Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

renatak
29. lis 2007

Meggi, mám stejný problém, jsem v 5tt a od úterka mám žlutohnědý výtok. Zítra jdu k lékaři, tak uvidím. Bojím se, ale třeba to nic není.

meggi10
29. lis 2007

amartina, když jsem brala duphaston tak jem měla výtok taky bílý, kdy ho dobereš???A tys špinila nebo proč ho máš nasazený???
ren:tak to je asi tím že jsi na úplném začátku a taky jsi měla mít teď MS ne?
Jinak k dr.jdu dnes, jsem totiž objednaná na UTZ, tak uvidím!

amartina
29. lis 2007

Meggi, beru jej už dlouho - ještě před těhu, teď mi ho dal 3x denně minimálně do 12.týdne - prý kvůli potratu. Zatím jsem nešpinila, jen mám ten bílý výtok, který mi ale nijak nevadí. Bývá Ti špatně? Mně už teď ani ne, ale dost mě tu a tam píchá v podbříšku.

renatak
29. lis 2007

MS jsem čekala v pátek 23.11. a ten výtok začal až úterý 27.11, tak nevím jestli to může souviset.

renatak
29. lis 2007

Ty léky na posílení těhotenství se dávají i takto na začátku (5tt)? Nevím, jestli nemám jít k tomu doktorovi už dnes a ne čekat do zítřejšího rána.

meggi10
29. lis 2007

ren a co na to dr.?
marti:já jsem špinila dal mi ten duphaston, vše bylo ok a teď jak jsem ho dobrala a v úterý to začlo, tak se moc bojím co z toho bude, nebo jestli to může být že bych měla teď MS ☹

r.o.s.s.i.b
29. lis 2007

Ahojky ráda bych věděla kdy jste dostaly těhotenskou průkazku??V pondělí jdu na první ultrazvuk v 10tt tak je možné,že jí dostanu??A dala vám doktorka tu fotečku z ultrazvuku?? 😉

renatak
29. lis 2007

Meggi od kdy ho bereš? Já jsem byla v úterý u doktora poprvé, neměla jsem ještě nai výsledky z krve (ty měly být až ve středu) na UZ taky nic neviděl. Řekl mi, že mám přijít v pátek ráno. O tom špinění jsem mu říkala a řekl, že by to nemělo být, ale jelikož jsem neměla těhu potvrzeno ještě z krve tak jsme to dál neřešili.

amartina
29. lis 2007

Holky, já kdybych začla špinit, mazala bych k doktoru hned !!! Duphaston jsem brala hned od 6tt 3xdenně. Každé špinění nemusí znamenat katastrofu, ale musí se určitě včas řešit, takže bych na vašich místech mazala k doktoru hned.
Těhu průkajdu Ti dají po odběrech krve na HIV,sifilis,krevní obraz,skupinu,....mně ji brali minulý pátek a průkajdu dostanu 12.prosince 🙂 moc se na ni těším. 🙂

many
29. lis 2007

r.o.s.s.i.b - ahoj,tak já dostanu průkazku až příští úterý a to budu v 14+3 😉 jinak fotečku ti dají,když budeš chtít,u nás je první zdarma a ostatní se platí 😉

meggi10
29. lis 2007

amartina:já si myslím že to ani nejde nazvat špiněním !!!prostě je to náznak žlutohnědého výtoku,žádná červená... tak nevím ☹

r.o.s.s.i.b
29. lis 2007

many:Tak moc děkuji za odpopvěď,a kolik stojí ty fotečky to by mě jen zajímalo 😉

anta
29. lis 2007

To bych se tedy docela bála, kdybych takto špinila, ale žádné problémy tedy nemám, tak jsem vyloženě šťastná i když je mi občas docela blbě a jsem děsně spavá. 🤐

many
29. lis 2007

slyšela jsem,že jedna stoji 50,- 😒 ale asi jak kde 😒

renatak
29. lis 2007

meggi, mám to stejně, žádná krev jen lehké žlutohnědé spinění.

many
29. lis 2007

renatak a dělala sis testy 😉

renatak
29. lis 2007

těhotenské? ano, několikrát vždy pozitivní. V úterý hcg 399. Podle UZ vysoká sliznice. Zajdu si k lékaři radši už dnes odpoledne.

many
29. lis 2007

tak to musíš být v tom 😀 nebo možná si to tady někde psala,ale mně nebaví pročítat zpátky 😉 jé další mamča z Olomouce 😀

renatak
29. lis 2007

many - jojo už to tak vypadá 🙂. Hlavně, aby to dobře dopadlo. Kam chodíš na gyn.?

many
29. lis 2007

já jsem z Uničova 😉

lucielb
29. lis 2007

Dobrý den,
také jsem špinila hnědý výtok a to až do 14tt, beru ascorutin, nic nezjistili, může to prý být jen malá žilka co tím prokrvením praskne, jako když Vám krvácejí dásně, ale pokud je výtok světle červený, tak by to mohlo znamenat něco horšího. Musím za´tukat, už teď nešpiním, tak snad mi to vydrží, a Vám všem taky přeju ať jste brzy v pohodě
Lucka

renatak
29. lis 2007

Lucko, díky. K dok. jdu tak jako tak, ale jsem trochu klidnější.Světle červný určitě není a není a permanentní, třeba teď už dlouho nic.

meggi10
29. lis 2007

lucielb:díky díky díky jéééééé já jsem tak ráda se mi úplně ulevilo!!!

anta
29. lis 2007

A holky, co vlastně teď uvidím na UZV? Už to malý bude vypadat jako díťátko konečně? 🙂

meggi10
29. lis 2007

anta:myslím že asi ještě úplně ne

anta
29. lis 2007

Jéé a jako co to bude? Jako ještěrka? 😀 😀

lucielb
29. lis 2007

Já jsem byla na utz naposledy ve 12t. a už to bylo mimi s ručičkama, nožičkama, no ale 10 t. by to už taky mělo být miminkovský

many
29. lis 2007

jo já mám fotečku v albu tak mrkni 😉

anta
29. lis 2007

Teda many, ty máš ale krásnýho drobečka 🙂 akorát nevím, kde má hlavičku a kde nožičky 😀 😀

mery.luu
29. lis 2007

Ahojky renatak - já jsem taky čekala menzes 23.11. , tak to budem stejně těhu.. 🙂 . Mě už na UZ šel vidět malej flíček, ale ještě bez srdíčka. Asi jsi měla ovulaci později než já, že Ti ještě na UZ nebylo nic vidět. Příště jak půjdeš, určitě ho uvidíš 😉 ...Já jdu na kontrolu až 10.12. tak jsem zvědavá, jestli už tam bude srdíčko....Držím palečky, aby to špinění nic neznamenalo....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru