Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

broucicanek
6. pro 2007

Ahoj Pavli, to nechápu 16 den cyklu?

many
6. pro 2007

broucicanek - to asi nebudeš těhotná ☹ tak příště 😉

pavlina05
autor
6. pro 2007

broucicanek sorry, já se asi upsala 16 den od předpokládané ovu!
many, já dělala testík asi 11 den od ovu (?) a nic a za týden tam byly //

mery.luu
6. pro 2007

Ahojky těhulky,
mám takový dotázek ohledně nemocenské. Jak je to s těmi vycházkami? Můj dr. říká, že když mě nechá na rizikovým, tak mi vycházky dát nemůže kvůli tomu, že by to bylo rizikový a tudíš by byl nutný klid bez trajdání venku....A tady se dočítám dokonce o celodenních vycházkách.... Pavli Ty máš celodenní ? Jakou máš potom napsanou diagnozu na nemocenským lístku?? Jak mám dr. říct, že chci vycházky, že jiné těhulky je taky mají??? Děkuji moooc za radu.

mesulka
6. pro 2007

Mery.luu- já jse byla taky na rizikovém, obvoďačka se mě zeptala, kdy chci vycházky, řákala že se dávají 4h denně, ale že se může dát i až 8h denně, že záleží na každém doktorovi, kolik ti napíše a jak si to zdůvodní. Tak pak se v tom vyznej, co? 🙂

r.o.s.s.i.b
6. pro 2007

Ahojky,neschopenku by mi napsala obvoďačka nebo gynekolog??Už v tom mám guláš 😀

mery.luu
6. pro 2007

mesulka - takže si mám nechat raději vypsat neschopenku od obvoďačky a né od gynekologa?? Teďkom v tom tápu už úplně..... 😝

mesulka
6. pro 2007

mery.luu - já jsem dostala potřebovala neschopenku, tak jsem zašla na gyndu a doktor mi řekl, že mi ji nemůže jenom tak napsat, že bych si musela jít lehnout na pár dní do nemocnice, aby neměla pojišťovna problém. Tak jsem souhlasila, při odchodu mi dali neschopenku a s tou jsem musela jít k obvoďačce a tam jsem se s ní domlouvala. Ale vím, že kamarádka zašla rovnou za obvoďákem a ten jí tu neschopenku dal sám hned. Tak nevím, co je lepší.

mery.luu
6. pro 2007

Já jdu v pondělí na kontrolu a dr. mi říkal, že mě už nechá doma.....jenže se mi jedná o vycházky, dr. mi řekl, že mi je napsat nemůže, že to na rizikovku nejde. Nevíte někdo, jestli by mi na neschopenku vypsanou gynekologem mohla napsat obvoďačka vycházky?? Asi by to nešlo, že??

many
6. pro 2007

já mám neschopenku od gynekoložky 🙂 první měsíc jsem neměla vycházky vůbec a pak mi je dali od 7.00 do 20.00 😀 😀 😀

mery.luu
6. pro 2007

many - tak to máš suprový...já jsem nevěděla, že vycházky jdou i dodatečně dopsat, já myslela, že jak se to napíše při vypsání nemocenského lístku, tak to musí zůstat po celou dobu...

many
6. pro 2007

ne ne,vždycky jak jsi nemocná tak vycházky nemáš a až po 14ti dnech většinou dávají,mně dala po měsíci 😉 jak kterej doktor a jak s čím marodíš,já měla zezačátku motáky a nízký tlak,tak to mi nemohla dát ani vycházky

kaciska
7. pro 2007

ahojky holky mám dotaz myslíte že je možné mit na těhu testu 2 čárky dva dny az den pred menstruací???mám to dostat zítra ale test jsem zkoušela už včera a vysel pozitivne a dnes ráno taky!nechci si dělat zbytečné naděje,poradtě jak jste poznali svě první těhu???díky

anta
7. pro 2007

Ahoj holky, tak jsem včera byla v tom Gennetu a tam mi brali jen krev, bylo to zadarmo a ultrazvuk ten budu mít též zadarmo, protože jsem měla doporučení od genetičky. Na UZV jdu 17.12. (půjdeme s manželem) a tam se teprve výsledky krevních testů dovím, tak se budu celý týden třást, jak to s mimískem vypadá 🤐 Ale problémy nemám, tak předpokládám, že by to těhu mělo probíhat v pohodě.

amartina
7. pro 2007

Ahoj holky,
když řekne doktor:nezvedat nic těžkého, jak těžké věci to nemají být? Já jsem dnes zvedla a asi deset metrů nesla igelitku se sedmi avivážema (jedna má 1litr 😀

amartina
7. pro 2007

Anto a co to je přesně za testy, co Ti dělali? Mně zatím brali krev jen na HIV, sifilis, krevní skupinu a obraz...

kaciska
7. pro 2007

holky???prosím napiště!!

amartina
7. pro 2007

Kacisko,
já s tímhle zkušenost nemám, dělala jsem si test až poté, co jsem MS nedostala. Teď je na to podle mě ještě brzo, ale když máš pozitivní test....tak ještě počkej do zítra,jestli MS přijde a když ne, je to jasné.
Hodně štěstí 🙂 a neboj, dopadne to.

kaciska
7. pro 2007

moc dík já práve nevěděla jestli není špatný test ale když mi vyšli 3 pozitivní tak mám pochybnosti ale radovat se ještě nechci...docela mě svědí a pobolívají prsa ale jinak vše jako před menstruací...držte mi pěstičky at mi to konečně výjde všem přeji zdraváa krásná mimča

anta
7. pro 2007

Amartina - já se přiznám, že přesně nevím, co je to za testy, to se pořádně dovím až toho 17.12. u ultrazvuku. Myslím, že z krve, kterou mi odebrali by mělo být nějak poznat, jestli je dítě poškozené. Ale fakt nevím, tak nechci kecat. Krevní testy na syfilis, HIV a takový tyhle nemoci mi dělali na gyndě dva dny před tím Gennetem, dneska tam zavolám, jak dopadly. 😉 Má-li to smysl tam volat, co?

janakropackova
7. pro 2007

Ahojky, tak se hlásím mezi těhu 🙂

veronique83
7. pro 2007

Kaciska já měla první těhu test pozitivní 4 dny přes MS a v den očekáváné ms mi druhá čárka naskočila během vteřiny, takže si určitě těhulka...vítej!!!!!! 😉

gabrioletka
7. pro 2007

Ahoj holky, hlásím se mezi těhulky 🙂 začínám 6 týden 😉

kaciska
7. pro 2007

veronique moc děkuji jsem hrozně napjatá a nevydržím to ale nesmím se stresovat...doufám že to výjde zítra skusím další a uvidíme...kdy ste měli první príznaky třeba nevolno a bolesti v prsou atd,ještě pred menstr. nebo až po vynechání???

kaciska
7. pro 2007

gabrioletko,janokropackova-VÍTEJTE!!!! 😵

gabrioletka
7. pro 2007

já jsem to poznala tak, že mě prsa strašně molely, ani při menstruaci to nebyla taková bolest. A mám šílený nálady 😒

kaciska
7. pro 2007

mě právě prsa nidky před mensesem neboleli ale ted jsou citlivejší,hlavně v noci když spím na břichu tak mě občas zabolej...kdy ti vyšel první pozitivní test?po kolika dnech vynechání sis ho dělala?Já 2 dny před mensesem a vyšel a dnes ráno taky vyšel mám to dostat zítra takjsem nervozní... 😖

gabrioletka
7. pro 2007

Já jsem antikoncepci vysadila v září po 7 letech. Mela jsem vlastně menzes jen jednou a když už to bylo 37 den tak mi to bylo podezřelý 🙂 a dvě čárky na testu se objevily prakticky hned 🙂

many
7. pro 2007

kaciska - taky myslím,že si v tom 😀

kaciska
7. pro 2007

to doufám,jinak se stoho picnu...já brala antikoncepci už od 15 let po třech letech vysadila a až půl roku po svatbě sme se začli snažit...snažíme se 3 měsíc je to ještě brzo ale mě to přijde už rok... ☹ 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru