Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

lencak80
2. led 2008

ahojky, můžu se k vám přidat? Měla bych být asi tak v 6-týdnu, stále jsem koukala na MK a příspěvky a tím jsem asi otěhotněla, vlastně hned napoprvé, až mě to docela šokovalo!!! ale jsme ráda, že patřím mezi vás

meni
2. led 2008

leni, gratuluji 🙂 , to je dost o štěstí, když otěhotníš hned, z mého okolí se to podařilo jen jedné kamarádce, ostatní s tím mají velké problémy 😒 Už jsi byla u doktora? Máš to potvrzené? 😉

ada80
2. led 2008

Meni my jsme čekali miminko už před 3 rokama ale mělo vrozenou vadu tak jsme ho museli dát pryč.Od té doby to nešlo, až ted tak jsem strašně moc ráda, a doufám, že ted už bude všechno v pohodě. 🙂

meni
3. led 2008

jej, promiň, nechtěla jsem připomínat 😅 😕

rezetka
3. led 2008

Lencak, no vidíš, šikulky 😵

schwej
3. led 2008

Zdravím, těhulky! Nám se podařilo otěhotnět na podruhé. Převčírem jsem začala 7. týden a docela hodně se mi celý den houpe žaludek a mám taky nízký tlak. Večer se mi stává, že nedonosím večeři. A pít? To skoro nemůžu, protože se mi chce okamžitě zvracet.
Tak se opatrujte a hlavně ať jsme i s mimísky zdraví 😉

ada80
3. led 2008

Meni, nemusíš se omlouvat, už je to v pohodě .Jen doufám, že ted už všechno dobře dopadne.Holky a jaé máte příznaky?

rezetka
3. led 2008

Holky, prosím vás, jak je to s barvením vlasů při těhu?

many
3. led 2008

dobré ráno těhulky a snažilky 🙂
rezetko - četla jsem v knize péče o dítě,že se barvení vlasů nedoporučuje,protože vlasy se můžou víc poničit,....nevíš co ti to udělá,ani na trvalou,ale holky chodí normálně k holičce 🙂 já dopadla ,tak že si koupila svojí barvu,kterou jsem vždy používala a měla po ní krásnou světlou blond,tak jsem byla oranžová 😀 takže sama už se barvit v těhu nebudu,chystám se pak k holičce a to jen na melír a nebo si dám nějakou hnědou barvu 😀 ale sama už se barvit nebudu,to jde vidět,že ty hormony pracují trochu jinak 😀

many
3. led 2008

jinak Leni vítáme tě mezi těhulkama 🙂 gratulujeme k miminku 🙂

ada80
3. led 2008

Rezetko, já myslím, že vlasy si barvit můžeš, akorát nevím jestli ta barva bude držet.Mě se ted vlasy pořád mastěj ,vám taky?

many
3. led 2008

ada - ty ses ptala na příznaky 🙂 tak já měla normální jako když mám dostat měsíčky - nalitá prsa a bolest v podbříšku 😀 nic se nedostavilo tak po týdnu jsme s manžílkem dělali testy 😀 a pozitivní 😀 jinak ze začátku ti vůbec nic není až pak možná začnou nevolnosti,ale poslední dobou dost holek ani nevolnosti necítí,tak to mají super 😀 já je měla tak od 6.t do 10.t ale naštěstí jsem nezvracela jen jsem vůbec nemohla nic jíst a pít a měla jsem motáky jako blázen ☹ pak to skončilo a pohoda,akorát břicho tě bude bolet pořád,protože se zvětšuje děloha,poslední dobou mě bolí čím dál tím víc,jak mimi roste a prsa už jsou lepší 😉

many
3. led 2008

jinak na nevolnosti doporučuji ta těhotenská lízátka,prodávají je v lékárně a jsou fakt dobrá 😀 akorát to modrý je mentolový,to mi nechutnalo 😝 obsahují vápník,vitamín C a zázvor,ten uklidňuje žaludek,fakt to pomáhá 😉

meni
3. led 2008

Barvila jsem se chvilku před tím, než jsem zjistila že jsem těhu, a místo středně hnědé barvy jsem dočerna 😀

ada80
3. led 2008

Holky já mám hlad hlavně v noci přes den ani moc ne, máte to taky některá?Jinak mě bolí prsa a mám výtok.

rezetka
3. led 2008

Nestrašte mě s tím barvením, nebudu chodit 9 měsíců jak lepra 😀
ada, taky mám výtok a taky mě bolí prsa a pálí žáha. A od včerejška je mi jaksi zle.

many
3. led 2008

já taky žeru nejvíc večer 😀 ale už se začnu trochu brzdit a tělo ať si v noci odpočine a nepracuje 😉 jinak výtok je v těhu normální - teda čistý 😉 to mají všechny těhule 😉
a ty si těhu nebo ne 😉

rezetka
3. led 2008

A nepáchnoucí, že? Nesmrdí vůbec?Ničím?

many
3. led 2008

rezet - už ti asi začínají nevolnosti 😉 né že bych ti je přála,ale jestli jo,tak ať ti brzo skončí 😉

rezetka
3. led 2008

Many, nó, díky 😀

meriva
3. led 2008

cau holky

nazdar rezet 😉

ja jsem byla pred vanoci u kadernice a normalne mi barvila vlasy na cerno, taky si nedokazu predstavit, ze bych to mela ted rok odsrostly 😅 Rekla jsem ji ze jsem tehu a ona mne ujistila, ze pouziva setrne barvy. Jinak pry barvy z obchodu jsou vetsi sracky, ale to muze byt taky jeji obchodni tvrzeni ze jo. Ja k ale chodim uz par let a nebudu to menit ani behem tehu.

venousek
3. led 2008

Ahojky holky,tak konečně i nám to vyšlo a cekáme mimčo.Bolí mě prsa.mám je už jako balony. Chěla jsem se zeptat,jestli se může v těhotenství paralen.Děkuji.

meriva
3. led 2008

holky, mne na ty nevolnosti pomaha, kdyz rano trochu vic polezim v posteli a hlavne ze se napiju vody driv nez vstanu, pak je to docela dobry. Dneska jsem to podcenila a bylo mi pak pekne nanic 😒

meriva
3. led 2008

venousek, mne doktorka rekla, ze kdyz uz nebudu moct neco vydrzet, tak jedine paralen 😉

venousek
3. led 2008

Moc ti dekuji.

ada80
3. led 2008

Many já jsem těhu zjistila jsem to včera z testu.Venoušku tak Tě mezi náma vítám a přeju at je vše v pořádku.

many
3. led 2008

tož to ja 😉 tak ti taky blahopřeji a vítám mezi těhulkama,možná si to tu psala a já si to nepřečetla 😀 jinak si to teda nastav nahoře v nastavení 😉

rezetka
3. led 2008

Holky, tak v pondělí jdu na gyndu, snad mi těhu potvrdí a už uvidím i nějakého hráška 😵

many
3. led 2008

jo,to ti potvrdí mamino 😉

xbimbobl
3. led 2008

Ahoj holky,teď jsem vás dočetla a dozvěděla jsem pár věci na který jsem se vás chtěla zeptat.Včera jsem byla nepoužitelná celý den i z práce jsem musela zdrhnout dřív a dneska jsem zůstala radši doma.Moje nevolnosti přetrvávají i v noci..občas se probudím a připadám si jak na moři...taková mořská nemoc na souši.Taky mám problém vůbec do sebe něco dostat a pitný režim nejsem schopná splnit.Taky jsem se dívala na to barvení, protože se taky barvím a dočetla jsem se že ....existují pověry ohledně barvení vlasů v těhotenství,není však třeba se vyhýbat běžným kadeř.službám (barvení,trvalá.melírování vlasů)Kvalita vlasů se údajně v těhotenství nemění...tak tohle bylo doslovně opsáno z knihy KNIHA O TĚHOTNSTVÍ A PORODU jinak taky www.porodnice.cz...myslím si že je docela srozumitelně napsaná a hodě podrobná...Zítra jdu na druhý UTZ tak doufám, že bude všechno v pořádku...

meni...v 5tt jsem byla poprvé na UTZ sice tam byla jen taková malá bublinka a i přesto mně Dr. nechtěl hned těhotenství potvrdit...říkal že by to mohlo být ale na 100% to potvrdit nechtěl.. i přesto že jsem říkala že jsem měla pozitivní test....řekl že jedině čím by se to dalo potvrdit je rozbor z krve....odebral krev a do 2 dnů jsme měli jasno oba.....já vím tebe tlačí čas a asi nebudeš moct čekat 2 dny na rozbor....ale je taky možný že ho udělají hned do 4 hodin ale to by tě musel poslat s doporučením přímo tam kde ty rozbory dělají už jsem to jednou taky tak měla....tak držím palce aby ti to potvrdil hned

ada 80...moc gratuluju k pozitivnímu testu

holky kdy jste poprvé dostaly průkazku těhotenství? berete nějaký vitamíny?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru