• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

12. června 2013 
jééé, teda to sem tomu dala :frowning2: já v poslední době jedla paštiky i játra :cry: tak s tím ihned končím, díky za informace
31. pro 2007 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
no pokud jsi v pocatku, tak by to melo byt ok, neboj nic - samozrejme ze jednou za cas se nic nestane :sweat_smile:
31. pro 2007 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky za uklidnění :slight_smile: můj manža smaží řízky, tak větrám jak o 106 :grinning:
31. pro 2007 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jo to znam, manza smazil na stedry den - olej byl na zdi, na zemi a jeste pomalu metr od sporaku :grinning: ale rizky byly vyborny ... :dizzy_face:
31. pro 2007 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem našla tohle, aspoň je tam o tom vitaminu A zmínka
http://www.moje-rodina.cz/tehotenstvi-a-porod/pruvodce-porodem-vyziva-v-tehotenstvi
31. pro 2007 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky sem si teď pochutnala na řízečkách, mňam, už je mi trochu líp :grinning:
31. pro 2007 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
dopoledne jsem šla kolem lékárny a až když jsem přišla domů, tak jsem si uvědomila, že jsem si tabletky nekoupila. Tak teď vyrážím na procházku a hned to naparvím :grinning:
31. pro 2007 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
meni :grinning:
31. pro 2007 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky těhulky,
já nevím jestli nemám vadnýho doktora, ale ten můj mi řekl, že začít s listovkou až když jsem těhotná je už pozdě a zbytečný. Že je hodně důležitá v době oplodnění (tedy i před otěhotněním) , jak se dělí bunky a vzniká základ pro nervový systém a v době, kdy zjistíme že jsme těhu, je už toto hotovo (hlavně to dělení buněk)...Tak jsem z toho paf.... Ted babo rad... :frowning2:
31. pro 2007 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj mery.luu to nemáš vadného Mudr. je to opravdu tak, pokud plánuješ těhotenství, tak listovku máš brát půl roku do předu a zaroveň i calibrum baby plan to obsahuje veškeré vitamíny co mimi potřebuje a tvé tělo potřebuje před plánovaným těhotenstvím....... :dizzy_face:
31. pro 2007 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacm - tak proč tady všichni baští listovku, když už jsou těhotnýýý?????
31. pro 2007 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jí také baštím pořád a je i v calibrumu baby planu ten je na první a druhý trimestr těhotenství, obasahuje vitamíny které tvé tělo a mimi potřebuje, ale je opravdu více důležitější, když se vyvíjí mimi od začátku, což je ten první měsíc a to kolikrát ani nevíme, že jsme těhotné, takže se opravdu doporučeuje jí brát před plánovaným těhotenstvím.....listovka je opravdu dobrá na dělení buňek a také na začínající nervovou soustavu a vývojevé vady jako roštěp atd. ale měla by se brát alespoň 6-4 měsíce před otěhotněním, aby mělo tvé tělo dostatečnou zásobu, ale normálně jí ber i tedˇ.... můj Mudr. mi řekl, že jí můžu baštit dál......
31. pro 2007 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
listovka je potreba i v prvnim trimestru, takze to neni jen o tom predtim (idkyz ja jsem to tak delala),ale hlavne v prvnich trech mesicich, protoze to se teprve vyviji nervova soustava :slight_smile:
31. pro 2007 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jste mě přesvědčily a budu jí baštit taky.... :wink: :slight_smile: :grinning:
31. pro 2007 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
basti :wink:
31. pro 2007 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale stejný vliv to má i před otěhotněním, Mudr. mi to hned doporučil, když jsem mu zdělila, že vysazuji prášky a chci otěhotnět, tak mi řekl, atˇ začnu hned bašit listovku.....
31. pro 2007 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
jen jí baštěte holky :slight_smile:

Vitaminy

Jsou nenahraditelnou složkou potravy, protože se v těle nevytváří. Největším zdrojem vitaminů je zelenina a ovoce.

Z nich nejdůležitější jsou vitamin C, beta karoten, vitaminy řady B a kyselina listová. Již 2 měsíce před plánovaným početím je vhodné zvýšit přísun kyseliny listové, která je pro zdravý vývoj plodu nezbytná, po porodu je naopak nezbytná pro kojící maminku. V těhotenství v prvním trimestru ji těhotné pravděpodobně předepíše gynekolog.

Nedostatek kyseliny listové může způsobit mnoho vrozených vývojových vad, zejména defekty neurální trubice a rozštěpy rtu. Pravidelný přísun kyseliny listové v tabletách může snížit výskyt těchto vad až o 75%. Najdete ji také v syrové listové zelenině, špenátu, droždí, játrech, černém chlebu.
31. pro 2007 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
majucha - no to byly vyčerpávající informace.... :wink:
31. pro 2007 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem si jí polkla... :grinning:
31. pro 2007 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
majucha: super, ale ja tohle vsechno znam, jsem nutricni terapeutka a listovkou jsem se pojistila uz davno :wink: kazdopadne kazde info je dobre dikas
31. pro 2007 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
lisounek: to bylo hlavně pro mery.luu :slight_smile: , ale jinak je to užitečný samozřejmě pro všechny :wink:
31. pro 2007 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasan beru i ja si rada poctu :wink:
31. pro 2007 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak to sem si teda moc nepomohla, když sem tu listovku začala baštit až teď (6tt, ale ještě nepotvrzen oficiálně)
1. led 2008 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky jsem ji začala brát jak jsem zjistila,že jsem v tom,doktor mi to totiž neřekl,že by se měla brát hned po vysazení HA :wink: a stačí ji brát do 12.t. :wink: já už ji přestala brát,ale calibrum beru už pro druhý trimestr,ale nepolikám 2 tablety,ale jen jednu :wink:
1. led 2008 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
polykám :wink: teda ty chyby :wink:
1. led 2008 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ano, taky si říkám, že mi to mohl doktor říct, že bych to měla brát, když to věděl, že jsme se o mimi snažili :unamused:
1. led 2008 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, jdu se něco přiučit :grinning:
1. led 2008 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
musíme věřit v to,že je mimi úplně v pořádku i bez té listovky předtím :wink: však jsme papaly zeleninku a ovoce :grinning: když né tu listovku :unamused:
1. led 2008 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale v Calibru je taky listovka,ne?
1. led 2008 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj rezet, teda kde na tebe všude nenarazím. Jsi také těhulka? To je super :slight_smile:
1. led 2008 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek