Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

beruska2x
5. led 2008

ahojky marusko 😉
jen pojd a popovidej co jeste nesmime a zceho ti je soufl 😀 😀 😀

mery.luu
5. led 2008

Ahojky,
no já se přiznám, že občas na miniaturním kousíčku nivi i hermelínu ulítnu....ale opravdu jen ždíbeček... 😝

maruska39
5. led 2008

Poprvé jsem byla v 5 tt,to mi vzala krev na zjištění HCG v krvi a udělala vyšetření hmatem,jestli je zvětšená děloha -byla. Podruhé jsem šla teď v 7 tt. to jsem byla už na UTZ a měla jsem srdíčko 😵 😵 Na druhý den jsem hned šla na těhotenské odběry,tam mi budou zjišťovat všechno co jde 😅
A 9.1 jdu do těhotenské poradny,dostanu těhu průkazku,vycházky,budou mě měřit,vážit atd. 😉

Jinak jídlo jste odhadly přesně 😉 Šoufl mi je po ištění zubů,2 x jsem po tom zvracela,jinak jemi celkem fajn,občas nevolno a smrdí mi lednička 😅

mery.luu
5. led 2008

ahoj Maruško 🙂

kacm
5. led 2008

Majucho a mrusko39 jen poleletˇte.......zdravím vás 😀

rezetka
5. led 2008

Ahá, ale já už chci taky na UTZ 😒

maruska39
5. led 2008

Ahojky Marti 😉 já se teda snažím držet,jsem zvědavá jak dlouho vydržím 😅

beruska2x
5. led 2008

fakt jo??? to ja jdu az 24.1. to je nespravedlivy... tak to mi to asi budou delat taky, ze.. nnesnasim brani ☹ krve

maruska39
5. led 2008

Terezko možná půjdeš,ale nevím přesně jestli srdíčko už bude,nebo ještě týden budeš muset vydržet 😉

kacm
5. led 2008

No ty zuby ráno a večer u mě je to umění si je tedˇ čistit, jen vidím ten kartáček, tak už me to nakopává dopředu.
Rezetko ty se bojíš, že by tvůj Mudr. ještě nic neviděl, kdyby ne, tak se hlavně neděs, že je to špatné, u mě to bylo to samé......jen fazolka musí ještě o týden třeba povyrůst, kdyby ti nedělal UTZ, tak ti určitě vezme krev.....

rezetka
5. led 2008

Srdíčko nemusím vidět, halvně to malé🙂
Kacm,aha.

maruska39
5. led 2008

jo berusko,zrejmě tě budou brát taky,ale musíš jít na lačno a není to nic příjemného,vzala mi snad půl litru krve 😠

jo ten kartáček je opravdu boj,2x jsem to prostě v sobě neudržela,jinak nezvracím 😉

kacm
5. led 2008

Rezetko kdy jsi měla naposledy první den MS, kdyby tam nic neviděl, tak se neděs, že to je mimoděložní, tak jsem byla vyšokovaná já, ale neboj, on si tě objedná za týden a to už by pak mělo těhu být vidět......srdíčko je vidět kolem 7-8 tt....jak u koho.....

rezetka
5. led 2008

já měla poslední MS 29.11. 😒

beruska2x
5. led 2008

no ale objednala me na 9hod a nic mi nerikala, to umru hlady... uz se hlady budim 😉

kacm
5. led 2008

Holky to netové počítadlo na těhotenství je divné, mě Mudr řekl, že jsem tak v pátém týdnu těhotenství a je to asi 10 dnů co jsem tam byla, takže co mi počítá 8tt opravdu nesedí.....

rezetka
5. led 2008

Já jdu až o půl paté, to mám být hlady? 😲

beruska2x
5. led 2008

pry se to pocita jinak 🙂

mery.luu
5. led 2008

Co pak Maruško je ti šoufl, nebo na tebe něco leze?????

Já na ty odběry jdu až 14.1. a to budu už ve 12tt (11+3) tak jsem zvědavá, jestli tam sebou neseknu.... 😅

beruska2x
5. led 2008

asi tam zavolam v pondeli jak to je jestli muzu jist nebo ne at se na to pripravim ☹ 😀

maruska39
5. led 2008

Marti měla jsem co dělat,abych sebou nesekla,na lačno je to opravdu mazec 😉
Není mi zle,akorát po čištění zubů mi je na blití,víš? 😉 A doufám,že na mě ani nic neleze 😅

berusko počítá to o týden dopředu,já jsem teď v 7tt+2 a tady mi to píše už 8 tt 😉

kdyby vás chtěla vzít na odběry tak vám to řekne,že musíte přijít na lačno,pokud nic neřekla tak klidně jezte 😉
Terezko tebe vezme asi na zjištění HCG a to klidně můžeš jíst 🙂

rezetka
5. led 2008

Maruš,aha. 😉

beruska2x
5. led 2008

no to jsem teda zvedava kdy mi to udela...kdyz uz budu 10tt, jsem z toho paf....

kacm
5. led 2008

Rezetko na první prohlídku můžeš normálně jíst i pít Mudr. říkal, že to nevadí, když ti berou krev jen na potvrzení hormonu HCG takže to se normálně najes nebo to tam s tebou sekne, jinak nevím zda bude u tebe na UTZ něco vidět, myslím si, že budeš tak ve 3-4 tt to u mě také nic Mudr. neviděl, ale třeba už tam bude jen malá tečka, uvidíš......hlavně budˇ v klidu když ti řekne, že nic nevidí, kdyby ti dělal UTZ

maruska39
5. led 2008

Beruško,každý DR. to dělá jinak,tak ten tvůj si asi dává na čas,ale neboj,dočkáš se 😉

terezko opravdu když nic neuvidí,je to naprosto normální a miminko uvidíš za týden 😉

mě teď poslední dobou pobolívá čím dál víc podbřišek 😖

rezetka
5. led 2008

kacm, měla bych být v 5+2 tt 😉

mery.luu
5. led 2008

těhulky,
ono to tady počítá dobře, když jste např. v 7+1 až 7+6 tak to už je vlastně probíhající 8. týden - ale ještě neukončený...

kacm
5. led 2008

Já jdu k Mudr. za 10 dnů, tak jsem zvědavá zda mi už dá těhu průkazku u kažého je to jinak, tak uvidím.....holky vezme mi hnedka krev na nějaké testíky myslím kvůli vadě plodu, nebo až déle, to zase tedy nevím já.....

maruska39
5. led 2008

Marti fakt,jo??? Takže teď,když jsem 7tt+2 dny to znamená,že jsem v 8 tt??? Chápu dobře???

rezetka
5. led 2008

Maruško, ano 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru