Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

many
4. led 2008

ada - budeme čekat 😉
jinak mně už blbne 4.den 😠

meni
4. led 2008

ada, určitě to bude v pořádku. Mě dneska doktor řekl, že až tak ve dvanáctém týdnu se budou brát odběryna první genetické testy, takže si taky ještě chvilku počkám 🙂

many
4. led 2008

mně brali nějak v 10.t protože jsem šla na ten screening v prvním trimestru a tam se to posílalo 😉

kacm
4. led 2008

Holky chtěla jsem se zeptat, jak je to s nemocenskou, prý od 1.1.2008 má byt nižší, snad to má být i o 2 tisíce, tak jsem z toho znechucená, jak se vše zdražuje a peníze místo toho aby stoupali, tak to ještě skroumnou!!!! 😢

many
4. led 2008

prý to záleží na platu 😉 tak nevím,jinak jsem slyšela,že ti co marodili už v loni,tak se jim to nezmění 😒 takže to bych byla i já

kkiikkiinnaa
4. led 2008

ahojky, nemocenska je ted nizsi.... prvni tri dny je clovek doma zadarmo a potom se nejak menilo to procento, podle kteryho se to do ted pocitalo... ze je to nejak min.... ale presne nevim.....
ale taky jsem slysela, ze ty co zacali marodit v roce 2007 se jim to pocita postaru.....

kacm
4. led 2008

Tak to se many máš já také něco takového slyšela......no jo tak to mě skrouhnou ty 2 tis. prý je to nad výdělak 18 tis čístého.......ach jo.....to budu doma za minimum!!!! 😠

many
4. led 2008

já mám taky nemocenskou 7000,- ☹ nám šéfík dával prémie na ruku,tak jsem ještě víc šizená 😠 ale co naděláme 😒

meni
4. led 2008

o tom, že jsou tři dny zadarmo, vím, ale že je nižší procento, to jsem netušila, to mi na sociálce neřekli 😕 , já si hlavně zjišťovala, jak je to s tou ochrannou lhůtou, když odejdeš z práce, ale někde na netu by se to dalo najít, nebo se zeptám účetní, já jsem na neocenské ode dneška

kaciska
4. led 2008

ahoj kači,já jsem rychle stihla jít na neschopenku už od 20.12.2007 takže by mi to neměli skrouhnout...ale za pár dní přijde vejplata tak sem zvědavá...a co ty jak se cítíš,mě je celé dny zle 😠

many
4. led 2008

ahoj Káťo 🙂 a lízáš lízátka 😉

kkiikkiinnaa
4. led 2008
rezetka
4. led 2008

Já jsem včera lízátka nedostala ani v jední lékárně 😠

many
4. led 2008

hm,já tomu stejně nějak prd rozumím a to jsem maturovala z účetnictví 🤐 před pár lety 😵 ale asi jak jsem to pochopila,tak bych měla mít těch 90% a kolik bylo teď 😉 nebudu na tom líp 😀 asi ne,že 😉

many
4. led 2008

teda nebyla bych na tom teď líp 😉 no snad ne 😉
rezet - tak teda jsou blbí nebo co 😉 a mívají je 😉 znají to tam nebo vůbec 😉 u nás to mají v každé 😉

kacm
4. led 2008

Jéééé ahoj hoj, kačíííí to víš, že mi je zle, také se chystám pro ty lízátka co poradila many, tak jsem zvědavá zda zaberou......many mají ovocnou chut? ˇ
No to s tou nemocenskou je to šílené, když se mi před dvěma rokama stal úraz na lyžích, tak jsem měla nemocenskou kolem 12500,- to je ta nejvyšší, stát ani víc snad už nedává, tak to tedˇ budu mít ještě míň ..... no to moc drahou polovičku nepotěším...... 😒

kkiikkiinnaa
4. led 2008

pisou tam, ze max. za mesic clovek muze dostat 10 500,- ale musi mit plat nad 24tis. mesicne..... ☹

many
4. led 2008

naposledy jsem si koupila celou krabičku,tak mi jich pár zbylo,kdyby mi někdy bylo zle,tak projistotu jsem si je nechala 😀 GraviPop se jmenují - je tam 6 příchutí -pomeranč,višeň,citron,jablko,malina a mint (to jsou ty hnusy mentolový)jinak jsou všechny mňam mňam a je tam přímo na krabičce napsaný - při nevolnosti v těhotenství

many
4. led 2008

v krabičce jich je 12ks - 6příchutí po dvou a stála 47,- jedno lízátko prodávají za 4,- nemusíte si kupovat krabičku jak chcete,fakt jak mi bylo zle tak jsem si cumlala a ulevilo se mi 😉 vypadají úplně jako ta roksová lízátka i chuť mají podobnou,fakt mňamka 😉 obsahují vitamín C,zázvor a vápník 😉 je to jen pro těhulky ne pro tatínky 😀

many
4. led 2008

je na nich srdíčko 😀 😀 😀

rezetka
4. led 2008

Panebože uklidněte mě někdo já ten víkend a celý pondělí nepřežiju, než se dostanu na tu gyndu. 😒
Jo holky, stačí brát calibrum nebo si mám ještě zvlášť koupit listovku?

kacm
4. led 2008

Tak pro jistotu si koupím celou krabičku, kdyby mě nevolnosti neopouštěli 😠 .....tak jsem četla o té nemocenské, no děs běs.........to asi budu radči chodit do práce, to ne nehorázné co ta vláda činí!!!!!!

rezetka
4. led 2008

kacm a jak to s ní teda je?

many
4. led 2008

mně doktorka řekla ať beru i tu listovku 2 denně,tím nic nepokazíš a gor teď když se ti to mimi vyvíjí 😉

rezetka
4. led 2008

Aha, dobře.

many
4. led 2008

tys tu listovku předtím nebrala 😉 je dobrý jí brát od té doby co vynecháš měsíčky a plánuješ mimi 😉 mně to taky doktor neřekl a brala jsem to až od 5.t. a to už je pak skoro naprd 😠 ale tak snad jsem jí měla v sobě dost z jiných potravin a screening mi vyšel negativní,takže jsem klidná a ani nemá obavu z těch tripplů,na to nadávají,že je to stejně naprd,tak nevím proč nás tam posílají 😒 ale zase víc testů je lepší jak nic 😉

many
4. led 2008

jinak jsem četla,že listovku stačí brát do 12.t pak už má mimi vše vyvinutý 😉 a už jen roste a roste 😀 jinak je to hnus jak se to vleče,ale to ti uteče ten víkend 😉 já musím čekat dva víkendy a pak jdu až ve čtvrtek 😉

many
4. led 2008

taky už bych moc ráda viděla toho našeho drobečka 😀 ale musím nám stačit hladit bříško 😀 a já už sem tam ucítím projet tu bublinu 😀 ale fakt sem tam

kacm
4. led 2008

Rezetko já beru i listovku i calibrum od každé jednu tabletku i když calibrum listovku obsahuje, ale těhotné by snad měli brát dvě tabletky listovky je to i na krabičce napsané.........jinak s tou nemocenskou je to fakt hrozné, tak pokud nebereš více jak 24tis hrubého, tak budeš mít nemocenskou kolem 9 tis. pokud máš více jak 24tis hrubého tak budeš mít a to je nejvíce co stát dává 10.300 nemocenskou je to fakt hrozné, za to se nevyplatí být opravdu doma...... 😒

many
4. led 2008

no,ale zase ti co mají větší plat,můžou jít dřív do práce a platit si chůvu 😀 to třeba u mě nehrozí 😀 ale to neva,s... na prachy,hlavně že budu mít miminko 😉 a budu s ním doma 🙂 stejně pokud má chlap víc peněz,tak nedostanem ani ze socky nic,tak to nemá cenu se rozčilovat,to je zbytečný,jak nemusí,tak nic nedaj 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru