Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

many
4. led 2008

to ještě ani já neslyšela ☹ prý po 20.t. tak toho 17.1 co jdu ho už snad uslyším 😀

majucha
4. led 2008

holky taky vám ty první tejdny tak neutíkaj? Mě ještě loni běžel čas, že jsem tejdny vůbec nestíhala počítat a teď když čekám na první bublinku tak se ty dny do tý kontroly děsně vlečou 😒

many
4. led 2008

jo,jo ze začátku se to táhne jako blázen 😉 i mně se to teď vleče ☹ do 17. furt daleko 😉
ty máš tak krásný jména vybraný 😀 jééééééééééé 😀 taky jsem přemýšlela nad Míšou 😀 já jsem Michaela a manžel chtěl zezačátku ať dám Míšu,pak nás napadla Eliška tak kdyby jsme měli jednou dvě holky,tak ta druhá bude určitě Míša 😀 zlatý český jména 😀 ale líbí se mi i Monika nebo Barbora a nebo Zuzka,no je plno krásných jmen 😀

rezetka
4. led 2008

Táhne se to jenom do pondělka, ne tak týdny 😠

majucha
4. led 2008

čekám od vánoc do 10.1, ale přijde mi to jak věčnost 🙂
many, jé Eliška je taky moc hezký 🙂 mě se ještě moc líbí Karolínka. Já jsem konzerva, takže jsme ani nepřemýšleli o nějakým zvláštnějším jméně i když některý se mi taky moc líbí. My jsme to vybrali po kamarádovi Michalovi, měli jsme jasno už dávno dopředu, naštěstí, protože jinak by to byl asi boj 😀 😀 pro kluka máme druhý vybraný Richard, ale nevím jesli by to nebyla pomsta když máme v příjmení dvě Ř 😀

many
4. led 2008

no tak Ríša je taky nádherný jméno 😉 líbí se mi hodně i Lukáš 😉 a Karolínka je taky krásný jméno,to už mi taky někdo radil 😀

majucha
4. led 2008

🙂 Lukáš je taky super, ale ten nám právě taky nejde k příjmení, to by jsme se mu pomstili 😀

many
4. led 2008

to neva Míša je krásný 😉 tak to měnit nemusíte 🙂

majucha
4. led 2008

Míša bude určitě 😉

kacm
4. led 2008

Ahoj Many,rezetko a těhulky, tak co je u vás nového? U mě jen to, že mi je už týden zle a stále se to nelepší, chodím do práce, ale raději bych zůstala doma......co vy? Je někomu také špatně? Snažím se jíst jen ovoce a zeleninu jelikož nic jiného do sebe nedám..... 😠

ada80
4. led 2008

Ahoj holky dneska jdu poprvé k doktorovi tak mám docela strach , jestli všechno dobře dopadne.Co myslíte, že mi bude dělat? Kacm mě je taky pěkně špatně, ale navečer to přejde a je to lepší.

many
4. led 2008

ahoj Káťo 🙂 tak to znám a naštěstí mě to přešlo v 10.t. tak držím pěstičky ať tě to co nejdřív přejde 😉 jinak koupila sis ty lízátka na nevolnost,fakt to pomáhá 😉
jestli ti bude hodně zle,tak běž k doktorovi,že ti je nevolno a že se ti motá hlava a on tě nechá doma 😉 jak chceš 😉

kacm
4. led 2008

Je ja na ty lízatka úplně zapoměla, tak doufám, že je tady v té naší lékarně budou mít!!! Jak to chutná? Já mám přímo nechutˇ ke všemu..... 😒 Já bych ráda zůstala doma, ale mám tu ještě hodně věcí co bych chtěla dodělat, tak doufám, že ty nevolnosti přejdou.....přemýšlela jsem, že bych zůstala doma od února.....
Jinak jména máte holky moc krásné, my stále nad jménama přemýšlíme, fakt nevím jaké bych dala, ty co se mi líbí, tak mají moje kamarádky a to bych dát nechtěla.....tak nevím......třeba na nějaké přijdu a nebo dám své a bude to..... 😀

kacm
4. led 2008

ada80 neboj se všechno dobře dopadne!!! Udělá ti ultrazvuk a možná když nebude nic vidět, tak ti vezme i krev......držím palečky..... 😀

ada80
4. led 2008

kacm díky.já bych měla být asi v 8 týdnu. Poslední MS jsem měla 3.11.A ty?

rezetka
4. led 2008

kacm a proč nezůstaneš doma?

kacm
4. led 2008

Tak to asi tak odpovídá já měla MS 10.11 takže bych měla být zhruba v sedmém týdnu, ten net to počítá trochu jinak přijdme mi že 2 týndy těhotenství přidává.....podle Mudr. mi to totiž nesedí..... 😵 Tak to na UTZ by už mělo být vidět i srdíčko.....já jdu k Mudr za týden, tak jsem zvědavá zda tam už také bude srdíčko vidět..... 😀

rezetka
4. led 2008

Jééé 😵
já chci hlavně něco vůbec vidět 😀

many
4. led 2008

zase mi vypadává koník tak to musím psát znovu 😠
Káťo lízátka jsou super akorát to modrý mi nechutnalo je mentolový 😝 to mi dělalo zle
ada - v kolik jdeš,budeme na tebe myslet,myslím,že ti udělá hned ultrazvuk,to už půjde vidět pěkně 😉

gabi78
4. led 2008

AHoj holky, tak sme včera byli na tom UZV, a bylo tam vidět malilinkaté mimi i se srdíčkem (4.2mm) 🙂 🙂 🙂 tak mi potvrdili 7tt a ode dneška sem na neschopence. V pondělí jdu na krev a 23.1. do těhotenské poradny, a v pondělí dostanu průkazku, jůůů, já se tak těším a jsem šťastná 😵 😵
A jak se máte vy?

kacm
4. led 2008

rezetka: protože je v práci nechci nechat v štychu, kolega si před dvěma měsíci při sportu přetrhal vazy a bohužel ještě asi celý leden bude marodit a tady tu práci nemá kdo dělat, takže to ještě ten měsíc musím přetrpět, ale docela to jde......když pracuju, tak na to nevolnost tolik nemyslím..... 😀

rezetka
4. led 2008

Gabi super, gratuluju.
Taky chci neschopenku a vidět malé 😒

gabi78
4. led 2008

Rezetko, děkuji 🙂 Neboj, taky se dočkáš 😉 A kdy jdeš na UZV? Ať vím, kdy ti mám držet palečky 😉

kacm
4. led 2008

Rezetko kdy ty jdeš k Mudr? A v kolikátem jsi tt u mě bylo něco vidět až skoro v 6tt, měla jsem strach, že to bude mimoděložní, takže příště k Mudr. tak brzo spěchat už nebudu za ty nervíky mi to fakt nestálo....... 😖
many tak já o přestávce skáknu do té lékarny snad ty lízátka tam budou mít, takže mentol nic moc....Ok děkuju!!!

ada80
4. led 2008

Many jdu o půl jedný.To budete hodný, že na mě budete myslet.Víte já mám strach protože první mimčo mělo vrozenou vadu a musela jsem ho dát pryč tak se bojím aby se to neopakovalo.Ale u prvního mimča mi nebylo zle, zato ted mi je zle od rána tak uvidíme.

many
4. led 2008

gabi taky moc moc blahopřejeme 😀

kacm
4. led 2008

ada80 tak to je mi moc líto.......určitě tohle těhulkoání dopadne dobře......moc ti to přeji 😀

many
4. led 2008

holky taky vám pořád vypadává koník 😠 já už odsud zachvíli asi vypadnu,nebudu mít nato nervy 😀
ada - neboj,čekáš určitě zdrávé miminko 😉 moc na tebe budeme myslet a držet pěstičky 😉

ada80
4. led 2008

moc děkuju. Koník mě taky vypadává a hrozně pomalu to najíždí.Já vám pak napíšu jak jsem dopadla. 😉

gabi78
4. led 2008

Many, děkuji moc 😉 je to krásný pocit, když vím, že ve mně začíná růst naše mimi 😵
Akorát mně od včerejška zlobí ucho, píchá mně v něm, je to hnus, pokud mně to do pondělka nepřejde tak s tím jdu k dr., doufám, že to bude jen z nachlazení
Ada: taky budu moc držet palečky, a určitě bude mimi zdravé 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru