Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

lestep
7. srp 2008

ahojte holky. \Tak jsem teď asi 20 minut psala tak dlouhý příspěvěk a internet se rozhodl, že mě odhlásí, tak jsem naštavaná..Jak se všichni máte? Neměla jsem čas se sem dostat. včera jsem byla v Brně na odběrěch krve na štítnou žlázu a pak v Praze pro táty. Byl na té rehabce v Parapleti, ale bylo mu blbě, tak jsme pro něj musely jet o dva dny dřív. no mazec.
V brně jsem koukala na nějakýý těhu kalhoty dlouhý, ještě teď do podzima. Mám akorát dlouhý jen rifle. V caa mají moc pěkný věi. Pro mimísky, tam toho měly už méně. Spíše hodně velké velikosti a dost modrých věciček.
Dneska jsem byla v poradně. Vše zatím v pořádku. Děloha roste jak má. velký ultrazvuk v brně Veveří máme 20.8.Dřív nebylo volno. Tak sestřička mě říkala, že proč voláš až tak pozdě. měla jsem se ozvat už v 15 tt. Tak jsme moc rádi, že ej vše v pořádku. Poslední dobou jsem měla takový chmury. Tak snad bude líp..Půjčila jsem si pěkné knížky v knihovně, koupila první dupačky a bodýčka. Také už máme doma polštář pro kojení a polohování. Fakticky je bezvadný. Nejvíce se líbí manželovi. ten na něm hnedky ležel..Určitě vyfotím adám do albíčka.
jaja 257- moc tě zdravím. je dobře, že ses mezi nás přišla podívat. Snad už ti bude fyzicky lépe. O víkendu za mnou byla kámoška. Má 2 letého syna. Když si chtěla v těhu na něj něco kupovat, tak ji okolí říkalo, že má čas, že je brzy. Od 6 měsíce měla stahy. ležela 5 týdnu v nemocnici ve stutgartu. je češka a má němce. je tam přivdaná krátce. v 7 měsíci porodila, klučík byl nedonošený asi 2 měsíce v inkubátoru. doa nemělä nic nachystaného ani koupeného. její máma jí to jela z čech vyprát a nachystat.sama měla dáška dost velký problémy po porodu, krvácela, měla horečku, pak jí 2 revidovaly..Docela mzec. Tak z toho pro mě plyne, že si vše nachystáme s manželem v klidu, postupně, tak jak budeme chtít i podle finančních možností..

jankapavol. já jsem ráda, že jsem přibrala 2 kila od minule, byla jsem pochválená. Já bojuju s tou váhou nějak pořád..Bříško mě ale pěkně roste, tak je dobře..S těma riflíkama, koukni do mého alba, mám tam vyfocený, ty které jsem si koupila. Měly nejmenší jen tyto, dobře psaují, nikde neodstávají.uvidíš sama.S těma pocitama se nedivím, sama je mám také někdy. Holt ti zdravotníci to mají těžké..Víš, co se vše může stát.. Nejhorší vzpomínky mám na CAR- centrum asist. reprodukce, když jsme chodily na vysoký škole na praxi.Jak se holky snaží a nemůžou otěhotnět..No hrozný..Je to prostě dar..Mít dítě a určitě krásný..

micanek- určitě kouknu..

ahojky roli- to je super, určitě kouknu na ty odkazy na netu. tak ať se ti ten pás dobře nosí..Kdo by ho měl nejvíce nosit?pekárnu ti určitě odkaz pošlu. Když mě písněš do IP email, tak ti pošlu klidně i fotky, co jsem fotila já. na ten kalendář jsem koukala. ještě to promyslím. Líbí se mě také jedna knížka o péči o dítě a taky jsem koukala na cvičení o hanky kynychové. Docela pěkná knížka i na netu má hezký stránky www. hejbejse.cz, tak tam můžeš kouknout. To mě mrzí, že tě máma zrazovala od nákupu. já jsem byla sama a jen jsem to pak ukázala manželovi.
tak jdu zavařovat broskve, akorát jsem se cpala melounem a u toho psala..
mějte se kkkkrrrráááássssnnnněěěě. 🙂

jaja257
7. srp 2008

lestep: ja som nepovedala, ze nechcem a mam cas. len bohuzial nemam odvahu nieco kupit pred velkym ultrazvukom a moj manzel mi to ani nechce dovolit, uz ma pozna, vie ze keby nieco nebolo v poriadku tak sa z tych veciciek zblaznim ☹ my totizto mame uplne opacne zazitky z okolia ako ty ☹ Proste mam strach nieco kupit a mam strasny strach aby mimi bolo v poriadku......... ☹ Ale aj obzeram vecicky, vyberam coby sa mi asi pacilo a uz mame dohodnute v obchode(manzelov obchodny partner) s kocikmi, ze prideme a budeme skusat ktory sa nam tam zmesti a podobne 😀 a stari rodicia ti behaju ako zmyslov zbaveni a v tichosti ich podozrievam, ze uz maju nieco nakupene, len mi to neukazu kum nebude babo na svete 😀

lestep
7. srp 2008

jaja 257- tak to mě mrzí, že máte takovou zkušenost z okolí.. Chápu, že máš s¨trach. Ten máme ale všichni.. Když jsem měla jít na ultrazvuk ve 12 tt, tak jsem měla hrozný strach. Asi jsem něco cítila, že není v pořádku. Dr. na ultrazvuku viděl omfalokélu, která je do 12 týdne normální a pak se ztrácí. Jenže ona se mu zdála nějaká velká. Vypadalo to na na tzv. gastroschízu, což je genetická vada břišní stěny, kdy část břišní stěny nebo úplně celá chybí, takže kličky střevní se časem úplně vyhřeznou ven. Když jsem si to představila, jak jsme se to učily v pediatrii jako vzácné případy, které se ale vyskytují tam mě úplně zamrazilo.. V té chvíli jsem si říkala, že je to v háji, že je to ztracené. Po tom potratu jsem to viděla černě. Tak jsme musely jít na ultrazvuk na genetiku do Brna. Dr. už omfalokélu neviděl. Říkal, že se mohla během těch pár dní, co uplynulo od toho ultrazvuku ztratit. naštěstí ani gastroschízu nepotvrdil, tak jsme byly hrozně moc štastní. představa, že bych musela jít na potrat byla hrozná. Neboj, vše bude v pořádku..Vím, psychika pracuje, také mám chmurné myšlenky,ale jen si tím ubližujeme. Nechtěla jsem tě tím nějak naštvat.jen jsem napsala, co jsem slyšela od kamarádky. S tím anakupováním to u nás nehrozí. Moje máma to neřeší, ta sama nic nekoupí a tchýně má teď plno jiných starostí ohledně zdravotního stavu manžela.

jankapavol
7. srp 2008

Kdyz jsem ja stazovala na gynekologii,tak tam lezela mlada tehulka,jejiz miminko melo prave branicni hernii-vyhreznute organy z dutiny brisni do dutiny hrudni.A ona se rozhodla,ze si ho necha.Moc silna holka a ja jsem si rikala,ze toto bych nikdy nechtela resit.
No nekteri jdou na prohlidku v tehotenstvi uplne v klidu a ja uz vidim,jak budu vystrasena.

Jak kdyz mi babi volala,ze deda spadl ze strechy a ma zlomeny krcni obratel.No ja byla uplne hotova,brecela jsem,uz jsem ho videla,jak jen lezi a jen otvira pusu a skoro se nehybe.A ony na me:Prosim te,Janco,co delas,vzdyt mu nic neni apod.Jenze ja cca vim,co to muze obnaset.Ony ne,proto byly mnohem klidnejsi.A ja za blbca.No tak tak asi...

lestep
7. srp 2008

jankapavol- někdy jsou to fakticky blbý shody náhod, že musíš řešit takový blbý situace. Také bych se do toho nechtěla dostat. Ale ten strach, pořád jsme na to myslely, že to nebude dobrý.. Nejde se od toho odpoutat. Já když jdu na prohlídku, tak mám vždycky takový divný pocit a když je vše v pořádku, tak mě vždycky spadne kámen ze srdce.. To mě moc mrzí, co se děděčkovi stalo. Snad to není nic vážného a bude to dobrý. Vím to z vlastní zkušenosti. Tcháne je totiž dva roky po úraze na kole. Zlomený druhý krční obratel, otok míchy. Totální kvadruplegik. Postupem času to šlo zrehabilitovat a z kvadruplegika se stal paraplegik, dělal úžasný pokroky. Teď se snaží chodit o berlích, delší vzdálenosti zvládne na invalidní vozíku.Psychicky je na tom dost bídně. trpíme všichni,ale nějak to musíme tu krizi překonat.

petis
8. srp 2008

Dobré ráno. Konečně pátek, hurá!!!

Mám dnes divnou náladu, od večera mě bolí trošku žaludek, opékali jsme u známých večer párky a nějak mi to nesedlo. No jo, příště budu vědět, že když na něco nemám chuť, tak to nemám jíst. Uvažovala jsem, že si vezmu volno, ale pak jsem to přehodnotila, že jak by to vypadlao vůči té kolegyni, co ji zaučuju ... ona na to má ještě týden a pak odjíždí na dovolenou. A představte si, že ona do práce nedošla, vzala si volno a mi ani nedala vědět. Jako její povinnost to není, ale slušnost jo. Naštvala jsem se po ránu jak hrom, že proč já blbec beru ohledy, když to nikdo nevidí. Fakt je mi až do beku. Ale co, je pátek, tak vám nebudu kazit náladu.

Roli, ptala ses mě na UTZ. No já jsem byla v úterý u svého doktora, ten mimi měřil, ukazoval mi různé pohledy - hlavičku, bříško, nožky, ruce, pohled jakoby ze spodu, jako kdyby mimi "čupělo". No bylo to zajímavé, jen kdyby se v tom laik dokázal rychle orientovat. Vše se mu jeví v pořádku, že miminko prospívá, tak jsme moc šťastní!! Pindíka nenašel, říkal, že to vypadá, že je u mě v bříšku Karolínka. Ve středu jedeme i s manželem na velký ultrazvuk a tam se ještě máme na pohlaví nezávisle poptat, tak jsem sama zvědavá. Hlavně se těším, že manža mimi poprvé uvidí, bude to jeho premiéra.
Manža taky každý večer mimi přemlouvá, ať ho kopne 😉 Já už cítím pohyby celkem znatelně, ale navenek to ještě není tak silné.

Já jsem koupila taky první body a tepláčky - koupila jsem je v Tescu, hned jak jsem jela od doktora, abych manžovi oznámila pohlaví 🙂 Takže máme první růžovo-bílý úlovek 😉 Ale má mamka koupila i bodýčko modré, prý kdyby náhodou 😝 Jinak ještě nekupujem nic, manža je teď pořád venku na stavbě a maká, na nákupy nemá čas a já bych ho aspoň u něčeho chtěla mít u sebe. Říká, že máme ještě na vše času dost, vím, že má pravdu, ale když ono to někdy tak láká, držet ten pidi obleček v ruce a vzít si ho. No ještě musím vydržet 😉
Jinak kojící polštář je super, nemůžu si vynachválit ležení na něm, pomáhá ulevovat zádům.

Budu pro teď končit, mívejte se 😅

jaja257
8. srp 2008

lestep: ja som sa na teba nenahnevala, len mi to prislo, ze si ma zle pochopila, tak som to este raz napisala z ineho konca. Ja mam strach za kazdym, aj ked sa velmi v medicine nerozumiem, predsa, len nieco viem.
Co sa tyka svokry, tak ta by kupovala pretoze je to jej jedine vnuca a treba sa trosku predviest, svokor, to je pre zmenu zlata dusa a dal by aj posledne, len aby sme boli stastni a spokojni, takze tie nakupz su na polovicu uprimne a na polovicu predvadzanie. 😉

Petis: Ja to poznam, to ze ja som vzdy ta ktora berie ohlady a na nu neberie ohlad nikto ☹ ked som povedala, ze idem od septembra na PN, tak mi hned vmietli do tvare, aby som brala ohlad na kolegynu ale kto zoberie ohlad na mna,, ze nevladzem, boli ma hlava, puchnu nohy a okrem toho uz mam 4 mesiace upchaty nos a zijem len vdaka tomu, ze vecer si do neho dam kvapky. A este mi chcu dat ucit telesnu(som alergik a momentalne bez liekov) alebo ze mi chcu skratit uvazok, lebo ako tehotna to vraj nepotrebujem, ale prace mi ostane rovnako, len plat bude nizsi. Nemam rada tieto vyuzivania a hranie na city 🙄 tak sa nenechaj vytocit a skus im to vratit rovnakou mincou.
Inac moj manzel uz videl mimi na poslednom utz a bol z toho cely paf 😀

rolincova
8. srp 2008

jaja257: já jsem psala, že jsem si taky chtěa něco koupit, ale je fakt, že jsem měla divný pocit. Mamka mi taky říkala, že je ještě brzy. Pořád si říkám, že toho mají všude hodně, tak stačí přijít a je to koupené hned. Já tedy základní věci mám po malém. Ale obhlížím to pořád a už jen ten pocit, že brzy začneme kupovat růžové věcičky mě moc hřeje. Ale taky mám obavy jak mě někde píchne, aby vše bylo ok. Asi to je prostě tím, že mimi nevzniklo přirozeně. Ale zase poddávat se tomu člověk nemůže.

lestep: Ahojky Leni, no mamka to vůbec nemyslí špatně, mám ji jako kámošku, není to taková ta typická mamka. A ona je zdravotní sestra a podnikají ve zdravotnictví a manžel taky jezdí na áru, víš co, jak tě obklopuje takovéto prostředí, tak i když člověk nechce, tak je tím ovlivněn. Ale jinak je super. Vím, že se na ní kdykoliv můžu spolehnout. A jak jsem psala, tak ji budu mít i u porodu s manželem (mým).. 🙂 Teda úplně koukám jak pořád zavařujete. Vy budete mít zásobičky na zimu🙂 Já jak jsem zavářela ty okurky, tak jsem si říkala, že je stějně moc dlouho jíst nebudu, protože až budu kojit, tak budu moci zase minimum věcí co miluji. U Mišky jsem se když mu bylo asi 8měs. napila lok sprite a to si měla vidět tu noc, jak ho bolelo bříško. Tak pak už jsem do dvou let byla vzorná.

jankapavol: Teda to je mazec ta holčina a obdivuji tu sílu, že to podstoupí. Já sama za sebe nevím. Já mám taky ze všeho a o všechny hrozný strach. Ale teď je to ještě tím těhotenstvím trošku silnější. Ale bylo to i poprvé.

petis: Ahojky při pátku, ty pracante🙂 snad jediná mezi námi 🙂 Jinak já si myslím, že se chováš ohleduplně, ale měla by si teď začít více myslet na sebe a na mimiska a tak nějak jim prostě říct, že už ti není nejlépe a zůstaneš doma. Jé tak to je pěkné, hlavně, že je vše ok. Tak, že by taky holčička? Zrovna jsem se dneska manžela ptala jestli by chtěl Karolínku, on je Karel, tak jsem si říkala, že by to měl po sobě. Já pořád nad jmény váhám. Nejdříve jsem měla jasno, ale teď mám pár favoritů a nemohu se rozhodnout. Mě miminko kope už docela silně a když si lehnu na záda, tak se mi dělají z bříška úplně vlny jak tam cvičí, je to legrační, jako kdyby tam byl vetřeleček. A už jsem si na to tak zvykla, že když chvíli nekope, tak mám hned divný pocit. Tak si lehnu a ona to zase rozjede🙂 Že to je krásné cítit ty pohyby? Najednou jako by si člověk s miminkem vytvořil takový bližší vztah. A musím říct, že kope každého. Manžela, syna hrozně, mamku, ségru... To Míša na to byl docela skoupý a kopal jen manžu.

Holčičky poraďte, hrozně se mi líbí, Natálka, Sára, a úplně nejvíce Nela. O té jsem moc nepřemýšlela, protože máme Nelu pejska. Ale včera jsme se s mamčou bavili a ta říkala ať to nehrotím pokud se mi to líbí ať Nely začnu říkat třeba Kely a pak ať dám holčičce Nela. Co na to říkáte? Je to divné? Mě to zase tak hrozné taky nepříjde.

jaja257
8. srp 2008

rolincova: ja uy bz som tiez chcela vediet kto bzva v brusku 🙂 ci to budu ruzove alebo modre vecicky 🙂 mna este nekope. ale sem tam citim nejake divne pohyby v brusku a minule som mala pocit akokeby ma niekto pohryzol zvnutra bruska...... 😉
S tym menom ti asi neporadim, keby bolo na mne tak z tych mien si vyberiem Nataliu, a mozno bz som dala mena dve, ale to je moja volba 😉 neviem ci ti to pomohlo.

lestep
8. srp 2008

ahojky. krásné páteční ráno..

ahojky petis- je potřeba si zanadávat a aspoň ti bude líp. Chápu, e tě to naštavlo, když se ta nová ani neozvala. Snad ti ten žaludek přejde..

jaja 257- tak jsem ráda, že jsme si to vyjasnily, nerada bych byla aby došlo k nějakému nedorozumění. holt každý máme jiný názor.. nic si z toho nedělěj, kašli na kolegyně. Nikdo nebere ohledy na tebe, tak se nad tím netrap. Mě kolegyně nemůžou vystát jen kvůli tomu, že jsem si dovolila otěhotnět.Když přijdu do práce, tak mě některý ani nezdraví..Mrzelo mě to, ale už si z toho nic nědělám..

ahojky roli- to je dobře, že máš mámu jako kamarádku. To mou mamkou to ani nějak nezajímá. Našla si přítele, když jsem se odstěhovala a on jí diktuje, co má dělat, dobře s ní manipuluje a ona aby ho neztratila, tak dělá jak on říká. včera jsem jí psala, že kontrola dopadla dobře a ani mě na to neodepsala. Dost to mrzí, ale co se dá dělat. Máš dobrý, že máš nějaký základ oblečení po Míšovi.. Já mám akorát ty jedny dupačky a jedno body jinak nic..Dotěďka jsem nic nekoupila, tak jsem si tím aspoň udělala radost.Ty broskve jsme ostaly, tak jsme nechtěly aby se znehodnotily, byla by jich škoda a takový množství bysme asi jen tak nesnědly, i když každý den sníme hodně broskví.. Je to těžký, pokud je v rodině zdravotník, fakticky si vše víc bereš a přemýšlíš, co kdyby. Já si to raději nepřipouštím. S tím jménem uvidíš. Klidně začni pesanovi říkat jinak a bude to. Aspoň budeš moct dát nelinku. je to krásný.. U nás zaím pohyby nejsou nijak cítit. Škrouhání a tak různě je docela pravidelný. Tak snad se to brzy rozjede..

rolincova
8. srp 2008

Holky, tak jsem si teď pobrečela, přišla mi mms od kámošky. Dám ji hned do alba podívejte se🙂 🙂 No prostě nááádhera...

rolincova
8. srp 2008

Holky, ono mi to nejde, ach jo. Bylo to posílané z mobilu. Nevím jak to upravit. Leda majlíka🙂 Kámoška teď porodila dva chlapečky, a jsou prostě úžasný.... nádherná fotka...

jankapavol
8. srp 2008

rolincova:to je skoda,ze to nejde,byla jsem zvedava🙂

lestep
8. srp 2008

roli- tak to je krásný, tak nakonec má dva chlapečky a doma ještě jednoho.. 🙂 hlavně ať jsou zdraví a všichni štastní..

micanek
8. srp 2008

Ahojky Babulky ... jen jsem t letem světe, 😀

Roli: Dáji ... já jsem na 100% pro Nelu 😀 .... třeba to na mě přeneseš a do třěch let budu mít taky Michálka a Nelu. 😀 😀 😀

micanek
8. srp 2008

Jo a s tou Kelly má mamka dooobrej nápad :o)) 😀 😀 😀

rolincova
11. srp 2008

čauky holčičky, krásné pondělní ráno.... i sluníčko se na nás směje 🙂
lestep: no ona čekala, že bude mít dva. A kdybyste viděli co se ji dělo v bříšku, byli to jak dva vetřelečkové jak ji pořád po bříšku běhali boule🙂 Teda já budu mít asi nějakou gymnastku, ta teď už začíná v bříšku docela pěkně vyvádět. Já ji samozřejmě moc ráda cítím... Ale když mi dloubne 3x po sobě do močáku, tak je to mazec 🙂

jankapavol: Jestli chceš, tak mi písni majlíka, já ti fotku pošlu. Nebo na mobil, jak chceš.... Jsou náááádherný. Koukala jsem na ně během víkendu několikrát.

micanek: No tak to manža zamítnul. Tak asi budeme mít nadále pejska Nelly a miminko Natálku... 🙂 Jojo mamča je šikovná. Ví si vždycky rady 😉 A co Mišánek, jak se má, počasí je už lepší tak už mu takové vedýrko není ne?

jannca
11. srp 2008

Ahoj Holky, můžu se přidat?

jaja257
11. srp 2008

caute baby,
pomoc, prave som chytila strasnu depku,ze vyzeram ako slon a som z toho vedla, ja viem ze je to kvoli babatku ale aj tak ma chytilo ze uz nikdy neschudnem a budem ako slonik do konca zivota ☹ 😝 normalne by som sa vyzalovala niekomu tu pritomnemu ale zrovna dnes som doma sama a znami su na dovolenke 😝

ambret
11. srp 2008

Ahojík holky 🙂

jannca
11. srp 2008

jaja, kliid, to bude dobré...nebudeš sloník budeš a jseš krásná mamina...víš, kolik holk ti závidí a ty sloníkuješ.

jaja257
11. srp 2008

jannca:dakujem za povbudenie. Ja viem ze vela bab mi zavidi, ale je to silnejsie ako ja. ☹ Vzdy som bola zvyknuta byt stihla a teraz za tyaden priberiem niekedy aj kilo ☹

tommik
11. srp 2008

Ahoj holky, hledala jsem ve vyhledávači slovo "tetanovka" a vypadla mi tato diskuze 🙂 Můžu se vás zeptat, nevíte jak dlouho po tetanovce bych neměla přijít do jiného stavu? Už se s manželem chceme snažit o mimčo, ale zjistili mi, že mi letos končí a pak by mi ji prý mohli píchnout až za dva roky a to bych pak měla místo jedné injekce 3. Děkuji za odpověď.

jankapavol
11. srp 2008

tommik:Ahoj,myslim,ze to tady dopadlo tak,te kdyz uz nekdo je tehotny a ma proslou tetanovku,tak neockovat behem tehotestvi,ale kdyz uz ji mas pichnutou,tak se nejlepe poradit se svym lekarem.Ja ale myslim,ze to neni moc dlouho po injekci...

micanek
11. srp 2008

jaj257: já vypadala jak super slon ... však mrkni do alba ... přitom jsem přibrala pouze 10kg ... z porodky jsem šla z -15kg a teď jsem na - 18kg ... takže se vůůůbec nenervuj.

micanek
11. srp 2008

jannca: Jani, přidej víc otek do albíka ... třeba nějakou svatební 😀

lestep
11. srp 2008

tommik- já mám také prošlou tetanovku a jsem těhu. Ptala jsem se dr. ke kterému chodím, jestli můžu jít nebo to nechat až po porodu nebo ještě dýl a říkal mě, že se klidně můžu nechat naočkovat. Tak teď nevím, jestli jo nebo ne.. Zeptám se ještě obvodní dr., kdy je to lepší a uvidím..

mabe
11. srp 2008

Ahoj holky, nevim, jestli si jeste pamatujete, ale mela jsem patrit k vam. 😒 Bohuzel to v cervnu nevyslo - 8tt MA, ale drzim vam palecky a jsem rada, ze se vam dari dobre. 😉

lestep
11. srp 2008

ahojky mabe- to víš, že si na tebe pamatuju. Tak snad se daří dobře a brzy se k nám zase přidáš..

mabe
11. srp 2008

No zatim ne, omlouvam se, ze skacu do teto diskuze, ale jenom tak jsem chtela pozdravit. Ja tedka cekam na geneticky testy (budou v zari) a pak se uvidi. Chci vedet, ze nic zasadniho mi neni a trosku se dat psychicky do pohody. Ne ze bych byla uplne psycho, ale...Takze to chvilku bude trvat. 😒 Ale ono to prijde. 😉 Drzim palecky, at vse jde, tak jak ma. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru