Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

babsiegirl
23. zář 2011

@iknella dekuju moc, jinak vam holky taky moc gratuluju a drzim pesti 🙂
@tichackova

tichackova
23. zář 2011

@babsiegirl Magor největší🙂 A to mě hned na začátku sprdnul, že nemám sukni, že ta sukně má svůj účel, že jí aspoň nebudu mít zapařenou a později mě nebudou trápit záněty rodidel. A pak říká, s největší pravděpodobností těhotná jste (zatím byl vidět jen prázdný váček), ale moc se neradujte, stejně každá třetí potratí. Jako bych to nevěděla!!! Jasně, má pravdu, ale jde to říct i jinak... Taky jsem měla snad sto otázek, ale v tu chvíli jsem si nevzpomněla ani na jednu...☹
Možná v tý Anglii vědí, proč to takhle mají. Přeci jenom ten první trimestr je takový ošemetný. Pak už je větší jistota. Tady každá už v 7tt slyší srdíčko a pak když se něco stane, víc si to ta ženská bere. Už k tomu plůdku má citový vztah...

babsiegirl
23. zář 2011

Jo holky, jeste se vas zeptam.. Pribirate uz na vaze? my se s manzou vazime pravidelne kazdy tyden a od te doby, co jsem zjistila // tak mam pul kila navrh kazdy tyden! 😲 Sice merim 178 a puvodni vaha nejakych 53kg ale i tak, je to mozny?? jestli to takhle bude pokracovat, tak ze me bude dobrej balvan 😀

tichackova
23. zář 2011

@babsiegirl Tak já jsem zatím na začátku (6 tt) a nic. Spíš jsem ještě kilo zhubla a to proto, že jsem přestala pít alkohol..😀

babsiegirl
23. zář 2011

@tichackova Ty jo, tak to je dobrej maser... No vzhledem k tomu, ze si svoji profesi vybral dobrovolne, tak by mohl mit trochu lepsi pristup - presne jak rikas! Jo a suken? hehe, tak tady mi to nehrozi, pred par dny jsem jela rano do prace a auto cetlo venku 6 stupnu!! :D s tou anglii mas taky tak trochu pravdu.. jeste kdyz rodila manzelova maminka, tak mi rikala, ze ty prvni tri mesice doktori nechteli nic vedet. Jak rikas, jsou takovy osemetny..

tichackova
23. zář 2011

@babsiegirl Ale tak ty už to máš za pár, tiše závidim...🙂

iknella
23. zář 2011

@babsiegirl aj ja tebe držím všetky palce !!! Mám 41r.

tichackova
23. zář 2011

@iknella 41? To už moje mamča byla v přechodu...🙂 Taky držim palce, aby vše probíhalo tak jak má!!!! 😉

babsiegirl
23. zář 2011

@tichackova neboj, tady to vsechno dobre dopadne, klidne se ptej na co budes chtit, rada odpovim, kdyz budu vedet, vzhledem k tomu, ze jsem o par tydnu napred 😀

@iknella tak to je super, obdivuju te! A nastavajici velky bratri to vedi nebo jeste ne?

tichackova
23. zář 2011

@babsiegirl No jo, jsi tři týdny přede mnou, miminko má asi o dva cm víc...😀
Já se ho třeba chtěla zeptat, co mám dělat v případě krvácení nebo špinění, jaký vitamíny by mi doporučil, jestli si můžu vyfotit aspoň tu bublinku... Ale tak mě rozsekal, že jsem si na to vzpomněla až v buse...😀
A můžu se zeptat, kolik ti je? 🙂

iknella
23. zář 2011

@babsiegirl ešte to nevie nik...vy ste prvé. 🙂

tichackova
23. zář 2011

@iknella Jak to v sobě můžeš udržet...???? 😝 😀

iknella
23. zář 2011

@tichackova ja neviem....mám strach tešiť sa s druhými, nechcem sklamať seba a aj ich. Už som to zažila pred rokom a pól, keď som o dieťa prišla v 12t. ☹

tichackova
23. zář 2011

@iknella Až ve 12 tt? Tak to mě mrzí, to musí být strašný... Ale tentokrát to vyjde! Už kvůli tomu, že ti termín vychází na takové hezké datum😉 A ví to aspoň manžel?

iknella
23. zář 2011

@tichackova manžel to vedel ten deň, keď som mu po telefóne povedala, že sa s ním chcem večer rozprávať, tak sa ma hneď spýtal, že či som tehotná a ja som nevedela klamať. 😎 Iba on to vie a veľmi sme si to želali. Dátum máme úžasný!!!! 😀

tichackova
23. zář 2011

@iknella To vyjde😉 Budete mít krásnou zdravou holčičku...😉
A můžu se zeptat, co s v tom 12 tt stalo? Zamlklé těhotenství? Jen pokud ti to nevadí a není to pro tebe moc bolestné...

iknella
23. zář 2011

@tichackova keby to bola dcéra, tak sa zbláznim od šťastia!!!! 😀 V 12t MA. Je to ťažké aj dnes, ale je to znesiteľnejšie, že sa nám to podarilo znovu, pre mňa je čas veľmi dôležitý, lebo vek nezastavím. Ale o to väčší strach zase prežívam, keby to nevyšlo. Prvé tehotenstvá som zvládla na 1 a toto som nečakala, že by sa mi mohlo stať. Takže preto som taká vydesená a pozorujem sa ako dôležitý vedecký výskum 😲

tichackova
23. zář 2011

@iknella Myslím, že většina těhotných se pozoruje, to je normální, neboj😉 Tedy doufám, jelikož já jsem to samé😀 Holt chceme pro naše dítě to nejlepší už od prvního dne..🙂
Hlavně odpočívat, nenamáhat se, nestresovat se... A to půjde...😉

tichackova
23. zář 2011

@iknella Kdyby ses potřebovala svěřit nebo tak něco, tak klidně napiš😉

iknella
23. zář 2011

@tichackova ďakujem, presne toto som potrebovala, mať tu spriaznené dušičky môcť sa podeliť o všetko čo ma trápi a teší. 🙂

tichackova
23. zář 2011

@iknella 😉

iknella
23. zář 2011

@tichackova prosím ťa riešila si ten pocit, že ťa prestali bolieť prsia???Mne to príde divné, ale neviem či tomu mám prikladať dôraz?

tichackova
23. zář 2011

@iknella Nene, neřešila. Třeba je to jen dočasné, nevím... 😒 Pořád dělám testy, tak jednou za tři dny (už si fakt přijdu jako cvok, ale nemůžu si pomoct), a jsou ukázkové, tak doufám, že je vše v pořádku...

iknella
23. zář 2011

@tichackova aké testy si kupuješ?

ni_pe
23. zář 2011

@iknella ahoj, prepac, ze sa takto zapajam do rozhovoru, ale ako tak citam, tak budes mat babatko v maji, ja som dnes zistila, ze cakame babatko, tiez v maji, som vraj v 5tt, ale ja viem, ze sex som mala pred 3 tyzdnami, tak neviem, ako sa to rata, na ultrazvku nebolo vidno nic, len vacok, tak sa bojim, ci bude babo zive... ☹ a som ohrozena potratom, na ultrazvuku bolo vidno taku ciernu machulu, vraj nejaku strbinku, kt. ma moze ohrozit....tak sa teraz velmi bojim .... ostava len cakat..... Tvojmu babu uz vidno srdiecko? prepac, ze sa pytam na taku vec,ako je potrat predchadzajuci, ale co mu predchadzalo? mala si nejake problemy?

tichackova
23. zář 2011

@iknella Vyzkoušela jsem snad už všechny, co jsou na trhu😀 Ale poslední mám mamatest, prý jsou nejlepší. A skoro nejlevnější - 45 kč a jsou v tom dva proužky. Zkusila jsem i ten digitální clearblue a možná ho zkusím znova. Schválně jestli se mi tam ukáže o týden víc (předtím jsem měla že jsem těhotná 2 - 3 týdny)

babsiegirl
23. zář 2011

@tichackova v listopadu mi bude 29 a je to nase prvni tehu.. Kolik tobe? Predpokladam take prvni tehotenstvi?

Jejda @iknella ve 12 tydnu? to me strasne moc mrzi.. Ale jak rikala tichackova, hlavne verit a vse dobre dopadne, neboj 🙂 hlavne se nijak nenamahej a miminko si uz pak poradi 🙂 ... Asi si rikas, to se mi to keca co, poprve tehotna.... No ale opravdu to chce jen doufat. My sice tukame na dvere 10. tydne, ale taky se jeste nejak moc neradujem. Kamen ze srdce mi spadne, az bude UTZ.Hlavne se bojim i takovych veci, jako je downs syndrom a tak. Z toho mam hruzu... :(

tichackova
23. zář 2011

@babsiegirl Mě bude v prosinci 30, taky první těhotenství, plánované🙂 Jsem si tak říkala, že jsem si měla nechat udělat dítě ve dvaceti, teď už nad tím vším moc přemýšlím...🙂

iknella
23. zář 2011

@tichackova presne tak som si to robila aj ja a ten digitálny mi ukaázal 2-3 týždne, odvtedy som si nerobila, tak si asi kúpim znovu aj ja.Daj mi vedieť ako si dopadla s tým digitálnym, či ti ukázal viac!!!

iknella
23. zář 2011

@babsiegirl to máš pravdu, ja som detská sestra a robila som práve na takom oddelení...viem o tom veľa trápenia. 😔

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru