Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

zoffka
28. pro 2007

som presne taka ista a stale mi moj manzel hovori: ved nemozes na to myslet. no ja budem radsej na to mysliet a hovorit si, ze sa to moze stat kazdemu ako si to vobec nepripustat a potom by som bola sklamana... my sme to najskor tiez chceli cez vianoce, lebo cela rodina sme boli po kope a uz som mala aj po prvej bublinke na monitore, ale nakoniec sme si povedali, ze vydrzime.

dnes to asi oznamime manzelovej sestre a ideme na silvestra a ked budu do mna tlacit alkohol nasilu, tak sa im asi prizname 🙂 a rodicom a mojim piatim surodencom az po 12, mozno 10, ak to nebudem moct vydrzat 😀 a i keby sa nieco zla stalo predtym, tak by sme to povedali nasim, nech vedia, aby sa to potom nedozvedeli od niekoho ineho...
tak sa drzme, aby to vsetko dobre dopadlo 😵

majucha
28. pro 2007

taky si říkám, radši o tom vědět, pak se s tím případně člověk líp srovná, ale už jsem mrkla na ten web s tou kalkulačkou a je to tam krásně popsaný až do konce, tak jsem se do toho i celkem vžila 🙂 mám dojem, že mi to teprve teď začíná vážně pomalu docházet 😅
s tím alkoholem u manželových rodičů to bylo taky složitý, ale dařilo se mi to od oběda kvalitně maskovat jablečným džusem za pomoci manžela 😀; spíš bych to viděla, že to řeknete už v tom 10, to nepůjde vydržet, mám co dělat, abych to neřekla kamarádkám 😅 ; to zvládnem a kdyby náhodou ne teď, tak jak říká manžel, bude pokus číslo dvě a jedeme dál 😉

meni
28. pro 2007

ahojda, chtěla jsem se vás zeptat na radu, vždycky jsem používala jen testy Mamatest a Axiom, vždycky byly čisté, nic, ale teď jsem vyzkoušela ještě testy For You, co inzerují vysokou citlivost, ty mi //ukázaly, ale Axiom ne. Lékárny jsou teď mezi svátky dost vybrané, Mamatest jsem nikde nesehnala, tak moc nevím, čemu věřit. Máte některá s těmihle testy zkušenosti? Moc děkuji za odpověď 🙂

zoffka
28. pro 2007

ja ani nie. kupovala som len rapid nejaky, uz ani neviem ako sa volal 😉

zoffka
28. pro 2007

rapi clear super sensitive - tak sa volal

many
29. pro 2007

meni - já taky měla obyčejné testy co stáli kolem 30,-

evitkamalicka
29. pro 2007

kocky kedy najskor po oplodneni by mi mohol test nieco ukazat? Neviem kedy by som mala skusit testnut

zoffka
29. pro 2007

moje testy u zpo piatich dnoch ukazali, ale stali 120SKK

anta
29. pro 2007

evitkamalicka - já osobně čekala na to, zda přijde menstruace a když nepřišla, tak jsem zatnula drápy a nechala jsem tomu ještě týden, pak se ty dvě // ukázaly i večer 😉

kaciska
29. pro 2007

ahoj holky jak se pozná mimoděložní těhu?jsem tak cca 8 týden na utz jdu až 2.1 v 5 týdnu u mě dr nic neviděla,tak mě objednala na leden,mám strach aby to nebylo mimodělozní,nemáte s tím někdo zkušenost?a taky vás trápístašně suchá pokožka?a svědění pokožky hlavy? 😅

meni
29. pro 2007

tak jsem dneska oblítala elé městoi a Mamatest jsem sehnala, dokonce i Axiom mi to ráno potvrdil, sice hodně slaboučce, ale snejvětší pravděpodobností jsem opravdu těhotná, huráááá 😀

Kaciska: Doktor mi říkal, že když budu těhotná, abych za ním hned nespěchala, až tak za dva týdny po tom, co mi test ukáže //. Kdyby na utz nic neviděl, musel by mě hned poslat do nemocnice aby se právě mimoděložní těhotenstvívyloučilo. Takže k němu jen tak spěchat nebudu

lisounek
29. pro 2007

kaciska: mimodelozni tehotenstvi se jen tak nepozna, vetsinou az pak zacnou bolesti bricha a krvaceni a to uz je pozde, ale neboj to vetsinou je dost brzy, kdyz to tak je.... ja jsem ted byla v 5tt na ulz (problemy se spinenim) a taky tam bylo jen to plodove vejce bez znaku plodu, ani to u tebe doktorka nevidela?? je to takovy cerny ovalny prostor 😨

no a suchou pokozku hlavy mam taky hrozne, ale nevim, zda to neni samponem 😀

meni: velka gratulace a rozhodne fakt nespechej. dlouho nemusi byt nic videt a pak je clovek vyplasenej jako treba ja 😨 kdyz ja jsem se bala o mimi kvuli tomu spineni, takze jsem naklusala, ale pokud nic neni, tak bud v pohode a objednej se tak za 14 dni 🙂

holky je tu nekdo kdo nema nevolnosti?? me jen boli prsa a trochu obcas podbrisek, ale jinak nic nepocituji a nevim, zda je to normalni - je fakt, ze mam nejak porad hlad a kdyz se nenajim, tak je mi slabo, ale tot zatim vse.... no tak snad je vse jak ma

many: taky jsem mela testy za 30 ,- kc od Pepina 😅

zoffka
29. pro 2007

nevolnosti trochu mavam, ale len ked citim silnu vonu nejakoho jedla. inak som este ani raz nevracala a prsia ma vobec nebolia... uvidim, idem 18.1. ku dr. skor uz nemal volne 😒

meni
29. pro 2007

já nevím, nějak se v tom zatím nevyznám, ale není na raní nevolnosti trochu brzy? Prsa mám nadotek trochu citlivá, ale jinak kdyby nebylo testu, tak to vůbec nevím. Jak spousta holek říká, že to vycítily, a ani si nemusely dělat test, tak mezi ně opravdu nepatřím 🙂

gabi78
29. pro 2007

Ahoj Lisounku, zatím to u mně není potvrzené UZV, ale dr. mi už pogratulovala, tak asi těhotná jsem. Na posledním testu (viz mé album) jsou obě čáry silné a hlavně k těm příznakům, mám je úplně stejné jako Ty 😉
Doufám, že ostatním nevadí, že sem se tu k vám přidala? 😉

meni
29. pro 2007

gabi, já se sem taky vetřela 🙂

sanik
29. pro 2007

ahoj holky, zdravim vas a pridavam sa k vam tehulkam. my sme mali prekvapenie pod vianocny stromcek. zle mi vobec nebyva, ani neviem, ze som tehotna, mozno neskor mi zacne byt zle. akurat, obcas ma pobolieva podbrusko, alebo tak hnusne pichne v bruchu. neviem, mate s tym niektora skusenosti?

meni
29. pro 2007

no, v podbřišku mě občas trochu pobolívá, jako by měla přijít MS, není to nijak hrozné, ale to tu psala spousta holek, jak to tu tak pročítám 😉

sanik
29. pro 2007

mna tiez pobolieva len sem-tam, niekedy dost intenzivne, niekedy cely den takmer nic, niekedy mam pocit, ze uz uz pride MS, co viem, ze je blbost, lebo test vysiel pozitivne. tiez, co som si precitala na fore, ma to vacsina holiek, takze to sa uz asi vsetko tam pripravuje na male babatko

anta
29. pro 2007

Vítej meni, jakýpak vetřela, pokud jsi s největší pravděpodobností těhule, tak sem přeci patříš. Vítejte i vy další nové těhulky, je to krásné, že je nás tady víc a víc, opravdu, já jsem tedy trošku zběhlejší, ale ráda poradím, a nejen já, těm bezradným 😉

meni
29. pro 2007

díky za pěkné přivítání 🙂 , už dlouho jsem si přála sem patřit, a teď to vyšlo, opožděný dáreček pod stromečkem 😉

kacm
29. pro 2007

Ahoooojíííík těhulky, tak nejdříve chci přívítat nové těhulky......a pak Kačenku.....Kačí neboj se žádné mimoděložní těhotenství se u tebe konat nebude, u mě také Mudr. nic neviděl poprvé to útery až v pátek po třech dnech ale to jsem byla na tom nej UTZ co tu v Liberci v porodnici mají aby vyloučili mimoděložní....myslím, že kdybys měla mimoděložní, tak už by tě to začalo bolet....mojí spolužačku to začalo bolet kolem 6tt a pak krvácela......
Neboj ty budeš mít kluka jako buka......žádné stresy, já vím že to nejde, hlavně jsem i já byla vyšokovaná, holky opravdu doporučuji, jit k Mudr. až tak po 14ti dnech kdy zjistíte, že máte na testu //, jinak to nemá smysl, pak se akorát zbytečně nervujete, zda to není mimoděložní těhu......podruhé už to tak určitě udělám!!!! 😀
Tak tě Kači už mám na ICG tak si můžem psát tajné těhulkovské informace 😀 😀 😀
Mě je tedy za poslední týden pěkně zle, nevím kdy to přejde, ale jsem háklivá na pachy a jídlo nevím vůbec co mám jíst, dneska jsem si dala okurkový salát, na ten jsem dostala chutˇ no doufám, že to brzy přejde, jindy bych se na ty Vánoční dobroty vrhla, ale tadˇ mě to spíš nakopává.......
Tak se holky mějte....páček

kacm
29. pro 2007

Jo jinak jak jsme oznámili že budeme tři? Tak všem jsme pod stromeček dali přáníčko a tam bylo, že v Srpnu přibude další štěstí do rodiny, takže telefony nám drnčeli do půlnoci, ale bylo to moc hezké...... 😀

meni
29. pro 2007

nijak to oznamovat nebudeme, až tak kolem toho třetího měsíce, i když nevím, jak to vydržím, nikomu to neříct 😀 , manžel to samosebou ví, protože tomu prvnímu testu jsem nemohla uvěřit a šla se radš zeptat, jestli tam opravdu vidí // čárky, nebo si to jen namlouvám 😀

sanik
29. pro 2007

my to chceme povedat rodine na Silvestra a tiez kamaratom, s ktorymi budeme na Silvestra. stale sa mi nechce verit, ze do konca roka sme stihli este aj baby. 🙂 🙂

lisounek
29. pro 2007

meni: jsem na tom podobne, taky jsem bezela za manzou, jestli vidi // carky, ale zatim to rozkrikovat nechci, jsem jako neverici Tomas 😕

meni
29. pro 2007

lisounek, presne tak, nejdřív to potřebuju mít ověřené od doktora a nejlíp i vypsanou těhotenskou průkazku a teprve pak o tom íct ostatním. Navíc se říká, že ty tři měsíce by se tak nemělo o tom moc povídat, tak raději počkám, snad to vydržím 😀

many
30. pro 2007

ahoj holky 🙂 nesmíte myslet na nejhorší 😉 já se taky hned pochlubila 😉 jak mi vyšel test,protože jsem ho kupovala před mamkou a ta věděla,že mám zpoždění,tak to se nedalo utajit 😉 ale ani bych to nevydržela se nepochlubit,že ve mně roste život 😀 😀 😀 a maminka už se chlubila dál v rodině 😀 no maminky 😉

anta
30. pro 2007

Meni, obávám se, jestli vydržíš, než budeš mít vypsanou těhu průkazku, já osobně jsem to tedy nevydržela hned ten den, co jsem to zjistila 😀 Ano many, u mě to maminka taky hned roznesla po celé rodině, sakra ta si musela vydyndat kreditu, je nás pět dětí a každý už žijeme jinde 😀 😀

many
30. pro 2007

😀 😀 😀
a těhuprůkazku já dostala až v 15.t. to bych nevydržela tutlat 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru