Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

mausi
14. lis 2007

Amartino, ahoj ! Koukam, ze mas taky termin 2.7. ! Tak jsme na tom stejne. 😉

anta
14. lis 2007

No já jsem dle dr. ale v 7 tt+ 3, takže tady to nějak divně počítá. Termín určen na 29.6.2008, pěkně zdravím. Jak se cítíš coby těhulka, dobrý je to? 😉

maryshka
14. lis 2007

Ahoj...takze pridavam svoj prvy prispevok. Myslim, ze sa hodi do tejto rubriky a rada by som sa podelila o svoje pocity, kedze je dost tazke najst v tejto chvili niekoho vo svojom okoli, kto zdiela podobne pocity, az na jednu vynimku. Min. tyzden som sa rozhodla si kupit test, kedze mi menzes meskal uz asi 7 dni. Nikdy som vsak nemala pravidelnu periodu a tento krat som bola prvy mesiac po vysadeni HAK, tak som nepredpokladala, ze pride vcas na 28. den. Na moje pocudovanie mi hned prvy test vecer vysiel pozitivny, i ked som si trochu lamala hlavu, kedze ciarky neboli rovnako intenzivne zafarbene. Na druhe den rano vsak to iste. Dalsi den som investovala do drahsieho, citlivejsieho testu a to iste, resp. ciarky silnejsie. Dokopy som si urobila doposial 5 testov a vsetky s rovnakym vysledkom. V pondelok som sla k lekarovi, kde mi robil UZV. Najprv nic nevidel, lebo som mala plny mechur. Po vycurani "patral" dalej a ja cela netrpezliva som sa pytala, co vidi, ci tam nieco je. Nakoniec povedal, ze sme asi nasli, po com patrame. Udajne to mal byt gestacny vacok a v nom 2 mm cierna bodka. Tehotenstvo mi vsak nepotvrdil, ani nevyvratil, s tym, ze na 100% mi to povie o tyzden, kedy mam prist na dalsie UZV. Mam zmiesane pocity, lebo som sa uz zacala podvedome tesit, i ked priatelovi som nic nevravela, aj lekar mi doporucil este nic nevraviet. Davam si na seba pozor a stale myslim na to, ze som tehotna. Je to divny pocit, ako keby som este tomu nemohla uverit a vyslovit to. A tak rada by som chcela...
Dievcata, co myslite? Malo by uz na dalsom UZV byt vidiet viac? Pocitam uz tak trochu dni do bud. pondelka...asi to niektore poznate...zatial sa majte fajn a dufam, ze sem prinesiem aj ja vesela a pozitivne spravy a nalady...ahoj...Maryshka

ezop
14. lis 2007

Maryska ahojky,zdravím tě a vítám Tě.Jo měla jsem naprosto stejné pocity a tedy ještě mám.Také k neuvěření.A u nás tím píše po skoro dvou letém snažení.Moc Tidržím palečky a určo příští týden již něco doky uvidí a dá ti i fotečku.
Tak teď jsem přišla z UTZ a těhotenství mám potvrzené jako velice dobře chycené.Hlavní je,že je v děloze a hlavně luté tělísko se již uchytilo.máme 1cm a je nám 5+3

liduna
14. lis 2007

Ahoj holky, zítra jdu na druhou kontrolu a doufám, zě kulíškovi bude tlouct srdíčko ☹ Chtěla jsem se Vás zeptat, jak jste získali mimnko v obrázku na Vášem albumu, děkuji. P.S. pokud je to anglicky, tak tomu určitě rozumět nebudu, angličtinu neovládám. Děkuji Lidka🙂 😉

maryshka
14. lis 2007

liduna:
ahoj...mozem sa opytat? co presne si sa dozvedela pri prvom vysetreni?
Inak vela stastia zajtra pri UTZ a verim, ze srdiecko but bit...ja musim este pockat do pondelka. Mam nutkanie si urobit zase dalsi test. Len tak "pre kontrolu"...ale musim byt trpezliva...pa

mausi
14. lis 2007

Ahojky anto, tak to jsme na tom co do terminu opravdu skoro stejne. Momentalne mi moc dobre neni, trapi me unava a nevolnosti, copak ta unava, to by bylo ok, ale ty nevolnosti me nici. Je to moje druhe tehotenstvi, v prvnim mi bylo o dost hur, ted je ta nevolnost sice neprijemna, ale porad ok. Ale je krasny vedet, ze pokud bude vsechno jak ma byt, kolem 12. tt to zmizi a budeme se citit bajecne ! Jakpak je tobe ? 😉

maryshka
15. lis 2007

Ezop...ahoj, dakujem za privitanie (verim a dufam, ze je na mieste a ze aj ja som na spravnom fore🙂 Gratulujem k dobrym spravam od lekara a verim, ze sa v pondelok dockam podobnej spravy. Pekne rano a pekny den...i ostatnym ocakavajucim mamickam...

ezop
15. lis 2007

maryshka,dobré ranko,zdarvím tě v novém dni 😉 určitě se dozvíš také takovou pěknou zprávičku uvidíš

many
15. lis 2007

dobré ráno maminky 🙂 jak se vám daří?

anta
15. lis 2007

Ahoj holčiny maminy i nemaminy 🙂
Mausi, tohle je moje první a nic prakticky necítím, problémy nemám a naopak mě ničí ta únava, ta je naprosto neodolatelně příšernáááá 😀 , ahoj Many 😉 Ezop, takže těhu je jisté, to je moc super 🙂 Tak hlavně holčiny na sebe opatrně, nejsme v tom samy 😀 😀

many
15. lis 2007

ahoj,tak mně je od toho 10.týdne super akorát začínám mít pěkný bolesti hlavy 😠 chytalo mě to jen večer a dnes už mě bolí hlava od rána,píchá mě ve spáncích 😠

anta
15. lis 2007

Many - to dokáže otrávit, co? A co se na to dá vzít? Ne, že bych se ládovala práškama, ale snad by mohly existovat i jiné způsoby, jak takové nepříjemné bolesti odstranit?

many
15. lis 2007

nemůžeme si vzít nic,buďtu to zaspat nebo trpět ☹ jenže já teď neusnu ☹

anta
15. lis 2007

Halí belí koně v zelí, hajej dadej, dobrý? 🙂
😀
No já jsem zítra naposledy v práci a v pondělí nastupuji na nové pracoviště, takže se vám zítra ozvu na nějakou dobu "naposledy" a hned jak to půjde, tak se k vám zase přifařím, mě, vlastně nás, se hned tak nezbavíte. 😉
Dnes jdu ještě jednou na tu genetickou konzultaci, bóže, z toho mám fakt hrůzu, nevím, proč.

many
15. lis 2007

na jakou 😉
a kampak přestupuješ,na lepší 😉

anta
15. lis 2007

No budu dělat v tom samém resortu, jen jsem se přestěhovala na Kladno, kde jsme koupili byt no a tam mám práci 10 minut od nosu a vzhledem k tomu, že nejsem na rizikovém a budu si tahat bublinku s sebou do práce, tak jsem přestoupila tam, v současné době pracuji v Praze a každý den dojíždím z Kladna, víš? Nevím, snad to bude trochu lepší, to netuším, ale pohodlnější to budu mít určitě 🙂 🙂

many
15. lis 2007

to určitě jo 😉 a není na to mít práci v místě 😉

anta
15. lis 2007

Ty jí máš taky v místě?

many
15. lis 2007

já se flákám doma už,mám vycházky od 7.00 do 20.00 😀 dělám se dřevem,takže musím být doma 😉 do kanclu se mi nechtělo,já raději rukama a teď musím být doma,takhle bych mohla ještě dlouho makat 😒 ale po mateřské asi budu muset shánět nějakou práci v kanclu,protože nebudu moct směnovat 😒 hlavně né učetnicvtí z toho mám strach 😀

anta
15. lis 2007

Tak já to pomalu balím, v 11 vyrážím, ponesu si na zádech celý svůj majeteček z práce, tak to bude sranda. 😀 Houmles na druhou 😀 a schovám se do tramvaje.

many
15. lis 2007

tak jo,nech si zatím dařit 😉 a nebreč 😉

anta
15. lis 2007

díky, snad nebudu brečet, to ne, rozmazala bych si stíny 😀 Já jsem odvážná cholka. 😉 Papapa

many
15. lis 2007

pa pa

meggi10
15. lis 2007

Ahoj holky, jsem v 7tt a 2.den špiním, dr.mi naordinoval duphaston a ascorutin, ale mám strach co kdybych o mimi pišla... ☹

many
15. lis 2007

neboj,doktor ti určitě nenapsal nic,co by škodilo miminku 😉 hlavně odpočívej,já většinou sedím u netu a nebo sedím a ležím u bedny 😉 a sem tam na vzduch 😉

meggi10
15. lis 2007

many:a tys měla tento problém taky??????

adriana1
15. lis 2007

ahoj neboj se. Já sem to měla jen jeden den na začátku těhu. Pan doktor ví co dělá. Odpočívej a hlavně dodržuj pitný režim

mausi
15. lis 2007

Many,
ja jsem ty bolesti hlavy mela v prvnim teh. taky, myslim, ze to bylo tak ve 4. mesici. Zadny prasek jsem si nikdy nevzala, ale pomohly mi studeny (ne ledovy!) sprchy, od nohou pomalu nahoru. Nebo aspon studenou vodou umyt oblicej. Zkus se na to zeptat doktora, snad to nemuze nijak uskodit, ja to parkrat udelala a bylo to ucinny. 🙂 Ale jak rikam, opatrne. Muzes treba dr. zavolat a zkonzultovat to ?

maryshka
15. lis 2007

ahoj...ezop: aj tebe pekny den, dufam, ze sa vam obom dari....ja som dnes akasi nervozna, alebo ako to nazvem....neviem, holky, ci je to normalne, ale zase som si kupila tehotensky testy a urobila si od min. tyzdna dalsie dva...jeden /zn. Axiom Plus/ mi vysiel rano slabsi nez ostatne min. tyzden, tak som bola nespokojna...neviem, ci ma nizku citlivost...potom som si poobede robila inu znacku a ciarky su pekne silne...Baby test, alebo taky nejaky nazov....fu...tak neviem, no...asi to trosku prehanam, uz je to 7. test v poradi...je to normalne?🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru