Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

gajma
26. lis 2007

anta, já vím 😎 , ale oni jsou ti doktoři takový zakletý. Když si pročítám koníka holky mají snad všechny těhu příznaky co existují a pak se hrozně těší že už konečně a v ordinaci pak zažívají zklamání.
Já si zatím nic nepřipouštím, ale kdyby Dr. nepotvrdila těhotenství taky budu určitě zklamaná. Ono si člověk dle rozumu řekne, že nebude předbíhat událostem, ale podvědomě na těhu myslí.
A tak je to se vším.

Jak dlouho ste se snažili s partnerem? My 4 cykly.

pavlina05
autor
26. lis 2007

Ahoj holky!
Many? Byla jsi na tom NT screeningu? Jak to dopadlo?

anta
26. lis 2007

No my jsme se snažili 2 cykly, šlo to nějak rychle a bublinka se pořád drží, tak je to fajn. 😉
Jen jsem se tě snažila pozdvihnout, já nevím jak ty, ale já to těhu cítila i bez těch testů, co jsem si pak udělala, nevím, byla jsem už týden před nenastalou menstruací taková divná 😉

micanek
26. lis 2007

Taky jsem cítila v sobě, že je něci jinak. Když první test byl negativní, tak mi to bylo divné. Druhej už vyšel //.

lenpo
27. lis 2007

Krásné ránko holky,
dneska ráno jsem si udělala 1.testík a byl POZITIVNÍ.
I když Vaše diskuze pouze pročítám, tak dnes jsem se musela už přihlásit a tuto novinu někomu sdělit. Jste první, kdo to ví. Manžílek je na služební cestě a dostane tuto novinu až k Mikuláši, až to budu mít potvrzené i od MUDr. No, snad to vydržím ututlat.......
Přikládám Vám grafík http://www.fertilityfriend.com/home/1c3618
Mějte se krááásně

anta
27. lis 2007

Tak to je super zprávička LENPO 😉 Já to udělala tak, že jsem ten testík zabalila manželovi jako dáreček, ten koukal! 🙂

lenpo
27. lis 2007

🙂 Musím taky něco vymyslet, k doktorce půjdu až příští týden, tak mám na to ještě dost času. Hlavně, ať jde všechno tak jak má . Za jak dlouho poté, co jsi zjistila, že jsi těhu, jsi šla k MUDr.?

labut
27. lis 2007

ahojky tak se konečně můžu připojit k vám. včera jsem našla // čárky a příští týden jdu k dokotrovi. jupíííí 😀

many
27. lis 2007

Dobré ráno těhulky 🙂

many
27. lis 2007

lenpo - já si dělala test týden po tom co jsme měla zpoždění a pak jsem šla hned k doktorovi,že jsem to nedostala a mám pozitivní testy 😉

many
27. lis 2007

jinak labut - ještě jednou 🙂 vítej mězi těhulkama 😀

anta
27. lis 2007

Lenpo, já to zjistila v pátek a následující středu jsem šla na krev a pak na vyšetření až týden na to. Bylo to právě včas. Labut - gratulation 😉

mery.luu
27. lis 2007

Ahojík anta i ostatní těhulky...tak jsem šla v pondělí k dr. a na UZ už byl vidět malej flíček 🙂 , ale ještě bez srdíčka. Říkal, že jsem přišla v samém začátku. Divila jsem se, že mi vůbec nevzal ani krev!!! Napsal mi jen Urogestan (jelikož jsem už 2x potratila)a chtěl mě nechat doma na nemocenské (jenže jsem v práci slíbila, že dodělám tento týden,tak jsem to nevzala...). Na kontrolu mám přijít až za 14 dnů. Dostanu pak už těh. průkazku?? Máte někdo nějaké zkušenosti s Urogestanem? Přibírá se po něm moc?? Je to normální, že mi vůbec nevzal krev?? Tady se dočítám, že krev berou vesměs jako první....Tak se mi to zdá divné....Hodně otázek, že???? Předem děkuji za odpovědi a mějte se všechny moc fajn....

mery.luu
27. lis 2007

oprava ty léky se jmenují UTROGESTAN - to jsem ale popleta... 😝

numerenka
27. lis 2007

Ahojky holky,tak dneska jsem byla na první ultrazvuku a už jsem tam viděla mimíska 😉 Je to jen taková kulička,ještě tam není srdíčko,ale měla jsem z toho moc krásný pocit.
Jinak zravín a gratuluji všem novým těhulkám 🙂

liduna
27. lis 2007

ahoj holky, já jsem pravděpodobně v 9tt a ještě mi tak nebrali krev, nevážili a průkázku jsem také nedostala. Na kontrolu jdu ve čtvrtek, tak doufám, že se dozvím více

amartina
28. lis 2007

Ahoj holky,
Mery.luu, to že Ti nevzal krev nenmusí nic naznačovat, jak sama píšeš, jsi na úplném začátku, tak by třeba z krve byla hodnota hcg ještě nízká. Já Utrogestan neužívám, ale užívám Duphaston-3x denně, právě kvůli potratu, jsou to všechno hormony, ale jestli přibereš Ti neporadím - no ono těhotenstvím stejně nabereš nějaké to kilčo 🙂 Těhu průkazku si myslím dostaneš až poté, co Ti naberou hcg a pak ty ostatní testy. Já jsem konec 9tt a krev mi brali cca v 5tt, minulý pátek jsem byla na odběrech kvůli krevnímu obrazu, skupině, a na těch testech HIV a Sifilis - to se dělá, než Ti dají průkazku. Myslím, že můžeš být klidná, doktor snad ví, co dělá.
V každém případě gratuluji Tobě i ostatním k těhotenství 🙂

renatak
28. lis 2007

Ahoj holky, jsem taky pravděpodobně těhu. Dnes budu volat na krev. Včera mě prohlížela i dr., ale na UZ viděla jen vysokou sliznici v děloze zatím nic. Měla bych být tak ve 4-5tt.Je normální, že v této době ještě není nic vidět? Další věc, která mě trochu trápí je, že jsem včera tak lehce špinila (jednorázový hnědý výtok, nijak hrozný). Je to velký průšvih?

anta
28. lis 2007

Mery.luu - těhu průkazku by jsi měla dostat kolem 10 tt, takže zatím nic nečekej, na to je moc brzy 😉
Numerenka - to je krásný vidět své budoucí mimí na obrazovce, to je zážitek že? Já z toho osobně byla úplně vedle 🙂
Renatak - No já měla v 5tt vidět jen malý váček, který mi musel ještě obrazovkou zvětšovat tak, aby tam něco vidět bylo 🙂 A bylo! Toho špinění bych se docela bála a volala bych k doktorovi, ať rozhodne, co s tebou.

many
28. lis 2007

ahoj,já průkazku dostanu až v úterý a to budu 14+3 😉

anta
28. lis 2007

Many - Fakt? já budu v sobotu v 10 tt a už bych jí v úterý měla dostat, to si to ti doktoři dělají podle svého.

pavlina05
autor
28. lis 2007

mery.luu ahoj já mám zkušenosti s Utrogestanem. Nejprve jsem jej brala po vysazení HA, to aby narostla děložní sliznice. A pak, když jsem otěhotněla, tak mi jej nasadila dr. také. Je to vlastně progesteron na stimulaci sliznice a na udržení ranného těhotenství. Pozor, ale není to záruka!!!! I přes Utoš jsem také o mimi přišla!
Te´d jsem opět těhulka a i nová dr. mi jej nasadila, na první trimestr. Já jej polykám. Ale může se i zavádět.
Gratuluji k těhu 🙂

many
28. lis 2007

jo,doktroři mají dost času 😉
Pavli - tys už o jedno přišla ☹ ale hlavně,že jsi zase brzo otěhotněla a je vše v pořádku 😉

mery.luu
28. lis 2007

Ahojík holky, moooc vám všem děkuji za reakce i za rady - potěšily. Ještě mám před sebou poslední dvě směny v práci, příští týden dovolenou a pak už nemocenskou, já se asi ukoušu nudou.... Nezdá se vám divný, že ty těhotenský průkazky dávaj tak pozdě?? Mě se zdá, že kdysi se dávaly trochu dřív - nebo se pletu??

many
28. lis 2007

ahoj mery.luu - mně doktor říkal,že dávají později,protože do 12.týdne hrozí samovolný potrat ☹ tak s tím nespěchají 😒

many
28. lis 2007

liduna - mně taky vůbec nebrali krev až ve 12t. na screening,..... dělali mi jen ultrazvuk a tam viděli,že jsem těhotná 😉

pavlina05
autor
28. lis 2007

many jo jo, přišla. Koncem června. Byla jsem v únorovkách....Te´d nechodím na podobné diskuze...

mery.luu připadalo mi to dřív divné, že průkajdu dávají až okolo 12tt. Já ji taky chtěla co nejdříve.
Ale many má pravdu. Do 12tt se může stát cokoliv - zamlklé těhu, samovolný potrat,....Proto oni raději vyčkávají až tohle hrůzné období skončí. Znám některé holky, které průkazku pak musely vracet a nebylo to moc příjemné.
Takže kdo si počká, tan se dočká.
Já ji dostala asi v 10tt.

gajma
29. lis 2007

Ahoj děvčátka,
tak se už z jistotou hlásim k těhulkám. Včera u dr. to bylo super nebyla slepá a tak tam kuličku viděla. Mám už i fotečku z ultrazvuku. Jsme strašně šťastní. Jupííííííí je to opravdu krásný pocit.

meggi10
29. lis 2007

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, v 7 tt jsem začala špinit a dr. mi nasadil duphaston a ascorutin, dobrala jsem ho v sobotu ale od úterního odpoledne mě trápí žlutohnědý výtok, je možné že to může být nějaké slabé špinění??Normálně bych te´d měla MS!Díky za radu

amartina
29. lis 2007

Ahoj meggi, no já nevím, jestli je to oki, ale pokud jsi měla zrovna v těch dnech mít MS, tak je to třeba normální. Já užívám 3 Duphastony denně, výtok mám jen bílý, což je normální a věř, že kdyby se jen trochu zabarvil, letěla bych hned k dokotoru. Tak se tam třeba radši stav - lepší zbytečně, než pozdě - budeš klidnější.
Martina

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru