Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

pajca
23. led 2008

Já si ale myslím že tyhle pocity budou normální. Jsme ted proste jiný 🙂 Můžu se zeptat kolik ti je?

lisounek
23. led 2008

me je 27 a v srpnu bude 28 (nekdy pred narozenim mimiska 🙂 )

pajca
23. led 2008

mě je 24. já ho dostala k narozeninám.Necháte si říct co to bude?

lisounek
23. led 2008

ja pod stromecek 🙂 no nechame hned jak to bude mozne, jsem strasne zvedava a pak alespon budu moci hned nakupovat dle barvicek 😵

mysojc
23. led 2008

ahoj holky...
a to já mám k té mateřské bídě ještě muže ve školství...taky príma, ne? 😎 Je to ale fakt děs s těma pemězmama...jo, nemůžeme chtít asi všecko najednou..☹

pajca
23. led 2008

tak to máš taky dobrý, ale vždycky se to dá nějak zvládnout. my mýme dvě hypotéky!
My to budeme mít jako překvapení, teda aspon chceme 😒

sisa32
23. led 2008

Ahoj holky, můžu se přidat ? V pondělí a úterý mi vyšel pozitivní TT a v úterý z krve HCG 1087. Nevíte jestli to podle toho HCG vypadá cca na 3 tt. Je to po KETu, snažili jsme se 3 roky. Na ultr. jdu až 1.2.08.

pajca
23. led 2008

Ahoj Sisa, vítej, jsem tu taky poprvé. Moc gratuluji!!! Jinak se v tom moc nevyznám podle MS jsem si myslela že jsem v šestém týdnu a dr mi řekla, že je to páty tak nevím

lisounek
23. led 2008

podle HCG nelze posoudit tyden, to se bere dle prvniho dne posledni menstruace a stejne je tam jakoby tech 14 dni navic, protoze otehotneni je pozdeji

moniiik
23. led 2008

Ahojky, mam dotazek, mam sice teprv 6dni do zacatku MS ale uz par dni mam citliva prsa dnes uz hodne, je mi divne, chvilema na zvraceni, mam ruzne chute, dnes me poboliva v podbrisku, vytok, caste curani a tehu testy velmi velmi slabounke. muze se jednat o tehu???

pajca
23. led 2008

Já myslím, že jo.Já měla uplně stejné pocity. Prsa mě začali bolet týden po ovulaci.

miruskaaa
23. led 2008

ahoj monik to stejyn sem mela i ja ale rikala sem si ze to bude z toho ze prijde ms jenze 2 tydny ubehli bricho me bolelo jako bych menstruaci mela a porad jeste boli ale byla sem u lekarky a podle ni jsem uz ve 2 mesici a ty prsa me taky boleli mela sem je citlivy a paleli me drzim palecky..

ada80
24. led 2008

Ahojky holky co vám pomáhá na nevolnosti?Mě je blbě jen ráno a pak mám celý den žaludek jak na vodě.Díky

meni
24. led 2008

ahoj ado, mě ráno pomáhá banán, hned po probuzení. Ale to je hodně individuální, na každého zabírá něco jiného 😉

ada80
24. led 2008

Ahoj meni, díky a jak je tobě? Je ti už líp, nebo máš pořád nevolnosti?četla jsi můj příspěvek o to, že mi mimčo roste tak jak má, ale že má větší hlavičku?myslíš, že je to v pohodě?

pajca
24. led 2008

Ahoj holky, koukám, že mám štěstí, že mi vůbec není špatně. Kdy vám začalo být špatně? Já jsem teprve v 6.týdnu. 😒

ada80
24. led 2008

Ahoj pajčo mě začalo být blbě od pondělí.v pátek jsem byla v poradně a doktor se ptal jestli nezvracím a není a mě špatně a já ne není:no a vidíš najednou bum a je to tady.Termín mám 10.srpna.

pajca
24. led 2008

závidím ti , že už máš za sebou ty tři měsíce. mě přijde že se jich nikdy nedočkám. Mám hrozný strach. Já mám termín někdy kolem 25.9, ale zatím jen podle tabulek. Máte už vymyšlená jména?

ada80
24. led 2008

Z čeho máš strach? Já mám taky obavy, aby tentokrát bylo všechno v pohodě.Jména máme Kristýna a Marek.

pajca
24. led 2008

je to nejkritičtější období pro potrat. To jsou hezká jména. já bych chtěla Moniku a Davida, ale to mi doma neprošlo, tak to asi bude Markéta a Martin

ada80
24. led 2008

Neboj uvidíš, že bude všechno v pohodě.necháš si říct co to bude?

pajca
24. led 2008

No já zatím tvrdím, že ne, ale jsem na sebe zvědavá jak to vydržím. Co ty? Co chceš radši?

ada80
24. led 2008

Já jsem objednaná 26.2. na plodovku tak si to nechám říct.Mě je jedno co to bude, hlavně aby to bylo zdravé a v pořádku.Ale, kdybych si mohla vybrat tak bych chtěla spíš chlapečka.

pajca
24. led 2008

já taky. Proč musíš na plodovku? Kdy se dává těhotenský průkaz?

ada80
24. led 2008

Protže už jsem jednou těhotná byla a mimčo mělo vrozenou vadu takže jsem ho musela skoro v 5 měsíci dát pryč takže ted mám rizikové těhotenství a jsem doma.Jo a byla to holčička.já jsem dostala průkaz minulý týden.a jak jsi na tom s váhou? přibíráš, nebo hubneš?

pajca
24. led 2008

To je mi líto, budu držet palce ať to všechno dobře dopadne. Já zatím trochu hubnu, ale jsem fakt na začátku. mám47kg a než jsem otěhotněla, tak jsem měla 51kg. Ani nevím, kyd začíná růst bříško. 😒

meni
24. led 2008

Těhotenský průkaz se dává všude jinak. Já ho mám slíbený na příští kontrole za 14 dní. Většinou holky říkají, že ho dostávají kolem desátého až dvanáctého týdne 🙂
Jiank mi je zle pořád, dneska ráno jsem se nalačno poprvé vyzvracela, je to docela hnus, už aby tohle období bylo zamnou.
že má mimčo větší hlavičku, to se podle mě časem srovná, pokud to neznepokojuje doktora, nijak bych se tím nenervovala 😉

ada80
24. led 2008

já si myslím, že ted bude všechno v pořádku .Já jsem totiž už tenkrát cítila,že je něco špatně,prostě jsem měla divný pocit a ani mi nebylo patně.zato ted si to docela užívám.bříško začíná růst kolem 12 týdne nebo i dýl nevím to přesně.A ty jsi doma,nebo chodíš do práce?

pajca
24. led 2008

Já si taky myslím, že se to srovná. 😉

pajca
24. led 2008

ještě jsem se chtěla zeptat, jak často se chodí na kontroly. Já teď jdu po týdnu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru