Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

anta
30. pro 2007

To já bych asi taky umřela samým tajením 😀

many
30. pro 2007

😀 😀 😀

anta
30. pro 2007

Pomooooc teď mi sem manžel donesl vitamín, sakra a já se nestačila ani schovat 😀 😀 Jo a k tématu, na mě to stejně už bylo vidět tak v 7 týdnu, takže říkat lidem, že jsem spolkla balón, je asi naivní, co? 😀 😀

many
30. pro 2007

jééééééééééééééé fůj vitamínky po ránu blééééééééééééé 😝 to já polikám až odpoledne,po ránu do sebe nic nedostanu fuj,to by to skončilo v umyvadle 😀 já jsem jak malý děcko 😉 mám problémy polykat prášky 😉

anta
30. pro 2007

Tak to vidíš, co mám za manžela 😀 a on si nedá pokoj, dokud mu to taky na protest nezvrátím 😀 😀 Já to mám ale jinak dobrý, prakticky už s bublou papáme od rána, tak nemáme problém do sebe cokoli dostat, ale když není chuť.... 😝

many
30. pro 2007

tak to ten náš tatin na nás vůbec nehledí jestli něco polykáme nebo ne 🙂 včera mě večer hodně bolelo břicho a on se mě jen zeptal a brala sis hořčík 😉 ale zase mě potom furt hladil po bříšku,a mluvil na Drobečka ať mě tam nezlobí nebo že pak uvidí 😀 no je to srandovní jak jsou ty tatínci posraní za těma bříškama 😀

anta
30. pro 2007

😀 😀 Ano, v tom máš pravdu, někdy mi to přijde, že jsou snad víc těhotní než my 😀 Ten můj, ten je fakt tak chytrej, že mám někdy pocit, že to mímo nosí on a ne já 😉

kaciska
30. pro 2007

ahoj kačenko moje milovaná,zatím mě nic nebolí taky sem si rikala že už by me to asi chytlo,me je taky zle,nic nejím a hubnu což je zatím dobře,pak to stejně zase naberu a to že já nejsem twigy... 😀 😀 😀 tak jo zatím se majte holky a kačko napiš mi ju?!!! 😅 😅 😅

many
30. pro 2007

ahoj Káťo 🙂 ty blinkáš ☹

gabi78
30. pro 2007

Ahoj holky, děkuji za pěkné přivítání. Tak je nás víc, co běželo za manžou, jestli taky vidí tu druhou čárku, protože u nás na tom prvním testu byla dost slabounká, ale po chvilce byla vidět, tak sem skákala radostí jak blázen a nemohla tomu stále uvěřit, pak sem si koupila dražší test (ten který počůráte) a ta druhá tam byla vidět hned. Na UZV jdu 3.1. odpoledne, tak už se nemůžu dočkat.
Je mi líto vás, co blinkáte a přeji vám, aby to co nejdřív přestalo 😉 Já zatím ne, ale když mám hlad a nenajím se, tak je mi na omdlení, tak vás obdivuju, že nejíte, to bych nedala, musí to být pak hodně vyčerpávající. Ale taky mně to může potkat, stále doufám a modlím se, ať neblinkám.
Svým nejbližším sem těhu oznámila hned, ale s tím, že to ještě není jisté.Ať to nezakřiknem. 🙂

lisounek
30. pro 2007

ahoj holky, me zatim taky nic neni az je to zvlastni, taky jdu na ulz. 3.1. na kontrolu jsem zvedava.... nejvic me teda napr. vecer poboliva podbrisek a to me manza vzdy zahriva, to je moc prijemne 😵 dnes za me chudera uklidil celou chodbu, abych se nenamahala, kdyz mam byt v klidu, je moc hodny..... no jo porad si nepripadam jako tehu a vubec to na me neni videt, treba jako psala anta 😅 to ja budu tutlat pekne dlouho, dokud fakt nebudu mit dobrej pocit, ze to muzu rict

many
30. pro 2007

ahoj holky 🙂
lisounek - neboj na mě to taky dlouho nešlo vidět,i když to budeš číst v knížce,tak tam taky píší,že bříško se zvětšuje později 😉 jinak mě začalo být špatně myslím od 6.t. do 10.t 😒 nezvracela jsem,ale měla jsem nízký tlak a furt jsem měla motáky a nic jsem do sebe nemohla dostat,jen ovoce a zeleninu - hlavně banány a čerstvé okurky 😉 jinak doporučuju ty těhu lízátka,fakt pomáhají na nevolnosti 😉
s tím bříškem - vem si,že to mimi je hodně malý až v 8.týdnu to má 2cm ,tak nemůžeš mít hned balon 😀

lisounek
30. pro 2007

ahoj many, no mas pravdu, vsak ja jsem rada, ze je mi dobre 😅 - jen uz proste potrebuji videt kousek toho mimiska 😵 , ale kdo si pocka, ten se docka..... 😉

lisounek
30. pro 2007

treba se to dedi po mamkach, moje mamka pry byla asi v 7 mesici, kdyz to na ni zacalo byt teprve videt 😅 jenze taky u toho poradne makala 😨 ne jako ja, kdyz se ted pekne valim doma 😒

anta
30. pro 2007

Ale já ten balonek trochu fakt měla, věřte mi, fakt nekecám 😉

meni
30. pro 2007

anta: no, myslím si, že to ještě nějaký čas vydržím. Táta bude mít v únoru narozky, tak mu možná poblahopřeji způsobem, že už mu přeju za dva 😀
Holky, co berete za vitamíny?

lisounek
30. pro 2007

meni: neberu nic jen kyselinu listovou, nejsem nejak zastance tech tehu vitaminu, jsou po tom zbytecne pry velke deti a kdyz mas pestrou stravu, tak to ani neni potreba, ale to fakt zalezi na kazdem - ale ta listovka je dulezita, tu fakt ber za kazdou cenu 🙂

meni
30. pro 2007

děkuji moc, tu si koupím, velké dítě bych nerada, já se těším na to krásné malé mimi 😉

lisounek
30. pro 2007

meni: urcite kup co nejdriv a basti ji je to kvuli prevenci vyvojovych vad 😉 a v prvnim trimestru hooodne dulezita 😵

meni
30. pro 2007

hned druhého vyrážím kupovat, nechci nic zanedbat

lisounek
30. pro 2007

jasne presne tak 😉

sanik
31. pro 2007

ahojte holky, tu kyselinu listovu dostat bezne kupit v lekarni? alebo je to v nejakej inej forme ako tabletky? ja mam doma zeleny jacmen, tam pise, ze to obsahuje vo velkom mnozstve tiez kyselinu listovu. tak to by malo hadam postacit. nema niektora skusenosti s tym zelenym jacmenom? vraj je to 100% na prirodnej baze.

lisounek
31. pro 2007

sanik: da se bezne sehnat a stoji cca do 40 kc, se zelenym jecmenem zkusenost nemam a ani jsem neslysela. Listovka je zarucena kvalitka a jistota .....

sanik
31. pro 2007

tak dik lisounek, prajem vela stastia a pohodove tehotenstvo

gabi78
31. pro 2007

Ahoj těhulky, taky sem začala papat kyselinu listovou. A kolik tabletek berete za den? Na té moji lahvičce je doporučeno pro těhotné brát 2 tabletky denně, tak se tím budu asi řídit. Jinak si zobnu cetebe sem tam, koupila jsem si i mamavit, ale blbě se mi polyká, jednou sem se málem udusila, tak to neberu. Velké tabletky=velké dítě 😀 Ta listovka je dobrá, aby dítě nemělo vývojové vady,že?

lisounek
31. pro 2007

gabi: presne tak 😅 ja jsem ji brala preventivne uz pul roku predtim - ono i zalezi na tom, od jakeho vyrobce ta listovka je - ted beru totiz silnejsi a tam je jen jedna tabletka, jinak nekde doporucuji ty dve, tak je dobre ridit se tim, co je na obale.... jinak vetsinou to tak byva, ze po tech tehu tabletach jsou velke deti alespon jsem to slysela 😵

majucha
31. pro 2007

holky já papám femibion, doporučili mi to v lékárně a podle popisu to zní fak dobře, je tam železo, kyselina listová, jód, hořčík a betakaroten, snad teda nebudu mít velký mimi, s mojí postavou bych si asi při porodu dala 😀

gabi78
31. pro 2007

Lisounku, díky 😉 Já to taky slyšela, že po těch vitamínech jsou větší děti 🙂 A že by se neměl moc brát, teda asi spíš neměl brát vitamín A. Ale teď už si nevzpomenu proč ☹ ale někde sem to četla

majucha
31. pro 2007

gabi, když je ho hodně, prý to způsobuje snad deformace plodu... někde jsem to viděla, zkusím najít

lisounek
31. pro 2007

vitamin A se nesmi to je pravda, takze jatra, vnitrnosti, pastiky - pusobi teratogene na plod, kdyz ho je nadbytek 🤐

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru