Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

mirabelka
23. kvě 2007

Labut - Neboj, taky se dočkáš.

labut
23. kvě 2007

jo, to doufám. Tak sme byli nadšení, že to asi vyšlo a nic. No, zkusíme to v dalším měsíci. Snad se to povede. 🙂

lifinka
23. kvě 2007

Ahoj pavli, to je síla, net mám jen v práci a tady se to nedá poslední dny stíhat, jsem úplně hotová. Takže ve středu večer jsme na ultrazvuku uviděli naše štěstíčko-bublinku. Byl se mnou i manžel, tak ho doktor zavolal, ten byla jak malý kluk, ketrý uviděl něco co ho moooc potešilo! nestihla jsem ani brečet!takže mimi je zahnízděno v děloze plod má 0,75mm. To je tam malušké. 4,6, jdu na kontrolu a už mi napíše i průkazku a dá mi neschopenku. tak se holky všechny držte a užívejte, já v úterý usla odpoledne na 3hoďky fůůůůj!!!! papa Lída 😉

alca.m
23. kvě 2007

Ahojky,
taky už se přidám.
Minulý víkend jsem měla dva testy pozitivní.. tak se těším až budu mít po kontrole na kterou jdu 4.6. Teď bych měla být v 7.týdnu 😉
lifinka: V kolikátým týdnu jsi? To máš opravdu maličkatý 🙂

ammalka
23. kvě 2007

Ahojky holky, já jsem "snad" po 4 pozitivní testech taky těhulka, u dr. jsem zatím ještě nebyla, ale jdu tam v pondělí. Taky vás v začátcích bolel podbřišek, holky na modrém koníku mi psali, že je to normální, že se roztahuje děloha, ale já mám strach??? ☹

alca.m
23. kvě 2007

ammalka: Mě taky bolí podbřišek.. včera jsem měla silnější bolesti, tak jsem radši rychle usnula 😅 Na každého to působí úplně jinak, mojí mamce prý nebylo vůbec špatně, ale tchýně denně zvracela.. Já jsem ráda, že mě jenom pobolívá břicho. 🙂

ammalka
23. kvě 2007

já nevím, jestli ses včera dívala na Ordinaci, ale v tu chvíli jsem měla strach z mimoděložního těhotenství. Mojí mamce prý bylo dost špatně, každé ráno zvracela, já zatím ještě ne, ale žaludek a podbřišek mě pobolívají. Tchýni jsme to ještě neřekli, zatím ne, až to bude potvrzeno od dr.Pak to povim i v práci.

alca.m
23. kvě 2007

Já jsem se koukala, ale byli jsme nakoupit tak jsem prošvihla prvních dvacet minut, tak jsem o mimoděložní asi přišla.. Když jsem byla ještě na střední škole, moje spolužačka to dlouho nedostala tak si dělala test, nejdřív tam nebylo nic tak to hodila do koše, ale nevydržela to a za půl hodiny se šla podívat znovu - dvě čárky. Chudák propukla panice protože si plánovala vysokou atd. Omluvily jsme se ze školy a šly k mému doktoru, který ji vzal akutně. Zjistil mimoděložní těhotenství a tak na potrat musela.. Té kamarádce ale vůbec nebylo špatně, byla v pohodě.
Takže bych se vážně neznepokojovala 😉

lendyy
23. kvě 2007

Lifinka???
Napiš nám něco bližšího - plííís 😉
Kdy byla poslední menstruace - kdy tě doktor vzal na kontrolu, za jak dlouho byl ultrazvuk a tak podobně. To víš, jsme zvědavý baby 😀
A potřebujeme bližší informace.
Jinak dneska jsem si dělala opět test a holky normálně ta čárka // co tam svítila je silnější než na tom testu, ta, co tam svítí jako první.
Hotová signální 😀
K doktorovi budu volat zítra tak jsem jak struna. Po včerejší "ordinaci v růžovce" mám taky strach, to mimoděložní je svinstvo, ale doufám, že bude vše v pořádku.
A jinak je mi "těhule" strašně zle. Jsem slabá jak moucha a včera jsem si s takovou chutí dala oběd a do 1/2 hodiny jsem ho celej vyzvracela.
A pak jsem z toho nechutenství na 2 hoďky usla. No fuj!!!
Ale to k těchu asi patří. Nemáte někdo zkušenosti, jestli existují nějaké čaje pro těhotný nebo něco proti těmto nevolnostem.
Jen doufám, že mi neudělá blivno v hokně. Nidko to ještě neví!!! 😉

ammalka
23. kvě 2007

alca.m - díky moc, já si pořád říkám, že bude vše OK, ale občas se malý červíček vloudí 😀

ammalka
23. kvě 2007

lendyy - ahojky, manžel mi koupil v lékárně za 49 Kč 12 lízátek proti těhu nevolnostem, docela to pomáhá. Tak to zkus.

lendyy
23. kvě 2007

ammalka - díkas.
Připadám si jako na moři 😀 ten prcek mi vysílá takový vlny, že až přijde na svět, tak mu za to hned nabacám 😀
Zajímalo by mě, kdo vymyslel název RANÍ NEVOLNOSTI.
Mně je blbě celej den, fuj! Ale díkas za ty lízátka - zkusím se dneska zeptat v lékárně. Protože udělám cokoliv. Snažím se jíst v malých dávkách a častěji, tak doufám, že to bude lepší 😀
Nebo s takovouhle ještě zhubnu. Jím spíše jogurty, ovoce - nemám vůbec chuť na masíčko, asi to bude nějakej vegetariánek 😉

mirabelka
23. kvě 2007

lifinka: Vážně má plod jen 0,75mm. Já jsem byla na ultrazvuku včera a dr. mi říkal, že má 7,6mm. Leda že by to bylo v jiných jednotkách.

edimon
23. kvě 2007

Ahoj holky...zase se k vám vetřu..doufám, že vám to nevadí 😅

Jen jsem chtěla říct mirabelce, že její doktor je normální "hulvát"...hned bych ho vyměnila za jinýho!!!! 😠 Je sice pravda, že cca do 10tt je to nejrizikovější...ale to neznamená, že tě bude strašit. Měl by ti popřát hodně štěstí a říct ti, ať se šetříš! Mirabelko vůbec na ty jeho slova nemysli. Dávej na sebe pozor, nic netahej a nedělej kdovíjaký domácí úklidy a uvidíš, že bude všechno v pořádku jo! 😉 Tvůj doktor je normální kretén!...pardon děvčata, jsem se trochu nechala unést! 😕

landyy...buď klidná, ja na začátku zhubla cca 1,5...stejně jako vy holky..celodenní nevolnost 😉

...tak hezký den holky a držte se 😉

alca.m
23. kvě 2007

Lendyy: Kdyby nepomohly lízátka, zkus čaj s kontryhelem, tchýně je přes bylinky tak mě hned informovala, abych věděla co, kdyby mi bylo blbě.
Ammalka: Taky díky za tip..to jsem ještě neslyšela - no zase jsem o něco chytřejší 😎
Tak se mi zdá, že lifinka se spletla a chtěla napsat 7,5mm když to porovnám s mirabelkou 😵
Já nevím proč jsem se k tomu doktoru objednala až za dva týdny když jsem napjatá jak kšandy 😀

lifinka
23. kvě 2007

alca.m.- já jdu také na další kontrolu 4,6 snad už mi řekne víc, já měla posl. m. 16,4 takže asi 5tt.Lída

lifinka
23. kvě 2007

mirabelka: tak teď jsi mě dostala, včera jsme to smanželem pořád probírali,a on pak vzal knížku a říkal, že by to mělo být 0,75mm, ale když si vzpomenu na ultrazvuk tak si matně uvědomuji, že říkal a bylo to tam i napsáno 7,5mm. Tak budeš mít pravdu!!!! 🙂 papa

lendyy: tak je mi 26let jsem z Olomouce, 4 roky vdaná a 4 roky jsme se snažili o mimi. v březnu jsem byla na laparoskopii-průchodnost vejcovodů-vše bylo v pořádku a doktor mi řekl že teď do 3 měsíců musím otěhotnět!!!Léčila jsem se na neplodnost.Od posledních měsíčků jsem začla užívat hormon na dozrání vajíčka Clomhexal 50, a pak jsem byla sledována ultrazvukem a pak dokrot řekl dnes!!! a bylo to!!! Já jsem měla snad všechny příznaky těhotenství, ale nedalo mě a už 11 den po styku 12,5, jsem si udělala test a normálně ač to bylo velmi brzo byly tam //, a tak jsem testama nešetřila takže mám na památku 8ks poz. testů!!! 🙂 14,5 jsem se objednala na gyndu, na ultr, nebylo nic vidět bylo hooodně brzo, vzali mi krev na hladinu HCG ten byl už 150. A pak za týden a to bylo teď ve středu se tam objevila ta bublika v děloze na ultrazvuku.a 4,5 jdu už na neschopenku a dá mi průkazku, budu mít rizikové, ach jo, jen ať vše zvládnem. papa holky 😵

lifinka
23. kvě 2007

oprava 4,6 jdu na neschopenku 😅

alca.m
23. kvě 2007

No jo, já byla na gyndě totiž před 10dny kvůli podezření na infekci (svědění, pálení atd.), když jsem řekla, že jsem měla mestr. naposledy 8.4. tak nic neřekla, udělala mi výtěr a řekla že mám alergii a dala mi antibiotika které se zavádí přímo. No mě to nenapadlo, že bych mohla být těhotná páč to není tak dávno co jsem vysadila prášky. Každopádně po těch pozitivních testech jsem si říkala, jestli ona neměla být ta profesionálka a vzít mi aspoň krev..a doufám že ty antibiotika prckovi neublížili. Naštěstí k té doktorce nechodím, můj doktor tam zrovna nebyl, šla jsem narychlo. 🤐

pavlina05
autor
23. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Všem moc gratuluji ke 2 // 🙂 🙂 🙂 Je to úžasný!!!!
lifinka super zprávičky!!!! Tak ty už jsi bublinku viděla??? 😀 Jééé, to je krásný!!!
Já jsem byla dnes na krvi a máááám 3017 hcg!!! Super, ne? Těhotnááááááááááá. A v pátek už mi řekla, že uděláme sono, tak snad taky uvidím bulblinku!!!! 😝

mihapiha
23. kvě 2007

Taky se přidávám ke gratulaci novým // 🙂
Pavli nechodíš na tu krev nějak často? To se jako ze začátku chodí skoro denně nebo to je protekční kontrola? 😉 Já se taky těším... už za dva dny 😎

pavlina05
autor
23. kvě 2007

mihapiha , já tomu už vůbec nechápu! 😝 Taky se mi to zdá nějak často. Rozumím, že chce vědět, zdali roste hcg. Ale dnes už bylo 3017, tak jsem myslela, že už bude i ultrazvuk!!!!
A zase nebyl. Prý v pátek!!!Konečně. Ale nevím, jestli jí nezavolám a nepůjdu tam až v pondělí. Mám dovolenou na odpočinek, a tak bych musela jet zase autem z Brna do vYškova - cca 40 min.
Chtěla bych už vidět dutinku, ale když už jsem to tak dloho vydržela, tak do pondělka to ještě také vydržím. 😎
Jaké postupy volí tvůj gynekolog? 😠

mihapiha
23. kvě 2007

Pavli, no, právě, já jestě nevím jaké volí postupy můj gynekolog, zjistím to v pátek, ale UV chci, teda doufám, že mi hned udělá 😀 . Musím ho ukecat, že se na to těším od té doby co mi vyšly testy 😀 😀 .Já bych klidně těch 40min autem objetovala, jsem holt zvědavá ženská 🙂

pavlina05
autor
23. kvě 2007

mihapiha , no já taky nad tím uvažuji. Vždyť to taky chci vidět!!!Ale manžílek zase měl nějaký problém, že mám odpočívat a užívat si dovču.
Ale já si to ještě promyslím a možná opravdu pojedu. 😝 Myslela jsem si, že to napíšeš.
My ženské to cítíme jinak, že? 😀
Četla jsem na vývěsce u mé doktorky, že když budu chtít nadstandartní ultrazvuk v době, kdy ho mít nemám, tak zaplatím 350 kč, za určení pohlaví 160 kč!!!
Tak to je síla. Protože dělám na rtg a máme tam i ultrazvuk, tak vím, že když už ti dělá doktorka ultr. tak to pohlaví už je zapakatel!!!
No já si to nechám skouknout ještě u nás. 🙂 🙂 🙂

mihapiha
23. kvě 2007

No, jasně asi jim to pojištovna neuhradí, tak jim nezbývá nic jiného než to vybrat od pacientů. ☹ Taky u nás v nemocnici za 700Kč nahrají dvd s 3D UV a trvá to 20min.

pufina
23. kvě 2007

Ahoj holky, taky mi přijde, že ktěm doktorům chodíte strašně moc často. Já chci taky! 😀 Já jsem byla v 6tt viděl jen dutinku, a plod je prý moc malinký, prý vše v pořádku a další 9.7. už jsem to tu psala, ale fakt mám strach. Všude si čtu a slyším, co se všechno může stát, holky tu píšou jak chodí a doktor jim sleduje jestli už tluče srdíčko, jestli roste tak jak má a jám mám přijít až skoto ve 4. měsíci. Jo a krev mi taky nebral. Není to divný??? Máte to některá taky tak, nebo jsem sama?

katkaz
23. kvě 2007

Taky vám všem moc závidim, že máte zprávičky od Dr. Já mám zatím "jen" // testíky a čekám a čekám ... Poslední MS 13.4., těhu asi od 1.5., 14.5. první // a na Gyn jdu až 13.6. ☹ Je pravda, že snad uvidim víc, než hned na začátku, ale taky se bojím, aby bylo vše OK. Pořád řeším, jestli tam nemám zajít dříve, ale co bych řekla, když jsem objednaná až za 3 týdny???

pavlina05
autor
23. kvě 2007

pufina , mě brala krev, protože jsem tam přišla brzo a hcg jsem měla nízké. Dělám v nemocnici na rtg, tak to není pro mne problém si tam zaskočit.
A tak proto taky nedělala ještě ultrazvuk, protože by tam taky asi nic neviděla. 🙂

mihapiha
23. kvě 2007

Já jsem taky objednaná cca 3 týdny od zjištění těhu a nestresuji, dříve to asi nemá takový smysl, je moc brzo a dr. tam skoro nic nevidí. Takže počkám, ale je fakt, že jak jsem zjistila, že jsem těhu, tak jsem volala sestřičce a říkala, že mám přijít jak jsem byla objednaná (už dříve předem než jsem zjistila těhu), jinak říkala, že pokud budu krvácet nebo budu mít bolesti, tak mám přijít okamžitě.

mirabelka
24. kvě 2007

Mě dr. říkal, že pojišťovna hradí je dva UV za celé těhotenství, ale že on s tím nesoulhasí. No nedokážu se představit, že bych měla na UV čekat čtyři měsíce. Mohla jsem si připlatit častější UV za 600Kč, takže 5.6. jdu na druhý ultrazvuk, kde už by mělo být vidět miminko a slyšet srdíčko 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru