Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

janinininka
30. kvě 2007

Já mám teprve 19DC, takže až tak za 9 dní až.
Po ovu jsem teprve 7 den, ale včera jsem si už jako blbec dělala test.. ☹
Je to blbý, až teď začínám takhle blbnout. 😠

pufina
30. kvě 2007

no tak to je asi fakt brzy. Musíš vydržet, je to sice hrozný to čekání, ale nic jiného ti nezbyde. Můžu doporučit test Rapid clear. Slibují sice nemožné, že se dá zjistit těhotenství do 5 dnů od oplodnění, ale myslím že v den vynechání už by se něco ukázalo. Já jsem ho použila až po mamatestu a čárka byla o hodně silnější, takže bych řekla, že je určitě citlivější než ostatní.

sarap
30. kvě 2007

Ahoj,
teprve půjdu k doktorovi.Těhotná jsem asi 5tt.
Trpíte někdo nespavostí? od rána do večera jsem v práci a v noci se pořád budím.Asi 14 dní jsem se pořádně nevyspala a začínám být nepoužitelná.
Máte někdo obdobné zkušenosti?

masacek
30. kvě 2007

alca.m Já jsem na kontrole už byla v 6tt+2 a byla vidět i akce srdíčka.Pozval mě zase za tři neděle na UTZ.Ale ty dny se dost vlečou.Po svých zkušenostech se bojím na jakoukoli kontrolu.

kreksi
30. kvě 2007

Ahoj holky 😀 . Tak jak jsem odvodila z Vašich příspěvků, měla bych být v 6tt. No, uvidíme, co na to poví lékařka v pátek. Pozitivní testy se mě drží, ale jinak si moc těhotná nepřipadám, když čtu o nevolnostech a zvracení některých z Vás (no, nechci se rouhat, není to nic příjemného). Jediný snad příznak je má malátnost a nízký tlak. Jinak mě trápí alergie na pyl, ale to je z jiného soudku.

pavlina05
autor
30. kvě 2007

kreksi , gratuluji. Buď ráda, že tě nic netrápí. 🙂 Třeba to ještě příjde.
Já jsem na tom stejně, nic mi není,klepu na dřevo!!!Jen spavost. 😀

kitty68
30. kvě 2007

Ahoj holky muzete mi napsat co se deje na prvni kontrole u doktora. Bydlim v Anglii, mela js 2 testy //, rano js vyrazila k doktorovi a ten se na me dival jak na blazna co tam lezu kdyz mam pozitivni test, zadne vysetrenijen mi prohmatal bricho, protoze js mu rekla ze me poboliva bricho. A ze si mam domluvit sestru ke ktere budu dochazet. Barca

pavlina05
autor
30. kvě 2007

kitty68 to je teda síla. Slyšela jsem o tom něco podobného. Doktor tě určitě nevyšetří, asi stráta času??? Vím, že tam jsou na všechno sestry a specializ. pracovníci.... 😝
No já jsem zatím takový nováček.
Já měla na testu taky //, šla jsem k doktorce. Ta mi odebrala krev na hcg, poprvé byla nízká 123 (u pozit. těhu musí být přes 600), po druhé už byla 517 a pak ještě jednou a to už byla 3000. A asi za 14 dnů po krvi mi udělala ultrazvuk, zjistila že jsem v ranné fázi těhu. Viděla jsem malého pidínka.Jsem ve 4 tt + asi 3 dnu.

Měli by ti odebrat aspoň krev. Pokud jsi víc jak ve 4 tt, tak na ultrazvuku už něco uvidí! 😀

kitty68
30. kvě 2007

me rekl 6 tt, mam strach aby to nebylo mimodelozni, ale doktor rikal ze by to bolelo o hodne vic a krvacela bych. jinak o ultrazvuku mi rekl ze je to jeste moc malicke. manzel je angl. a rikal jak totady maji vyspele ze my musime k doktorovi a oni maji na vse sestry. sestra by se mi mela ozvat a vzit krev a vysetrit ale kdy to bude nevim. dik za odpoved pavli

kitty68
30. kvě 2007

ale rekl mi termin ten mam 24.ledna

pavlina05
autor
30. kvě 2007

kitty68 TO JO, TAM JE ZDRAVOTNICTVÍ NA JINÉ ÚROVNI.SESTRY JSOU TAM TO HLAVNÍ, ONY VŠE ŘÍDÍ A MYSLÍM ŽE JE NA NĚ SPOLEH.
TAK TO TI ŘEKLI DOBŘE, NEMÁ CENU DĚLAT ULTRAZVUK PIDI BUBLINCE, URČITĚ TI TAK DO 3 TÝDNŮ SESTRA ZAVOLÁ A POZVE TĚ NA ULTRAZVUK. A TO TAM UVIDÍŠ UŽ I SRDÍČKO. 😀
TAK 24.1. 🙂
NO TO JÁ BUDU MÍT ASI TAKÉ TAK NŠJAK??? MOŽNÁ 26.1. 😀
ZDRAVÍM DO ANGLIE 🙂

pavlina05
autor
30. kvě 2007

kitty68 🙂
POJĎ DO DISKUZE - SPOLEČNÝ TERMÍN, JANUAROVKY 2008, DOCELA ZAJÍMAVÉ PRO NÁS TĚHULKY V OČEKÁVÁNÍ V LEDNU 😀

alca.m
31. kvě 2007

Kitty68: No jo, v Anglii je to se zdravotnictvím bída. Moje kamarádka tam žila 10let, teda neotěhotněla tam, ale i s nemocemi je to tam prý zvláštní.
Já bych pořád jenom spala, nevím co mám dělat..Potřebovala bych tak týden dovolené na spánek, ale to je mi zase líto dávat si dovču a prospat ji. 😀

ammalka
31. kvě 2007

ahojky alco.m.-v kolikátém týdnu jsi??

mihapiha
31. kvě 2007

holky, já bych taky furt spala, tento týden mám odpolední, tak jsem hotová, spávám tak do půl 10 a pak nestíhám,ale co, máme odpočívat, že? taky mi začínají nevolnosti, ale jeste nezvracím 😎

alca.m
31. kvě 2007

ammalka: Já su v 8tt podle mých výpočtů, k doktůrkovi jdu až v pondělí. Ale od 8.4. jsem to nedostala a měla jsem pozitivní testíky 😎
mihapiha: tak to se máš, že se můžeš vyspat. Já musím vstávat každé ráno v šest, a to se mi chce už čím dál míň, takže vstávám aspoň v půl sedmé a pak nestíhám. Když se vrátím o půl šesté z práce, lehnu a ani se nehnu 😀

kyri
31. kvě 2007

kreksi: já byla do 6tt taky v pohodičce a přesně začátkem 7tt mi začly takový nevolnosti, že jsem lezla po zdech - a trvaly do půlky 4. měs. 😀

mihapiha
31. kvě 2007

alca.m neboj, příští týden vstávám o půl 6 ☹ . a vidím to taky tak, že jak dojdu z práce, tak lehnu a ani se nehnu 😀 Jinak já měla taky poslední ms 8.4 🙂 a jsem +- v 7tt, ikdyž mi to tady ukazuje už 8tt. záleží kdy došlo k ovulaci. takže rozdíl může být klidně dva týdny. já jsem si v pátek taky myslela, že jsem v 7tt, ale dr. říkal 6tt.to je nakonec jedno, hlavně, že se to povedlo.

Kyri, bobku, snad mě takové nevolnosti nečekají, zatím mám jen nauzeu a to se dá vydržet. Uvidíme s přibývajícími týdny 🙂

alca.m
31. kvě 2007

mihapiha To je mi jasný že nemáš jen odpolední směny, ikdyž by to bylo pro Tebe fajn že? 😉 Ale aspoň občas si můžeš přispat.
No právě tomu nerozumím, všude se píše že se těhu počítá od prvního dne poslední MS, tak jak se to může počítat ještě podle ovu? Já ani nevím kdy ji mívám.. 😅
Kyri, moc zajímavé a hezké jméno. No mě teda zatím taky nic moc není, občas nemám náladu a su pořád spací 😀 klep klep, zatím žádné nevolnosti 😎

ao
31. kvě 2007

Holky, já mám asi opačný problém. Jsem zvyklá vstávat před 7h, ale teď, jak mě tlačí v podbřišku tak nedospím ani do 6h. Pak jsem celý den malátná a to už si lehnout nemůžu.

kreksi
1. čer 2007

Ahoj! Tak dnes mi paní doktorka potvrdila 5. týden těhotenství 🙂 . Zatím byla trochu opatrná, já už bych se nejraději radovala víc. Mám trochu strach - poslední dva týdny jsme strávili stěhováním a já taháním nabalených banánových beden. Snad to bude bez následků. V děloze na ultrazvuku viděla i nějakou krevní sraženinu... zapomněla jsem se zeptat, zda je to riziko a z čeho něco takového vzniká. Neuměly byste někdo poradit? Děkuju.

katkaz
1. čer 2007

Ahoj holky, tak jsem zatím o těhu nevolnostech jen četla. Dneska se ale dostavily ☹ Žaludek mám jako na vodě, ale ještě nezvracím, motá se mi hlava, ani spát nemůžu. Nevydržím dlouho stát na nohou. To je super, neboť za týden se vdávám ... Zatím o tom nikdo neví (jen skoromanža), k dr. jdu až 13.6. tak jsem tu novinu nechtěla uspěchat. Jestli se to ale nezlepší, budu muset z pravdou ven a tu svatbu si asi moc neužiju. No, hlavně aby bylo mimi v pořádku. Říká se, že nevolnosti jsou dobrým znamením, tak aspoň něco. Zdravím všechny a vydržme to!

danamatus
1. čer 2007

Ahoj katkaz, tak to jsme na tom asi podobně, já jsem zjistila těhotenství včera a jsem šťastná jak blecha, ale za měsíc se vdávám a asi si tu svatbu taky nevychutnám. Třeba to bude v poho. Moje kamarádka, která před týdnem prodila, tak měla nevolnosti obden(jeden den zvracela, druhý ji bylo fajn), tak doufej, že se do toho správného dne strefíš. Chtěla bych se tě zeptat, protože jsem to řešila už v jiné diskuzi, měla jsi při začátku těhu pocit, že dostaneš menstraci? Mě pobolívají vaječníky, jako bych to měla dostat, ale testy jsou pozitivní.

katkaz
2. čer 2007

Ahoj danamatus, tak se na nevolnost nějak nelepší, naopak se k tomu ještě přidala pořádná alergie. Začínám mít strach, jak na tý svatbě budu vypadat a jestli vůbec budu schopná fungovat. Na začátku těhu jsem vůbec nic nepociťovala, ale bolení v podbřišku je myslím normální. Užívej si čáreček a raduj se, třeba ti špatně nebude. Kdy půjdeš k dr.?

danamatus
2. čer 2007

Ahojky katkaz, tak k dr zajdu asi tak 14dní, každý říká, že stejně dřív nic neuvdí, ale už bych tam nejraději jela hned 🙂 No a špatně mi asi bude, už teď mám pocity na zvracení, spíš se mi tak hodně tvoří sliny, ale četla jsem, že je to taky normální. A hlavně já mám problémy s ledvinami, takže mě už teď šíleně bolí záda ☹

pavlina05
autor
3. čer 2007

Ahoj holky!!!
Tak jak pokračuje vaše těhu???
Já pořád nemám žádné těhu příznaky. Né, že by mi chyběly, ale nějak by mi mohly někdy naznačit, že ve mě něco roste!!!!No, včera mě začaly pobolívat prsa. Tak že by přece????? 🙂 😀

alca.m
4. čer 2007

Ahojte po víkendu. Teda já ho skoro celý prospala, manžílek byl v Praze si přivydělat a já spala a spala. A občas uklidila nebo vyžehlila. Teď jsem super odpočatá. 😉
Odpo jdu k doktůrkovi..To su zvědavá, jak to bude probíhat.. 😎

pavlina05
autor
4. čer 2007

alca.m takový odočinkový víkend, to muselo stát za to 😎
Já měla něco podobného. Byli jsme u rodičů a tam jsme jen jedli a jedli a povídali. Taky skvělý víkend. 😎
Jdeš k lékaři na ultrazvuk a prohlídku??? Myslíš, že uvidíš už srdíčko? A máš už průkazku?

alca.m
4. čer 2007

Pavli, já jdu teprv na první 😅 Ale doufám že jak slíbil doktor (že od 7tt je slyšet srdíčko), tak i něco uvidím.. Průkazku chci 😀 Ale jdu až na 17h, tak jsem nedočkavá..

c.xsara
4. čer 2007

Ahojky budoucí maminky,tak já od pátku po testu // taky patřím k budoucím maminkám. Dělala jsem si testík i v sobotu a i v neděli, čárečky byly silnější a silnější tak snad jsem taky budoucí mamča. K Mudr. se budu zítra objednávat tak se těším. Ale zároveň mám strach a´t je vše v pořádku 😨

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru