo uškodiť...

andreahrbacova
13. říj 2008

jj,já jsem se taky na to koukala
ale to chceš pořád jíst jenom ryby?oni to dopuručili i kvůli tomu že byla obezní.Já si ymslím,že se asi může jíst všechno,male v malém množství

jankapavol
13. říj 2008

andreahrbacova:tak takovy veci teda nejim,zacinam kakaem a lupinkama,nebo nejak ovesnou kasi,v nejlepsim pripade jeste predtim na lacno ovoce.no a obedy vesmes i tak na co mam chut,ale snazim se varit,nebo obed z jidelny.ja jsem doma,tak mam na to cas si to pripravovat.celkem mam chut na polivky,ale ne ze sacku.co se tyce kavy,tak jsem si koupila bez kofeinu,ale treba v restauraci,nebo na navsteve si klidne dam normalni kafe.taky nekdy capuccino.jim docela dost peciva.ikdyz to by se moc nemelo,ale aspon to zasyti.

andreahrbacova
13. říj 2008

no nakonec si vařím brambory a k tomu jsem našla kousek kuřecího masa,tak si to udělám na pánvičce s rajčaty
nejsem žádná kuchařka,ale budu muset se zase něco přiučit
už mám před sebou plno receptů,a odpoledne vyrážím do obchodu,mám zálusk zítra na špenát
nezvracím,i když mi není zrovna extra dobře,ale něco se jíst musí

gag
13. říj 2008

No vidíš, jsi šikulka 🙂)...jinak asi bych to s tím omezováním nepřeháněla...bohužel sem pořad neviděla, ale pokud skutečně hubla museli jí takové potraviny doporučit, ale asi zároveň zachovat požadovaný příjem vitamínů atd...jinak fakt konzervanty nejsou žádná výhra, proto jsou taky v biopotravinách zakázané a povolené jen určité...to samé platí o tucích a olejích, rafinové, ale dobré je když už nejsou dále chemicky upravované

ema7
13. říj 2008

Adka, určite si myslím, že v malom množstve si môžeme dať aj iné veci. Ja nejem podľa toho, ale tie knackerbroty som si už kúpila 🙂 a keď mám chuť vyžierať 😉 , tak jem to. Tiež som mala na ráno biele pečivo s údenou salámou a syrom. A údené by sa nemalo. A na obed som mala cestoviny s perkeltom. A už som hladná, a to som jedla pred pol hodinou, akosi ma to nezasýtilo. A tie knackerbroty mám doma a nie v práci ☹
A včera som si dala čokoládovú tyčinku.

andreahrbacova
13. říj 2008

tak já jsem měla včera gulášek u našich,to byla dobrota,ale jak říkám,dneska začnu studovat reptíky,a budu vařit,vařit,vařit.Kupuji si Pošli recept,jsou to takové malé sešitky a jsou tam dobré recepty a na netu je toho taky moc.

andreahrbacova
13. říj 2008

a zítra jdu holky na gyndu,tak myslete na mě,pak vám řeknu,jestli ta malá fazolka něco porostla
🙂

ema7
13. říj 2008

adka, zajtra budem na Teba veľmi myslieť, nech sa už malá fazolka objaví 🙂

andreahrbacova
13. říj 2008

ale ona se už objevila,ale zítra tam jdu znovu,no prostě hold mě paní doktorka ráda vidfí,asi nechce nic zanedbat
a zítra mi budou brát asi krev,nevím jestli kvli rh nebo HCG,podle ultrazvuku

gag
13. říj 2008

budu držet palečky...na jednu stranu buď ráda, že Tě takhle hlídají 🙂

andreahrbacova
13. říj 2008

to jo,jsem ráda,ale zase na druhou stranu už mě od začátku trochu stresovala,že neroste a tak
ale když se dívá dvakrát týdně na ultrazvuk,tak je jasné,že to nemůže za tři dny takhle porost 🙂

ambret
13. říj 2008

Ahojky holky 🙂

Andreahrbacova: já bych polévku ze sáčku nebo konzervy do našeho jídelníčku nezařadila a hlavně né teď když čekáme mimouška 🙂

Já dnes dělala játrovou omáčku s rýží, mnam 🙂

andreahrbacova
13. říj 2008

no a játru můžeme,když zase říkají žádné vnitřnosti?
no tak teď si pochutnávám na tom mojím obídku,co lednička dá.Je to dobré

ajajanku
13. říj 2008

ahoj to já vubec nemam na nic chut jím spiš proto že si řeknu je rano tak bych mela něco snist at se podivam do ledničky nebo v kramě do regalu tak mě nic nezaujme

ambret
13. říj 2008

Já si myslím, že když jsou jednou za čas, tak to snad tolik nevadí. Dělám je jednou za čas, možná tak jednou do měsíce a to ani to né 🙂

andreahrbacova
13. říj 2008

holky tak jsem si nacpala břicho,bylo to dobré,a zítra jak se vrátím z té gyndy tak se pustím do toho špenátu.Samé zdravé věci

ajajanku
13. říj 2008

já jsem si minuly tyden udelala instatni a dala jsem si do ni česnek to jsem mela nahodou na neco chut

ema7
13. říj 2008

Aďka,
v ktorom týždni ti videla doktorka malú fazolku 🙂 , neboj určite bude väčšia... Ak sa smiem spýtať, prečo si na rizikovom tehotenstve?

andreahrbacova
13. říj 2008

jsem na neschopnce kvůli práci,už jsem to tam několikrát psala 🙂 pracovala jsem jako ošetřovatelka,v dětské léčebně na lázních,takže dvanáctky,občasné tahání dětí na vozíků,a noční-ty bych sice asi nedělala,ale ty dvanáctky by mě dostaly-jsem teď dost často unavená
takže doktorka mi napsala hned neschopenku

jankapavol
13. říj 2008

ajajanku:ja se taky musim do jidla spis nutit,pak mam desny hlad,az je mi z toho blbe

jankapavol
13. říj 2008

ambret:a ty tvoje novy oblecky v albu jsou moc pekne.ke mne konecne dorazila z mma hraci deka,je v albiku

ambret
13. říj 2008

Janka, děkuji, mám už doma strašně moc věciček, postýlku, hrací deku, přebalovák a příští týden už budu doma mít i kočárek, jen nemůžu nic nafotit, nechce mi komunikovat PC s foťákem 😠
Jinak jsem taky na rizikovce ☹

ambret
13. říj 2008

Dneska m,i přišla úžasná modrá soupravička, pořád doufám, že to bude chlapeček 😀

martii07
13. říj 2008

ahoj,můžu se přidat?jsem taky teprve na začátku a ještě to nemám ani potvrzeno od doktora!ale jsme s manžou moc šťastní podařilo se nám to asi po třech měsících snažilkování!

ambret
13. říj 2008

Marti, to víš že se k nám můžeš přidat, vítetej a gratuluji ke // 😉

jituskak
13. říj 2008

ahojky holky, jak je? mě úplně nanic. minulý týden jsem byla u doktora s tím, že jsem těhotná. jenže bolesti mě přinutily, abych šla dnes znova. miminko není vidět, vlastně nic není vidět na ultrazvuku. podle doktora bych měla být v pátém týdnu, ale asi je to mimoděložní... ach jo.

martii07
13. říj 2008

mě teda doktor objednal až na listopad a docela mě zaráží že vy tady skoro všechny už jste byly u dr.třeba i v 5tt

ambret
13. říj 2008

Marti, já jsem taky byla na prvním UTZ dost pozdě v 11tt, ale podle naší Dr to prý stačí. NA další jdu 31.10 to budu ve 21tt

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru