Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

many
7. pro 2007

nebeč ☹ vždyť jsi určo těhotná 😀 ale já taky sem tam bečím,už jdou na mě pomalu ty náladový pocity 😀

many
7. pro 2007

kaciska - jinak v posteli řádi s manžílkem raději opatrně 😉 protože to trvá než se to tam uchytí a některý holky psaly,že měly dokonce zákaz do 12.t. ale já o tom nevěděla mně teda doktorka nic neřekla a spali jsme spolu 😉 ale psaly tady,že díky tomu o to přišly ☹ tak sexujte raději opatrně 😀 to je taková malá radička 😀

mery.luu
7. pro 2007

holky já taky měla první dítě v 19 letech, už jsme spolu tehdy ještě s přítelem bydleli a vědomě na dítku pracovali....jenže to nevyšlo, v 8tt jsem potratila, ale za 3 měsíce jsme začali zkoušet znovu a povedlo se hned na poprvé 😀 Teďkom čekám druhé dítko a budou od sebe o 10 let - tak jsem zvědavá, jak se k sobě budou mít, syn se na sourozence moc těší...

many
7. pro 2007

tak to je pěkně velký věkový rozdíl 😀 Lukášek bude chůvička 😀 já plánuju tak dva nebo tři roky po sobě 🙂 chci dvě a třetímu bych se taky nebránila 😀

mery.luu
7. pro 2007

No já právě poprvé potratila tak, že jsem po pohlavním styku - a nebylo to nic bouřlivého - začala špinit, běžela jsem k dr. ten mě poslal do nemocnice a na druhý den mi dělali výškrab.... ☹ takže tedkom jsem opatrná a zatím žádný sex není - jsou i jiné praktiky... 😀

veronique83
7. pro 2007

Mery.luu držím palečky 😀
Holky pijete kávu??? Já jsem to stáhla ne jednu rozpustnou denně, ale stejně z toho nemám moc dobrý pocit ☹

mery.luu
7. pro 2007

many - no dříve se to nepovedlo, před 4 lety jsem opět potratila a pak mi zjistili sníženou funkci štítné žlázy - a při tom se otěhotňuje špatně, beru léky, které budu muset brát pořád-i v době těhu....ta štítná žláza je prevít...

kaciska
7. pro 2007

many to se neboj manža už chce od sexu trochu pauzu chudák,tolik se snažil aby to vyšlo,tak ted musíme jen čekat a prukajdu dávak kdy?slyšela jsem od kamarádek že někdy na 10 tt a jiná na 14 týdnu ale byli taky vyjímky a kamarádce dala doktorka průkazku už na 8 týdnu a to mě příjde moc brzo...

pismenko
7. pro 2007

Ahoj všichni,myslíte, že je brzo udělat si TT o víkendu, když mám dosta MS 12.12.?Díky za Vaše názory.Mám už jedno těhotenství za sebou(bylo mimoděložní), ale ty příznaky, které teď mám, jsou mi více než povědomé.

many
7. pro 2007

kaciska - to záleží na doktorovi,u nás dáváji později,protože do 12.t hrozí samovolný potrat ☹ já ji dostala teď v úterý v 15t. 😀

mery.luu
7. pro 2007

veronique - káva??? tak to je pro mě stejná pohroma jak brambory.....když cítím jak se vaří brambory, nebo čersvě uvařenou kávu, tak letím nejkatší cestou na wc.....takové pachy mi nedělají dobře a zvracím z nich....Ale kamarádka pila jednu kávu denně celé těhu a bylo jí dobře...

many
7. pro 2007

pismenko - já si myslím,že to zkusit můžeš určitě 😉 jinak ti moc moc držím pěstičky,protože moje sestra měla předloni mimoděložní a zvali jí vejcovod a furt nemohla otěhotnět a byla z toho úplně na nervy a teď začala chodit na nějaké vyšetření jestli vůbec funguje ten druhý a jestli ovuluje a teď jsem se dozvěděla,že je ve 3.týdnu no super 😀 tak ti to taky moc moc přeju ať ti to výjde 😀

veronique83
7. pro 2007

Meryluu já jsem zatím v 5.tt tak čekám, kdy se mi to zprotiví. Kávu jsem nemohla ani v jednom těhu, ale momentálně zatím dobrý 🙂

many
7. pro 2007

jo,jinak s tou kávou -četla jsem,že hodně holek si dá tu kávu denně,já hřeším sem tam a kupuju si colu 😀 a teď ulítám na bramborákách,dělám je skoro furt 😀

kaciska
7. pro 2007

to jo zalezi na dr ale stejne to čekání mě zabije!!! 🙄 hlavně to jestli vůbec jsem těhu... ☹ snad 4 pozitivní testy by nelhali...

many
7. pro 2007

holky já se sváma loučím 🙂 mějte se tu pěkně a přejeme vám pěkný víkend 😀 a opatrujte se 😀

kaciska
7. pro 2007

papa nany..a díky

many
7. pro 2007

není zač a 4 testy pozitivní 😀 nemůžou lhát 😀

pismenko
7. pro 2007

Díky moc, mě odebrali část toho levého. Dělali mi laparo a primář kontroloval i ten pravý a ten byl dle jeho slov v naprostém pořádku. Já vlastně ani nevím, jestli bych chtěla být těhu, hrozně se bojím, že se to bude opakovat. Při tom mimoděložním jsem otěhotněla hned druhý měsíc.Neměla jsem vůbec žádné problémy, akorát jsem potom začla špinit a bylo to.Všichni tvrdí, že můžeme být rádi, že jsme oba plodní a šlo to tak rychle, ale nevím no ☹ . Mám z toho takové dost smíšené pocity.

mery.luu
7. pro 2007

písmenko - nemysli na zlé věci, a těš se...2x přece blesk do stejného místa neudeří no né????

pismenko
7. pro 2007

No mery kéž by jsi měla pravdu. Ale jak to tady pročítám, je spousta těch, které to potkalo opakovaně. Každopádně vás budu púo neděli informovat 😉

mery.luu
7. pro 2007

jj, určitě napiš a uvidíš, že to bude všechno v naprostém pořádku.... 😀

many
7. pro 2007

holky já teď byla na kontrole a ptala se doktorky na pár věcí,na to vyšetření na cukrovku jestli je povinné,na tvrdnutí břicha,.... a ona se smála a říkala mi ať ten internet moc nečtu 😀 😀 😀

cipin
7. pro 2007

Ahoj holky, jsem v asi v 5t a v PN - trochu krvacim, v praci se docela nadřu, tak jsem zvědavá, jak dopadneme. Snad vydrží... ☹

lenpo
7. pro 2007

Zdravím všechny těhulky a skorotěhulky,
v pondělí jsem začala slabě krvácet, tak jsem hned mazala k doktorce, ta píchla dvě injekce a hned dobrý, takže se všechny držte a myslete jen na pozitivní věci. 😉

veronique83
7. pro 2007

Ahoj cipin, jestli máš nějakou těžkou práci, která ohrožuje tvojeho mimíska, tak už si měla být dávno na neschopence...držím palečky 🙂

mery.luu
7. pro 2007

Ahojky těhulky,
mám dotaz ohledně nevolností. Já v poslední době pořád bliju, jsem úplně K.O. nic ve mě nevydrží, včera mě dokonce přepadlo zvracení uprostřed noci...Jsem vyřízená, zhubla jsem 1,5kg....Co na to? Jak řešíte nevolnosti vy? Jak dlouho vás nevolnosti trápily? Díky za jakoukoli radu...

honzulka
7. pro 2007

Ahoj mery.luu...Já tedy až tak nezvracela,ale často jsem lítala na záchod,že budu.Někde jsem tehdy četla,že pomáhá banán..Mně bylo nejvíc zle ráno,tak jsem posnídala suchý rohlík..pomalu nebo ten banán.Někde jsem i četla,mít třeba u postele ten rohlík a než vstaneš,tak ho fakt pomalinku jíst...

many
8. pro 2007

jo a nebo sušenky 😉 jinak zázvor uklidňuje žaludek,obsahují ho i ty lízátka na nevolnost 😉 taky jsem vůbec nezvracela 😉 málo jsem jedla,tak asi nebylo ani co 😉

kaciska
8. pro 2007

aoj děvčátka moje tak si představte že už sedmí těhu test mi vyšel pozitivní a to mám dostat menstruaci dneska tak jsem zvědavá,doufám že nepříjde po 7 pozitivníc testech snad nééééééééééééééééééééé!!!!! 🤐 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru