Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

kaciska
8. pro 2007

myslíte že je škodlivý v těhotenství jíst hermelín a takový podobný sýry? 😠

anngie
8. pro 2007

kaciska: ahoj, hermelín, plísňový věci, pomazánky, a různý saláty bys neměla vůbec. Já miluju hermelín, když ho tepelně upravíš tak v pohodě. A rybí salát si dávám jen 10dkg jednou za 14 dní a ještě ne v majoneze ale v jogurtu 🙂 To bysme neměli no, kvůli literii.

anngie
8. pro 2007

...teda listerii neboli lïsterioze 😒

many
8. pro 2007

tak tak jak píše anngie 😉 zrající sýry se nesmí jen tepelně zprac. ☹ já zase miluju nivu 😀 to neva,do května vydržím 😀
jinak kaciska - já ti psala,že jsi v tom 😀 😀 😀 😀

kaciska
8. pro 2007

já vím ale ještě pořád tomu nechci věřit na 100% protože se bojím velkého zklamání...

many
8. pro 2007

to se neboj,to by ti nemohlo vyjít tolik testů já už uvěřila hned u druhýho 😀 😀 manžel mě sám přesvědčoval,vždyť to je jasný,že čekáme 😀 a já tomu nemohla věřit a tak jsem tam rychle strčila ještě jeden 😉

kaciska
8. pro 2007

to máš pravdu ale já jsem si to první tolik přála ale ještě mám starch...

misanka22
8. pro 2007

Ahoj Holky Tehulky!
Chtela jsem se zeptat jestli mate nekdo zkusenost s tim,jak sdelit partnerovi,ze eekam jeho mimi...mensi problem je ten,ze nebylo planovane...oba totiz studujeme VS..teda rpisti rok mame oba koncit.
diky moc!!!

kaciska
8. pro 2007

trápil vás někoho holky průjem na začátku těhu???misanko nemám takovou zkušenost ale jestli tě miluje tak to snad veme dobře...hodně stěstí

r.o.s.s.i.b
9. pro 2007

Ahojky holky,přeji dobré dopoledne,mě teda trápí zácpa už od začátku těhu a vůbec nevím co na to,protože většina léků není pro těhu,ani Actimel nepomáhá 😒 chtěla jsem se zeptat jestli vadí,když jsem si vzala včera 1 paralen??Leze na mě chřipka tak to nechci moc rozjed 😉

kaciska
9. pro 2007

ahojky já myslím že paralen neuškodí,raději jsi lehni vypot se a pij hodně čaje to pomáhá...taky jsem po nemoci a vyléčili mě čajíčky a pocení s manžou....a vzniklo mimi....

r.o.s.s.i.b
9. pro 2007

Tak to je hezké,čaje piju,ale je to furt stejný budu muset v úterý k doktorce.Můžou se pít i ovocný čaje??Já slyšela ood známé,že nejsou dobrý v těhu tak nevím 😉

kaciska
9. pro 2007

nevadí ovocné ale neslad je zbytečně,lepší jsou bylinkový,kontrihelový nebo medunkový,ty by tě meli dostat s nejhoršího...ale dr ti řekne přesně co a jak...neboj bude to v pořádku 😉

r.o.s.s.i.b
9. pro 2007

kaciska: A ty jsi v kolikátém tt?? 🙂

kaciska
9. pro 2007

měla bych být v pátém ještě tomu nemůžu uvěřit ale nechci to zakříknout...kdy jsi šla poprve na utz?

kaciska
9. pro 2007

pardon v pátém týdnu... 😖

r.o.s.s.i.b
9. pro 2007

No já tomu taky nemohla věřit tak jsem čekala 14dní 😀 no a na prvním jsem byla v 8tt a v 6tt u doktorky kde mi to oznámila,a ty jsi ještě nebyla u doktorky??v úterý dostanu průkazku,ale je to moc krásný pocit,když na utz vidíš toho drobečka,no okolí si myslí,že jsem magor v 19letech a těhotná,ale já si to nemyslím 😀

misanka22
9. pro 2007

Ahoj Holky!
Jdu na pokec muzu? 🙂

misanka22
9. pro 2007

Hm tak tu asi nikdo neni ....

kaciska
9. pro 2007

rossib mě je taky 19 let... 😅 😵 ještě jsem nebyla u dr pa mam jen 2 dny vynechání ale testy pozitivní..pořád mám strach že ms ještě příjde ale po 8 pozitivních testech....si říkam že by nemusela...

amartina
10. pro 2007

Ahoj holky, zdravím po víkendu.
Holčiny, míváte bolesti "zadečku" ? Mě hrozně bolí zadek úplně dole, jak začínají nohy, o víkendu jsem se kolikrát nemohla ani zvednout. Záda mě vůbec nebolí, ale ten zadek hrozně.
A jak u vás? Papa

anta
10. pro 2007

Kaciska, tak gratuluji, jestli ti vyšel již sedmý test pozitivně, tak to bych neváhala, mně na to stačily 3 a bylo to 😉 Nejez párky, plísňové sýry, majonézu a takový ty věci, kde může být listérie. Vyhýbej se i játrům, tak se shromažďují různé nezdravé látky, myslím, že toxiny, tak to by pro děťátko nebylo dvakrát dobré, ale uvidíš, že tělo si samo řekne, co chce a co ne, tak držím palečky a šup k doktorovi 😉
No amartino - Mě zase, když chvíli sedím, úplně ten zadek jakoby ztvrdne, občas mě chytají křeče do nohou, záda mě též nebolí 😉 😉

petula5
10. pro 2007

Ahojky holky,
hlásím se mezi Vás těhulky. V pátek jsem poprvé objevila na testu // 🙂
Nedostala jsem měsíčky a začaly mě bolet prsa no a v pátek večer jsem si udělala testík a byl pozitivní. Ještě mě to asi pořád kloudně nedošlo, že čekáme mimi. S doktorkou budu mluvit ve středu, protože tam dneska a zítra není. Jsme strašně šťastný - snad všechno dobře dopadne.

anta
10. pro 2007

Petula5 - krááááásnýýýýýý, já to měla naprosto stejný, jen mně bylo divně už týden před nedošlou MS, moc gratulujji, neboj, ono ti to dojde, až ti to dr. potvrdí z krevních testíků, to bude oficiální těhule, tak na sebe dávej pozor a kdyby jsi něco nevěděla, neváhej a ptej se 🙂 😉

amartina
10. pro 2007

Petulo5 vítej mezi námi. 🙂

petula5
10. pro 2007

anta moc děkuji 🙂 🙂 nejúžasnější je to, že se nám povedlo na poprvé a že je to ten nejkrásnější dáreček od ježíška. Mě bylo už celý týden před MS, taky divně, ale myslela jsem si, že je to neuróza docela na ní trpím akorád jsem mohla jíst a to většinou nemůžu. A dneska už mi je docela blbě od žaludku, tak snad to nějak ustojím.

anta
10. pro 2007

Líbí se mi, když se mezi námi "starými gardami" objeví novulka těhulka, to je správný, to by bylo, abychom se mi Češi nerodili 😀 Tak Petulo, taky musíš jíst, mně když je divně od bříška, tak honem rychle do sebe něco nastrkám a pak Bubla nezlobí 😀 😉

petula5
10. pro 2007

děkuji za přivítání 🙂
anto díky za radu pokusím se do sebe něco dostat, ale mě moc mě to nejde 😉

anta
10. pro 2007

No ale to by jsi měla trošku jíst, ať to tvoje díťátko má z čeho brát a může pěkně růst 😉 🙂

anta
10. pro 2007

Tak já to balím a letím domů, už se těším až hodím nohy na stůl. Tak se pěkně maminy opatrujte jako já 😉 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru