Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

rezetka
4. led 2008

Jo,brala jsem ji tři měsíce předem 😉
No a jinak nevím jak se to počítá, ale kdybych měla 9. tisíc, tak se mi teda doma být vyplatí, já neberu o moc více 😀

many
4. led 2008

tak já mám o 3000,- míň

meni
4. led 2008

jsem zvědavá, jak mi to za leden vypočítají, kolik teda vlastně dostanu

kacm
4. led 2008

Many tak u nás chůva přijde na 8 tis za měsíc, tak na to také nemám...........ani bych chůvě své dítko nesvěřila, jedině babičce.....mamce 😀 jenže ta také chodí do práce.....no to mě se to asi nevyplatí......já mám v průměru kolem 14tis tak těch 5 tis co bych na nemocenské neměla, by mě tedy hodně bolely, ale zase kdybych měla potíže, tak jdu okamžitě marodit, zatím to jsou jen ty nevolnosti...... 😠

rezetka
4. led 2008

Many, než plat?

many
4. led 2008

to já bych cizí taky nedala,jedině v rodině 😉 ale ani tak 😉 já ho nedám nikomu 😀
no jo,penízky chybět budou,ale co naděláme s tím jsme počítaly 😀 to jsme věděly,co nás čeká,když půjdeme marodit 😀 že nebude brát jak v práci 😉 no ještě že nám vydělávají chlapi 😀 já si vždycky říkám,že když to zvládne baba sama se třema děckama,tak to musíme zvládnout,gor když máme chlapa co vydělává 😀

kacm
4. led 2008

Jasně, jednou to mimi příšlo a tak se s tím musíme poprat i když koruny asi chybět budou, jenže my do toho ještě v dubnu svatbu, tak to spíš budou chybět penízky, no nějak to musíme vymyslet!!!!! 😵

many
4. led 2008

rezet - ju 😉 ale nevím jak se to už počítá,nepamatuju si to,protože já mívala v čistým kolem 8000,- protože prémie jsem dostávala na ruku,tak kbybych to brala bez prémii co byli vlastně na černo tak mám tak o 1000,- míň 😉 tak tak já to počítala i s tím co jsem měla bokem

many
4. led 2008

jo a ty se ještě vdáváš 😀 jééééé to my už to máme některé za sebou 😀 že rezet 😀 ale taky bysme to zopákly s tím samým chlapem 😀 no často se na to dívám na dvd 😀

rezetka
4. led 2008

Tak to by šlo, tisícovka sem, tisícovka tam, kdybych dostávala těch 9.000, tak je to idál.

many
4. led 2008

a tobě se chce vdávat s bříškem 😉 není to škoda 😉 to by sis víc užila bez bříška 😉 nechceš počkat 😉 ale jak chceš 😀 já ti to vymlouvat nebudu 😀

many
4. led 2008

no však uvidíš 😉 snad to nebude tak zlý 😉

rezetka
4. led 2008

Many a co rockové oblečky, už máš něco vyhmátlého? 😀

rezetka
4. led 2008

Téda, já bych se nechtěla vdávat těhotná, nevím, tak nějak bych si to neužila a všichni by říkali, že jsme museli a tak, to jsem nechtěla. A to víš, že bych si to zopákla, hnedle 😀, teď nás ale čekají důležitější povinnosti, což? 😎

many
4. led 2008

ne ne zatím nic 😉 na mimi toho asi moc neseženu 😉 to co máš v albu je pěkný i manžílkovi se to líbí ale nevím jestli to není takový smutný jako na tom mimču 😉 manžílek říkal,že kdyby to bylo barevnější jako tam máš to jedno,myslím je bílý,my jsme se koukali včera,tak to se mu líbilo,to by chtělo někoho šikovnýho kdo by si chtěl přividělat,že by nakoupil v tescu bílý bodyčka a něco na to psal a kreslil 😉 nechceš 😀 by sis třeba přivydělala 😀

rezetka
4. led 2008

Já to neumím, ale už jsem přemýšlela, kde to asi vezmu 😒

many
4. led 2008

co 😉

rezetka
4. led 2008

no ty oblečky, tady u nás toho moc není☹

rezetka
4. led 2008
many
4. led 2008

já taky furt šmejdím po netu - zadávám rockové věci pro děti,................. a furt nic 😀 no až budou větší tak to bude lepší 😉 jinak manžílek by bral abych to rovnou porodila s kytarou v ruce 😀 tak čekám,kdy mě začnou škrabat struny 😀 jinak se mi líbila ta čepička,jak tam je rock star 😀

many
4. led 2008

jo ty jsou 😀 ale ty černý už vypadají líp 😀 si vem že bysme to potřebovaly ve větším čísle až na příští rok,aby to na něm šlo vůbec vidět,teď ho budeme mít letos zababušenýho 😉 tak uvidíme příští rok 😀

ada80
4. led 2008

Ahojky holky tak jsem byla u dokotora, ale nebyl tam,takže další kolo v pondělí.Takže zítra a v neděli jdu do práce. 😝

many
4. led 2008

teda to je škoda ☹ tak vydrž do pondělka 😉 já už taky valím,mám hlad a manžílek je už doma

kacm
4. led 2008

Holky tak už lízám lízátka zrovna mám to jahodové a je moc dobré, tak jsem zvědavá zda mi to žaludek uklidní......
mě nevadí že se budu vdávat těhotná, já jsem si to tak i přála, mě to opravdu nevadí, my jsme totiž svatbu měli naplánovanou na červen 6.6.2008 ale to už bych měla pořádný ranec, takže to bude 26.4.2008, tak snad to bude OK. Já stejně nejsem moc alkoholový tip neumím pít a vždy mi bývá špatně, takže mě to opravdu až tak nevadí!!!! Jinak budu 4.5 měsící a to už špatně a nevolnosti nebývají, tak doufám, že vše bude Ok......jinak viděla jsem krásné šaty pro těhotné.....něco na tom také je pěkného....my jsme s přítelem šest let, takže svatba v těhu mi opravdu nevadí.....mě by spíš mrzelo, že bych v porodnici a všude uváděla jméno mimča jiné než mé...... 😉

ada80
4. led 2008

Holky a chodíte do práce nebo jste na neschopence.Já dělám dvanáctky, takže nevím jestli je jako těhotná můžu dělat, nebo ne.

kacm
4. led 2008

ada80 já do práce chodím, jelikož na nemocenské se to od nového roku opravdu nevyplatí alespoň me rozhodně ne......ale 12ti hod. směny těhotná dělat nesmí ani noční služby ne, ale musíš to mít potvrzené od Mudr. měli by ti dát 8 hod. prac dobu a nebo jít na nemocenskou záleží na Mudr. zda tě nechá doma a nebo jak ti v práci vyhoví s prací......já dělám také 8.hod. ale někdy i 12.hod. když je práce tak se pracuje...... 😀

meni
4. led 2008

ada: to je teda smůla. Byla jsi objednaná? Mně dneska nechal úplně v klidu doma na neschopence, mě se to zas vyplatí víc, než kdyby mě platil úřad práce. A naštěstí se mi do platu započítávaly i odměny, a že byly poslední dva měsíce docela velké, tak si myslím, že to nebude tak hrozné. Ale jsem na to fakt zvědavá.

ada80
4. led 2008

kacm já jsem právě myslela, že to dnes řeknu doktorovi, že dělám dvanáctky a taky noční ale kdyžtam nebyl tak mám smůlu a musím zítra do práce.Mám zrovna pracovní víkend.Jen si neumím představit, 12 hodin stát.Taky mám strach,doktor mi totiž říkal, že až budu znovu těhotná tak budu mít rizikovku, kvůli té vrozené vadě u prvního mimča.Tak vůbec nevím jestli mám do práce jít nebo ne.

kacm
4. led 2008

Tak si dojdi na pohotovost a oni by ti měli vystavit na tři dny nechopenku s tím, že ti jí tvůj Mudr. až k němu v pondělí zajdeš prodlouží, takhle to normálně fungovalo, a kdyby ti jí nevystavili na pohotovosti, tak ti Mudr. může neschopnost napsat zpětně ten víkned myslím platí, že se to dá napsat zpětně, tak to zkus takhle.....když stojíš, a necítíš se, tak budˇ doma......

ada80
4. led 2008

meni:objednaná jsem nebyla,ale dneska tam měl být od 12.30 do 14hod,ale když jsem tam přišla tak tam bylo zamčeno a nikdo nikde takže v pondělí další pokus.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru