Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

andreahrbacova
14. říj 2008

ahoj lestep,jo tady mám devátý,protože se to počítá od poslední menstruace,ale asi jsme započali později,takže podle ultrazvuku to bylo méně.

micanek
14. říj 2008

Holky .. tak už nějak tak vím. co se stalo .... šla k DR. a tam jí řekli, že má málo plodové vody, ale že je vše v poho ... za dva dny se jí udělalao zle .. šla k dr. a už jí rovnou řekli, že Patriček je mrtvej .. tak ho ještě 2 dny nosila a pak jí vyvolali porod .. a rodila už mrtvého syna ... jen to píšu a tečou mě slzi .. vím, že se pořád opakuju, ale fakt až se něco takového stane, tak si člověk uvědomí. jaký má vlastně štěstí....

gag
15. říj 2008

Ahoj maminy,
micanek: Je to hrozné, člověku do breku, když to čtu...asi Tě to moc neuklidní, ale u manžela v práci jeho kolegyně rodila v pátém měsíci taky mrtvé dítě a dnes se radují z měsíčního kluka 🙂

lenule76
15. říj 2008

Zdravím těhulky a maminky,
včera jsem podstoupila AMC, šla jsem na vlastní žádost. Po konzultaci na genetice se mě lékařka ptala zda bych měla toto vyšetření zájem, velice citlivě mi vysvětlila jak to probíhá. Vyčetření se dělá na soukromé klinice v Karlových Varech, dříve se jezdilo do Plzně. Měla jsem min % vady miminek, čekáme dvojvaječná dvojčata. Jsme v 5,5 měsíci těhotenství. Hodně jsem o AMC přemýšlela, a došla jsem k závěru, že raději ho podstoupím než být v nejistotě do konce těhotenství. Nemáme v rodině žádné zvýšené riziko ... žádný Down, vadu srdce apod. Pouze moje maminka a neteř (sestra má pouze stejnou matku, otce jiného) mají špatné dovírání chlopně či co a nějaký šelest na srdíčku. Ale jsou obě oki a nemají žádné porlbémy, neteř porodila zdravou holčičku. Maminky bratr zemřel v roce 1945 po porodu na salbé srdce, ale byl oto za války a v té době byla medicína v plenkách. Musím přiznat, že jsem měla veliký strach, mám panickou hrůzu z jehel, nesnáším pohled na jehlu jak proniká. Manžel jel se mnou, byl pořád u mě. Personál se choval velice super, byli jsme poučeni jak bude zákrok probíhat, podpeslaa jsem souhlas. Nejprve pan doktor provedl ultrazvuk, kde kontroloval miminka zda jsou oki, kontroloval srdíčko, velikost apod. Řekl nám i pohlaví .. budou to kluci. Musím přiznat, že manžel byl z toho úplně vedle a byl naměko, když viděl miminka na ultrazvuku, pro něj to bylo poprvé. Pak mi sestřička nastříkala bříško dezinfekcí, a šlo se na věc. Byla ve mě malá dušička. Proniknutí nebylo tak moc bolestivé, rozhodně menší než při odběru krve ze žíly, pak jsem cítila jen tupý tlak, trochu mě zevnitř svědilo bříško. Vytažení jehly jsem necítila vůbec. Při druhém píchnutí jsem průnik cítila více, ale dalo se to vydržet, jak odebírali vodu od druhého miminka tak to už bohužel bylo trochu horší, asi 3x mě to píchlo ..ale zase to nebyla žádná tragedie. Po celou dobu bylo vše kontrolováno lékaře přes ultrazvuk, vysvětlil mi, že je potřeba píchnout do místa kde je pouze voda ... po výkonu jsem dostala ještě injekci, mám negativní a prý je to prevence kdyby mimi měly 0 pozitivní. Po výkonu mi bylo dobře, nebylo mi salbo, nemotala se mi hlava, cítila jsem se dobře, hlavně ze mě spadly nervy.Moc mi pomohlo, že byl manžel se mnou. Pouze jsem byla unavená. Odpoledne a večer jsem prospala a musím být do konce týdne doma a ležet popř. moc odpočívat.
Ale rozhodně to není tak strašný zákrok jak jsem si myslela a ten strach nestál za to. Nepřipouštím si nějaké problémy, výsledky budou v pořádku, jen jsem chtěla mít jistotou. A za tu mi to rozhodně stálo jít na AMC.

Holky ... je moc smutné číst o tom jak miminka po porodu umírají a nebo jak už se rodí mrtvá. Já sama jsem slyšela také o těchto neštěstí. Ale snažím se myslet na to, že moje miminka budou zdravá a v pohodě ... asi jsem sobec, možná naivka .. ale musím být v pohodě. Přeji všem, aby se snažily pozitivně myslet (vím sama jak je to někdy těžké). Přeji všem krásný den a uvidíme se určitě, jsem do konce týdne doma ... doktorka mi doporučila min 5 dní odpočívat.

Všechny zdraví Lenka

lily1983
15. říj 2008

Ahojte tehulky 🙂 Toto je môj prvy prispevok, teraz som sa zaregistrovala-konecne. DOteraz som si iba citala vaše prispevky a rady,lebo sme sa snažili o mimi a ja som v piatom týždni..Som velmi šťastná, snažili sme sa od júna..Neviem čo zabralo, vyskušali sme všeličo.. 😀
Ten hlavny dôvod, prečo vam pisem je, ze mam velke obavy..je to moje prve tehotenstvo, a už dva tyzdne ma boli v podbrušku, hlavne vecer a v noci, a poslednu noc to bolo na nevydrzanie, ako pri silnej mrche..viem ze to moze byt zvačšovanie maternice a moze to byt aj potrat, ale to by som asi krvacala..len neviem či by som krvacala hned alebo neskor..nemate nahodou nejake skusenosti prosiiiiim..moc sa bojim, ze o babo pridem, to by ma moc bolelo 😔 dakujem pekne....Lily

andreahrbacova
15. říj 2008

Ahojky,konenčně jsem se sem dostala,zlobí mě počítač.Nechce a nechce nastartovat.Tak už se projevují moje nevolnosti,sice nezvracím,ale vůbec nemám na nic chuť,ale budu s emuset donutit něco sníst.Jinak lily ten pobřišek mě taky pobolívá,k večeru,to je na začátku úplně normální.Já jsem v 7tt,takže to mám taky.

gag
15. říj 2008

Ahojky Andreom, už sem si říkala, kde jsi 🙂...bolesti jsou asi normální, mě dnes po obědě začalo divně píchat, kolegyně tvrdí, že to občas bývá...lily vítám Tě mezi námi

andreahrbacova
15. říj 2008

Ten počítač je hrůza musí se vyměnit nějaká základní deska,když uslyším slavné pípnutí,že počítač běží jsem radostí bez sebe,protože se už těším na Vás 😀

lestep
15. říj 2008

lenule- to je krásný. Myslela jsem, že to bude kluk a holka a oni jsou to dva kluci, jako buci. Mám radost a moc vám gratuluju. Odpočívej a užívej si ten krásný pocit..Říkáš to správně, nesmíme myslet negativně, jen že naše miminka budou zdravá. Určitě ses rozhodla správně že jsi na AMC šla..

lily- kdybys krvácela, tak hned k dr. Pokud se ti něco nezdá nebo bolest je nesnesitelná, běž raději k dr..Radši zbytečná cesta..Budeš klidnější. Ta bolest může být způsobena zvětšováním dělohy..

andrea- mě taky dneska blbne počítač. ach jo..

aponchie
15. říj 2008

ahoj holky ,mate nejake zkusenosti s branim antibiotik v zacatcich tehu?nikdo nikde nepise tak se ptam tady..nekdo tvdi,ze nevadi nekdo ,ze vadi 😒

ajajanku
15. říj 2008

Ahoj tak jsem byla na UZ byl tam dr, ktereho vubec nemam rada a řikal " podle měsíčku 5+5 podle UZ 5+4 srdečni akce ne přijdte znovu v utery a přijdte na lačno ,nechci malovat čerta na zed" to je takovy blbec on to nemuže říct jinak nebo si ty komentaře nechat tak jsem jela domu uřvana

lenule76
15. říj 2008

ahoj lestep: moc díky za gratulaci, doktor říkal, že jsou uplně stejně velcí a váží každý 250 g. Sice jsou trochu menší než když je jedno mimi, ale jsou oki, teď ještě ty výsledky .. ale ty budou v pohodě. Koukala jsem, že termínek máš v lednu ... už se to blíží vid? Myslím na Tebe a říkám si jak to vše utíká ... šíleně rychle. Hlavně se opatruj.

lily: souhlas s lestep .. raději jít 10x k lékaři "zbytečně" než nejít a pak si to vyčítat. Bolesti v podbřišku jsou dosti časté a souvisí s roztahováním dělohy ... ale pokuď to bude nesnesitelné popř. by jsi krvácela tak určitě neváhej. Ale držím Ti palečky, aby vše bylo oki a těhulkování aby jsi si užívala max v pohodě.

lestep
15. říj 2008

lenule- díky, utíká to opravu rychle. Teď si fakt uvědomuju, že už musíme pohnout s nakupováním výbavičky, ¨ještě do toho budou vánoce, tak premýšlím, co komu koupit, ať pak máme klid.. To nevadí, že jsou menší, hlavně, že jsou v pořádku..dvojčátka menší bývají..drž se.

micanek
15. říj 2008

aponchie ... v prvních 3měsících bys neměla vůbec žádné léky .. můžeš akorát paralen, ale taky jen z rezetvou.

jituskak
15. říj 2008

ahojík, tak dneska už jsem konečně viděla miminko na ultrazvuku. jsem moc šťastná. teď budu doufat, že buse vše probíhat jak má. dostávám nějaké injekce na podporu. nemáte s tím někdo zkušenosti? jo a mě zase doktor řekl, že jen acylpirin, že ani paralen. aby se v tom člověk vyznal...

anniqa
15. říj 2008

tak ahoj babuľky, veľmi krásne sa to tu číta, hlavne dobré správy o vašich tehotenstvách 😀 😀 😀
ja by som mala takúto otázku, kto vie nech mi poradí. Uvedomujem si, že hlavne zo začiatku si musím dávať veľký pozor a šetriť sa...ja pracujem ako uč. v MŠ a nevyhnem sa tomu, že s deťmi hráme všeliaké hry, sem tam musím nejaké to dieťa dvihnúť, hlavne tie drobné 3ročné, no a samozrejme na telesnej pedviesť rôzne cvičenia kotúľ a tak. Čomu podľa vás by som sa mala rozhodne vyhýbať?

micanek
15. říj 2008

Jituskas: To je divný, Acilpirin se právě NESMÍ .. i když najedeš do jinejch témat, všude najdeš paralen ...

anniga .. já bych rozhodně kotouli nedělala

lenule76
15. říj 2008

Jituskas: SOuhlas s micanek !!!!§ Nesmí se ani ten Paralen 🙂 ale pokud je to nutné a nevyhnutelné tak ten paralen ... lékařka mě takto poučila a i když jsem měla virozu, mohla jsem jen jitrocelový sirup a min kapky do nosu a to jen určité. Opravdu neriskuj, mě pokud bolela hlava (a já na to celkem trpím pokud nemám dostatečný pitný režim) tak jsem si namočila hadr do studené vody a šup s ním na hlavu 😀 pak se mi ulevilo. Samo, že nevím z jakého důvodu by jsi prášek brala, variant je více. Jen mě docela udivuje, že Tvůj lékař Ti řekla, že jen Acylpirin a ne Paralen ... opatruj se a přeji vše nej k těhotenství.
Zdraví Lenka

lily1983
15. říj 2008

Ahojte babušky, pekne vam dakujem za odpovede, dufam, že to bude tym zvačšovanim delohy.velmi v to dufam, a pojdem k lekarovi o dva tyzdne asi, lebo som v zahranici, a tu to chodi tak, ze až v 9tt ta začnu vysetrovat,a az v 12tt ti urobia scan.mne to pripada divne.mali by sa starat viac, nie? a hlavne v tych začiatkoch.. len dufam, že ta bolest nebude važne neznesitelna, a budeme ok..dakujem vam este raz velmi krasne..a dakujem za privitanie medzi vami 😅 papa nepisem vam

gag
16. říj 2008

Ahojky, přeji pěkné ráno...jestli se můžu přidat do diskuse, vždy se mluvilo o paralenu, ale jen omezeně a v nejnutnějších případech...
ahoj lily vítej mezi námi 🙂

ambret
16. říj 2008

Ahojky holky 🙂

Koukám že s těmi léky je to všude jinak. Mě třeba doktorka řekla, že Paralen si můžu vzít normálně, ale nic jiného

andreahrbacova
16. říj 2008

Ahojky,a já zase doufám,že žádné léky brát nebudu muset.Nikdy když mě rozbolela hlava jsem nebyla záviská na práškách,tak doufám,že v tom budu pokračovat.U mě co se braly prášky tak to byla antikoncepce 😀 Jinak všem kteří jsou v práci,přeji ať to rychle utíká,a těm kteří jsou doma jako já,pěknou pohodičku 😀

blueberry
16. říj 2008

Ahoj holky, tak jsem dneska ráno musela na pohotovost - začala jsem trošku špinit ....ale naštěstí je všechnmo v pořádku, už jsem viděla i srdíčko 🙂 Dostala jsem Ascorutin a Utrogestan ....vzala jsem si hned od každého jeden a pak až jsem si přečetla příbalový leták ....u Ascorutinu je napsáno, že se nesmí užívat v těhotenskví a Utrogestan pouze vaginálně ....doktorka mi k tomu nic neřekla ....máte s tím někdo zkušenosti?
Ale teda měla jsem v té čekárně strach jako před maturitou ...hrůza ....

lestep
16. říj 2008

blueberry- tak hlavně, že je vše v pořádku. Ascorutin se v těhu bere běžně.

s lékama radši neriskovat. Celé těhu beru jen vitamíny pro těhotné, jinak ani paralen, prostě nic..
acylpirin-ten nebrat vůbec!!

andreahrbacova
16. říj 2008

blueberry vítám tě,nevím,jak je to s lékami,ale já neberu nic a taky doufám,že to tak bude i nadále.Jsem ráda,že je všechno v pořádku,já zatím nešpiním,a snad mě to ani nepotká,doktorka s emě nato ptá pokaždé.Teď tam jdu 31.10 na odběry,tak jsem zvědavá.

micanek
16. říj 2008

bluberry: já taky krvácela a dostala ascorutin .. po přečtení v letáku jsme hned volala dr a ona mi řekla, že to třeba testujou na 500 ženách .. jedně se trochu udělá špatně a už tam musí dát , že to není pro těhulky .. jinak to fakt dávaj každé.

Jo a as tím paralenem jsem to nemyslela tak, že bych s etím ládovala .. ale v těhu jsem měla 40ky horečky, tak jsem si jeden šupla ... ale že ten paralen jedinej schvalujou .. tak já to myslela ženský.

aponchie
16. říj 2008

holky teda ja nevim ,ale mluvila jsem s lekarem praktickym,lekarnikem,orl lekarem a kazdy mi potvrdil,ze je to nesmysl nesmet vubec nic v prvnim trimestru.mnohem horsi je nechat treba nelecenou anginou jen tak a nic na to nebrat to ma fatalnejsi nasledky a navic jedno z antibiotik,ktere se v tehotenstvi neomezene smi je v tomto pripade Penicilin a je to i na letaku napsane,jako jedinne nema zadny vliv,paralen se smi take ale ne 3x2tablety za den muzete pri akutnim problemu i 2za den a co se tyce kasle mam neskutecne bronchialni problemy a lekarka rikala,ze v tehu se smi prrpravky na bazi ambroxolu jako jedny z mala.ono je lehke rict,ze se nic nesmi a jak je to spatne,ale pokud ma tehotna zdrav.problemy je mnohem horsi dopad na plod i na ni nelecit nemoc ,ale nechat ji tak.pokud je to banalni nachlazeni ,ktere zpravi caj a ovoce budiz ,ale pokud chytne zapal plic co byjse udelali?micanku nechala by jsi to tak nebo by jsi kaslala jak tuberak a zvracela hleny a dusila se a verila,ze je to pro plod fajn?ja teda ne 😉 a neni pravda,ze lekari nedoporucuji nic prvnim trimestru ono se totiz na tehotnych nic testovat neda...

aponchie
16. říj 2008

no vidite na letaku ascorutinu je napsane ,ze se nesmi ,ale bezne se predepisuje a vsecky ho jedi 😀 btw v prvnim tehu jsem brala Torecan na nevolnost a jsme naprosto v poradku 😉 on se totiz holkam co trpi upprnou nevolnosti dava v kapackach v nemocnici ani to nevi 🙂

jituskak
16. říj 2008

ahojky, tak já žádný léky neberu. bolí mě dost hlava, ale jsem na to tak nějak zvyklá. spíš mě zajímá něco na tu nevolnost.

anabell66
17. říj 2008

caute baby. Tak uz som aj ja sem nakukla. Robila som si testy a hrubanske ciarky na nic. 🙂 Podla vypoctov mojej kamosky (sestricky na gynde) by som mala byt v 5tt. Takze uz sem patrim. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru