Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

beruska2x
5. led 2008

prosim te je ti spatne?? nebo po nejakem jidle?? vim ze nesmim jatra, pastiky, plisnovy syry,
nadymavy veci ale me bylo na bli.. po kyselim zeli....(meli jsme 1.1. kachnu a br. knedlik ☹ )
jsem z toho dost zmatena.. nejdriv nic a ted me pali zaha - nikdy jsme to nemela a tezko je mi i snad po jablku ☹ ☹
Neco prece fazolce chutnat musiiiiiiiiiii

kacm
5. led 2008

Ahoj těhulenky.....no mě je také špatně snad i po vodě, už nevím co bych jedla, dneska jsem si dala lehký salát a stejně me to nakopává pořád, ach jo, jen doufá, že to nebude celé těhulkování, někomu bývá zle až do 6-7 měsíce...... 😲

rezetka
5. led 2008

Paštiky nesmíme?
Mě je špatně občas když se najím, spíš odpoledne a pak večer. Jo, po vodě je mi teda fakt zle.

kacm
5. led 2008

Rezetko ono to začne být ještě horší u mě se to více rozjelo před týdnem.....ale třeba ti špatně nebude vůbec, byla bys štˇastlivec....... 😀 😀 😀

rezetka
5. led 2008

Kéž by 😎

beruska2x
5. led 2008

pry ne.. kamaradka ma 2 mesicni holcicku, tak jsem dostala trosku skoleni...
Ja teda jeste nezvracela, jen je mi tezko a "VISI" mi to v krku, coz bych to radsi vyhodila a
bylo by lip ☹ ☹ ☹

rezetka
5. led 2008

taky jsem nezvracela, ale vy jste napřed 😉

beruska2x
5. led 2008

no ze bych musela byt napred zrovna v tomhle... 😉 😉 🙂

uz jsem si taky mnula ruce ze mi nic nebude... myslela jsem ze to zacina driv : )
nejlepsi je suchy dalamanek a caj, ale kdyz ja mam hlad ☹

kacm
5. led 2008

Jo jo Paštiky ani jiné maso v podobě tataraku nebo sushi a tak se nesmí kvůli listerióze, správně asi sáláty jako jsou vajíčkové, pochoutkové no prostě kde je majonéza nebo tekuté sýry vše by se mělo v těhu omezit na minimum, píšou to v různých odborných příručkách pro těhule.....už to mám vše nastudované..... 😀

rezetka
5. led 2008

Tak sushi jsem baštila o vánocích 😲 😖

beruska2x
5. led 2008

prosim te co jsou tekute syry???

rezetka
5. led 2008

myslela tavené,ne?

beruska2x
5. led 2008

No tak to by me nenapadlo, ze ty nesmim, a salat bramborovy jsem mela ale domaci nevedi ne??
Boze to je slozity 😉 😉 jako by nestacilo ze ty deti musis vychovavat 😀 😀

rezetka
5. led 2008

Taky domácí,mňam. To je hrozný co?Co se všecko nesmí jíst, dělat a tak. Jéžiš, ať už mi někdo to těhu potvrdí nebo to nevydržím 😠 😀

kacm
5. led 2008

Rezetko tak už raději sushi nebašti.....není to tedˇ ze začátku vhodné.....tekuté sýrý? Měla jsem namysli všechny co se dají mazat na rohlík o tvrdých sýrech se nic v té chytrné litaratuře nezmiňují......prý listériózu mají nejvíce ženy v těhotenství.......tak proto, asi je jejich tělo více na to oslabené..... ☹ říkal mi to i Mudr. je fajn, vše mi vysvětlí do podrobna,co potřebuju vědět.....

rezetka
5. led 2008

Aha,ok 😉

kacm
5. led 2008

Taky jsem dneska dostala chutˇ na pomazánku, ale jelikož jsem si přečetla, že je v ní 59% majolky, tak jsem to vzdala, fakt se toho bojím, od mamky z práce kolegyně tu listeriózu v těhu měla a ty nervíky za to fakt nestojí může to poškodit i plod, ale ona se z toho dostala dobře, jelikož jí to zjistili na začátku......no hrůza.......člověk má bobky snad ze všeho.....

beruska2x
5. led 2008

no a plisnove syry - Hermelin, Niva, Camembert pry taky ne....

rezetka
5. led 2008

Ty ani nejím.

kacm
5. led 2008

No ty se také v těhu nesmí, a já Nivu zbožňuji, hlavně v podobě omáčky a těstovin, Mńamky........ach jo....to budem živi jen o ovoci a zelenině, ................ 😒

beruska2x
5. led 2008

no tak to jsem docela vydesena...jsem zvedava co tech 7 mesicu budu jist 😀 😀 😀

rezetka
5. led 2008

a maso můžeme tepleně opracované jakékoli?
A co mastné?A co pít?

kacm
5. led 2008

Jezte hodně cereální pěčivo v tom jsou důležité živiny na záčátek těhu a hlavně pro vývoj mimi, pokud jíte bílé pečivo, tak občas alespoň obměňte tím cereálním

beruska2x
5. led 2008

no ted pit asi vse ale pak nebublinkate, nektere bylinkove caje se nesmi,...
maso asi vse a mastne jak ti sedne - nez se poprve pozvracis 😉 😉 PROMIN

rezetka
5. led 2008

cereální?OK.
Zatím jsem se neboblila 😀,ale dělají mi srašně zle pachy.

beruska2x
5. led 2008

to me ne, je mi prijde ze je citim nejak vic 😀

kacm
5. led 2008

Maso se může, ale musí být dobře tepelně zpracované......také jsou na začátku dobré těstoviny kvůli vitamínu, ale tedˇ si nevzpomenu kterému 😲 tak si udělejte těstovinový salát jen se zeleninou, je to moc dobré....když už nic tedˇ nejíme.....
to pití je také věda, ale zase jak komu, mě vadí veškeré multˇáky a perlivé chucené vody, je to pro můj žaludek řezník.....takže jsem živa opravdu jen o dobrné nepervlivé vodě ani teplé v žaludku mi nedělá dobře jako těhu. čajík, ale včera jsem si koupila ty těhu lízátka na nevolnosti a na chvilku to pomohlo,obsahují vápník a vitámín B a ten trochu zklidňuje žaludeční šťávy, tak je také zkuste, třeba pomůžou i vám.......12Ks stojí 48Kč jsou v krabičce

maruska39
5. led 2008

Ahoj těhulinky,můžu se přidat? 😵

majucha
5. led 2008

ty paštiky taky ne a vůbec teda vnitřnosti, to je kvůli tomu vitaminu A, je ho tam moc a prý to může deformovat plod, ty já zrovna ráda a nivu taky, no co se dá dělat 😅

rezetka
5. led 2008

Maruš,honem, mluv, jaké to bylo na první prohlídce a co ti dělali a v kolikátém tt jsi byla?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru