Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

lisounek
24. čer 2008

holky taky to mam tak, ze mam automaticky 4 letou variantu... jsem zivnostnik a neplatila jsem nemocenskou (ne proto, ze bych nechtela, je to nejakych par stovek, ale bylo mi receno ze to neni dulezity a tak jsem to nepatrala - vedet tehdy co se na to navazuje za problemy, tak bych se na rady socialnich pracovnic na prepazce pekne vyprdla 😠 )...takze pakarna nejvetsi...a jak pise micanek, taky nemam doted narok nanic az od narozeni male....takze jsem dotedka makala z domova, ale ted uz asi nebudu, dva mesice nejak vyjdeme....tak papa

petis
25. čer 2008

Dobré středeční ráno !!
Tak po včerejším cvíču jsem dnes příjemně unavená, ráno jsem vstávala natřikrát a chytla jsem i lítostivý záchvat, že už do práce vstávat nechci, že chci být doma odpočatá a usměvavá a ne chodící spící panna. No chudák manžílek...
Jinak včera jsme si povídali na kurzu o porodním plánu, i když moc nevěřím tomu, že by to tady bylo tak zaběhlé, ale proč by ne. Pak nám říkala, co bychom neměli chtít, aby dělali s miminkem hned po porodu, no zajímavé.
A bylo samozřejmě i klasické cvičení a bazén.
Ani oblečení jsem nestihla pofotit, včera už jsem jen pojedla a padla do postele.

smolinek
25. čer 2008

lastep: pani mi říkala, že když nemám odpracováno 270 tak nemáš nárok na plnou výši mateřské a ani na nějaké příspěvky po porodu, když si teda o ně zažádáš. Ale třeba dobrý je, že se do těch 270 dní počítá i doba co si marodila. Pak je taky nějaká varianta, že po když si po škole šla rovnou pracovat a né na pracák, tak tam je taky něajký plus, když si třeba nedosáhla těch 270 dnů. Je to hrozně složitý, maj v tom samé kličky a na závěr vlastně nevíš jak na tom si 😀 ale je fajn, že ti to prodloužili, tyhle záležitosti si oběháš( sice je to na provaz), ale pak budeš mít svatej klid.

micanek: 😀 prekérka neumět dělit šesti 😀 😀

lisounek, micanek: to je fakt děsný. Za chvíli se asi půjdem pást nebo co 🙄

petis: tak to s tebou cítím, jelikož, já se už přemlouvám měsíc, že ráno musim vstát a musim jít pracovat a, že pak si to vynahradim 😀 ale jak se mi ráno nechce z toho pelechu. Petis měly jste tam s holkama ( na tom cvičení ) nějakou debatu jaký to má pak třeba vliv na ten porod. Jaký jsou tam změny a něco kolem toho?

petis
25. čer 2008

Smolinku, jaký vliv na porod má to cvíčo? To myslíš? Nebo jsem tě nepochopila ...
Na tom cvíču bychom se měly naučit dýchat, což se pak bude hodit pro prodýchávání kontrakcí, pak taky jsou dobré cviky na uvolnění páteře, když bolí, pánve ... určo to není na škodu.
A plavání a hopsání v bazénu se taky příznivé, prý to hodně urychluje porod. CHtěla bych pak chodit do bazénu ještě tak 2 měsíce před porodem, aby se ty cesty lépe uvolňovaly.
Ptala ses na tohle nebo tě zajímalo něco jiného 😉 ?

smolinek
25. čer 2008

petis: jojo tohle jsem měla na mysli, jen jsem to nějak divně napsala, asi je to tím dusnem 😀 Já pořád koumám nad tím abych se v budoucnu vyhla nástřihu. Vim, že to u porodu nebolí, ale pak když to přijde k sobě, tak to příjemný není. Některý holky nenastřihly a některé jo. Tak si zjišťuju, jestli pro to můžu něco udělat už od začátku. 🙂 Jo to plavání můsí bejt boží. Když si představíš jak se vznášíš a ulevuješ páteři, tak bych tam byla asi nonstop 😀

rolincova
25. čer 2008

čauky holčičky, teď jsem nějak nestíhala, tak jsem si max. četla co píšete. Představte si, že už se mi to začíná v bříšku pěkně vrtět.... Holky taky Vás ráno píchá v podbřišku když vstanete?

smolinek
25. čer 2008

rolincova: ahoj, ty se máš, já chci taky vrtění 😀 mno já bych ti řekla co mi tak ráno vrtá, ale mimi to opravdu není 😀 😀

petis
25. čer 2008

Smolinku,
o nástřihu jsme se mimojiné taky včera bavili. Lektorka moc doporučuje masáž hráze!! A to ne jak píšou od cca 32 týdne, ale začít bychom měly už tak v 5. měsíci, aby se docílilo potřebné elasticity.
Popisovala to, že máme vsunout 2 prsty dovnitř a jakoby natahovat směrem ke konečníku. Prý to musí jít cítit-jako tahání i mírná bolest, ale tak 5 minut vydržet. S větším bříškem má pomáhat manžel a má masírovat on.

Roli, je, to se máš, že už se ti mimi vrtí a ty ho cítíš 🙂 mě v podbřišku popichuje, nejen ráno, je to jak kdy ...

meleri
25. čer 2008

jeee, nazdar Petis, to je dlouho; co jsme si napsaly...ta diskuze snazilky pohodarky sla nejak do haje....

Zajimave z tou hrazi...ja to zkousela; ale asi za pet sekund me rozbolela ruka, takze pet minut fakt nevim...

Me taky obcas boli v podbrisku, ale co jsem zatim slysela; tak pry je to z unavy..

Jinak ja bych od pristiho tydne chtela chodit na cviceni pro tehotne; je to ve vode..ale nejdriv se zeptam doktora asi...

mejte se holky. 🙂

smolinek
25. čer 2008

petis: jojo, to už jsem taky slyšela, ale nebyl tam popis jak na to. Děkuji

petis
25. čer 2008

Smolinku, ona nám to popisovala celkem detailně 😎 😉

Ahoj Meleri, už jsem tě dlouho neviděla. S tou hrází doporučuje, ať to masíruje manžel, tak nevím, až budu mít vlastní zkušenost, písnu 😉 Cvičení doporučuju, já už chodím, byla jsem 3x, máme povídání, cvičení a plavání, je to fajn 🙂

lestep
25. čer 2008

ahojky.
micanek- to je fakticky k pláči. někdy si říkám, že to ani není možný..
petis- to je super, že sis krásně zacvičila..neva, fotky dáš jindy..na to cvičení chodíš sama nebo i s manželem?

smolinek- ten nástřih je sice hnusnej,ale v závěru máš několik stehů a vevnitř vše v pořádku. Jenže když tě nenastřihnou, tak můžeš být vevnitř pěkně potrhaná a hojí se to mnohem hůř. I pro další těhotenství a život ženy to není moc dobrý.. Když jsme chodily k pörodu, tak jsem viděla oboje, že nastříhávaly a pak i nenastříhávaly..

petis- masáž hráze je určitě super věc.. 🙂

rolincova- to je dobře, že už mimi cítíš. jsem zvědavá,jaký to bude pocit.. 🙂

já jsem fakt neschopná. Pořád nemám to cvičení domluveneé. nemůžu se dovolat těm dvou por. asistentkám, které to u nás dělají..Ach jo,snad už se mě to brzy podaří.. 😉

rolincova
25. čer 2008

smolinek: to mi ze začátku vrtalo taky... 😉 Teď to chvilku trvalo než mi došlo co to je. Za 14 dní se dozvím co se mi to tam skrývá....

petis: No já mám pocit, že jak ráno vstanu, tak najednou jak změním polohu, tak mě píchá nalevo, napravo, ale pak se to zase uklidní.

Holčičky, nemáte někdo problém s kvasinkami, záněty a výtoky? Mám na mysli teď v těhu. Já na to nikdy netrpěla a teď už si zavádím 4 léky... To je mazec.

smolinek
25. čer 2008

rolincova: s těma kvasinkama, měla problém séstra. Gynekologicky bylo vše v pořádku, ale pak když porodila azačala kojit, tak měla kvasinky v mlíku a mylý se dělali tykový měchýřkx v pusince. Odeznělo to pak samo, ale užila si s tím své 😒

lastep: tak určitě je lepší nástřih než aby se to natrhlo, ani nevim jestli se bojim a nebo nechci bejt nastřihlá, i když myslim, že finálně u porodu mi to bude jedno 😀

meleri
25. čer 2008

Petis,

dík za tip. Už se těším na příští týden..ptala jsem se ženské na bazéně, ale je to normální cvičení které vede plavčík..takže to nic odborného nebude..prý je pak nějaké cvičení snad od 7 měsíce které je víc zaměřené aji na porod a tak..

Rolincova,
já to měla tak do svých 23 let, a furt, ale pak to nějak přestalo..ono se říká, že je to i hormony..já to mám pravý opak, mám ted všechno lepší-vlasy, nehty, plet, a po zánětech ani rána...
Pak na to ještě lidi hodně jedí bílý jogurt, třeba by to trochu pomohlo...

jaja257
25. čer 2008

Ahojte kocky,
pomaly zacinam mat pocit, ze v tejto dobe nemoze zena mat asi dieta, pretoze to jej zamestnavatelovi alebo niekomu inemu nevyhovuje. A ak je nahodou zivnostnicka ci podnikatelka, tak to pre zmenu nikoho nezaujima ☹ Mne dnes riaditelka chcela zakazat ist k lekarke lebo v tej dobe(infomovala som ich termine uz pred tyzdnom) je nejake skolenie a vraj tam mam ist. A je jej jedno, ze budem hladna, smadna a budem sa trepat HMD cez celu BA. .... ☹ A este ma tu drzost, povedat mi, ze nech poviem manzelovi aby si vybavil v praci volno aby ma mohol vozit..... ☹ Co by som jej na toto mala povedat? dokonca dnes nepriamo naznacila, ze ak sa nam nepci, mame si uvedomit, ze kazdy je nahraditelny ☹

hrozinka
25. čer 2008

Ahojky maminky, dlouho jsem tu nebyla, není teď moc čas. Jak vám je v tom vedru? ze mě teče každej den i večer jak z vo.a. je to peklo, zlatá klíma. ☹ my už byli u Dr, máme první obrázek a i když je ondrův děda z dvojčat tak nám pro začátek dal jen jedno díky bohu, už jsme to řekli i doma. u ondrových rodičů to bylo nádherný, u našich taky jen naši jsou praktici, tatka se usmál, a řekl, že mu to teprve dojde. nechceme se radovat předem bo v rodině se už staly 3 potraty spontání, takže už máme strach, je možný, že už mi v 8tt roste bříško? 😒 docela se bojím, abych se vlezla do svatebních šatů, svatba bude 19.6. 😒 máte někdo chutě? já zatím nemám žádný, jen mívám pocity na zvracení. ale víte co je hezký, jak lidi co to vědí se o mě starají, ondra je moc hodný a stará se o mě, když jsme měli v pondělí jeho promoce všichni se mě pořád ptali mamino je ti dobře, nepotřebuješ něco, 😅 je to hrozně hezký.. jen nevím co budou dělat až budu v 7 měsíci 😅

f.miracle
25. čer 2008

hrozinka - koukám, že máme skoro stejný termín porodu, náš je 4.2., i když tady mi to kalkulačka spočítala na tuším 7. 🙂 já měla první týdny pořád ukrutný hlad a usínala jsem i vestoje, minulý týden se to obrátilo a je mi prozměnu špatně. S tím rostoucím bříškem to taky pozoruju, džíny úplně na tělo už nedopnu a je mi to úúúúplně jedno 😅

hrozinka
25. čer 2008

no já jsem za rostoucí bříško ráda, jen se bojím o ty šaty, sice ze zadu je zavinovačka místo zipu, tak snad se vejdu, kalhoty už mi začínají být přes bříško taky malé. já jsem někde na netu našla kalkulačku ta mi spočetla na 13.2. už jsem jí, ale nenašla, v knížce mi vyšlo 12.2. a lékař mi řekl mezi 12-13.2 😀 no a sranda je, že já sem 10.2. 😅 tak to bude mít manžel trošku všecko blízko i sebe i s valentýnem 😵

f.miracle
25. čer 2008

a kdyže to máte tu svatbu? pokud jsou šatičky vzadu na šněrování, tak to bude v pohodě, vzpomínám si, že když jsem byla na zkoušku šatů těsně před svatbou, byla tam maminka asi ve 4. měsíci, měla korzetové šaty se šněrováním a všechno díky němu krásně upravily a vyladily k naprosté dokonalosti... nebo si můžeš ještě zkusit zamluvit pro jistotu jiné šaty, ale jak říkám, pokud jsou na šněrování, tak bych se toho nebála🙂 Tak to máš hezké, já mám zase termín na svůj, mámin a babiččin svátek🙂 Takže jsme obě potencionální držitelky nejkrásnějšího dárku na světě, co? 😵

hrozinka
25. čer 2008

úplně jsem při čtení měla dežaví 😵 , termín máme 19.7. , nové šaty už nestihnu bo mám velikost 46 a tak krásné jak mám ted jsem nesehnala. spíše já nesehnala skoro žádné. ted musím odejít, přišla bouřka a můj mívá strach o pc, nemáme přepětovku. tak snad ještě dnes papa

f.miracle
25. čer 2008

hrozi, tak to Ti rozumím, jakmile si člověk vybere ty své vysněné šatičky, tak už se jich nechce vzdát; ale jak říkám, žádné strachy, určitě to klapne, přeju hodně štěstí a krásný svatební den 😵 bouřku zdárně přežijte, postupuje to dál, už je to i u nás ve Vsetíně ☹

lestep
25. čer 2008

ahojte. u nás už bouřka přešla, takže jsem se vrhla na net. manžel sleduje fotbal, tak o něm až do 11 hodin nebudu vědět.. 🙂
rolincova- také jsem to slyšela, že má hodně ženských problémy v těhu s kvasinkama. těžko říct, co na to poradit. jen ty bílý jogurty pouze se živou kulturou..Takový ty hutný, kyselý. já vím, že je to nechutný,ale jeden náš dr. gynekolog, když nás učil na zdravce gynekologii, tak říkal, že pomáhá ten bílý jogurt alikovat do intimních partií. prý to pomáhá proti tomu svědění a pálení. sama jsem to vyzkoušela. A fakticky to pomohlo..Omlouvám se, jestli tím někomu přijdu nechutná.. 🙂 Nevím, jestli se v těhu můžou laktobacily? ty jsou také dobré na mikroflóru v pochvě..

jaja257- to máš úplnou pravdu.Taky mám pocit někdy, že žijeme na marsu a děti fakticky asi musí nosit čáp, protože my ženský nemůžeme přece být doma.. 🙂

hrozinka- to je krásný, že jsou takové ohlasy.. 🙂 Neboj, do šatů vlezeš, pokud máš šnerovačku vzadu.. S tím bříškem mám od 8 tt takétakový pocit. Už jsem odložila svoje rifle do skříně. Mám asi patery. Žádný nedopnu..Předtím jsem měla propadlý bříško, teď už mám pěkně kulatý. Pořádně je mažu elasti-q,ať nepopraská.. 🙂

Mám takový dotaz na vás. Jak jste na tom s milováním. Máte na to větší chuť nebo byste se bez toho obešly?Díky za odpovědi. 🙂

přeju krásný večer..

smolinek
26. čer 2008

ahoj holky,

jaja: mě ta řiditelka začíná pěkně štvát? co si myslí o sobě?! Hele má vůbec děti a nebo je to nějaká stará zapšklá škatule?

hrozinka: nestresuj se. Já jsem taky byla 8tt a 9tt taková nafouklá, ale teď jak mi jde už jíst tak jsem zas trošku splaskla a ráno se úplně děsim jak mám plochý břícho. Ono se budeš pár dní před svatbou nervovat a jestli to máš ráno, tak to je v pohodě, do šatů se dostaneš 😉 já se taky bála, že se tam nedostanu a ta šněrovačka je fakt bezva, bříško to nijak nestahuje 😉

lastep: jo milování, to jsme taky teď doma řešili. Bála jsem se aby se něco nestalo a přišlo mi to i takový divný, když v sobě máš mrňouse. Milování mi moc neřikalo, ale mám sem tam dny, jako že mám velkou chuť. No a teď naposledy když jsme se milovali, tak jsem se ke konci hrozně rozbrečela. Asi hormony, ale přítel začal šílet, že mi něco udělal a od té doby se bojí, tak jsme to omezezili na to že se pomazlí s bříškem a usne 😀

micanek
26. čer 2008

Rolincova: já na to taky nikdy netrpěla a v těhu jsem to jednou měla. měla jsem jednu tabletku na czavedení a canesten krém. ned mi to pomohlo. Je pravda, že si žehlím kalhotky a myslím si, že v tom je taky hodně. Že se zničí veškeré baktéerie.

Holky nástřih vůbec nebolí .. něco mě tam jen trošku štíplo, ale kdybych nevěděla, že bude nastřihovat, tak o tom ani nevím .. no ale to šití, je dost nepříjemný 😖

Hrozinka: zvětšuje se ti děloha ... já měla taky nafouklí bříško jak blázen.

K těm pohybům.. .. já je citíla až ve 23 týdnu. u každýho je to jinak.

No a co se týče sexíku ... an začátku jsem měla zákaz, jelikož jsem krvácela ( kor orgasmus a mužské sperma jsou jak vyvolávací injekce) .. no a pak už bal strach i z manželovi strany ... takže během celého těhu 2x(bylo to strašně pro mě divný) a do třetice jsme si jím vyvolali bobánka 😀 ... ale tomu se sex nedalo říkat. Vcelku jsme si u toho pokecali. 😀 😀 😀 ... no a bylo to už pro mě i nepříjemný. taťko tak, tak ne ... tak taky ne 😀 😀 😀

smolinek
26. čer 2008

micanek: že bych taky zavedla nějaký téma při tom 😀 tak pak s tím bříškem nemůžeš skoro nic a natož se milovat, já bych asi řikala taťko ta už vůbec ne 😀 😀

holky dneska je mi zas zle, jsem si řikala, jak už všechno vymizelo a teď taková přepadovka, zrovna když jsem si udělala špagety 😒

micanek
26. čer 2008

Holky, to letí. Zítra už nám budou 4 týdny. 😅

smolinek
26. čer 2008

micanek: už? 😲 tak velká gratulace k 1 měsíci 😉

zanettt
26. čer 2008

ahojik holky, vcera tu byla takova borka a vychrice ze jsem se az normalne uplne bala... a hlavne kousek od baraku nam spadl strom takze velike stesti aspon jedno pri vcerejsim dnu.. vcera nam umrel dedecek a tchan je stale v komatu takze ja se snazim vypadnout z baraku aby jsme s mimiskem nebyli v tom silenym napeti... mam strach aby se nam neco nestalo bo hlavne mimiskovi.. ☹ u nas to bylo v pondeli devet tydnu tak jsem prave se bavila s pritou jak to strasne leti.... bylo to skoro nedavno co jsme byli na prvni konzultaci v car ... 😀

akras
26. čer 2008

Ahoj holky, mám k vám dotázek.
poslední MS byla 15.5., mám krásné tlustice na testech a v pondělí jdu k doktorce, budu od poslední MS 6+3, co už by mohlo být vidět?
V únoru jsme už o jedno mimčo přišli - zamlklé těhu asi ve 4tt, ale zjistilo se to až v 11tt, protože jsem byla jen na úplně prvním UTZ a pak už ne. Původně jsem chtěla počkat až do poloviny července, protože treď jedem v úterý na dovču, ale nakonec jsem nevydržela a chci se ujistit, že to je zatím OK. V únoru nás to totiž postihlo v Itálii a byl to docela mazec 😝

Dík

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru