Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

many
17. pro 2007

povykládej

kaciska
17. pro 2007

takže:je tam taková menší tečka,prohlídla mě říkala hm,děloha je zvetšená prosáklá(sož nevím co to znamená)a pak utz a tam ta tečka byla idět takže mě ani nebrala krev a další kontrola je hned po novým roce...už se těším pač mi i řekla že dostanu průkazku.... 😵 😵 😵 a co vy holky?

many
17. pro 2007

no tak to je super 🙂

kaciska
17. pro 2007

mám taky velkou radost.... 😀 😀 😀

amartina
17. pro 2007

Kacisko - super. Průkajdu dostaneš a budeš hned klidnější-aspoň já jsem byla.

Many - ta guma je tam fakt super - jsou pohodlné, ale bojím bojím, že mi fakt nebudou celé těhu. Tak to je teda síla - Ty jsi 17tt a já budu ve středu 11tt a máme stejně v pase 🙂 - ale já jsem měla už před těhu trochu špíček - teď aspoň všude říkám, že to je bíško v 11tt - že už roste 😀

kacm
17. pro 2007

Jéééé tak to moc blahopřeji, super tak tečka tam je a to je hlavní, že je v děloze....paráda.......mám z toho radost. 😀 😀 😀

kaciska
17. pro 2007

moc dík měla jsem docela strach jestli tam je nebo ne ale je tam kači pak dej taky vědet jak si dopadla... 😀 😀

kacm
17. pro 2007

Určitě napíšu dneska jsem ješte v práci a zítra jdu k Mudr. tak se modlím aby tam byla také tečka a byla v děloze a nééééééé jinde, Kači tak se opatruj aby do toho 12tt se nic nestalo vážného, žádné tahání beden v práci a tak......

kacm
17. pro 2007

Kači jak plánuješ dlouho, že budeš v práci?

many
17. pro 2007

no už to bříško začíná růst 😀

kacm
17. pro 2007

Holky ale co jsem tak kouklala na ty těhu kalhoty tak jsou skoro všechny na tu gumu a nedá se nějak nastavit, tak nevím.....mě třeba 38 v CA padají a ty 36 jsou optimální, ale právě co až naberu, tak zda mi budou přes stehna a zadek.....no normálně to je dilema...... ☹

many
17. pro 2007

holky moje známá třeba musela zůstat hned doma,protože zjistili,že se ji ti mimi nějak tlačí dolů,tak aby celý den nestála na nohách 😉 musela hodně ležet

many
17. pro 2007

no dívejte se po těch,kde jsou ty knoflíky na zvětšení 😉 já mrknu dnes,ale u nás v Uničově není moc výběr,takže pokud neseženu tak budu muset někdy do Olmika

kacm
17. pro 2007

Fakt? A neměla nějaké bolesti nebo tak, to jí řekl doktor, že se jí mimi talčí dolů? Já mám v plánu být v práci do března....

many
17. pro 2007

to fakt nevím,ale tím vás nechci strašit,to se může stát možná i později,tak se nebojte,to bych musela mít strach i já,.... nevím jak to měla,ale byla na začátku

many
17. pro 2007

hlavně spíš koupím lacláče - krtečky 😀 😀 😀 😀 😀

many
17. pro 2007

no tak se budu pomalu chystat,za chvíli manžílek přijede z práce a půjdeme mrknout na ty kalhoty,tak si tu nechte dařit 🙂 a já jak budu moc,tak sem zase mrknu,ale dnes už asi ne,manžílek cvičí u počítače na kytaru,tak asi až zítra,tak pa pa

kacm
17. pro 2007

Dříve bych nějaké píchnutí v podbřišku nějak neřešila, ale jak vím, že jsem těhu, tak se hlídám jako nikdy....ale to je asi normální.....

many
17. pro 2007

jinak vy co jdete zítra ráno k doktorovi,tak ať vám to taky dobře dopadne 😉 já se tady vlastně ukážu asi až příjdu od zubařky 😉 tak pa

kacm
17. pro 2007

Kači jsi tu??????? 😉

kacm
17. pro 2007

Many moc děkuji a měj se hezky......pa pa

kacm
17. pro 2007

Holky jste tu někdo...... ☹

anta
18. pro 2007

Haló holky, hlásím se Vám, jsem na příjmu, včera jsem byla na ultrazvuku, dítě je v pořádku, vyvíjí se dobře a zamávalo nám. Už tomu věřím, že mi tam občas dělá kotrmelce, je to divoch, ale hlavně hlavně zdravoučkej 🙂 🙂 Jsem zase šťastná máma (budoucí), nic krásnějšího jsem v poslední době nemohla snad ani slyšet. Je to moc super pocit 🙂 😉

gajma
18. pro 2007

Ahoj holky,
jsem tu po delší době.Do poradny mám jít až 2.1.08 a mám s toho smíšený pocity. Na jednu stranu se těším, že zas uvidím jak kuřátko roste, ale mám taky obavy aby bylo vše OK. Kdy jste to oznámili v práci že čekáte potomka? Já to mám v plánu po novém roce. Až co mi poví Dr.To budu v 10 - 11tt. Není to brzo co myslíte? Jedna nadřízení už to ví tak mi vychází vstříct a dává mi dva dny v týdnu volno abych si odpočinula. Tak aspoň něco. Jinak mám nadřízený samý chlapy a to je někdy hrůůza.
Anta: už chci taky zas vidět moje molé kuřátečko.

pavlina05
autor
18. pro 2007

Ahoj holky!!!
anta moc gratuluji.
gajma také jdu až 2.1. a mám zvláštní pocit. Strach spíš, aby bylo vše ok.

amartina
18. pro 2007

Ahoj holky,
Anto - gratulace.

Holky, já jdu také 2.ledna a zatím se neobávám - byla jsem na kontrole a UTZ minulou středu a vše bylo ok, takže si říkám, že problém by snad byl, jen kdybych začla krvácet. Špatně mi poránu bývá (sice nezvracím,ale nemám k tomu daleko), a nechci se před Vánoci stresovat 🙂
Musí to být ok.

pavlina05
autor
18. pro 2007

amartin, dobrej přístup 🙂 Tak to musíme brát!!!!

amartina
18. pro 2007

holky, nevíte, jak je to s nemocenskou na rok 2008 ? Mám ji dostat od ledna, ale prý, kdybych ji dostala už v prosinci, dostanu víc korunek - počítalo by se to ještě od toho výpočtu, co byl pro rok 2007.
Nevíte některá, jak to je?

many
18. pro 2007

ahoj holky 🙂
amartina - já slyšela,že pokud si už teď na nemocenské , tak ji tak budeš brát i příští rok 😉 tak je asi lepší jít rychle teď,ale nevím 😒 možná ti někdo ještě poradí,já ani nevím jak to má příští rok být 😉
jinak mně už přibylo v průkajdě i razítko od zubařky 😀
a včera jsem sehnala těhu mandžestry za 1230,- fakt super a hřejou 😀

pavlina05
autor
18. pro 2007

many ty jsi vzorná! Já musím taky k zubaři a na oční 😝 Ale až oříští rok...za prachy!!! 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru