Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

depi
10. lis 2012

@dasenecka tak sme v tom dve 🙂 ja som si vcera robila prvy test a duch a dnes druhy a dalsi duch takze neni o com ...k lekarovi si este pockam ved takato vcasna navsteva je este zbytocna mozno ma zbytocne vyplasi scenarmi ktore tu baby pisu ..chcem byt v klude 🙂

dasenecka
11. lis 2012

já taky dneska opět pozitivní, ale zítra musím volat na gyndu a domluvit se co a jak.Dělám na rizikovém pracovišti, takže to musím nějak vyřešit🙂

depi
11. lis 2012

@dasenecka ja mam robotu v pohode len ma teraz trapi ze som prechladnuta

dasenecka
11. lis 2012

chce to vitamínky a kyselinu listovou.Dneska jsem totálně přejetá, nejraději bych byla doma než v práci a pěkně odpočívala:.) Doufám, že hldina hcq pěkně roste🙂

djamilia
12. lis 2012

@depi
@dasenecka

aj ja aj ja 🙂) robila som si dnes rano prvy, v praci potom druhy digitalny a ak tomu mam verit tak uz je to viac ako tri tyzdne od pocatia🙂) Velmi vam drzim palce, este taka otazka, brali ste nejake vitaminy aj pred otehotnenim? ja nic, len dnes som si kupila listovku. citim sa v pohode, ale odkedy si uvedomujem ze som tehotna tak skor psychika mnou tak lame, kopec otazok v hlave, na pracu sa neviem sustredit... vy ako ste na tom? drzim palce nech vsetko ide ako ma? ste prvy krat tehotne?

depi
12. lis 2012

@djamilia ahoj 🙂 ja som brala kyselinku listovu a vitamin C a Ečko ....a est eb komplex..take bezne veci
estesi to stale neuvedomujem asi az ked ho zabdam cervika na ultrazvuku 🙂 potom mi to docvakne ale uz si davam pozor na jedlo a taaaak...a hlavne sa troska bojim co ma vsetko caka 🙂

djamilia
13. lis 2012

@depi ja som nebrala ziadne vitaminy, ale stravujem sa zdravo, tak snad je to v pohode. my sme boli prekvapeni ze to slo tak rychlo, takze som si ani nestihla nastudovat co som mala brat pred tehotenstvom 🙂 a kedy ides k doktorovi? ja som uprosila doktorku aby som mohla ist uz tento stvrtok, to bude asi 6tt. ale neviem ci zbytocne nepanikarim, len moj gynekolog ma dofcu az do nejakeho 17. decembra tak to uz by bolo asi dost neskoro.

depi
13. lis 2012

@djamilia no nakolko mi vyslo podla kalkulacky 5tyzden aj nieco tak ja zavolam vo stvrtok lebo mam ist v piatok na vysetrenie prsnikov ze ci to ma vobec vyznam ak som tehotna a hned sa dohodnem so sestrickou kedy by bolo spravne prist...ale teraz to je bez vyznamu vhodne by bolo az o tyzdendva

jituska23
13. lis 2012

Holky, mam dotaz na vas zkusene....snazime se o dite a asi pred 3 tydny jsem zacala mit tehotenske priznaky, tesk ale negativni a zacala jsem spinit a pak take bihuzel prisla menstruace. Od zacatku menstruace mam strasne bolesti v podbrisku, dokonce jsem se 2x bolesti v noci probudila. Zasla jsem tedy na gyndu a tam mi udelali krevni tehotensky test. Hodnota vysla 6. Stale krvacim a boli me podbrisek.....myslite, ze muzu byt tehotna, nebo je vetsi pravdepodobnost, ze jsem byla....diky moc za vase nazory

depi
13. lis 2012

@jituska23 a cot i povedal doktor???

jituska23
13. lis 2012

@depi Doktor rekl, at prijdu ve ctvrtek a ze udelame dalsi krevni test, zda hodnota roste. Prohlidl me zrcadkem a rekl ze "na tehu to nevypada". Pak ze za negativni test se bere do hodnoty 5. Bala jsem se, aby to nebylo mimodelozni, ale rekl, ze takhle mala hodnota nic neznamena, ze je mozne, ze tam nejake tehu probehlo.....

depi
13. lis 2012

@jituska23 no tak to ti mi viac neporadime ak doktor...musis pockat az do kontroly....a menstrucia ti prebehla ako ?

jituska23
13. lis 2012

@depi jeste stale krvacim.....od minuleho uterka spinim a od soboty menstruace (asi normalni)...no, pravdepodobne, se vajicko neudrzelo :(

depi
13. lis 2012

@jituska23 no asi .....uvidis na kontrole...kazdopadne nezufaj hlavu hore a ides dalej

dasenecka
13. lis 2012

@djamilia
Já dnes byla na gynekologii.Je vše v pořádku, vypadá to že jsem v 5 týdnu.Na ultrazvuku byla i vidět malá krevní sraženinka, takže nesmím nic tahat a protože dělám v nemocnici a nebudu riskovat, že by něco stalo, půjdu od pátku na PN🙂 Já beru taky listovku a vitamínky nevím.Prý se z nich rodí velké děti.Ovoce, zelenina a pestrá strava si myslím bude stačit🙂Taky se cítím v pohodě, akorát pořád spím:D

dasenecka
13. lis 2012

jitus 6 hcq je dost málo, vypadá to, že vajičko odešlo s mentruací anebo se možná udrží a uvidíš při další kontrole.Hlavně buď v klidu.

depi
13. lis 2012

@dasenecka mne vychadza podla kalkulacky ze som tiez v 5T a 2 dni..u lekara som este nebola...zajtra zavolam vo stvrtok ....a kedy ti dali dalsiu kontrolu ?

dasenecka
13. lis 2012

11.12.:) Jdu na velké odběry a genetický ultrazvuk, který mimochodem hradí 213 v celé výši🙂 Máš nějaké těhu příznaky?Já jsem jen unavená, prsa trošku porostly a bříško místy pobolívá, ale jinak nic.

lussy23
14. lis 2012

ahojte, prečo sa žena musí v tehotenstv eomedzovať? prečo nemôžu hríby, nivu, citrusy, mliečne výrobky, sladkosti a tatarsky biftek? prečo nemôže byť v kontakte so zvieratami?

jituska23
15. lis 2012

@dasenecka
@depi

Holky, tak dnes proveden novy krevni test a hcg kleslo na 2. Tak je to jasne...dnes jsem odmenstrovala (mela jsem az do vcerejska krece) a prichazi dalsi pokus, tak snad bude tentokrat silnejsi a udrzi se......

depi
15. lis 2012

@jituska23 no jasne treba ist dalej 🙂 mozno bude vianocny darcek

elizabeth3
16. lis 2012

Ahojte dievčatá, chcem sa opýtať jednu otázku,pretože si tieto veci už moc nepamätám.... som pravdepodobne v 3 t.t., meská mi to 5 dni, spravila som si postupne 4 testy, na vsetkých som mala ducha...kedy mi bude vedieť lekár potvrdiť,že som tehotná, resp. kedy k nemu zájsť? Pri mojom prvom tehu (pred 4 rokmi) som šla cca v 8.tt, a moj lekár mi tvrdil, že na potvrdenie tehu je ešte skoro, a objednala ma až o 2 týždne, nakoniec zistil, že som v 11.t.t. Naozaj sa to nedá skôr? Švagrine,ktorá žije vo Waršave potvrdili tehu a určili dátum, keď bola ešte len v 3 tt. ale to bola na vyšetrení na súkromnej klinike...ďakujem za odpoveď.

pancuska
17. lis 2012

@elizabeth3 ahoj....no ja by som isla ku gyn ze ti meska menzes a mal by ti aspon zobrat krv na potvrdenie a dohodnut termin na utz,ja len viem ze cinnost srdiecka je vidiet okolo 7-8tt .... 😉 mala by si to mat ako ja ale ja som bola teraz na IVF lenze podla menzesu som 5tt lebo menzes som mala 17.10. ..... 😉

beethoven
9. pro 2012

Ahoj,
tiez zdielam rovnake pocity, prirastok do rodiny, a preto som rovanko hladal info. Podarilo sa mi najst dva uzitocne linky, prvy je vseobecnejsi, ale poskytujuci mnohe informacie o novorodencovi http://tehotenstvo.rodinka.sk/sestonedelie/star... , a druhy je male videjko s radami pre mozne problemy a starostlivost o novorodenca http://www.sunpharma.sk/poradna/video-rady-do-p...

morgana1517
22. bře 2013

ahoj v kolikatym mesici nebo tydnu zjistim jestli budu mit holku nebo kluka?,

2hanah
22. bře 2013

@morgana1517 Ahoj, když je lékař šikovný a hlavně ochotný, dozvíš se to už od třináctého týdne, od dvanáctého totiž mají miminka ,,jasno" jaké pohlaví je založeno a má se vyvíjet. Mně to řekl doktor vždy už na prvním genetickém screeningu ve 13.tt. Ale dá se to trošku poznat i z jiných příznaků. Máš nevolnosti? Nebo už začalo růst bříško a cítíš se dobře?

ceekanka
26. bře 2013

Ahoj těhulky, minulý týden v pondělí jsem si dělala první testík a měla jsem ducha,v pátek jsem si dělala další a už jsem měla krásné dvě kolejničky. Brala jsem tedy už jako samozřejmost, že čekáme mimi. Ale četla jsem tu,že když po několika pozitivnich testech šla slešna na krev,tak ji doktor řekl,že těhu není. Máte s tím někdo zkušenosti,jak je to možné? Mě se zvětšili prsa,zežilnatěli,přítel mi taktně naznačil,ze od nohou nahoru jsem se celá tak nějak prý ,,zvětšila" že prý jsem oteklá. Je vůbec možné,aby mi pak doktor řekl,že těhu nejsem? Vůbec jsme nečekala,že něco takového může nastat a tak jsem z toho docela vyplašená. Děkuju moc za rady a odpovědi.

pipi909
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
moka27
12. čer 2013

Ahojte... Chcem sa iba ppytat.... V nedelu som mala dostat ms... Uz od piatku mam pozit test... Vcera som bola na krv a hcg mam260... Je to oki? Nieje to malo?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru