Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

mysojc
22. led 2008

akras: 7tt...náznak srdeční činnosti. Huraaaaaaaaaa. Mám radost, to bylo nejhorších 14 dní... 😝

mysojc
22. led 2008

akras: Gratuluju, to je super🙂

gabi78
22. led 2008

Mysojc: gratuluji 😉

akras
22. led 2008

Mysojc, super, to jsi dál než já. Víš, kdy jste si na něj zadělali, mně to furt vrtá hlavou. Ale podle toho zadělání mi to na ten 4tt vychází, tak snad je to v pořádku 🙂 Jen to srdíčko jsou nervy, aby tam bylo. Ty už to má super.

akras
22. led 2008

To jsou výpočty, já vím, Gabi 🙂 Jsem z toho nějaká zmatená. Doufám, že je vše OK, tak jak řekla dr., ale komu jinému bych měla věřit, že?
Mysojc a kdy jsi mělo posl. MS, jestli se můžu zeptat?

evitkamalicka
22. led 2008

ahojte kockule, tak ja som si tiez nasla na testiku //

gabi78
22. led 2008

Ty týdny se počítají správně podle data poslední ms, já ji měla 20.11. ale k oplodnění došlo kolem 3.,4.12. takže podle oplodnění bych teď byla v 8.tt ale podle ms jsem v 10tt. A doktoři to většinou počítají podle té ms, protože ten den oplodnění není někdy jistý a přesný,že? Doufám, že sem Ti to trochu vysvětlila a nezpůsobila Ti ještě větší zmatek. 😉

meni
22. led 2008

Ahoj holky, co jdete dnesod doktorů, vééélkááá gratulace k potvrzení těhu 😉 Je to super vidět na ultrazvuku ty malý tečky, že? 🙂

mysojc
22. led 2008

akras: No, já vím jistě, že poslední MS jsem měla 24.11. (/je to den, kdy měl narozky můj děda...),ale myslím, že jsme si na něj zadělali okolo 17.12. - čili jsem měla asi opožděnou ovulaci. Srdíčko ještě ouplně nebylo, říkal náznak srdeční činnosti 🙂

meni: No jo...a doktor byl tak rychlej a bez řečí, že jsem se nestačila ani rozkoukat...ukázal mi tečku a vaječníky...takže vím, že je tam, co má být 🙂

gabi, já bych podle MS měla být v 9, ale podle velikosti prej určitě nee. ALe to neva, jsem ráda, že aspoň tak 🙂

gabi78
22. led 2008

Evitka: moc gratuluji!!!! 😉
Mysojc: to víš,že jo, hlavní je, že je vše v pořádku a nějaké počítání týdnů je vedlejší 😉

evitkamalicka
22. led 2008

gabi dakujem 😀

gabi78
22. led 2008

Holky, já se loučím pro dnešek, nějak mně to datlování unavilo 😀 tak se mějte hezky a příjemné těhulkování,papa 🙂

mysojc
22. led 2008

evitka: A kdy půjdeš k doktorovi? Držím palce, aby všechno bylo OK.

beruska2x
22. led 2008

ahojky je tu jeste nekdo??

lisounek
22. led 2008

ahoj holky - gabi uz tu neni, ale koukala jsem, ze to tehulkovani mame uplne skoro nastejno 😀 . ja mela posledni ms 17.11. a datum oplodneni stejny jako ty 😉 . Takze jsem jako v 9 tydnu a konik mi to porad nadsazuje 😕 . Cervik je ale zhruba na 8 tyden + par dni 😵

beruska2x
22. led 2008

hlavne ze je v poho - ja jdu na kontrolu ve ctvrtek, uz se moooooc tesim az ho zase uvidim, posledne to bylo takovy malilinkaty nic 🙂 😉

evitkamalicka
22. led 2008

mysojc este chcem spravit jeden testik cez vikend a potom asi v utorok pojdem k dokimu

lisounek
22. led 2008

no jo ale ted to bude fofr uvidis - ten nas uz je pres 2,3 cm 😅

leryl
22. led 2008

ahoj holky,dneska jsem taky našla dvě čárky na testu,ale nevím,kdy mám zajít k doktorovi,jestli ještě čekat

sylvka
22. led 2008

Ahojky,evitkamalicka tak ty si taky těhu? 🙂 A termín máš týden po mě...GRATULUJI 😵
Lisounek,jak je?

lisounek
22. led 2008

rozhodne jeste chvilku pockej, oni pak nic nevidi a plasi, zalezi jestli vis alespon priblizne datum oplodneni... nebo mu zkus zavolat, on nejlip rekne, co a jak, ze by ti vzal alespon krev na HCG 🙂 jinak gratuluji 😵

pipinka
22. led 2008

holky všem vám moc gratuluji, já uvidím zítra. Hlavně neplašte jako já, doktoři vás akorát postraší a pak z toho budete hotoví jako já.

lisounek
22. led 2008

pipi: presne muj nazor - jak se citis?? neboj nic bude to dobre ..... 😉 drzim pesticky moc moc

sylvka
22. led 2008

leryl,já radím s návštěvou doktora počkat.Já šla hned po testu a pan doktor mi řekl ,že v děloze nic není a ještě mi řekl,že je možné i mimoděložní,musela jsem čekat přes víkend,jestli se miminko ukáže,nervy hrůza....počkej,ať ho hnedka vidí,ušetříš si nervy a gratuluji mocka 🙂

lisounek
22. led 2008

sylvka: vcelku dobry, diky za optani to vis ale mam porad strach - hlidam se jak nikdy 😕

sylvka
22. led 2008

lisounek,já taky jsem jsem hroooozně opatrná.Dnes večer nebo zítra sem dám foto.Dneska jsem si dělala těhu test,jen abych věděla jak HCG stoupá a taky jsem chtěla vidět dvě pěkný čárky,jak to tady vídám a je tam 😀

mysojc
22. led 2008

leryl: Souhlasím se sylvkou...mě taky nejdřív nebylo nic vidět a musela jsem 14 dní čekat...A to teda bylo něco 🙂 🙂

pipinka
22. led 2008

sylvko děkuji za optání. je mi těžko jako bych jedla houby. menstruace je pryč a trošku se mi točí hlava. Jsem zvědavá na zítřek 😖

meni
22. led 2008

leryl, klidně si zavolej sestřičce, ona se tě stejně zeptá na to, kdy jsi měla poslední menstruaci, a objedná tě tak za dva tři týdny, stejně mívají plno na pár týdnů, tak aspoň budeš v pořadí, teda vycházím z toho, jak je to u nás 😉

akras
22. led 2008

Mysojc, no tak to je jasný, že jsi dřív, mně to jen furt vrtá hlavou, ale snad je to OK. Dr mi řekla, že to odpovídá početí, že je to OK a 1.měsíc, dokonce mi dovolila hory v půlce února, máme zaplaceno Rakousko. Už z toho počítání blbnu, nebudu to řešit a budu se za měsíc těšit na srdíčko 🙂
Holky, nejste některá z Prahy 6, budu asi muset měnit Gyn., abych ho měla blíž. Nemůžete někoho doporučit?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru