Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

babsiegirl
23. zář 2011

@tichackova je tak to jsme skoro na stejno.. Jestli te to potesi, tak kamaradka, co ma termin za 6 tydnu ma 32 roku a vse bez problemu (a to je to kuracka). Myslim, ze muzes byt klidna 🙂 My jsme taky planovali 🙂 v cervnu jsme se vzali, hned jsem prestala brat prasky a myslela jsem si, ze nam to da zabrat aspon rok, protoze antikoncepci jsem brala nejakych 13-14 let! A hele jednoho dne jsem si udela jen tak ze srandy test a docela jsem mela sok a pak jeste vetsi, kdyz jsem si hned druhy den udelala digitalni clearblue a mela jsem tam 3+ tydnu od poceti! 😀

tichackova
23. zář 2011

@iknella Určitě dám, budu dělat po víkendu. A ty taky dej vědět, jestli ho budeš dělat!😉

iknella
23. zář 2011

@ni_pe gratulujem...nie nemala som vôbec žiadne problémy, tak to bol pre mňa poriadny šok, ešte tesne pred vyšetrením v ten deň som si bola kúpiť tehotenské nohavice a nikdy som si ich vlastne neobliekla, lebo ma hneď objednali na čistenie do nemocnice. Nekrvácala som ani bolesti som nemala. Tebe držím palce a termín máme podobný.

babsiegirl
23. zář 2011

@iknella tak nejen, ze uz jsi zkusena rodicka, ale jeste k tomu detska sestra - myslim, ze tady budes takova nase vedma 😀 po pravde clovek nemuze byt nikdy poradne v klidu do posledniho dne tehotenstvi.. Vzdyt kolik bylo spatnych pripadu, bohuzel nektere z nich znam osobne 😢 Ale nechci tady rozvadet zadne spliny, jen pozitivni mysleni holky, sup sup 😀

iknella
23. zář 2011

@tichackova ok po víkende si ho dám tiež! a dáme si vedieť.

tichackova
23. zář 2011

@babsiegirl Já kouřila 10 let, přestala jsem loni v létě. A taky jsem si ráda dala něco alkoholickýho, denně aspoň skleničku vína 😒
My se brali v květnu🙂 A máme termín na naše roční výročí😀 Prášky jsem vysadila už v říjnu, ale až do června jsme se ještě chránili. Pak jsme si řekli, že to zkusíme, já taky myslela, že je to tak na rok, a ono nám to vyšlo napotřetí..😀

tichackova
23. zář 2011

@iknella Ok😉 Škoda, že je to jen do 3+...😀

iknella
23. zář 2011

@babsiegirl jasné, ideme myslieť pozitívne. A tešiť sa! 🙂 Rátať každý nový deň a tešiť sa z ďalšieho. Bába budú väčšie a väčšie a v máji budú s nami v náručí. 😉

babsiegirl
23. zář 2011

@tichackova no vidis, ta moje kamoska si jeste obcas potajnu dala i v tehotenstvi, takze v pohode 🙂 Je tak to vam to krasne vychazi, na vyroci, to musi byt dobre znameni!!!

Uz se tesim na ty vase digitalni testiky holky, budu drzet vsechno co mam! :D

tichackova
23. zář 2011

@babsiegirl Děkujeme🙂
Taky doufám, že je to nějaké dobré znamení, že nám to tak hezky vychází🙂 A ještě den před tím, než jsem zjistila, že jsem těhotná, mi umřela babička. A víte co se říká - někdo umře, někdo se narodí...😉

iknella
23. zář 2011

@tichackova ja som sa to dozvedela v deň keď sa môjmu bráchovi narodil syn a mamina mala meniny.... 😉

babsiegirl
23. zář 2011

@iknella presne tak, to nase uz je velikosti ususene svestky 😀 docela sranda, kdyz se to porovnava s ovocem :D

a v 6 tydnech je to velikost hrasku! :D tak at ti vasi kulihrasci pekne rostou!!! 😀

iknella
23. zář 2011

@babsiegirl dik...aj my tebe držíme všetky palce!!!

babsiegirl
23. zář 2011

@tichackova chtela bych rict, ze to je super, ale jen ohledne ze stranky tehotenstvi.. Je ale skoda, ze se to tvoje babicka uz nedozvedela ☹ Ale neboj, ona na Vas dva dava z nebicka pozor!

tichackova
23. zář 2011

@iknella Jeee, to je hezký...🙂 Ti povídám, že to prostě musí vyjít!!! 😵

tichackova
23. zář 2011

@babsiegirl Jj, taky mě to mrzí☹ Ale možná by to tak neprožívala, už měla tři vnoučky. A mamča mi ještě ten den říká - A Jani, nejsi aspoň těhotná? A já na to - ne nejsem. A bylo mi táááák strašně líto, vim, že si mamča strašně přeje vnouče... A den na to jsem si dělala test a byl pozitivní...🙂

iknella
23. zář 2011

@tichackova víde nám to!!!

babsiegirl
23. zář 2011

@tichackova ju a uz to mamina vi? S tou moji byla sranda.. ja ji to volala domu a nejdriv normalka rozhovor jako kazdy jiny.. pak rozhovor s brachou, pak zas s mamkou a povidam ji: vis co se mi nedavno stalo? Rano jsem se vzbudila, vycurala se na tycinku a objevila se mi tam dalnice.." No mama nechapala, rikala si, jestli mi nahodou nehrablo.. tak jsem ji to jeste zopakovala a pak jsem rezignovala a rekla ji, at jde vyridit brachovi, ze bude strejda. V tu ranu ticho po pesine,tak ji rikam "jsi tam?" no a nez neco vykvakla, tak polozila telefon, sla za brachou do pokoje a to uz jsem slysela jenom huceni a breceni. Bracha, co byl asi jedinej pri smyslech si pak uvedomil, ze cekam na drate, tak to hned pak bezel zvednout a pogratuloval mi s tim, ze mama zbrunatnela jak rajce, pak se zbarvila do fialova a pak az byla schopna nejaky poloslusny konverzace. No fakt jsme se ji s brachou tlemili jak hyeny! 😀 😀 😀

tichackova
23. zář 2011

😀 😀 😀 😀 😀 No tak teď jsem se pobavila, až mi tečou slzy😀 No tak to je pecka😀
Moje mamina to ještě neví, chci to utajit co nejdýl. Protože kdybych jí to teď řekla a pak by se nedejbože něco stalo, tak by jí pak bylo ještě hůř...☹

babsiegirl
23. zář 2011

@tichackova To chapu, taky jsem nejdriv nechtela nic rict, ale na druhou stranu si rikam, at se deje co se deje, bude to tak jak nam osud nadelil, proto vsem rikam, neteste se jeste na nic, jeste porad nemame vyhrano. A mamina je poctiva i kdyz me momentalne rozciluje s dvojcatama.. Jen to ne!!! Jedno do zacatku booohate staci! Pak nam musis nahlasit jak tvoje mamina reagovala, kdyz si tak moc preje vnoucatko! Jinak muj tatik to bral sportovne, taky jsem mu to oznamovala pres telefon a on mi oznamil, ze to stejne cekal 😀 Takze z jednoho extremu do druheho 🙂

iknella
23. zář 2011

@iknella konečne piatok , som tento týždeň po 4roch 12stkach a jednej 6h smene, tak mám dosť, ešte stále som v práci, ale za hodinku už idem domov. Tak vám baby prajem krásny večer. Ďalší náročný deň máme za sebou a naše miminká sú s nami. 😉

iknella
23. zář 2011

baby videli ste to, ja už píšem sama sebe 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tichackova
23. zář 2011

@iknella Haha, je vidět, že už potřebuješ volno😀 😀 😀
Koukám, že moje práce je oproti té tvé procházka růžovým sadem...

tichackova
23. zář 2011

@babsiegirl Taky mě strašej s dvojčátkama - táta je z dvojčat. A říká se, že je to ob generaci, takže ta možnost tady je🙂 Ale jak říká jedna moje kamarádka - jedny nervy, jedno dítě😀
Manžel se strašně těší, až to našim bude moct říct, říká doslova, že moje mamča se z toho pos..e😀

iknella
24. zář 2011

@tichackova U nás je to tiež v rodine, strarká mala dvojičky a nik v rodine ich zatiaľ nemal z mojich bratrancov a rodiny...ale postačí mi úplne jedno na všetko! 😲
Prajem ti aby si sa konečne mohla pochváliť vašim a tešili sa spolu s tebou! Ja si tiež ešte počkám. 🙂

iknella
24. zář 2011

@babsiegirl u mňa to bude trochu náročnejšie to všetkým povedať, vzhľadom na môj vek a to že už mám veľké deti, nikto to už iste ani nečakal, tak som zvedavá, ako to všetci prijmú???? 😒

misula.g
24. zář 2011

Ahoj holky, je to druhý den, co mi vyšel pozitivní testík. Ale celý týden mne bolí levý vaječník. Mám velký strach, aby bylo vše ok, k lékaři jdu až za dva týdny. Nevíte, co by mohlo pobolívání vaječníku znamenat - souvisí to s těhotenstvím?

jarabica123
24. zář 2011

@misula.g Ahoj, ja som treti den po tom co mi tiez vysiel tehotensk test pozitivny. Tiez mam bolesti v oboch vajecnikoch, ale viac ma pobolieva lavy, a boli ma brusko ako keby mala mrcha prist. Vraj je to normalne, ze sa roztahuje a pripravuje maternica. Ale pre istotu sa radsej porad s lekarom. Ja idem na prve vysetrenie v pondelok tak som zvedava ako to bude postupovat. tehotna som asi velmi kratku dobu, veelmi sa tesim tym pozitivnym testikom. A neboj, vsetko bude v poriadku. Uvidis. 😉 Tak sa drz, papa

zvalentova
24. zář 2011

ahoj holky, nevím jestli jsem tady správně. Po letech čekání mám potvrzeno těhotenství 🙂

misula.g
24. zář 2011

@jarabica123 Ahojky, moc gratuluji a přeji, aby návštěva lékaře dopadla více než dobře 🙂 Já jdu právě až za dva týdny, a docela mám obavy, aby vše bylo v pořádku. Jinak mne dost bolí i záda, zrovna si jdu dát hodinku spánku 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru