Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

pavlina05
autor
8. lis 2007

veronique83 ☹ už je to za náma a bude jen a jen dobře..... 😀

many
8. lis 2007

ahoj holky 🙂
veronique - když nejsi těhotná tak můžeš brát to E 400 - spolkneš jednu tabletu denně a nemusíš polikat 4x 100 🙂 jinak jsem brala jen to a listovku,to mi řekla doktorka 😉 a nebo si taky můžeš rovnou koupit calibrum - baby plan - je to pro holky v prvním trimestru ale taky pro plánované těhotenství 😉

anta
9. lis 2007

Holky já osobně beru jen tu kyselinu listovou, mám ještě něco brát na posílení mimča? 😉

b.eliss
9. lis 2007

Ahojte holky, chtěla jsem se zeptat zda máte zkušenost se špíněním na začátku těhotenství, já jsem měla dostat menstruací, mám 2 dny zpoždění, což u mě není normální a pořád cítím napětí v bříše, včera jsem si dělala test, ale byl negativní. nevíte, co s tím?

icek
9. lis 2007

Krásné dobré ránko, b.eliss!! No já mám dnes také 2 den zpoždění, což u mě také není normální. Dělala jsem si dnes ráno test a ukázel, že také nejsem.
Asi je ještě brzy a test nic neuzkázal, možná budeme muset počkat buď na M, nebo na delší odstup a test zkusit znovu 😉

b.eliss
9. lis 2007

Jiná možnost ani není, tak snad

amartina
9. lis 2007

Ahoj holky,
veronique, já užívám éčko jako samostatný vitamín jednou denně + jód + kyselinu listovou a 3x denně Duphaston kvůli potratu, ale přesné názvy těch vitamínů takhle z hlavy nevím.
Než jsem otěhotněla, brala jsem kyselinu jako normální vitamín......

nadad
9. lis 2007

Ahoj holky, kdy je vlastně na utz něco vidět? Vypadá to, že jsem na konci 5tt (počítám od posl. menstruace ) a nic tam zatím nebylo 😒

many
9. lis 2007

ahoj holky,já teda nevím,ale mně i jiným holkám říkala doktorka,že jakmile otěhotní,tak má hned Ečko vysadit,to prý nějak škodí 😒 já to tenkrát řekla doktorovi a on mi to taky řekl,pak i doktorka a že mám brát to baby plan - pro první trimestr,no za chvíli už budu kupovat,ty druhý 😉
nadad - to je brzo,to vidíš jen flek 🙂 já byla teď v úterý a už jsem viděla hlavničku,nožičky,ručičky,i bradičku mi paní doktorka ukázala 😀 to už pak roste rychleji

many
9. lis 2007

a změřit nešlo,protože to mělo skrčené nožky - nechtělo se narovnat 😀 ale od hlavičky k zadečku - 43 mm a na fotce to jde pěkně vidět

veronique83
9. lis 2007

Nadad já když byla s prvním dítětem těhu, tak jsem letěla k dr. taky hned v 5.tt a byl vidět jen miniaturní flíček v děloze, žádný žloutkový váček..jen prostě nějaký zrníčko, takže buď v klidu, ještě je brzy...pak jsem musela stejně 14 dní čekat, takže už rozhodně nebudu nikam spěchat, za ty nervy to nestojí...samozřejmě u někoho to může být vidět dřív u někoho později, je to hrozně individuální 😒

Ještě k těm vitaminkům, já beru éčko na podporu správného fungování těch mých promiminkovských 😉 orgánů, takže v těhu určitě ne...a listovka první tři měsíce bohatě stačí, mimi si stejně vezme samo co potřebuje a pokud nezvrátíte všechno co za celý den pozřete nebo nemáte nějak omezenou stravu, tak není dle mého názoru nutné zobat vitamíny 😉

anta
9. lis 2007

Jé many, to je hezký, já chci takýýýý 🙂

nadad
9. lis 2007

veronique- no, kdyby aspoň viděla ten flek, ale ona neviděla nic, jenom, že mám vysokou sliznici dělohy. 😒

Jinak- já beru calibrum baby plan, začala jsem před měsícem. Předtím jsem žádné spec. vitamíny nebrala. Také si myslím, že pokud je vyvážená strava, tak není třeba do sebe něco sypat 🙂

anta
9. lis 2007

No já byla v 5tt+6 na UZV a tam viděl už nějaký pěkný shluk.
A tak, co se týče té stravy, tak já do sebe tedy láduju zeleninu (papriky zelené mi jedou jako nikdy 😀 no a cpu se celozrnnými rohlíky a zajídám to kyselinou listovou 1x denně, tak mohu to považovat za vyváženou stravu?

veronique83
9. lis 2007

Anta 🙂 já myslím, že tvoje miminko se má jako v bavlnce 😀

Nadad, přesně jak píšeš...máš vysokou děložní sliznici a mimi se tam určitě schovává 😀 příště už na tebe určitě vykukne a možná už uvidíš i srdíčko 😵 kolem 7tt týdne už by mělo být 😉 Hodně štěstí, držíme palečky 😉

anta
9. lis 2007

Veronique - tak zatím ano, zatím se má dobře, ale nevím, jak to bude od nového roku, když nám vejdou v platnost ty zatracený reformy, to se asi po..., 😀 😀 😀 Jdu polykat kyselinu 😅

amartina
9. lis 2007

Holky,
éčko se v těhoptenství užívat má - přečtěte si příbalový leták, je to tam napsané.
Já jsem v 5tt viděla zrníčko 6mm, na příští ultrazvuk jdu ve středu, tak se těším, jak mimi povyrostlo.

dibdonka
9. lis 2007

Ahoj holčiny,

poradíte mi některá, už od pondělka jsem nebyla na velký..... 😉 Je to děs, to ráno piji teplou vodu jim kompot, dodržuji pitný režim, atd atd..... máte některá pro mě radu???? ☹

nadad
9. lis 2007

Veronique- snad máš pravdu a schovává se tam.. za hodinu budu volat pro výsledky hcg z krve, jsem celá napjatá, jak to dopadne 😉

nadad
9. lis 2007

dibdonka- měla jsem s tím dříve problém, každou chvíli zácpa a bolení břicha. Teď asi měsíc piju čistou šťávu z aloe vera a pomáhá to. A taky pomáhá activia -mám to vyzkoušený 🙂

dibdonka
9. lis 2007

a kde ji seženu tu štávu??? tomu bych věřila, asi na lačno ráno, vid? 😉

anta
9. lis 2007

ééééééééééé kyselinu listovou jsem chtěla říct že jdu spolknout 😀 😀 Žádná otrava nebude 😀
Dibdonko - já byla zvyklá chodit taky 2x denně a teď se mi to povede jen ráno a to ještě s úsilím. Přitom cítím odpo, jak jsem plná, ale taky nevím, co s tím 🤐

amartina
9. lis 2007

Dibdonka, dej si kefír, švestkovej kompot nebo activii, jak píše Nadad.

Nadad, kdy jsi měla poslední MS? A co testy pozitivní? Já když jsem měla zpoždění, šla jsem za týden na gyndu - nepřímé známky tam byly, udělala jsem si dva testy, oba pozitivní a teď v pondělí mi doktor mé těhu potvrdil. Takže jsem 6tt (podle MS), ale podle data oplodnění teprve tak + - 4tt. Mimi má 6mm a ve středu jdu zase na kontrolu. Už se těším

amartina
9. lis 2007

Anto, to je normální zácpa v těhotenství - já jsem dřív šla skvěle ráno a ještě během dne a teď mám co dělat, abych vůbecněco vytlačila 🙂

dibdonka
9. lis 2007

no ale holky já jsem už nebyla od pondělka.... ☹ to jsou už 4 dny... ☹

dibdonka
9. lis 2007

kompot jsem už měla kefír taky, ale zkusim tu aloe šťávu a activii... diky!!! 😉

many
9. lis 2007

jo,já taky sem tam trpím zácpou,nedávno se mi stalo,že jsem tak tlačila,až mi lítali před očima hvězdičky 😀 to byl nácvik na porod asi 😉
jinak s tím Ečkem teda nevím,protože vím,že je trocha v baby planu,ale asi nesmí být větší množství 😒

amartina
9. lis 2007

tak máš asi normální těhotenskou závpu, tak sněz nějaký dobroty, po kterých se člověk vždy zaručeně po.... 😉 třeba ty švestky a na ně hned kefír. Já jsem taky někde slyšela, že pomáhá kyselé zelí, ale teď si nejsem jistá. Ale activie určitě zabere - a dej si hned dvě 🙂

anta
9. lis 2007

Teda holky, vy mě dáváte, mně teda nepřijde normální, že si nemůžu dojít ani na velkou 😀 😀 😀 Ale samo, už jsem o tom četla, že ty zácpy bývají normální, jestli to není myšleno tím tělem jako nácvik, až budeme tlačit při porodu 😀 😅

amartina
9. lis 2007

Holky, vítě, co mě hrozně znepokojuje ? Nemám téměř žádné příznaky těhu - bylo mi potvrzeno, ale prsy mě bolí jen když je fakt zmáčknu, jinak jsem snad jen unavená a necítím se dvakrát dobře,....myslíte, že je to dobře nebo špatně. Zase si říkám, že spousta ženských tím prolítne,že ani neví, že čeká mimi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru