Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

gilotek
28. kvě 2007

ahojky. Přidávám se k začínajícím těhulkám. Já jsem byla na ultrazvuku minulou středu a máme 9 mm a bije nám srdičko 😵

darunka
28. kvě 2007

Ahoj holky. V sobotu jsem si dělala test a objevily se mi okamžitě //, nějak tomu ale stále nemůžu uvěřit. Zítra budu test ještě opakovat. K doktorovi se chystám až příští čtvrtek. Jsou testy opravdu stoprocentní? 😕

petrolejka
28. kvě 2007

Darunko, jsem na tom stejně, akorát že dnes jsem si udělala 2. test a opět pozitivní. Sestřička mi řekla, že mám přijít až příští týden a že mají s testy dobré zkušenosti, že jsou skoro 100% a pokud mi vyšel dvakrát po sobě, tak jsem určitě těhotná. Člověk by ale rád potvrzení od doktorka, jsem taky na pochybách, že se to povedlo, ale bude to fakt. Tak se raduj. Já obvolala celou rodinu a když jsem to párkrát vyslovila, tak mi teprve začlo docházet, že je to pravda. Moc Ti gratuluju.

darunka
28. kvě 2007

Petrolejko, já ti taky moc moc gratuluju.Nejhorší je teď to čekání do příštího týdne.Dneska si koupím ještě test jiné značky a hned zítra ráno ho vyzkouším. V sobotu jsem dělala Mamatest. Já jsem taky moc šťastná, ale ve skrytu duše pořád ještě malinečko pochybuju.

bambulik
28. kvě 2007

Ahojky holky. Čekala jsem MS 19.5., nedorazila, dělala jsem si 22.5. test a byla tam slabá druhá čárka, dělala jsem si test 4 * a pokaždé je ta druhá čárka silnější, ale nikdy ne tak silná jako ta první. Jsem těhu? MS nikde.

ao
28. kvě 2007

Darunko, jak dlouho po vynechání MS sis jej dělala?
Já hned 2. den a byla tam slabší 2. čárka.
Myslím, že Mamatest je z těch citlivějších 😉
Na UTZ jdu až za 14 dní, doktor mi říkal, že to má cenu tak po 10 dnech od vynechané MS, aby tam bylo něco už líp vidět 😀

petrolejka
28. kvě 2007

Bambuliku, řekla bych, že jsi. Čárka je slabší, protože jsi teprve čerstvě těhotná, za pár dní by byla silnější. Já měla první taky slabší a za dva dny se už vybarvila lépe. Vydrž třeba dva dni a zkus znovu, ale dle mého úsudku a dle návodu na testu, i slabá čárka znamená pozitivní test... Ale kdo má vydržet to čekání, že? 🙂

bambulik
28. kvě 2007

ve čtvrtek jdu do Podolí, tak uvidíme, díky petrolejko

ao
28. kvě 2007

Bambuliku, na některých testech v návodu i vysloveně píší, že 2. čárka nemusí být stejně silná jako ta kontrolní. Myslím, že těhotná jseš, dle sílící čárky ti stoupá hladina HCG 😉

bambulik
28. kvě 2007

Jako dokud to nemám potvrzený u doktora tak se bojím že to je omyl

darunka
28. kvě 2007

ao: Test jsem si dělala 7 dnů po vynechání ms a druhá čárka naskočila okamžitě. Ty už jsi byla u doktora?

darunka
28. kvě 2007

Já mám stejné pocity jako ty, Bambuliku. Dokud to není potvrzené, tak se mi tomu nechce věřit a bojím se omylu

bambulik
28. kvě 2007

Přesně tak. Bojím e mimoděložního a tak, honí se mi hlavou tisíc myšlenek. Ve čt jdu k doktorovi, budu chytřejší.

petrolejka
28. kvě 2007

To asi každý ze začátku nevěří. Já si to hrozně přála a moc se těšila teď jsem úplně zmatená, protože se cítím normálně. Chtěla bych toho milimetrového červíčka vidět, aby mi to došlo. 🙂 Teď z jiného soudku. Při zjišťování věcí, které teď nemůžu jsem našla spoustu bylinek, které nejsou vhodné. Nevíte ale někdo, jak je to aromaolejíčky? Jsem zvyklá provonět si byt každý den a teď nevím, které vůně jsou bezpečné a co by miminku nevyhovovalo. Neznáte odkaz na nějaké zasvěcené stránky v tomto směru?

darunka
28. kvě 2007

Holky, tak já za chvilku jdu z práce domů. Tak zítra napíšu, jak mi vyšel ten ráno ten druhý test, tak doufám, že tady budete. 🙂

bambulik
28. kvě 2007

taky chci ještě testovat, sice popáté, ale jistota je jistota, jsem magor

ao
28. kvě 2007

Darunko,
nebyla, jenom jsem konzultovala po mailu a telefonu. Musel se smát, protože jsem byla shodou náhod na preventivní prohlídce pár dní po oplodnění a říkala jsem mu, že přesně vím, kdy jsem otěhotněla, že to prostě cítím 😀 Říkal, že je to možné, že některé ženské to vědí přesně. Ještě k tomu mám nepravidelnou ovulaci, takže jestli se potvrdí na UTZ stáří plodu dle mých výpočtů, tak prý mám u něj flašku 😀
Asi myslel, pro manžela, když já teď nemohu 😖 😎

pavlina05
autor
28. kvě 2007

Čau holky!!!
Tal jsem dnes byla konečně na ultrazvuku. Ale kapesníček jsme nepoužila. Myslela jsem si podle poslední mršky (7.4.), že jsem tak v 7tt+3. Ale podle ultrazvuku a doktorky jsem tak ve 4 tt. Hrášek byl opravdu dost maličkatý. Jen bublinka. Takže mé IP asi není nastaveno ok, ikdyž podle mršky by mělo být???!!!Necápu tomu.
A za 14 dnů jdu opět na ultrazvuk. Doktorka mi dala Utrogestan na udržení těhu. Máte taky takové zkušenosti?? 🙂

mihapiha
28. kvě 2007

Hmm, Pavli, tak to je zajímavé. Těhu se počítá od poslední ms, ale je fakt, že záleží kdy jsi měla OVU, podle toho se mění pozdějí termín porodu, takže pokud si měla OVU za 14 dnů od začátku poslední ms, tak je možné, že jsi v 4tt těhu. Já utrogestan zatím nedostala, tak nevím. Ale četla jsem, že to holky dostávaly když začaly krvácet ☹

Mě zase trápí senná rýma, která se mi mění v astma, jsem nestastná, nechci do sebe cpát chemii, ale špatně se mi dýchá.... 😢

darunka
29. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Tak jsem to nakonec do rána nevydržela a test si udělala ještě včera ku večeru...a objevily se opět // Tak doufám, že je to dobré znamení. 🙂 K doktorovi jsem objednaná až na příští čtvrtek.

lendyy
29. kvě 2007

darunka - vítám tě mezi námi 😀
Tak holky včera jsem byla u paní doktorky - mám to na 100% potvrzený.
Vzala jsem s sebou pozitivní těhu test, mrkla na to, prohlídla mě a hotovo.
Podle poslední MS jsem v 5t. Na ultrazvuk půjdem(e) až začátkem července a týden před tím mám přijít ještě na kontrolu - takže tak za 3 týdny.
Jinak krev nebo moč nic takového - asi až příště.
Ale mám nakázáno se šetřit, šetřit, šetřit a hodně odpočívat.
Neboť mi je teď docela zle. Jsem zvědavá, jak to budem(e) zvládat v hokně.
Jestli ne, tak půjdu asi na neschopenku ☹

darunka
29. kvě 2007

Lendyy, děkuju za přivitání 🙂 Můžu se zeptat kdy jsi měla poslední ms?

mahulena
29. kvě 2007

ahoj holky-můžu se k vám přidat? včera večer jsem po týdnu meškající ms našla dvě čárky!!! dnes/zítra plánuju udělat ještě jeden testík a pak případně volat doktorovi 😉

alca.m
29. kvě 2007

Pavli: Tak to je divné..taky si to počítám od poslední MS..no uvidíme co řekne doktor. Nemůžu se dočkat pondělka..
lendyy: Tak to moc moc gratuluju!
🙂

kitty68
29. kvě 2007

Ahoj holky, js tady poprve,ve 2 v noci js si delala test, mam //. Posledni ms 17.4. Ale porad mam takovy pocit jako pred menses, jako bych to mela dostat v nejblizsi hodine. Barca

mihapiha
29. kvě 2007

Vítám všechny nové těhulky, to nás tedy pěkně přibývá... 😀

kitty68
29. kvě 2007

Odchazim se objednat k doktorovi.

lendyy
29. kvě 2007

darunka - poslední MS byla 21.04.2007 😀 a doufám, že žádná dlouho nebude 😅
Jinak mě taky pobolívá břicho - spíše jakoby levý vaječník, ale doktorka říkala že je to normální. Že jsou teď vyvíjeny velké tlaky na dělohu od toho prcka, tak že se nemám bát. Jen kdybych začala nějak špinit nebo krvácet - tak okamžitě do nemocnice.
Hlavně se holky moje šetřte - opravdu to chce. Protože co nenaspíme teď - co budeme dělat za 8 měsíců 😀

darunka
29. kvě 2007

lendyy - tak já měla poslední ms 22.4.2007, tak to jsem na tom asi přibližně stejně, teda pokud jsme měly skoro ve stejné dny i ovu 🙂 Taky mě občas pobolívá břicho, hlavně večer - před spaním.

pufina
29. kvě 2007

Ahoj holky,
Pavli, dost dobře nechápu jak můžeš být podle doktora 4tt. 😨
Ve středu bych podle poslední MS měla začínat 9tt. A od včerejška mi začíná být pěkně zle od žaludku. Lížu lízátka, ale mám z nich úplně rozřezaný jazyk - nepomáhá ještě něco jiného. Sice nezvracím, ale celý den mám pocit, že každou chvíli budu 🤐 V knize jsem četla, že nevolnost je od začátku těhu tak do 12. týdne tak ještě tři týdny. Lituju vás všechny holčičky co je vám zle hned od začátku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru