Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

many
3. led 2008

já v 15.t 🙂 do 12.t hrozí samovolný potrat ☹ proto ji někteří doktroři dávají později 😉
jinak je dobrý brát kyselinu listovou a calibrum - babyplan - pro tebe - je to pro první trimest

ada80
3. led 2008

Ahojky xbimbobl děkuju doufám, že všechno bude v pohodě.Dneska mě je pěkně zle, ale jen chvílema tak doufám, že to brzo přejde.A jak je tobě, už je ti líp?

rezetka
3. led 2008

Calibrum papám a potratit nechci 😒

meni
3. led 2008

xbimbobl: No jsem na to zvědavá, nejdýl v pondělí budu muset jít na nemocenskou, jinak mám smůlu. Na ozbor krve bych si klidně i došla, ráno stejně nesnídám, protože do sebe nic nedostanu a u doktora mám být už v sedm ráno. Tak jsem na to fakt zvědavá, domlouvám mimču, aby bylo zítra alespoň maličko vidět 😉

meriva
3. led 2008

ja dostala prukazku v 10tt, akorat mi to podle mych vypoctu nevychazi, ze bych uz mela byt 10tt, ale podle UTZ jsem 9+2. Vite o tom neco, jestli je urcovani veku podle UTZ presnejsi nez treba mereni bazalni teploty? Podle ni bych totiz mela byt teprve 8tt...Ja cetla ze UTZ docela presne urci stari mimina, jen mi to opravdu nijak nevychazi 😅

xbimbobl
3. led 2008

Ahoj holky zrovna jsem vylezla z postele...no že by mě bylo líp to se fakt nedá říct....teď tady mám před sebou oloupaný jabko tak ho musím do sebe nějak nacpat...dneska mám nějakou žízeň to bude tím že jsem málo pila...to calibrum mám taky tak doufám že ho můžu brát se ho radši zítra zeptám.....

meriva:myslím že podle UTZ by to mělo být přesný...

meni: tobě budu zítra držet palce ať tam je bublinka

jinak zítra podám zprávu co bylo na UTZ...pro dnešek se loučím....mějte se fajn a přeju dobrou noc

rezetka
3. led 2008

Meriv, je to podle poslední MS,no, čili,když otěhotníš, tak už jsi vlastně ve 2tt...to se pak prý upřesňuje kolem 15tt podle UTZ.
xbimbobl:Ty jsi na nemocenské?

lencak80
3. led 2008

Ahojky, u doktora jsem byla, zatim mi rekl, ze tehotna jsem ,ale na srdicko si pockam az do 16.1. to jdu na kontrolu, tak uvidim co bude noveho a co se bude dit dal. Jinak zatim je mi blbe pouze, kdyz dele nejim, takze musim jist cca kazde 2 hodiny, protoze mam desny hlad a posledni veceri si jeste davam ve 22hod pred spanim, abych vydrzela do rana. Tak hlavne at se mimca drzi!!!! 😀

rezetka
4. led 2008

Já už to chci mít taky potvrzené, mám nějak strach, že jsou ty moje testy nějak moc pozitivní, hrozně silné čárky, aby to nebyl spíš nějaký zdr. problém...

meni
4. led 2008

Tak mám za sebou prohlídku, na UTZ byla vidět krásná bublina, prý to má tak 7mm 😀 , takže mám i neschopenkua jsem strašně šťastná 🙂 , na další UTZ jdu 6.2., už by mi prý založili i těhotenskou průkazku

rezetka
4. led 2008

Už to má 7mm???Gratuluju 😅
A jak si to udělala s tou neschopenkou, taky chci.

meni
4. led 2008

normálně jsem si o ní řekla. Nebyl problém, napsal mi ji hned, i s dlouhými vycházkami, od 11 do 17 hodin, e je standartně těhotným dává. Ani jsem mu nemusela vysvětlovat, proč tu kontrolku chci, fakt paráda. Bála jsem se, že s tím bude problém.
Jinak neboj, já tečstovala ještě včera, jestli se mi to jen nezdá a fakt jsem těhule, a čárky mám taky dost silné, skoro se tam objeví dřív, než ta druhá, která tam má být vždycky 😉

rezetka
4. led 2008

Meni, takže myslíš, že když si o ni řeknu, že mi ji dá. Já bych ráda.
Jo, no, já tam mám taky tu první dřív než kontrolní, ale mám strach, jestli to třeba není divné, že jsou tak silné, jestli to třeba není zdr. problém.
Jsi ráda,co?Takže jsi to v práci řekla?

meni
4. led 2008

však s postupujícím časem, co jsi těhotná, by čárky měly být silné, ne? 😉
Za kontrolku jsem fakr ráda, protože jsem v práci skončila k 31.12., a do sedmi dnů je ochranná lhůta, kdy mi nemocenskou bude platit bývalý zaměstnavatel, a bude mi platit i ten první půlrok mateřské. JInak už jsem hlášená na úřadu práce a měla bych takhle míň peněz. Takže v bývalé práci se dozvědí akorát to, že jsem na neschopence, s gynekologickými problémy, ale jak dlouho na ní budu, to se asi dozví časem 😀

meni
4. led 2008

JInak si myslím, že by neměla být problém, aby ti neschopenku dali taky. JInak mi ještě do kolonky diagnóza uvedl hrozící potrat, aby to bylo odůvodněné, a fakt s tím nebyl žádný problém...

rezetka
4. led 2008

Jenže já ji mám silnou už od prvního dne a ten poslední test včera, jsem dělala večer.
Ahá ahá, tak tys skončila, to je dobrý. Já to budu muset asi říct, než odejdu na nemocenskou a pak na mateřskou..

many
4. led 2008

dobré ráno těhulky 🙂
meni - blahopřeji k neschopence 😀
rezetko - neměj strach - jsi těhu 😀 a nemysli na nic špatnýho 😉

rezetka
4. led 2008

Many 🤐 OK

rezetka
4. led 2008

Meni, tak doufám, že to budu mít stejně bez problémů...

meni
4. led 2008

dobré ráno 🙂
rezetko, taky si myslím, že jsi těhu, pokud vím, dělala jsi si test docela dlouho, ne? Já měla hned první den, kdy jsem měla dostat MS slabou čárku a druhý den už byla krásně silná 😉

many
4. led 2008

meni a máš dobrý vycházky 😉 já byla ze zezačátku měsíc bez a teď už mám od 7.00 do 20.00

meni
4. led 2008

jo, já si taky myslím, že mám dobré vycházky. Před 11 se stejně nikam nevydám, a pochybuju, že po páté večer by kontrola přišla, ovšem tvoje vycházky jsou přímo ukázkové 😉

many
4. led 2008

já si test dělala jen dvakrát v jeden večer a konec 😉 to bylo v pátek a v pondělí jsem valila ráno k doktrorovi bez objednání,to tě musí vzít a dělal mi ultrazvuk a už to viděl v děloze - malej flíček 😀

rezetka
4. led 2008

Taky chci flíček vidět 😀
nechala sis to vytisknout Meni? I Ty Many?

meni
4. led 2008

ne, nenechala, ono tam byla stejně vidět je taková bublina, prostě flíček, a stejně bych se s tím zatím nikde nechlubila, takže mi bude stačit až fotečka za měsíc, to už tam toho snad bude vidět víc 😉

rezetka
4. led 2008

To já nevydržím 😀

many
4. led 2008

rezet - to je zbytečný,tak brzo,počkej až to mimi půjde vidět,já si to nechala myslím nějak v 10t. mám to v albu,řekla mi že první fotka je zdarma a další stojí 50,- ten flíček je fakt zbytečný,to máš takový ten váček ve které se tvoří mimi

rezetka
4. led 2008

Já vím, ale když já se na něj tak těším 😵

many
4. led 2008

to ti věříme 🙂 my taky 😀
ten náš Drobeček už by měl měřit podle toho co jsem kde četla tak 16cm už ho máme na dlaň teda na tu mou,manžílek má velkou pracku 😀

rezetka
4. led 2008

To si jako fakt nepřinesu UTZ?Chjo a kdy se chodí na srdíčko?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru