Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

belatka
2. lis 2008

Ahojky holky,chtěla jsem se zeptat,je normální,že někdo má mimi v např v 9tt větší a někdo menší?u mě je prý všechno dobrý říkal doktor,srdíčko buší,jen mě chce vidět už za týden,vždycky mě chtěl vidět tak za 14dní.....tak mě to trošku straší... ☹ díky moc pa 🙂

murynka
2. lis 2008

belatka nazdárek kočko tak vidím že testíky nelhali a jsi těhulinka moc gratuluji 😉 kdy jsi měla poslední MS?a ted k tvé otázce já jsem byla u dr.před 14 dny a jdu tam zítra znovu 😖 důvod poněvadž podle poslední MS jsem měla být 8 týden a vystrašil mě odpovědí že miminko je menší než jsem uvedla MS 😠 ale já vím že jsme počali o 14 dní později 😕 já tomuhle prostě nerozumím pak nás takhle děsí takže zítra tam jdu a doufám že vše bude.ok.a dám ti vědět ju???

belatka
2. lis 2008

ahuj mury...přesně tak...dvakrátmi řekl že je vše v pořádku ale pak když jsem se ho zeptala potřetí tak mi řekl je to v pořádku,ale je to skoro stejně velké tak přijdtě za týden to uvidíme víc.....nevím proč tak straší..spetl mi tam Ms napsal mi do průkazu že poslední jsem měla 30.8 a já jí měla 1.9.....fakt oako doktor...lutrazvuk má snad ještě za hitlera a není tam napsáno ani CRL... a v průkazu v tom mazopisu aby se čert vyznal......tak by mě zajímalo jestli by mi neudělali ultrazvuk třebas nemocnici a kolik by za to chtěli....víš abch taky viděla mimíse na pořádným ultrazvuku a ne tyhle jeho rozmazaný blafy.... 😠

micanek
2. lis 2008

Holky .. dneska jsme udělali krov http://www.modrastrecha.cz/album/view.php?vImag... jupí ... tak doufám, že to do té zimy zvládnem. 😅

micanek
2. lis 2008

Holky ... tak tady je to moje hodné dítko https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... :o))

rolincova
3. lis 2008

micanek: Ahojky zuzi, teda to je mazec, to je rychlost nedavno jste dělali základovku a už vám stojí domeček vid? A Miškovi to moc sluší. Lehátko se mu asi líbí.... 🙂 Já jsem byla dneska v poradně a na monitoru. Tak malá trošku klesá, ale jinak nic. Monitor ok, akorát spinkala a oni mi ji pořád budíkem budili. Úplně mě ji bylo líto. Vždycky začala tak kopat. Tak snad ještě stihneme tu dodělat tu kuchyň. 🙂

micanek
3. lis 2008

Roli: ... to je mazec, jak se to blíží ... jsem napnutá jak kšandy ...doufám, že pak všechno napíšeš .. co a jak a tak.
S tím domečkem to vypadá, že to snad stihnem dát pod střechu .. no jak to neumím, tak se snad začnu modlit.
Jinak 28.8. jsme dali první cihlu ...

rolincova
4. lis 2008

micanek: Zuzi, to je fakt úžasný, jak je to rychlý a hlavně já jsem taky člověk který nevydrží třeba jen sedět nebo ležet, ale musí se pořád něco dít. Proto teď ta kuchyň 🙂 Takže máš plnou moji podporu. Už se v domečku vidíš vid? Počkej příští rok až vám krásně promrzne (teda jestli bude mrznout) a pak ty vnitřky to už bude zase o něcem jiném. Ale takhle už taky můžeš říct, že Vám barák stojí. No Zuzi já jsem napnutá taky. A hlavně včera na prohlídce mi doktor řekl, že když jsem přibrala kilo a půl za týden, že to není dobré. Je fakt, že mě začaly hodně bolet nohy, lítka a ze spodu. Taky tě to bolelo ke konci? Chtěla jsem ho mít strašně k porodu, ale řekl, že uvidíme. Což není odpověď, tak dnes za ním jde mamka. Ona pracuje ve špitálu. Jasně, že pak napíšu, snad mě malá nechá 😉 Už chci abysme byli doma.

lestep
4. lis 2008

ahojky zuzi. máte pěkný baráček. Příští rok už budete pěkně dodělávat vnitřky.

ahojky roli. Dáši- jak se daří? Co nového? Je dobře, že ti monitor dopadl dobře. Škoda, že jí musely pořád budit.. Kolik kg máš nahoře? Já zatím 10 kg. Původní váha 50 kg, tak je to v pohodě.. Snad ti ten dr. vyjde. No ten můj dr. už v nemocnici není. Dělal tam přimáře a teď už má jen soukromou praxi..

rolincova
4. lis 2008

lestep: Ahojky Leni, no já mám navíc když beru svou původní váhu, ne jak jsem zhubla tak 8,5kg. Ale teď jsem za týden přibrala kilo a půl a doktorovi se to vůbec nelíbilo. Ale přitom mám pocit, že teď moc nejím... chjo. Když nepřibíráš je to špatně, když jo, tak je to taky špatně. Mamka za ním dneska byla, ale on tam nebyl, tak tam půjde ještě zítra. Pokud nebude chtít, tak půjdem zkusit primáře. Toho zná teta, ta doktorka. Teda dneska už mám oboucháno půl kuchyně a zítra druhou, navečer nám udělá elektritku a ve čt se to začne obkládat. Ale je to hrozný ten bordel. Jsme z toho taková celá divná. Jak ber rukou.

lestep
4. lis 2008

ahojky roli- Dáši, no snad kuchyň brzy doděláte a budeš mít klid ana příchod Natálky. To je zvláštní, že jsi přibrala 1,5 kg. 8,5 kg tpo je dobrá váha..To jsi ani moc nepřibrala viď? Kupovala jsi pro natálku nějaký hračky? Tak snad ti to mamka domluví. 🙂

rolincova
4. lis 2008

lestep: No prý už zadržuju vodu. Já jsem četla, že když se ze začátku těhu jí hodně ovoce, tak že se ke konci zadržuje tekutina. Já teda docela pila odšťavněné ovoce, tak nevím. Teď jsem mluvila s mamčou, tak zítra jedou do Prahy na muzikál, tak hned ve čtvrt. za ním naběhne. Tak doufám. Víš já po tom prvním porodu kdy jsem měla celkem neschopnou doktorku a starýho nepříjemnýho primáře v důchodu. Kterého když v noci vzbudili, tak byl fakt hroznej. Už bych takový porod zažít nechtěla. Zlatě rodit ve dne. Říkala jsem si, že by bylo krásný odvést Míšu ráno do školy a pak jet rovnou do nemocnice. To je můj sen. Odrodit za dvě hoďky a odpo aby za mnou Mišáček s taťkou přijeli 🙂 To jsem naivka vid? No dneska tady byla tchýně a pořád mi říkala, že se diví, že jsme se do toho vrhli teď. Ale upřímně na jednu stranu mě to trošku vadí, ale na druhou stranu myslím úplně na jiné věci a těším se až to bude krásné. Takže je to tak půl na půl. A co ty s Ondráškem? Představ si, že ta moje kamarádka má chudák nějaký zánět v rameni. Hrozně ji to bolí, dostala antibiotika, brali ji vzorek z ramene. Je mi ji hrozně líto. A ještě ji dovolili sem tam zobnout 200 ibalgin. Chudinka ani nemůže v noci ležet. Ještě že je už ve 21tt, že aspoň není v prním trimestru. Mám o ni strach. Po zítří budou výsledky. ☹

micanek
4. lis 2008

Roli : Dáji .. dá se říct, že já poslední měsíc byla v pohodě .. ale celí těhu jsem zase měla strašný .. každá je fáákt jiná. Ty kylča bychvůbec neřešila .. za celé těhu jsem nabrala 5kg a v posledním měsíci těch dalších 5 ... a žMichálek byl jak vymalovanej 😀 takže bych se určo nebála .. a vím, že nejsem jediná, co to tak z váhou měla .. takže buď v poho..

Jinak už řeším zda sklokeramickou desku, nebo indukční 😀 ... indukční to vyhraje .. no .. prostě se už skoro stěhuju 😀

rolincova
4. lis 2008

micanek: Tak díky za uklidnění. Já z toho byla docela vystresovaná. Hned jsem se začala kontrolovat abych nepila nejedla..... Ten indukční je pěkný, ale musíš k tomu mít i spešl nádobí, aby mělo rovné dno. Jdu hajinkat, zítra zase bude práce... ale je mi smutno, taťka je v práci na noční, ale zase mám v posteli jiného chlapečka🙂

micanek
5. lis 2008

Roli: Dáji jelikož zatím bydlíme provizorně v malém domečku, takk tad yje staré nádobí, které tady budeme nechávat a musíme koupoit nové .. no prej hlavně to dno musí bejt magnetické ... ještě se musím na to víc zeptat.
Já tady včera čumákovala do 2:00 a vstáváme v 7:00 .. no to mě zabije.....

Nevím, zda jsem to sem psala, ale chdím na injekce ... uplně brutálně mi padají vlasi .. dr. říkala, že je to uplně normální půl roku po porodu a při kojení .. mě už to teda dělá 3 měsíce ... je to strašný ... všude vlas ... malej to má v puse na hlavě .... zem brutus .. ani nemůžu každej den vysát, protože když příjde táta večer domů, tak jde malej hned spát a přes den to s ním neudělám .. hrozně vždycky začne řvát.
No a ba hlavě to už de pěkně vidět, jak mi ty vlásky řídnou ... mazac

Dáji as tou váhou fakt neměj strach ... vždyť už to máš za pár ... jen si hlídej pohyb berunky a to je všechno 😅

rolincova
5. lis 2008

micanek: ahojky Zuzi, teda s těma vlasama to je mazec. A jak jsou na to ty injekce B12, tak to by si mohla i v těhu ne? Informuj se na to. Je to hrozný co s náma ty mrňouskové dělají... Tatínkové se mají zlatě. Jaké máš pro Mišku chůvičky? Já se teď rozhoduji... Já občas koukám v jakých časech nám tady odepisuješ, to je síla, jestli si na to zase zvyknu 🙂 No asi mě nic jiného nezbyde. Ten indukční je taky docela dražší. Tam vidím jako tu výhodu, že se ti mrňousek nespálí. Týjo kybys viděla jak to tady teď máme hrozné, už aby to bylo obložené a zase čisto....Pak vyfotím...Tak zatím papa

micanek
5. lis 2008

Rli: Dáji to nevím nevím, zda B12 se v těhu můžpo .. vím že kalciovky jo. Jen co ti poradím .. hned jak porodíš tak poctivě každej den bašti ty těhu vitamíny .. jsou i pro kojící maminky .. já na to prděla a myslím, že proto jsem tak dopadla. Te´d jsem začala teda baštit gravital. Bobeš ze mě vytáhl všechny vitamínya kor já s mím podlomeným zdravím to hned pociťuju .... jo a ekzem se mi zase pěkně rozjel .. no ale ještě měsíc kojínkování a pak začnu s příkrmem, tak to už nebudu tolik kojit, tak třeba se to zlepší ... no doufám.
Nemluvím o tom, že celích 5 měsíců mám rozbité bradavky, tak musím kojit přes klobouček .. ale na druhou starnu kojeníčkem chráním to moje štěstíčko, tak co bych pro něj neudělala.

Dájulko, klobouk dolů .. já bych už se asi za 5 minut 12 do takové přestavby nepouštěla ... máš odvahu 😀
Tak ti moooc přeji, aby jste to stihli a mooc se těším na fotečku.

petis
5. lis 2008

Ahojte holky a mamči 🙂

Micanku, mám na tebe velkou prosbu ... někde v téhle diskuzi jsi psala o homeopaticích, co jsi používala u porodu, aby ses rychleji otvírala atd. (teda doufám, že se nepletu)
Mohla bys sem ještě jednou napsat názvy? Já to teď nemůžu nikde najít 😒
A ony se kupují normálně bez předpisu v lékárně? A jaká je tam cca cena?

Díky moc 🙂

micanek
5. lis 2008

Petis .. koupíš je normálně v lékárně a stojí necelejch 70,-kč

Já barala ARNICA MONTANA 9Ch ... 14 dní před porodem 5 kuliček denně a je to pro dobrou funkci svalů a cév a prevance vzniku krvácení a to stejné jse baštila i 14 dní po porodu 5 kuliček 2x denně a je to na urychlení hojení, vstřebání hematomů, odstarnění pocit zhmoždění a má specifický účinek na svaly a kapiláry...

Nevím, zda jsem se rychle otvírala, ale když nepočítám 16 minut porodu a šití , tak byl porod uplně v pohodě 😀

lestep
5. lis 2008

ahojky roli- Dáši, to ti věřím, pokud máš takovou blbou zkušenost, tak se tomu chceš vyhnout. Ani se ti nedivím..Máš to hezky naplánovaný, no třeba ti to vyjde. Já mám strach, že bude radek zrovna v práci. Někd je doma v poledne, ale někdy jezdí třeba do 11 h do večera, tak uvidíme, snad nebude někde ve Frýdku nebo jinde. 🙂 To by byl docela problém. Přinejhorším bych šla s jeho mamkou rodit. jednou jsme se o tom bavily. Sama tam teda být nechci.. 😉 Tak hlavně kámošce ať se uleví. Musí to být nepříjemný.. Nám se daří dobře.. 🙂

micanek- Zuzi, a co calibrum mami. To je taky pro kojící matky? Jsou ještě nějaké jiné vitamíny?

rolincova
5. lis 2008

micanek: Zuzi, já jsem moc vitamíny při kojení nejedla a docela v poho. Ale když jsem kojila přes rok, tak se mi udělal hodně ekzém a měla jsem ho čím dál horší tak jsem kolem těch dvou let přestala. Ale s bradavkama jsem problémy neměla. Ale je to fakt, co pro ty broučky by člověk neudělal. Zuzi upřímně se taky divím do čeho jsem se pustila. Ale zase na druhou stranu, vůbec nemyslím na porod. Zaměstnávají mé myšlenky úplně jiné věci. Teď odjel elektrikář a bude muset zítra zase přijet. Odpol se snad už něco obloží a v pátek se to snad dodělá. Takže pak už by se to mohlo uklidit a až příští pátek mi dají nová dvířka a novou desku. Ale manžel teď zase přemýšlí, že na strop natáhne perlinku a štuk, tak to by se asi zase trošku zdelšilo, ale bylo by to krásný. Teď tady je ve vzduchu pěkně prachu. ještě že fachčí koupelna a ložnice s pokojíčkem jsou čisté. I když ten prášek je možná všude. Hned potom vyperu povlečení a už se začnu připravovat🙂 😉 Jak si psala, že nemůžeš s Michálkem vysávat, tak on už se boboček bojí hluku? Je krásnej.... A co ještě umí?

lestep: Leni přesně, já mám taky strach, že bude Kája v práci. Ale jedná se mi o noci, těch má 5 a to by mi vadilo. Přes den bych si dojela to by nebyl pblm. Ale Kája měl včera noc a já jsem šla spát a mám v ložnici nové zrcadlo a jak jsem se prohlížela a viděla jak mám obrovské bříško, tak jsem dostala docela depky, že to může kdykoliv přijít.... Ale zase na druhou stranu si říkám, že to snad tak hodně rychle nepřijde...

micanek
5. lis 2008

Roli: Dáji .. chůvičky mám Philips a jse s něma moc spokojená.
Lestep: .. leni podle mě je jedno jaké vitamíny .. prej sou všechny na stejnej princip, ale po porodu je brát .. teda pokud budeš kojit.
Jinak Bobeš se teďzačal dost lekat akdyž je najednou randál, tak se rozeřve ja siréna.

Už se snaží sedat ... dělá jakoby sklapovačky, ale otáčet se .. tak to ne .. jo a dneska začal trochu zvedat zadek .. tak třeba se otáčet už začne. Jinak zoubky ještě nic, ale dásinka už má tvrdé ..

... musím valit ... už jsem myslela že mám uspáno a ono to zase řve 😀 tak zatím pááá

rolincova
5. lis 2008

micanek: Tak to už s ním je legrace vid? Už je to takové vnímavé miminko. Běž k němu 🙂

micanek
5. lis 2008

jo .. to už jo .. už se krásně řehtá .. ještě líp vsteká .. hrozně rád háže věci na zem a krade mi jogurky ... tak mu vždycky tím jogurtem trošku máznu rtík no a on je uplně odvařenej 😀

lulu19
6. lis 2008

ahojte bab mam taku otazk mozete mi prosim vas pordit. mam ma prsiach take modre az cervene zilky nikdy predtym som to nemala az teraz a strastne ma ako kedy boli ale nie je to bolest ako taka brusko zo spodu a bolia ma prsia mozem byt tehotna lebo vela kamar.mi povedal ze tieprsia znamenaju ze som tehotna ja neviem tak vas prosim o rady dakujem

katy2
6. lis 2008

lulu, testni a uvidis.... tie prisa sa v tehu naozaj menia... ale test je test.... kolko ti meska?

lulu19
6. lis 2008

zatial nemeska katy mam ich dostat v pondelok10

katy2
6. lis 2008

najlepsie bude pockat a testnut... podla priznakov ako prsia sa tehu spolahlivo urcit neda... ale dufat mozes... a prsia ta nebolia? lebo v tehu bolia velmi....
drzim ti palce 😵

lulu19
6. lis 2008

no prsia ma bolia nemozem ani lezat na bruchu
a tiez mam take tlaky ako keby v brsku dole

lulu19
6. lis 2008

take tvrde ich mam

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru