Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

ezop
14. lis 2007

anta a amartina,mocinky vám děkuji za přáníčko.Vám držím palečky,ať je vše o.k.A jak u vás??Kdy jdete na další UTZ??A kdy jste byli na prvním??Já jdu tedy dnes a nevím zda mi Dr.nabídne jestli chci už fotečku??No beztak tak bude jen ta malá krevetka,ale už jen pro ten pocit co holky,že máme fotku...

anta
14. lis 2007

No já byla na prvním UZV 2.11. a dostala jsem fotečku (jsem od mala zvyklá dostávat od doktorů omalovánky a obrázky 😀 😀 ) tak jsem si jí vzala a měla jsem tam něco jako malou fazolku, na druhém UZV jsem byla 12.11. no a na příští bych snad měla jít 4.12, ale mezi tím mě čeká genetika. Tak je možné, že se UZV dočkám mnohem dřív.

ezop
14. lis 2007

no tak snad taky dostanu obrázek 😀 Už bay bylo půl 3 a seděla jsem v čekárně 🙂

anta
14. lis 2007

Ty jdeš až v půl třetí? no já tam holka vždycky jdu po ránu, že se na to nevyprdnu, protože tam bejvá tolik klientely, že tam vždycky málem usnu. 😅 Já ten obrázek dostala zadarmo, tak uvidíš, jestli ti ho taky dají 🙂

ezop
14. lis 2007

no já chodím stále do CARu GENNET ,tak nevím,zda si mě tam moje DR,nechá celé těhu,když k ní chodím už 2 roky,nebo zda mě vráí k mému Dr.No popravdě bych tam nejraději i zůstala,protože je to nejlepší CAR a moje Dr. Lenka Vykysalá tak ta je fakt skvělá a mají tam super vybavení a je to na špičkové úrovni.No a zase na druhou stranu k mémuDr.chodím od mých 17let a nechci ho zase nějak odsunout,ptž je taky fajn.Tak mám malinko dilema.Ale asi pro těhu by bylo lepší být v CARu.No jo až na půl 3,neboť od rába mají plno a to jsem tam volala někdy minulé úterý. ☹

anta
14. lis 2007

No já předpokládám, že bych do toho Gennetu měla taky občas docházet, zabývají se tam genetickými průzkumy, že?

ezop
14. lis 2007

Jo jo paní Dr.Rašková genetička je také strašně fajn.Jestli tam půjdeš,takse máš na co těšit.Jsou tam všichni moc moc fajn.Já jsem tam ž jako doma skoro ty dva roky 😀 Dělali nám ,mě a manžovi genetiku a mě veškerá další vyšetření.Na tu genetiku jsem tedy čekala skoro 4 měsíce.To bylo děsné.No je to proto,že toho mají hodně a přednost mají především těhulky takže netěhulky se prostě vždy odsunou nakonec ☹ z toho jsem tedytaké šílela,neboť bez toho jsem se nemohla vůbec nikam posunout dále.

anta
14. lis 2007

Díky za povzbuzení, mám trochu z těch testů strach, snad bude mímo v pohodě.

many
14. lis 2007

ahoj holky 🙂 teda tady to pěkně rozrůstá 😉

anta
14. lis 2007

Ahoj many, no já už jsem stará a taky se ráda dívám, jak se zde přihlašují nová děvčata a že už tady nejsme samy 😉 A tak holky pěkně se tady houfujme, ať nám ta Česká republika pěkně rozkvétá 😀

nadad
14. lis 2007

ahoj ezop- gratuluji k // a přeji, ať v tobě krásně mimísek roste 🙂 Já jsem začala v září chodit do CAR v Podolí, měla jsem za sebou základní vyšetření, byly ok a dr navrhla, že mi zkusí načasovat ovulaci a na utz jsem už nešla, protože jsem zjistila, že jsem těhu. Volala jsem tam, jestli k nim můžu chodit, i když mě vlastně nezačali léčit a nejde to, tak jsem se vrátila ke svý doktorce.
Holky, všem nám přeji, ať to dobře dopadne a dočkáme se v létě miminek 🙂 🙂 🙂

many
14. lis 2007

tak tak už ať vozíme 😀

anta
14. lis 2007

Tak na to se strašně moc těším, jen přemýšlám nad barvou kočárku, který určo jednou budeme kupovat. Nechci si nechat říct, co to bude a tak nevím, co vybrat za neutrální barvy?

many
14. lis 2007

já zase přemýšlím,že si vezmu kočár po mojí tříleté sestře,je pěkný a aspoň bych ušetřila pár tisíc,záleží jestli nebudou chtít ještě jedno a jestli ne,tak jim ho seberu 😀

ezop
14. lis 2007

nadad mocinky Ti děkuji za gratulaco,tobě tedy velkou gratulaci posílám.takať je vše v nejlepším pořádku a mimísek rozte zdravoučce jako z vody 😉
Anta,jo jo také se už těšákuju,až budu vozit a také manža 😉No jestli budu mít holčičku,tak chci červenej. 😉 No a chlapeček,tak to je nepřeberné množství výběru.No,ale jinaksi myslím,že je jedno jakou barvu nakonec kočárek má,hlavně,že je mimi zdravé.No a také nepíme na tom ,co se nám natodí.manža chce holčičku(říká tomu křivochcalka 😀 )takže bych mu tu radost chtěla udělat,ale jinka je mi to jedno.No a taková neutrální barevná kombinace,když nechceš vědět co to bude,tak já bych si třebas zvolila nějaký i do oranžovo-černý nebo i klidně nějaký vínový.ty jo už koukáš na kočárky??Jáse přiznám,že jsem už načuhovala do mimibazaru 😀 ,aleraději toto ještě neřeším,abyh to nezakřikla.Také to ještě krom mého manži a jedné kamarádky nikdo neví.

anta
14. lis 2007

Many a co jim sebereš, mímo nebo ten kočárek? 😀 😀

anta
14. lis 2007

No ezop, já ani moc nekoukám do krámků na kočárky, to ne, taky se bojím, abych to nezakřikla, koukám na kočárky na ulici, víš? Budeš se divit, ale taky mě napadla barevná kombinace oranžovo - černá, zajímavé 😉 A dá se u kočárků nastavit výška držadla? Já jsem totiž jak ustřelený kecky, tak strašně doufám, že za tím kočárkem budu vidět 😀 No a manža je docela výška, tak aby se nemusel případně kvůli mé psí výšce hrbit. 😀 Ten se už strašně těší, až bude vozit 🙂

many
14. lis 2007

kočárek 😉 je takovej klasickej,myslím,že trojkombinace - kostkovaný - modrá a hnědá a hlavně má dole košík,to na kočárku chci,protože do těch hadrových se prd vleze - nákup 😀 já jsem třeba úplně alergická na trojkolky,ale jiným se to zase líbí 😉 ale já bych ji nechtěla ani zadarmo 😀

ezop
14. lis 2007

holky,nevím,zda to půjde otevřít,ale teď mi došel mail s náramně načančanejma dobrůtkama 😉 Ty jo hned bych si něco takového dala
http://www.email.cz/getAttachment?session=%96%D...

anta,tak to je fakt zajímavé.Jo ta kombinace by se mi íbila také a to i pro chlapečka.Jo také koukám i na ulici po kočárkách.No ale to já už dávno 😉

many
14. lis 2007

mně to nejde

anta
14. lis 2007

Many - máš recht, mně se ty trojkolky teda nelíbí vůbec, nevím, ale nepřijde mi to jako příliš praktický, ale já mám představu o kočárku, který se dá normálně houpat, ne takový tvrdolíny nepohyblivé. 🙂
Ezop - krásné laskominy, ale jak se znám, tak já bych je v prvé řadě ojedla 😀 😀 😀

ezop
14. lis 2007

no tak ty trojkolky berušky se mě také nelíbí.Jo přesně tak kočárek,který se dánormál houpata né jak nějaká koloběžka.Jo tak jáse musí pomalu loučákovat,ptž musím jít umýt nádobí a pak lezím na ten UTZ,tak mi držte palečky ju.A odpo tako kolem 4 zase budu zde.zatím pááčko

many
14. lis 2007

anta - máš recht 🙂

many
14. lis 2007

holky dobrou chuť pokud papkáte 🙂

anta
14. lis 2007

Tak ezop, pěkně pořiď,určo to bude dobré, 🙂 až přijdeš, tak tady snad ještě budu 😉
Many - já jsem z pěti dětí a všicí jsme se vozili v jedné hnědé (strašidelná barva) libertě a vydržela ještě dýl, dokonce jsme v ní vozili pak sběr do sběrny 🙂 Byl to prostě držák 🙂 Rozhodně nehodlám nic podřizovat paní módě, mám ráda praktické věci a ne jen krásné na pohled, ačkoli ty tříkolky se mi nelíbí ani na první natož na druhý pohled 😀 😀
Ale jinak, já jím celý den, to mi stačí popřát jen ráno, já si na to vždycky pak přes den určitě vzpomenu, že jsi přála dobrou chuťku 😀 😀

many
14. lis 2007

taky do sebe každou chvíli něco hážu 🙂 dnes se s váma už loučím,musím se trochu upravit a půjdu se sestřenkou ven na vzduch,budu vozit tříletou fešandu,tak pa pa zítra, večer sem nechodím,protože manžel hraje u počítače na kytaru 🙂

anta
14. lis 2007

Tak many papa pěkně se vyvenči a večer už k PC nechoď, já tady taky budu to až zítra. 😉

many
14. lis 2007

tak pa zítra

anta
14. lis 2007

tak jsem tady sama a nikde žádná nová těhulka? Tak já jdu zase plivat těhubacilky, ať to tady můžeme pěkně zahltit, tfuj tfuj tfuj 😀

mausi
14. lis 2007

Anto, nahodou jsem nakoukla, ja jsem v 7 tt, takze tyden za tebou 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru