Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

wend
24. říj 2007

ahoj holky, dnes jsem tady poprvé 🙂 . Mam na vás zkušené dotaz, už dlouho se snažíme o miminko a teď to vypadá, že se nám to povedlo - mam 5 dní zpožděnou MS, je mi špatně od žaludku, trochu mě bolí podbříšek jako před MS a občasmi v něm píchne, motá se mi hlava a častěji chodím na velkou a hlavně dnes jsem si udělala test a hned se tam objevily // 😀 , jste první kdo to ví 🙂... myslíte si, že se k vám můžu přidat, že se nám to povedlo? Díky zkušenějším za odpověď. pa.

anngie
24. říj 2007

mic: mám pro tebe to DVD, pošli mi ješte jednou adresu do IP

pavlina05
autor
24. říj 2007

wend jsi tady správně. Tady ti holky odpoví. Ty zlušenější 😀
Moc gratuluji k těm //. Vypadá to, že je z tebe těhulka!!!!!
Kdyžtak běž k holkám do diskuze červen 2008. Nebo už červenec 2008??? Tam budou všechny rozebírat hcg, první ultrazvuky,...

wend
24. říj 2007

ahoj pavlina05, díky za odpověď, vypadá to na přelom červen,červenec 2008, jestli jsem těhulka, tak od 4-5.09.2007 🙂 Snad to vyšlo. Jo, ještě se víc potím a mam takový bělavoučký výtok, ale slabý a nebolestivý, spíš jako po orgasmu, ale slabě. Je to normální? Díky.

pejty
24. říj 2007

wend...tak já jsem se úplně na začátku taky víc potila..a ještě teď mám občas návaly..Ten výtok je taky v pořádku,někdy může být,někdy nemusí...tak přijď za námi do "června 2008" 😉

pavlina05
autor
24. říj 2007

wend jsi těhulka jak vyšije!!!! 😉

anngie
24. říj 2007

ahoj wend, tak to máš stejné jako jsem to měla já, pokud máš pozitivní test tak se můžeš radovat 😀 gratuluju

makinkar
24. říj 2007

Ahojky holky, jsem tu uplne poprve a dnes mi doktor oznamil ze jsem ve 4 tydnu. Sice jeste neni videt, zda-li je "fazolka" vitalni, ale rikal, z emam prijit za tyden a uz budeme vedet vic. Ja si delala testy 4 a vzdy pozitivni a krev 2,500...🙂)) Jinak v pondeli jsem to rekla priteli a ten rekl,ze s tim nechce mit nic spolecneho a od te doby jsem ho nevidela.....a v praaci jsem jeste ve zkusebni dobe....☹(( Hrozne moc se na miminko tesim a chci se zeptat jednu vec : jsem celkem silny kurak ( 2o denne), cele 4 tydny jsem takto kourila nemate s tim nekdo zkusenosti zda to mam na miminko veliky vliv? Dekuji moc

anngie
24. říj 2007

maki: gratuluji a tvého přítele je mi teda líto, když se k tomu takhle staví. Jinak i já jsem kuřačka a jelikož mi nic neni a äni jednou jsem nezvracela za zatím celé mé těhotenství tak kouřím dál. I když musím říct že bojuju sama se sebou, manžel mě uplácí čokoládama abych přestala, ale mě to bohužel chutná. Takže nebudu lhát, hulím furt i když jsem to dost, ale opravdu moc omezila. Jinak první týdny žije embryo ze šlutého tělíska takže mu to vůbec nevadí. Já jsem na konci 12.týdne a to je doba kdy je ten plod čím dál méně náchylný k nějakým "vadám" a změnám. Chci přestat úplně protože rozhodně jako kojící matka kouřit nechci. Taky cítím že se mi hůř dýchá takže nejlepší čas. Já v prvních týdnech i pila alkohol, i když teda musím říct že mi to kupodivu nechutnalo a podle toho jsem poznala že se něco děje. Určitě bych ti radila abys omezila, raději, pořád je tu riziko potratu a to bych ti nepřála, takže zkus omezit, já teď kouřím tak 3-5 denně.

pavlina05
autor
25. říj 2007

anngie a makinkar sorry že vám vstupuju do řeči, ale to že kouříte během těhu není správné!!!!
makinkar , během prvních týdnů není plodík ještě spjatý s krevním oběhem matky, takže se nic závažného neděje. Ale proč bysměla nadále kouřit????????????????Proboha, vždyť jde o tvé miminko!!!!
anngie to nejde přestat???? To je šílenost!!!! Vždyť všechen ten hnus se odrazí ve zdarví tvého miminka!!!!!
Mimo jiné, já zažila potrat, takže vím o čem mluvím!!!!!!A to jsem nekouřila ani nepila alkohol!!!!!!

makinkar
25. říj 2007

Ahojky holky, Angie a Pavlinko, dekuji moc za radu....ja jsem okamzite prestala, jakmile jsem to zjistila po prvnich testech a po krvi....!!!Z minuty na minutu....🙂))Ted nekourim a kourit nebudu.....!!!! ja vim,ze moje miminko je ten nejlepsi duvod prestat... 🙂 Jen mi jde o to, ze kdyz jsem o svem tehotenstvi nevedela, ze jsem kourila a to je mi lito...🙂))) Pavlinko, dalsi dotaz : je normalni, ze nemam vubec chut k jidlu? Zadne nevolnosti anio pocit zavrati ci zvraceni nemam, jen nemam vubec chut k jidlu - je to normalni? Diky moc vsem Marketa

danca27
25. říj 2007

Holky s tim kozřením je to fakt naše mamka kouřila u nás všech třech holek a my jsme takový chcípáci☹...furt nemocný pořád angíny alergie na všecko možný no děs..tzakže já bych taky přestala...být kuřák.... 😉 😉 😉 😅

anngie
25. říj 2007

pavlina: ahoj, souhlasím s tebou a věř mi že bojuju. Kdybys byla závislá 10 let na nikotinu věděla bys o čem mluvím. Není to jednoduchý. Sama vím že je to hnus fialovej a že mě to ničí, snažím se. Jsou dny kdy si ani nedám....je to těžký. Zase co doktor to jiný názor, jeden ti řekne přestaň a druhý ti řekne občas si dej. To tělo je prostě závislý a taky není úplně dobrý přestat naráz úplně - to je názor lékaře. No každopádně je to každého věc, věř že mi kuřačky nastávající matky z toho samy nemáme radost a ty které se snaží přestat by mohly vyprávět.

denousek
25. říj 2007

ahoj holky ,,,nechci se do toho plest ale musim!!pavlina05 ma pravdu!!nekurte,ublizujete tim svemu detatku''!!vim ze je to tezke ja jsem taky kourila,nejhorsi je prvni tyden pak 14dnu ale zvyknete si na to,za mesic uz budete v pohode!!prece nechcete mit nemocne nedonosence to za to prece nestoji,vim ze je to moc tezke ale vzpomente si na postizena miminka to b jste chteli,??pri kazde cigarete si na to vzpomenete jake trapeni tim muze nastat a jiste si to dvakrat rozmyslite,,nejhorsi je zcyknout si na to.ale ono to pujde....zdrave miminko je prece prednejsi a kvuli nemu,no co by jste neudelali ze... 😉

makinkar
25. říj 2007

Holky, diky vsem za nazor...ale ja to vsechno co pisete vim!!! A plne s vami souhlasim!!!!! Vzdyt ja okamzite prestala kdyz jsem videla ty // na tejotenskem tesu...🙂))Jen jsem prosila o radu, jestli mate nekdo zkusenosti s tim, ze jste kourily v prvnim mesici ( nevite o tehotensvti)....tot vse! Diky moc...

berenicka
25. říj 2007

Ahoj Makinkar, já v prvním těhu taky kouřila, než jsem si dělala test a v den, když jsem našla na testu // jsme měli ještě pracovní popíjení ve sklípku a tam naposledy jsem popíjela vínko a kouřila...potom jsem si zapálila až jsem přestala kojit a Matýnek je zdravoučkej, první rýmu měl až teď v 1. roce, jinak vůbec nic, takže neměj strach 😉

Anngie, teda já kouřila skoro devět let a byla jsem schopná odhodit cigaretu ze dne na den, stačilo si představit, jak vdechuju ten kouř, který putuje i k miminku a bylo mi zle, i kdybych kouřila patnáct let, tak okamžitě přestanu, nehledě na to, že s čím se tvé mimčo narodí, to ho bude provázet už celý život!!! Já chápu, že pro někoho to musí být těžké, ale ono nejde o tebe a ty máš v rukou další život, takže mi to přijde hodně sobecké!!!

anngie
25. říj 2007

sorry ale myslím že je to každého věc, koukám že jsem to sem radši neměla psát

berenicka
25. říj 2007

Anngie já vím, že je to jen tvoje věc, já myslela, že tě tím jen nějak pozitivně ovlivním 😉 Jinak držím palečky, ať všechno dobře dopadne a brzy vyhraješ nad tou krutou závislostí 😉

anngie
25. říj 2007

dík za snahu, věř mi že to není jednoduché, dnes jsem třeba ještě nekouřila, sice si ted podruhé přidávám oběd 😀 tak doufám že vytrvám.

denousek
25. říj 2007

anngie radsi se celej den cpy... no amyslis ze takovy ty naplasti co ti pomuzou odvyknout koureni tak ze neco takoveho neni i pro tehotne??treba kdyby ses zeptala dr tak by ti neco poradil ne....je to tezke ja to vim.....

anngie
25. říj 2007

den: myslím že to asi není vhodný pro těhotný, protože ty náplasti dodávají tělu nikotin. No nevím přiznám se že jsem se o to nezajímala. Každopádně silou vůle by se to mělo zvládnout taky 🙂

denousek
25. říj 2007

jojo to melo ja jen sem ti to chtela ulehcit treba neco existuje jen aby te to nenutilo...no zkus to ty to jiste dokazes,uz kvuli miminku,musis byt silna...tak hodne stesti... 😉

anngie
25. říj 2007

na to mám fintu - lízátka 😀 strčím ho do pusy když mám chuť hulit 😀

pavlina05
autor
25. říj 2007

makinkar při prvním těhu jsem neměla žádné těhu příznaky. Ani nechuť k jídlu a ani zvracení. Ale teď si to užívám o 106! Celý den 😝
Každé těhu je jiné.

anngie promiń, každého věc. Jen se mi kuřáci hnusí a těhotné mamči s cigárem tuplem!!!!

anngie
25. říj 2007

pavlína: čteš po sobě? jestli se ti hnusím tak mi nepiš - děkuju.

helca76
25. říj 2007

Pavli, ty už si zase těhule 🙂 ?

pavlina05
autor
25. říj 2007

ann, sorry!
helca76 jo,jo. Jsem 😀

luciakubista
25. říj 2007

pavli,blahozema,tak to bolo rychle 😉

luciakubista
25. říj 2007

blahozelam 😀

pavlina05
autor
25. říj 2007

anngie hele promiň. Nejsem konfliktní, právě naopak. Jen mě mrzí, že někteří pro mimi dělají první poslední a stejně to nedopadne.
Nemyslela jsem to tak.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru