• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

12. června 2013 
autor
veronique83 :frowning2: už je to za náma a bude jen a jen dobře..... :grinning:
8. lis 2007 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile:
veronique - když nejsi těhotná tak můžeš brát to E 400 - spolkneš jednu tabletu denně a nemusíš polikat 4x 100 :slight_smile: jinak jsem brala jen to a listovku,to mi řekla doktorka :wink: a nebo si taky můžeš rovnou koupit calibrum - baby plan - je to pro holky v prvním trimestru ale taky pro plánované těhotenství :wink:
8. lis 2007 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já osobně beru jen tu kyselinu listovou, mám ještě něco brát na posílení mimča? :wink:
9. lis 2007 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, chtěla jsem se zeptat zda máte zkušenost se špíněním na začátku těhotenství, já jsem měla dostat menstruací, mám 2 dny zpoždění, což u mě není normální a pořád cítím napětí v bříše, včera jsem si dělala test, ale byl negativní. nevíte, co s tím?
9. lis 2007 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné dobré ránko, b.eliss!! No já mám dnes také 2 den zpoždění, což u mě také není normální. Dělala jsem si dnes ráno test a ukázel, že také nejsem.
Asi je ještě brzy a test nic neuzkázal, možná budeme muset počkat buď na M, nebo na delší odstup a test zkusit znovu :wink:
9. lis 2007 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jiná možnost ani není, tak snad
9. lis 2007 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
veronique, já užívám éčko jako samostatný vitamín jednou denně + jód + kyselinu listovou a 3x denně Duphaston kvůli potratu, ale přesné názvy těch vitamínů takhle z hlavy nevím.
Než jsem otěhotněla, brala jsem kyselinu jako normální vitamín......
9. lis 2007 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, kdy je vlastně na utz něco vidět? Vypadá to, že jsem na konci 5tt (počítám od posl. menstruace ) a nic tam zatím nebylo :unamused:
9. lis 2007 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,já teda nevím,ale mně i jiným holkám říkala doktorka,že jakmile otěhotní,tak má hned Ečko vysadit,to prý nějak škodí :unamused: já to tenkrát řekla doktorovi a on mi to taky řekl,pak i doktorka a že mám brát to baby plan - pro první trimestr,no za chvíli už budu kupovat,ty druhý :wink:
nadad - to je brzo,to vidíš jen flek :slight_smile: já byla teď v úterý a už jsem viděla hlavničku,nožičky,ručičky,i bradičku mi paní doktorka ukázala :grinning: to už pak roste rychleji
9. lis 2007 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
a změřit nešlo,protože to mělo skrčené nožky - nechtělo se narovnat :grinning: ale od hlavičky k zadečku - 43 mm a na fotce to jde pěkně vidět
9. lis 2007 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nadad já když byla s prvním dítětem těhu, tak jsem letěla k dr. taky hned v 5.tt a byl vidět jen miniaturní flíček v děloze, žádný žloutkový váček..jen prostě nějaký zrníčko, takže buď v klidu, ještě je brzy...pak jsem musela stejně 14 dní čekat, takže už rozhodně nebudu nikam spěchat, za ty nervy to nestojí...samozřejmě u někoho to může být vidět dřív u někoho později, je to hrozně individuální :unamused:

Ještě k těm vitaminkům, já beru éčko na podporu správného fungování těch mých promiminkovských :wink: orgánů, takže v těhu určitě ne...a listovka první tři měsíce bohatě stačí, mimi si stejně vezme samo co potřebuje a pokud nezvrátíte všechno co za celý den pozřete nebo nemáte nějak omezenou stravu, tak není dle mého názoru nutné zobat vitamíny :wink:
9. lis 2007 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé many, to je hezký, já chci takýýýý :slight_smile:
9. lis 2007 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
veronique- no, kdyby aspoň viděla ten flek, ale ona neviděla nic, jenom, že mám vysokou sliznici dělohy. :unamused:

Jinak- já beru calibrum baby plan, začala jsem před měsícem. Předtím jsem žádné spec. vitamíny nebrala. Také si myslím, že pokud je vyvážená strava, tak není třeba do sebe něco sypat :slight_smile:
9. lis 2007 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já byla v 5tt+6 na UZV a tam viděl už nějaký pěkný shluk.
A tak, co se týče té stravy, tak já do sebe tedy láduju zeleninu (papriky zelené mi jedou jako nikdy :grinning: no a cpu se celozrnnými rohlíky a zajídám to kyselinou listovou 1x denně, tak mohu to považovat za vyváženou stravu?
9. lis 2007 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Anta :slight_smile: já myslím, že tvoje miminko se má jako v bavlnce :grinning:

Nadad, přesně jak píšeš...máš vysokou děložní sliznici a mimi se tam určitě schovává :grinning: příště už na tebe určitě vykukne a možná už uvidíš i srdíčko :dizzy_face: kolem 7tt týdne už by mělo být :wink: Hodně štěstí, držíme palečky :wink:
9. lis 2007 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Veronique - tak zatím ano, zatím se má dobře, ale nevím, jak to bude od nového roku, když nám vejdou v platnost ty zatracený reformy, to se asi po..., :grinning: :grinning: :grinning: Jdu polykat kyselinu :sweat_smile:
9. lis 2007 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,
éčko se v těhoptenství užívat má - přečtěte si příbalový leták, je to tam napsané.
Já jsem v 5tt viděla zrníčko 6mm, na příští ultrazvuk jdu ve středu, tak se těším, jak mimi povyrostlo.
9. lis 2007 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holčiny,

poradíte mi některá, už od pondělka jsem nebyla na velký..... :wink: Je to děs, to ráno piji teplou vodu jim kompot, dodržuji pitný režim, atd atd..... máte některá pro mě radu???? :frowning2:
9. lis 2007 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Veronique- snad máš pravdu a schovává se tam.. za hodinu budu volat pro výsledky hcg z krve, jsem celá napjatá, jak to dopadne :wink:
9. lis 2007 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
dibdonka- měla jsem s tím dříve problém, každou chvíli zácpa a bolení břicha. Teď asi měsíc piju čistou šťávu z aloe vera a pomáhá to. A taky pomáhá activia -mám to vyzkoušený :slight_smile:
9. lis 2007 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
a kde ji seženu tu štávu??? tomu bych věřila, asi na lačno ráno, vid? :wink:
9. lis 2007 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ééééééééééé kyselinu listovou jsem chtěla říct že jdu spolknout :grinning: :grinning: Žádná otrava nebude :grinning:
Dibdonko - já byla zvyklá chodit taky 2x denně a teď se mi to povede jen ráno a to ještě s úsilím. Přitom cítím odpo, jak jsem plná, ale taky nevím, co s tím :zipper_mouth:
9. lis 2007 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dibdonka, dej si kefír, švestkovej kompot nebo activii, jak píše Nadad.

Nadad, kdy jsi měla poslední MS? A co testy pozitivní? Já když jsem měla zpoždění, šla jsem za týden na gyndu - nepřímé známky tam byly, udělala jsem si dva testy, oba pozitivní a teď v pondělí mi doktor mé těhu potvrdil. Takže jsem 6tt (podle MS), ale podle data oplodnění teprve tak + - 4tt. Mimi má 6mm a ve středu jdu zase na kontrolu. Už se těším
9. lis 2007 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Anto, to je normální zácpa v těhotenství - já jsem dřív šla skvěle ráno a ještě během dne a teď mám co dělat, abych vůbecněco vytlačila :slight_smile:
9. lis 2007 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ale holky já jsem už nebyla od pondělka.... :frowning2: to jsou už 4 dny... :frowning2:
9. lis 2007 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
kompot jsem už měla kefír taky, ale zkusim tu aloe šťávu a activii... diky!!! :wink:
9. lis 2007 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo,já taky sem tam trpím zácpou,nedávno se mi stalo,že jsem tak tlačila,až mi lítali před očima hvězdičky :grinning: to byl nácvik na porod asi :wink:
jinak s tím Ečkem teda nevím,protože vím,že je trocha v baby planu,ale asi nesmí být větší množství :unamused:
9. lis 2007 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak máš asi normální těhotenskou závpu, tak sněz nějaký dobroty, po kterých se člověk vždy zaručeně po.... :wink: třeba ty švestky a na ně hned kefír. Já jsem taky někde slyšela, že pomáhá kyselé zelí, ale teď si nejsem jistá. Ale activie určitě zabere - a dej si hned dvě :slight_smile:
9. lis 2007 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda holky, vy mě dáváte, mně teda nepřijde normální, že si nemůžu dojít ani na velkou :grinning: :grinning: :grinning: Ale samo, už jsem o tom četla, že ty zácpy bývají normální, jestli to není myšleno tím tělem jako nácvik, až budeme tlačit při porodu :grinning: :sweat_smile:
9. lis 2007 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, vítě, co mě hrozně znepokojuje ? Nemám téměř žádné příznaky těhu - bylo mi potvrzeno, ale prsy mě bolí jen když je fakt zmáčknu, jinak jsem snad jen unavená a necítím se dvakrát dobře,....myslíte, že je to dobře nebo špatně. Zase si říkám, že spousta ženských tím prolítne,že ani neví, že čeká mimi.
9. lis 2007 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek